Kupno konia

beta, zima , gruda, koń bez równowagi. Trudno stwierdzić czy kulawy. Zwłaszcza że operator kamery celował często w niebo zamiast w konia. 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
03 lutego 2017 21:53
Mój faworyt znów nowe wcielenie, już ni jeździ 13to latka tylko 6cio latka... No i ta praca w ustawieniu...
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/47066


Nowy filmik - czy mi się tylko wydaje (może to przez podłoże) ale ten koń kuleje(nie jest równy) a ponadto czy on nie jest chudy (brak mięśni...szyja zad...masakra). No i jazda na halterku - raczej sztuka przetrwania przez 3 sekundy...zapomnieli o cordeo...ciekawe jak by to wyglądała... Nie ma co....za 3 miesiące pojedzie na olimpiadę jak w tym tempie będzie się klacz rozwijać...


Trudno powiedzieć czy kulawa jest ze względu na podłoże. Ja nic tam szczególneg nie widzę. Moim zdaniem ma fajne luźne chody, dobry galop. spokojnie skacze te przeszkódki.
Przestańcie dyskutować o rodzajach i przyczynach kulawizn.
Znajdźcie mi konia (najchętniej klacz) z predyspozycjami do WKKW
Cena adekwatna do konia 🙂
Mój budżet do 60 000zł !!!

A teraz się okaże że i tak 90 % koni nie spełnia tych wymagań 🙁((
Był na Cavaliadzie , i nie został sprzedany bo chcieli ciut więcej. 3 X tyle 😁 Ale warto polować na okazje  😉
fabapi : a co to ma być ? źrebak, czy dziesięciolatka chodząca 3*?
Od kilku miesięcy przewalam internet w poszukiwaniu pary wałachów huculskich. Chciałem, żeby nie były młode (>7lat), były zdrowe i umiały chodzić w zaprzęgu i pod siodłem (rekreacyjne wypady w teren). Nie chcę powiedzieć, że cena nie gra roli, ale zapłacę uczciwie.

Problem jest taki, że nie mogę znaleźć NIC.

Powiedzcie mi, czy przeginam z oczekiwaniami, czy źle szukam?
Myślę, że problem leży w szukaniu pary. Dobrze zgrane w zaprzęgu konie są w cenie i łatwo się ich nikt nie pozbywa. Może być prościej szukać w różnych miejscach i samodzielnie zgrywać w zaprzęgu. Ja bym stawiała na jednego chodzącego i w parze i w pojedynkę a drugiego uczyła. Jeśli spokojny i chodzący pod siodłem to oprzęgnięcie w przypadku hucuła jest czystą formalnością.
Dzięki za radę. Chyba kluczowe jest to, że nikt takich nie chce sprzedawać  😉
Nawet pojedynczych wałachów huculskich, chodzących w zaprzęgu jest bardzo mało...
fabapi : a co to ma być ? źrebak, czy dziesięciolatka chodząca 3*?


4-7 lat , 164-170cm, zajeżdżony, naskakany, z min 50% xx
dobry ruchowo
najchętniej klacz

warunki niemożliwe do zrealizowania: otrzymanie rodowodu, filmu z koniem w 3 chodach i kilku skoków pod jeźdźcem lub luzem 🙂😉)
Ok. Teraz wszystko wiemy.
Dzięki za radę. Chyba kluczowe jest to, że nikt takich nie chce sprzedawać  😉
Nawet pojedynczych wałachów huculskich, chodzących w zaprzęgu jest bardzo mało...

Poczekaj, na wiosnę będę robiła swojego do bryczki, to drugiego się znajdzie, bo mój jest gniady b.o. 😉 łatwo będzie.
fababi właśnie takiego kupiłam, tylko wzrost się nie zgadza 😉 No i nie klacz.
Dzięki za radę. Chyba kluczowe jest to, że nikt takich nie chce sprzedawać  😉
Nawet pojedynczych wałachów huculskich, chodzących w zaprzęgu jest bardzo mało...


W ogole jest problem z walachami huculskimi. Dotacje spowodowaly nieoplacalnosc ich produkcji/utrzymania. Kto sobie już utrzymał i zrobil pod siodlo czy bryczki, mial w tym jakis cel i nie chce ich sprzedawac. Za maly biznes zeby sie ktos tym handlowo zajmowal. Nie Ty jeden takiego szukasz- do mnie czesto ktos dzwoni w podobnej sprawie i rozkladam ręce.
Hej, natknęłam się na takie ogłoszenie http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/40848?q&plec&masc&rasa&wzrost_od=0&wzrost_do=180&wiek_do=2017&wiek_od=1993&lokalizacja=6&przeznaczenie&cena=1&strona Cena dziwna jak na 10 letnią klacz z papierem i takimi umięjetnościami - chodziła zawody do L , widziałam filmy ze skoków. Nie wydaje wam się tylko że ma coś z tyłem nie tak? Cena mnie dziwi  🤔
Cena co najmniej dziwi. I niepokoi.
Jest zdanie dla doświadczonego jeźdzca, może coś oznaczać  😉
[quote author=Luna_s20 link=topic=1647.msg2648216#msg2648216 date=1486816096]
Cena co najmniej dziwi. I niepokoi.
[/quote]

koleżanka ze stajni dziś jedzie oglądać, ciekawe.


