Biotyna

anil22, zależy jaki masz problem. Jeśli masz słabe kopyta, to trzeba odbudować całą puszkę ,co trwa min pół roku... jeśli chcesz trochę poprawić ich jakość - po trzech miesiącach będzie widać efekt. Itd itp...

Koniuszek jak mierzyłaś efektywność działania podawanych suplementów?
Kowalem oceniajacym stan kopyt konia oraz po jakim czasie sierść zaczęła się błyszczeć 😀
Ja mam teraz officinalisa w plynie, ale widze ze korzystniej wypada proszkowa wersja - kosztowo w sensie, ktos uzywa? efekty proownywalne?
Ja w plynie nigdy nie mialam. Wiele lat temu ta w proszku I wtedy byla znakomita, nie wiem czy nadal trzyma ten poziom.
Koniuszek, ale kopyta mogą się poprawić po min. 6 miesiącach, jeśli mówimy o jakości. Mogą szybciej rosnąć, sierść może być lepsza ale nie ma szansy żeby to co już urosło stało się raptem lepszej jakości po podaniu biotyny. Musi urosnąć NOWE.
Witam
Czy ktoś stosował Hoveler Equinowa Keranelle
http://shopforhorse.pl/pl/p/KERANELLE-LIQUID-1-L/73 ?
Mój kowal ostatnio bardzo zachwalał, skusiłam się na butelkę podobno efekt porównywalny do Feet Formula.
xxagaxx, nie do końca się zgodzę. Mój brał od października biotynę i już przy grudniowym struganiu była znaczna poprawa w jakości rogu. Kopyto twardsze, zero pęknięć nowych, strzałka mimo błota super zdrowa.
Nie musi zrosnąć całe kopyto bo warstwy twórcze są niżej. O zroście całego to raczej się mówi w kontekście zmiany kształtu itp.
Czy macie opinie co do Biotyny z Over Horse? Wydaje sie dobra składem, wydajna No u cena spoko. Czy konie chętnie ja jedzą?
potterd, ja podaję jednej z klaczy w pensjonacie. Chętnie je, ładnie pachnie. O efektach nie powiem, bo jeszcze krótko dostaje.
potterd, ja musiałam wszystko odszczekać opinie bo daję Over Horse drugi miesiąc i jest petarda- grzywa zrobiła się delikatna, śliska, jak ludzkie włosy, sierść lśni. Bardzo polecam- no i jest super ekonomiczna.
O, to jest interesujace bardzo.
Na kopyta tez daje rade?
No właśnie, też jestem zainteresowana tą z Over Horse. Wcześniej miałam Officinalis ale po tych zawirowaniach ze składem nie mam już zaufania a i finanse skromniejsze jak wcześniej. A co sądzicie o Yarrovia Equinox Hooves?Potrzebuję jeszcze uzupełnić Mg, w badaniu włosa wyszedl niedobór.Wcześniej podawałam Blach Horse Easy calm, może coś podpowiecie?
andzia1 ja z końskich Mg też używałam Black Horse. Uważałam go za najsensowniejszy z dostępnych, choć i tak nie spełniał moim oczekiwań. W końcu kupiłam zwykły  (spożywczy) mleczan magnezu. Wyszło tanio i efektywnie.
Malem,czy możesz powiedzieć o tym mleczanie mg?gdzie kupujesz,jak porcjujesz?konie nie wybrzydzaja?
faith, wzrost jest lepszy, o jakości ciężko mi się wypowiedzieć bo my mamy od boga bardzo elastyczny róg.

Nasza grzywa po 2 ms biotyny Over Horse i chyba 4 butelkach 5*- nigdy nie była taka miękka i lejąca się
Burza, co to 5*, bo chyba coś mi umknęło.
bera7, odżywka Leovetu 🙂
Lepszy niż Absorbine Miracle Groom? Bo ja jestem jego wielbicielką.
Groom używałam w gościnnych występach jako czyścik a nie sheen, Absorbina u mnie odpadła wiele lat temu bo sklejała włosy- zobacz sobie wątek Ogon, tam masz mnóstwo aktualnych opinii 🙂
Burza, już se idę 😉 Dzięki.
andzia1 ja z końskich Mg też używałam Black Horse. Uważałam go za najsensowniejszy z dostępnych, choć i tak nie spełniał moim oczekiwań. W końcu kupiłam zwykły  (spożywczy) mleczan magnezu. Wyszło tanio i efektywnie.


Z tego co się orientuję, to tlenek magnezu jest najlepiej wchlanialny jeśli chodzi o konie. Więc nie wiem czy to wielka oszczędność kupować magnez w gorzej przyswajalnej formie.
Też tak czytałam.Ja się dziwię, że przy tak częstych przypadkach niedoboru  Mg nie ma jeszcze na rynku produktu,który by zapełnil lukę.. 🙄
Też tak czytałam.Ja się dziwię, że przy tak częstych przypadkach niedoboru  Mg nie ma jeszcze na rynku produktu,który by zapełnil lukę.. 🙄

?

