paznokcie, żele, tipsy

mils   ig: milen.ju
27 stycznia 2017 16:42
smartini to jest właśnie zwykła baza, mam z zestawu startowego z NeoNail. 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 stycznia 2017 16:58
mils, no to w takim razie miałam coś innego, jednak nie pomogę 😉
Extra base albo żel jednofazowy, samopoziomujący do budowania na formie 🙂  Ja ja długo przedłużałam sobie paznokcie to wolałam żel + hybryda niż Hardi (ja używam Semilaca), można bezinwazyjnie spiłować warstwę koloru, dobudować sobie odrost, wypiłować pazurki i nałożyć kolor. Nie wiem na jakiej zasadzie działa ta baza z neonail, hardi semilaca jest dość elastyczne - według mnie lepiej sprawdza się na małym dobudowaniu lub na "usztywnieniu" płytki niż jako budulec dłuższych pazurków.
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 stycznia 2017 17:05
U mnie żel odpadal, strasznie niszczyla mi się płytka (po dwóch razach mialamr papier...) najprawdopodobniej wlasnie przez to ze jest sztywny. Hard pracuje razem z paznokciem wiece mi się wzmocnily wręcz po roku noszenia.
Ale fakt, do bardzo dlugich paznokci sier nie nadaje. Ja mialam nim przedluzane ale niewiele, nigdy tez nie mialam wybitnie dlugich więc mi wystarczal hard (tylko nie ma szans zebym sobie przypomniala jaki to byl)
mils   ig: milen.ju
27 stycznia 2017 17:35
Właśnie o lekkie przedłużenie mi chodzi. Z paznokciami o takiej długości jak ma np. juliadna nie umiem sobie radzić. 😁 Spróbuję zatem Extra Base z NeoNail.
łoooo. pierwszy raz mam paznokcie. na lekach na brzuch urosly mega mocne i dlugie  😂 maziam je nailtekiem, zeby się nie posypały, ale mam problem z samodzielnym nadaniem im kształtu. Czy pomoże mi w tym elektryczny pilniczek? Taki z obracaną końcówką?
Nie wiedziałam że mamy tu paznokciowy wątek 😀 Ja od sierpnia się hybryduje, największy zapał już mi przeszedł ale wciąż jestem zachwycona tym że mogę mieć te 10-14dni normalnie wyglądające paznokcie pracując w stajni 🙂 Kilka moich dzieł, świąteczne stworki wciąż budzą moją dumę 😀

Ostatnia fotka za duża.
Zorilla, fajne te zimowe wzorki 🙂

Całkowicie wkręciłam się w hybrydy 🙂 I mam pytanie. Robię hybrydy na bazie proteinowej indigo. Ładnie się trzymają. Zawsze miałam delikatne paznokcie, ale po ściągnięciu hybrydy (aceton plus spiłowanie tego, co zostało) płytka jest bardzo delikatna i cienka. Co ma na to wpływ? Jak zminimalizować taki efekt?
robakt   Liczy się jutro.
03 lutego 2017 09:26
anai możliwe, że to aceton tak rozmiękcza Twoje paznokcie. Jak dla mnie wyjście jest jedno: piłowanie bez acetonu (opcjonalnie frezarka, ale wiem, że na domowy użytek to dosyć duży wydatek).
ja bym powiedziała, że na odwrót - aceton, bez piłowania i matowienia. od acetonu płytki nie ubywa, a od piłowania już owszem. robię od roku bez żadnego matowienia na bazie cnd i trzyma się wszystko bez problemu, a paznokcie znoszą bardzo dobrze - a też mam delikatne.
Ja tak samo, przemywam Cleanerem bez matowienia płytki. Trzymają się ok  😉
robakt   Liczy się jutro.
04 lutego 2017 08:52
Ale ja nic o matowieniu płytki nie wspominałam. Nie od dziś wiadomo, że aceton niszczy paznokcie.
U mnie po proteinie płytka była cienka i piekła przy dotyku jak dostałam uczulenia. Też mam słabe paznokcie, nawet bardzo. Matowilam, ale później ściągalam frezarka do bazy i uzupełniałam. Nic się wcześniej nie działo. Może warto obserwować jakiś czas czy będzie się pogarszac.
anai, używałaś kiedyś odżywki 8w1 z eveline? Jeśli tak miałaś z nią problemy?
Nancy, nie używałam tej odżywki. Kupiłam teraz bazę witaminową semilaca, zobaczę, czy jest różnica. Przestałam też używać primera (i tak lakier trzyma mi się długo). Teraz się właśnie zastanawiam, co gorsze, piłowanie czy aceton 😉
Jeżeli nie spilowuje się do końca, tylko zostaje chociaż cienka warstwa bazy to piłowanie. Acwton zmiękcza paznokcie a na miękkich też hybryda może się gorzej trzymać, pomijając to, że aceton zdrowy dla paznokci nie jest 🙂
Ale ja nic o matowieniu płytki nie wspominałam. Nie od dziś wiadomo, że aceton niszczy paznokcie.


