praca

majek, spytaj wprost  😀iabeł:
majek, idź na pewniaka. Nic nie tracisz, możesz serio powiedzieć wprost, że interesuje Cię tylko ciekawa praca, a nie regularne nudy.
Hej, orientujecie się, czy  przy wypowiedzeniu umowy o pracę (cały etat) pracodawca musi wypłacić za niewykorzystany urlop?
rico, tak, jeżeli nie wykorzystasz całego przysługującego Ci urlopu, to pracodawca musi wypłacić ekwiwalent. Akurat jestem na bieżąco, bo właśnie zmieniłam pracę.
A ja melduję, że moja nowa praca jest cudowna  💘
Naprawdę, nie mogłam trafić do lepszego miejsca. Prowadzę już sama zmiany, wdrażam się, przetrwałam już awarie systemu i serwerów, w weekend  😂
Zdarzyły mi się też błędy w raportach kasowych, ogólnie zawsze coś się dzieje  😁  Świetne miejsce, mega się cieszę 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 lutego 2017 09:43
czy na praktykach na umowę zlecenie obowiązuje mnie minimalna stawka?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 lutego 2017 14:08
13zł/h
Ja dziś usłyszałam, że praca na umowę o pracę za najniższą krajową to wygórowane wymagania....
Neila, gdzie to takie cwaniaki?

kolebka, super, ze odnajdujesz się w nowej pracy🙂 endorfiny skaczą z adrenaliną, nie?

U mnie też cukierkowo. Jestem w tej firmie niecały rok i nadal mi się podoba (a ja się szybko nudzę i potrzebuję nowych wyzwań i nowych bodźców, żeby mi się podobało; inaczej zaczynam szukać nowej pracy). Mam ekipę chyba prosto z nieba; genialnego regionalnego; nadal wyniki w czołówce i co super fajne: minimum raz na dwa miesiące wyjeżdżam gdzieś na delegację (co z jednej strony jest bardzo męczące a z drugiej super jest budować nowe sklepy od podstaw, albo pracować z ekipą świeżaków w boomie otwarciowym, albo po prostu pojechać gdzieś w nieznane miejsce i poobserwować jak inni pracują, jakie mają pomysły, załapać świeżego spojrzenia). I takiego maila pochwalnego po ostatniej kontroli dostałam, że spuchłam z dumy😉 I co najfajniejsze, każdy mój wniosek o podwyżkę dla moich "dzieci" jest w pełni akceptowany🙂
Neila w ogóle umowa o pracę to luksus  😎  jak szukałam pracy, to spotkałam się z róznymi kwiatkami...

szam widzę, że u Ciebie też super! Jaka branża, chyba też handel 🙂 ?
Ja jestem zachwycona, chociaż ilość wiedzy sprawia, że czasem mózg paruje  😁  Mam już za sobą rekrutację na stanowisko sprzedawcy, miałam okazję poprowadzić sama dwie rozmowy plus wszystkie kontakty telefoniczne 🙂 Udało się wybrać jedną dziewczynę, mam nadzieję że będzie ok... 😉
Tak, no okazuje się , że luksus, a ja autentycznie mogę pracować za najniższą krajową, byle ta umowa tylko była...
szam chodziło o pracę w stajni hodowlanej, bycie dyspozycyjnym całą dobę itd 😉
Ale praca z młodymi końmi ,zajezdżanie tez najchętniej na czarno 😉 I to nie chodzi o małe stajnie, tylko takie z jakaś renomą...
kolebka, handel jak najbardziej. Zaraz będzie kolejna fala inwentaryzacji, odsyłka towaru zimowego, budowanie ekspozycji pod lato- ogólnie jeden z dwóch najgorszych momentów w roku.
U nas umowa jest, ale czasem wymagania finansowe kandydatów są dość interesujące. Z drugiej strony mam kilka dziewczyn z franczyzy odzieżowej, tam na stanowiskach kierowniczych i wolą przyjść do mnie na sprzedawcę i mieć wreszcie umowę i benefity. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Dzięki  😅
dziewczyny, zamierzam aplikować na pewne stanowisko no i wymagają oświadczenia, że:"
– o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
– o nie skazaniu prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
– o braku pozbawienia władzy rodzicielskiej oraz nie podleganiu jej zawieszeniu lub ograniczeniu;
– o wypełnianiu obowiązku alimentacyjnego w sytuacji istnienia takiego obowiązku oraz
– o posiadaniu nieposzlakowanej opinii."

Wystarczy, że napiszę coś w stylu: "ja, xxx xxx, oświadczam, że:
- wyrażam zgodę ....
- nie jestem skazana pawomocnym wyrokiem...."
itp?
rico, co do pierwszego podpunktu to jest taka gotowa formułka, którą wkleja się do CV na samym końcu:
“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).”