Jest zdanie dla doświadczonego jeźdzca, może coś oznaczać  😉



niby tak, ale duża ilość koni za większe pieniądze też nadaję się tylko dla doświadczonego, to nie jest aż tak duża przeszkoda żeby konia praktycznie za darmo oddawać. Na filmie też widać chyba jakąś nastoletnią amazonkę która daje radę.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
11 lutego 2017 14:10
Nawet koniowi szajbusowi da się nagrać filmik, na którym będzie jak względny tuptuś lekko do przodu. Może koń ma lepsze i gorsze dni, raz pojeździsz a raz masz pół godzinne rodeo. Takie konie są często "dla doświadczonego jeźdźca". A nastolatki są często "nieśmiertelne" więc to też nie wyznacznik 😉
Nawet koniowi szajbusowi da się nagrać filmik, na którym będzie jak względny tuptuś lekko do przodu. Może koń ma lepsze i gorsze dni, raz pojeździsz a raz masz pół godzinne rodeo. Takie konie są często "dla doświadczonego jeźdźca". A nastolatki są często "nieśmiertelne" więc to też nie wyznacznik 😉


Wiadomo wszystko się da - do tej pory pamiętam jak u mnie w stajni jedna pani sprzedawała swoją klacz która była bardzo do przodu, a film nagrywała pod 12-letnią dziewczynką po 2 -godzinnym terenie i zmęczeniu konia😉
Aczkolwiek znalazłam stare ogłoszenie tego konia sprzed 2 lat- i tu niby z charakteru aniołek  😎
Nawet za konia który czasem ma złe dni i jest trudniejszy  5000 to mało. http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/17913
Ale za konia z dychawicą w sam raz.
[quote author=Luna_s20 link=topic=1647.msg2648319#msg2648319 date=1486836457]
Ale za konia z dychawicą w sam raz.
[/quote]

A skąd wiesz, że ma dychawicę? Pani z ogłoszenia mówiła że w pełni zdrowy 🤔
Swoją drogą kiedyś przy oglądaniu swojego miałam możliwość kupna konia z dychawicą i kosztował 12  🤔wirek: ja nie kupiłam ale wiem że został sprzedany za dychę.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 lutego 2017 19:19
Jaga201 co do tej klaczy to znalazłam jej dwa filmiki TEN jest z ogłoszenia a TEN to jak dla mnie ten sam, tylko podpisane, że inna klasa i bez podkładu muzycznego.

Wydaje mi się, że jest koń idący do przodu i nie każdemu może odpowiadać.
Jaga2015, możliwe że coś jest na rzeczy. Kobyła ma na imię Nicola, ale po wpisaniu w bazę wyników praktycznie nic nie ma (jeden konkurs z 2015 roku) czyli kobyła nie startuje. Pytanie czy zdrowa, bo napisane jest ze są zrobione RTG, ale nie że koń zdrowy. 12 letnia, nieduża kobyła która nawet nie startuje aktualnie za 40 000? Trochę sporo.
Jaga2015, jeśli rzeczywiście klacz startuje w klasie C, to właściciel powinien dysponować jakimś filmikiem z co najmniej jednego przejazdu i linkiem do bazy wyników a nie ganiania konia luzem po hali. Pisanie o predyspozycjach do ujeżdżenia u 12-letniego konia skokowego wskazuje na chęć złapania jakiegoś totalnego amatora, który w to uwierzy.

Kwestie zdrowotne pomijam bo to do sprawdzenia przez lekarza.
hipcio007, Nie wiem, zgaduję. Gdzieś przyczyna ceny leżeć musi. Nikt zdrowego zajeżdżonego konia nie sprzeda w tej cenie nawet jeśli byłby świrem(koń, nie sprzedawca). Co najwyżej odsadka.
[quote author=Luna_s20 link=topic=1647.msg2648548#msg2648548 date=1486904859]
hipcio007, Nie wiem, zgaduję. Gdzieś przyczyna ceny leżeć musi. Nikt zdrowego zajeżdżonego konia nie sprzeda w tej cenie nawet jeśli byłby świrem(koń, nie sprzedawca). Co najwyżej odsadka.
[/quote]


Właśnie zdaje sobie z tego sprawę, że nawet trudnego konia w tej cenie nie uświadczysz . Ale się nie dowiem, bo koleżanka na wczoraj była umówiona ale babeczka zadzwoniła że niestety koń wsadził nogę w kraty i był zszywany 🤔 Ale ogłoszenie wisi nadal.
Haha, też tak jakiś czas temu kupowałam. Najpierw dostałam informację że ktoś jest koniem zainteresowany, ale jeśli nie kupi, to właścicielka się odezwie. Okazało się że konia kupuje znajomy. Znajomy umówił się na obejrzenie konia. Auto gotowe, wet czeka, kierowca czeka, na godzinę przed wizytą telefon do właścicielki i informacja że konik poprzedniego dnia wpadł w ogrodzenie i musiał być zszywany. A drugi telefon - od właścicielki do mnie, że ogłoszenie jest nadal aktualne i koń czeka. Nietrudno się domyślić, że straciłam zainteresowanie  🥂
do osób z małopolski , czy ktoś zna tą klacz ? http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/31401 , ogłoszenie stare , ale wystawiona teraz na OLX
Hej! Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie - jeśli nie to przepraszam - szukam osoby, z którą mogłabym poszukać konia do kupna. Osoba z Warszawy, konia szukam na terenie województwa, raczej nie dalej. Podpowiecie do kogo można się zgłosić? Oczywiście weta też będę wzywać, ale najpierw potrzebuję pomocy z wyborem wierzchowca.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się