Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

I po to właśnie pisałam o nagrywaniu.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
27 stycznia 2017 16:28
To może u Was jest trochę inna sytuacja, bo nasz sąsiad był chory, było to zdiagnozowane, wszyscy o tym wiedzieli itd. tyle, że nie dało się zrobić nic. Ten człowiek miał kiedyś nawet rodzinę. Żona z dwójką dzieci wyszła z domu, a on z najmłodszym zamknął się w domu i nie chciał nikogo wpuścić. W końcu przyjechala straż pożarna i przez balkon wraz z policją weszli do domu. Żona zaraz po tym odeszła i wtedy zaczęła się prawdziwa gehenna sąsiadów. Niestety i dzielnicowy i opieka rozkładali ręce.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
28 stycznia 2017 13:44
mamy tu jakiegoś speca od HTML? potrzebuję zrobić jedną rzecz, a poradniki w necie mi nie pomagają  :kwiatek:
Milla- dzielnicowy Ci po prosu zalecił zebrać dane, które będą przydatne do wywiadu. Ok. Ale KTO ją ma skierować na badania?
Dzielnicowy? na pewno nie. Rodzina? Mówiłaś, że ma to gdzieś. Mówię, że oprócz rodziny, sprawę do sądu może skierować opieka społeczna.

A co do tych danych...nie przesadzajmy. Starczy, że opiece społecznej się opowie jak wygląda sytuacja. Co ta pani robi złego, niebezpiecznego, uciążliwego waszym zdaniem. To nie policja. Nikt nie będzie oglądał nagrań, ani wysłuchiwał taśm, ani nie będzie oglądał zdjęć.
Zbierzcie z sąsiadami w punktach co ta kobieta robi waszym zdaniem dziwnego i niebezpiecznego. I z tym trzeba iść do opieki społecznej. To wszystko.
Podpowiem, np co takiego
- kilka razy zaczepiała dzieci na ulicy i dzieci się jej bały i uciekały
- głośny wyzywa sąsaidów wulgarnymi słowami przy dzieciach
- groziła sąsiadowi mówiąc "ja cię załatwię"
- twierdzi, że sąsiadka ją podsłuchuje, kameruje, puszcza jej dym szparami w wywietrznikach
- szarpnęła sąsiadkę za rękaw, szturchnęła kogoś łokciem
- twierdzi, że sąsiadka ukradła jej jakieś rzeczy z domu
itd itp i jak najwięcej tego. I to wystarczy
madmaddie, dawaj co potrzeba, może coś poradzimy 😉
Pytam tu bo w zasadzie nie mam pojęcia gdzie, ale do rzeczy. Oglądam nową stronę Jarka Skrzyczyńskiego, wchodzę w zakładkę konie sportowe a tam Joung Boy, to ten Annopolowy?? 👀 Z wyglądu by się zgadzał, tylko po co Jarkowi 20-letni rekreant?
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 stycznia 2017 20:29
Może dla jego dzieci?  🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 lutego 2017 10:09
Z wyglądu by się zgadzał, tylko po co Jarkowi 20-letni rekreant?

Bo może? 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 lutego 2017 16:24
Czy i gdzie można dostać plastikowe wsuwki do włosów? Albo jakieś z nieferromagnetycznych metali/stopów? Mam praktyki na rezonansie i ciągle się boję, że zapomnę zdjąć przeklęte wsuwki, a bez nich nie zapanuję nad włosami.
Facella Kiedyś widziałam takie wsuwki, dość małe, bo dziecięce (tak około 0,5 długości zwykłej wsuwki), ale były z plastiku, bodajże w sieciówce ze spinkami itd. "Świat spinek" czy coś takiego, w lokalnym centrum handlowym (Aura, kiedyś Alfa) w Olsztynie. Sama je brałam, bo niestety mam okropne uczulenie na metale, tylko srebro mnie nie uczula, więc wsuwki i spinki kupowałam z plastiku. Nie wiem, czy teraz też są w tej sieciówce dostępne, ale przygotuj się na oczomiażdżący róż, zieleń i żółć, jeśli znajdziesz. 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 lutego 2017 07:15
Pierwsze słyszę o takiej sieciówce 😁 kurcze właśnie takich kolorów chciałabym uniknąć. Nie dość ze twarz mam 14-latki, to jeszcze sobie powagi odejme kolorowymi wsuwkami 😂
Było takie stoisko w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocku, ale dawno nie byłam i nie wiem, czy dalej jest (-:
Facella, a w tzw. chińczykach? Tam jest zawsze pełno dupereli do włosów 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 lutego 2017 09:31
Od jakiegoś czasu nie mogę ściągnąć sobie muzyki z youtube convertera(http://www.youtube-mp3.org/pl), pokazuje mi się "We are sorry, this service is not available from your jurisdiction."
Da się coś z tym zrobić? Czy może jest inna strona na której się da?
ulub.pl ?
Ale to nie konwerter.
Gdzie można wystawić darmowe ogłoszenie (oprócz facebooka) z ofertą pracy? Albo czy można jakoś ominąć kategorie na olx, by tam wystawić darmowe ogłoszenie?
Gumtree?
Od jakiegoś czasu nie mogę ściągnąć sobie muzyki z youtube convertera(http://www.youtube-mp3.org/pl), pokazuje mi się "We are sorry, this service is not available from your jurisdiction."
Da się coś z tym zrobić? Czy może jest inna strona na której się da?