Co do drugiego to może chodzi im o papierek o niekaralności?
A resztę to chyba rzeczywiście napisałabym w takiej formie jak zaproponowałaś.
A ja zaczęłam się spełniać w pracy, praktycznie zamieszkałam w pracy, ale nie wstaje z myślą "ooo nie, znowu muszę tam jechać", tylko na prawdę się cieszę. Jestem niestety na etapie "byle do siódmego", bo otwieram własną działalność... Właśnie! Mamy świetny lokal, pomysł, wszystkie zgody i o 20tys za mało pieniędzy 😀 Jak bardzo się przed tym broniłam to będę musiała w wieku 21 lat wziąć kredyt. Jednak się cieszę, wszystko idzie trochę za szybko, ale czuję, że będę na prawdę szczęśliwa 🙂
Neila, W stajniach tak jest. Tzn, nie we wszystkich, ale bardzo często jeszcze można spotkać stajnie, w których ludzie pracują na czarno (no czasem na własne życzenie 👀 ) albo na zlecenie waląc dziennie dniówki po 15 godzin "bo konie trzeba nakarmić", "bo konie trzeba wypuścić". Nie chcesz iść pracować do marketu? Albo na produkcję? Okej, wiele takich miejsc także oferuje umowy-zlecenie, ale nie wszystkie i nie zawsze. Prędzej dostaniesz umowę o pracę w sieciówce odzieżowej (nawet jeśli na samym początku na pół etatu) albo na produkcji (razem z benefitami i premiami), a pracujesz jednak pod dachem + nikt od Ciebie nie wymaga wsiadania na jakieś półdzikie zwierza...

rico, Aplikujesz do sądu? :P Pierwszy punkt do standard - musi być w każdej aplikacji w CV. Resztę chyba można wyguglować - tzn w internecie powinny być gotowe wzory tego typu. O ile się orientuję, każdy z nich jest osobną kartką, że się tak wyrażę.
Behemotowa, a co robisz? Super, że znalazłaś coś, co Cię tak wciągnęło (-:
vanille obecnie nadal pracuje w hotelu, ale zaczęłam ustalać twarde zasady i jest coraz lepiej 🙂
A otwieram fitness kluby, dokładnie cztery w różnych miastach
Behemotowa, to super, w takim razie życzę powodzenia!
Nie dziękuję :kwiatek: (trzymajcie kciuki by udało się już otwarcie w pierwszy weekend marca)
Behemotowa, wow, ale super! W Trójmieście coś będzie? 😀 Dawaj znać, trzymam kciuki! :kwiatek:
Sankaritarina , rozważam, tylko mnie nie chcą ze względu na brak doświadczenia i... no nie mam "miłej aparycji"  😂 A w stajniach, to powiem szczerze ,że pierwszy raz się z taką sytuacją spotykam, całe życie miałam normalną umowę, zawsze mówiono że to zbyt niebezpieczne, aby jej nie było. Ale ja też głownie w państwowych byłam.
Rozbawił mnie jednak ten zdziwiony głos faceta, że mam takie duże wymagania 😀
szam, a rozwiniesz myśl o wymaganiach finansowych?
Behemotowa, wow, ale super! W Trójmieście coś będzie? 😀 Dawaj znać, trzymam kciuki! :kwiatek:

Na razie mamy w planach tylko Starogard Gdański, Pruszcz Gdański, Kościerzyna, Kartuzy i może Tczew. Jeśli będzie takie zapotrzebowanie to czemu nie 🙂 Na razie poszukujemy ludzi godnych zaufania, którzy będą pilnować tych miejsc kiedy my nie będziemy mogły być. W pomorskim są już dwa takie oddziały 🙂 Chodzi o Fit&Jump 🙂
Na pewno tutaj się pochwalę jak będzie więcej informacji na temat dni otwartych, więc zapraszam 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lutego 2017 16:17
rico, wystarczy, że napiesz oświadczenia, jak Cię zatrudnią to zapewnie wystąpią o papierek o niekaralności.
Dzięki 🙂 Wlasnie mi tez sie wydaje, ze starczy napisanie samemu tych papierkow. Troche sie zmotalam, bo w poprzedniej pracy musialam to podpisac ale w formie gotowych druczkow, a tutaj po raz pierwszy skladam oferte i wysylam dokumenty 🙂 Heh nie, do sądu nie aplikuje 🙂 Prosze po cichu o trzymanie kciukow, bo w obecnej pracy dostaje "na leb", a tutaj mialabym szanse ciekawej, bardzo ciekawej pracy, troche podobne do tego, czym zajmowalam sie do niedawna 🙂
Neila, Rozważasz - znaczy, jeszcze nie byłaś, a już twierdzisz, że Cię nie wezmą przez brak doświadczenia i "aparycję"? 😉 Nie wiem jak odnieść się do tej "aparycji".... Przecież każdy może umyć włosy, iść do fryzjera, zadbać o paznokcie, mieć zawsze wyprane ciuchy, zrobić sobie makijaż - a nie sądzę, żeby np. Tesco wymagało tytułu Miss Nastolatek 5 lat z rzędu.
Na produkcję przyjmują także bez doświadczenia - wystarczy, że chcesz pracować. Jasne, że nie będzie fiołków, taka praca nie jest łatwa, ale przynajmniej stabilna i grosz wpadnie.

rico, Trzymamy! 🙂
Sankaritarina , byłam. Takie odpowiedzi niestety słyszałam. Owszem część rzeczy da sie poprawić lub zatuszować, a część nie 😉 Ja póki co mam różne zlecenia, tak więc nie jest też tak ,że pracy nie mam. Szukam na spokojnie 😉
Neila, prosze Cie powiedz, ze zartujesz... 🤔
Mój były szef potrafił złapać mnie za ramiona stają za moim krzesłem i wrzeszczeć: "jak ty mnie wkurwiasz, co takiego w tobie jest, że ty mnie tak wkurwiasz?!"
Tak mi się przypomniało jak przeczytałam o "braku miłej aparycji". 💃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się