Przecież są dostępne preparaty z tlenkiem magnezu dla koni..... choćby u Podkowy ..
Źle przeczytałam.Temat Mg poruszałam w wątku o nat.struganiu. Dziewczyny pisały, że tlenek jest słabo wchłaniany.Najlepiej przyswajalny jest chelat i chlorek.w preparatach podkowy jest tlenek a jego przyswajalnosc to kilka %.
Źle przeczytałam.Temat Mg poruszałam w wątku o nat.struganiu. Dziewczyny pisały, że tlenek jest słabo wchłaniany.Najlepiej przyswajalny jest chelat i chlorek.w preparatach podkowy jest tlenek a jego przyswajalnosc to kilka %.


Skąd te informacje? Ciekawe, poczytam. Co do tlenku magnezu - cały czas mam na myśli 99.9% tlenek magnezu - jest w 50% wchłanialny - to raczej nie jest mało.
Chelat magnezu hmm. Ciekawe.
Chlorek magnezu najskuteczniejszy jest podawany transdermalnie ( na skórę) sama go biorę w ten sposób - jak to działą u koni?
Chyba za mało jest badań. Na pewno jest paskudnie gorzki -więc nie wiem, który koń się na to nabierze...

https://forageplus.co.uk/magnesium-oxide-or-magnesium-chloride/
https://www.gravelproofhoof.org/magnesium
Zoyabee:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1384.24000.html
Myślę,że trzeba by się zwrócić z prośbą do forumowej malem o wypowiedź, ewentualnie żródła.
Czytam teraz "Bez kopyt nie ma konia" tam jest poruszony temat tlenku Magnezu w wolnej chwili mogę wrzucić zdjęcie.
angelique   Marzenie nie ma daty upływu ważności...
14 marca 2017 19:55
andzia 1 - jakie " zawirowania ze składem officionalisa???  Właśnie chciałam się pytać jaki kolor powinien mieć płyn officinalis biotyn, bo w poprzednich butelkach był ciemno żółty, a od wczoraj mam butelkę kupioną w animali i płyn jest jasno żółty( bardzo bardzo jasno żółty!  Różnica jak cytryna i brudna pomarańcza) !! I chyba pachnie trochę inaczej...  I nie wiem dlaczego i czy to normalne!!! ???  Może ktoś uczynny mnie oświeci???  :kwiatek:

edit: przeleciałam wątek i coś niecoś już wiem... ja officinalis dawałam parę lat temu, 3 butelki wykończyłam i efekt był . Kerabolu mój koń nie chciał ruszyć, za to tą biotynę jadł chętnie. Potem zrobiliśmy przerwę... Siwy ma słaby przyrost kopyt. Ostatnio znowu wróciłam do officionalisa, bo kowal nie miał mu co zbierać jak był werkować a kopyto pęka i ma szczelinkę...  I muszę powiedzieć , z ręką na sercu że po skończeniu małej butli , czyli po 50 dniach, kopyta ruszyły ze wzrostem. Kowal był bardzo zdziwiony, gdy się dowiedział, że robił mu ostatnio 6 tygodni temu i tak dużo ( jak na tego konia) mu przyrosło. Tak zdziwiony, że zainteresował się co to za środek😉 ... No właśnie...  poszłam za ciosem , bo co to jest kuracja przez 50 dni  i kupiłam druga butelkę...i tego  właśnie dotyczy pierwsza część tego postu 🙁 Butelki wygladają identycznie, różnią się tylko datą... natomiast kolor jest CAŁKIEM inny!! W stajni jest jeszcze butla officionalisu z poprzedniej dostawy ( i innego sklepu) i jest różnica miedzy płynami🙁 A tutaj czytam o zamieszaniu ze składem????? Kurcze, bardzo dobrze działał na przyrost kopyt, mało tego...koń zawsze miał lichą grzywkę na czole - zauważalnie mu się wzmocniła... i pięknie gubi sierść - lśni... I to zaledwie po 50 dniach ... dla mnie efekty zauważalne- zwłaszcza te kopyta... To teraz się załamie jak ta druga butla będzie nie taka;/;/;/ I musze stwierdzić że dzisiaj  kon zostawił jej trochę w żłobie- nie wylizał..hmmm... sama z resztą popróbowałam i tej jasno i tej ciemno żółtej (starej) Ta nowa pachnie i smakuje jakby ciut waniliowo... o co tu chodzi??? I czy koniowi nie zaszkodzi;/;/;/
zaszkodzić zapewne nie zaszkodzi, pytanie czy pomoże ? 🙂
Napisalam odp.ale mi ją wcięło.no właśnie ..także różnica jest,napewno w zapachu i wyglądzie podobno też w działaniu.ja osobiście kupiłam ost.butelkę raczej dla reszty składu.w samą biotyne pokladam coraz mniejsze nadzieje.zabieram się za zmiany w calym żywieniu jako takim,sama się biorę za struganie i zmieniłam stajnie.mam nadzieję,że da to bardziej wymierne korzyści w kopytach.przepraszam za znaki-telefon.
angelique   Marzenie nie ma daty upływu ważności...
14 marca 2017 22:58
Ale myślicie że taka różnica w składzie??? Może tylko barwnik zmienili 🙁 Czy coś w tym stylu... Ta nowa jest bardziej wodnista- jakby ... ej.... ROZCIEŃCZONA!!!!  Mogą np. w sklepie rozcieńczać??? Chyba nie, co? Już sama nie wiem co myśleć🙁 Jutro znowu siwemu podam- zobaczę czy chętnie będzie jadł...dam znać... 140 zl wywalone w błoto? Mam nadzieję, że to tylko wygląd się zmienił🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się