ale ja wspomniałam. cienkie paznokcie mogą się zrobić od spiłowywania resztek lakieru jak i od "matowienia". nie od dziś wiadomo, że jak usuwamy warstwę paznokcia, to robi sie cienszy.
Ja nigdy problemów od matowienia nie miałam, chociaż specjalnie mocnych paznokci nie mam. Nikt nie każe zdzierac połowy płytki 🙂

Edit: Ale pilowanie całkowite ostrzejszym pilnikiem owszem, może się skończyć niezbyt ciekawie
ja się zachwycam mani juliadny - piękne kolory i zdobienia - ale też jestem w szoku jak daje radę z taką długością - i to nie przy koniach, a raczej jak pracuje na komputerze... Ja jak mam takie jak Moon (Moon - Twoje są co najmniej o połowę krótsze niż Julki😉)) to już piszę z mega błędami i mam kłopoty z obsługiwaniem klawiatury😉 A co dopiero przy odroście takiej samej długości jak płytka na opuszku... awww...;) rispekt.
Długimi na komputerze pracuje się bez problemu. Przecież stukasz czubkiem paznokcia a nie opuszką palca.
Też uwielbiam długie (między Moon a Juliadną)  tylko o innym kształcie I spoko, daje się radę, naprawdę. Po czasie, takie paznokcie w niczym nie przeszkadzają. Rękawiczki jeździeckie SĄ problemem. Ja muszę nosić rozmiar większe. A jeśli są materiałowe, to szybko przecierają się na czubkach. Z jeździeckimi sobie radzę, problemem są skórzane, motocyklowe.

Jak przed operacją musiałam zdjąć akryle, którymi sobie przedłużam paznokcie systematycznie od ok 3 lat, to dopiero była masakra!!! Jak miałam trafić opuszkiem palca w klawisz, to robiłam takie literówki, że szok. Ciężko było mi się przyzwyczaić do braku paznokci.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
06 lutego 2017 13:04
Czy wy też jak używacie pyłków np do lustra czy chrome macie wszystko w tym pyłku? Jeszcze sobie upaprałam pyłkiem paznokcie na których mam po prostu kolor :/ i dziadostwo zejść nie chce.
anai możliwe, że to aceton tak rozmiękcza Twoje paznokcie. Jak dla mnie wyjście jest jedno: piłowanie bez acetonu (opcjonalnie frezarka, ale wiem, że na domowy użytek to dosyć duży wydatek).

Ściągnęłam hybrydy piłując, bez acetonu. Zdecydowanie lepiej. Zobaczymy, jak będzie po kilku takich ściąganiach.
tunrida, ja zawsze piszę opuszkami palców, a nie paznokciami😉))
robakt   Liczy się jutro.
07 lutego 2017 08:30
n nie chciałam się już tutaj z Tobą przegadywać, bo wydaje mi się, że założyłaś, że piłowanie to do grubości paznokci na papier. Myślałam, że to oczywiste, że piłujemy PATRZĄC I UWAŻAJĄC. Nie jest tak, że jestem jedynie samoukiem, ale pracuję z kosmetyczkami w SPA i rozmawiamy na takie tematy, więc raczej jak już się staram dawać rady, to w miarę potwierdzone u profesjonalistów.

anai może to będzie metoda dla Ciebie 🙂 Ja nie mam problemu z odmoczeniem lewej ręki, bo bardzo sprawnie idzie mi ściąganie prawą ręką, ale w prawą dosyć się męczę i czasem są takie... może nie bolesne, ale tkliwe.
No...Anaa...to jak opuszkami, to i nie dziwne, że za długie ci przeszkadzają. Ja walę czubkami paznokci. Tyle, że mam akryl, więc mogę se walić godzinami i wiem, że nic nie pęknie. 🙂
Żona od lat używa lakiery hybrydowe ze sklepu [CIACH]. Zadowolona  jest z jakości produktów.

Proszę bez takich reklam.
Idź spamować gdzie indziej, serio. Tu Ci nie wychodzi.
Żona jak już używa lakierÓW hybrydowYCH. To się odmienia i po słowie "używać" (nomen omen) używamy dopełniacza. 👿
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 lutego 2017 17:35
sumire, stronę wcześniej upominałam :/ pozostaje zgłoszenie do moda
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 lutego 2017 06:53
strasznie mi sie to spodobało

możecie mi powiedzieć jak sie to zdejmuje, czy to wchodzi w reakcje z acetonem , czy można używać na to lakiery hybrydowe i jak je wtedy usunąć ?
Bardzo dużo złych opinii krąży o tej bazie. Pod hybrydy można jej używać, ale sama nie używam acetonu, więc na resztę pytań musi odpowiedzieć ktoś inny 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 lutego 2017 09:59
hmm teoretycznie powinno wzmocnić paznokcie  🙄 , jest też proteinowa baza , która lepsza  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się