Witam, tutaj szpec  😁 Ja zawsze używałam tego co pokazujesz ale ostatnio się przerzuciłam na inną stronę przez błąd właśnie i... Przekonwertowane utwory na tej stronie: http://2conv.com/pl/ brzmią dużo lepiej. Dłużej się konwertuje, ale jakość utworu jest lepsza, no i jest (uwaga tutaj improwizuję bo się nie znam) taki przestrzenny dźwięk. Np. jeśli w piosence są momenty, gdzie raz coś słychać w lewej słuchawce, raz w prawej to tutaj to działa, a na yt-mp3 nie działało 😀 Niestety mam około 800 utworów które sobie muszę na nowo ściągać po odczuciu różnicy :/
O matko, zabrzmiałam jak jakaś żywa reklama spamująca po forach  😂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
04 lutego 2017 19:38
Dziękuuję 😍 Teraz sobie pościągam Bad Lip Reading i będę szczęśliwa 😁
Jak jest z płatnością kartą za granicą? Dużo różnicę będę miała w kursie niż jakbym wymieniła gotówkę?
Na pewno ktoś się orientuje... Jak to jest z rozliczaniem PITów? Mój mąż rozlicza się w miejscu zameldowania i było ok, a wczoraj dowiedziałam się, że należy się rozliczać w miejscu zamieszkania (a w naszym przypadku to dwa różne miasta). Jak to w końcu jest? 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 lutego 2017 09:34
Pit składa się w urzędzie według właściwości miejscowej, która jest wyznaczana według miejsca ZAMIESZKANIA w ostatnim roku podatkowym.
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lutego 2017 12:46
Szykuje mi się wyjazd do Berlina, do ścisłego centrum. Potrzebuję więc zielonej naklejki na szybę w aucie. Gdzie można takie dostać? Internet podaje sprzeczne informacje, raz że można kupić na każdej stacji benzynowej po okazaniu dowodu rejestracyjnego, a raz że trzeba robić badanie techniczne w niemieckiej SKP. Auto rocznik '96, benzyna + gaz, powinno bez problemu dostać zieloną.
Scottie   Cicha obserwatorka
08 lutego 2017 13:06
Facella, zadzwoń do ubezpieczyciela- może oni mają? W zeszłym roku byłam napalona na wyjazd do Berlina i trafiłam na bloga jakiegoś chłopaka, który w celu kupienia tej naklejki objeździł wszystkie stacje benzynowe w okolicy miasta, a i tak nie znalazł. I wtedy mój narzeczony skontaktował się z ubezpieczycielem, a ten powiedział, że nie ma problemu- może mu taką naklejkę załatwić.
majek   zwykle sobie żartuję
08 lutego 2017 13:11
jest strona do zamawiania tych naklejek. Kazde miasto ma, ale chyba nie ma znaczenia w jakim kupisz.
Ja kupowalam przez net i mi przyslali w ciagu tygodnia.

edit: chcialam napisac, ze chyba taniej bylo zamawiac toto w necie niz na stacji (zwlaszcza, ze ja zwykle jezdze w weekendy, a to chyba nie na stacjach benzynowych tylko diagnostycznych, ktore nie sa czynne w weekendy a poza tym kolega mnie nastraszyl, ze moge np dlugo czekac w takiej kolejce)
To sie nazywa umweltplakette, googlaj
mils   ig: milen.ju
08 lutego 2017 21:41
Czym mogę skutecznie i tanio doświetlić lustro? Przy tym lustrze codziennie się maluję, niestety wisi ono w dość ciemnym miejscu i bokiem do okna, więc jedną stronę twarzy mam lepiej oświetloną od drugiej. Myślałam o kupnie węża LED, takiego krótkiego i oklejenia lustra wokół na odpowiedniej wysokości. Coś takiego zda egzamin?
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lutego 2017 22:44
Scottie o tym nie pomyślałam 🙂 auto jest na ojca więc to on będzie musiał załatwić z ubezpieczycielem.
majek dzięki :kwiatek:
mils Powinno, ja tak zrobiłam, jak siedziałam w Niemczech i nie chciałam w wynajmowanym mieszkaniu inwestować w nie wiadomo jakie lampki doświetlające przy lustrze w łazience. Działało, do tego można sobie ustawić czy chcesz światło jasne (białe) czy np. żółte (no takie jak przy starych latarniach np. jest), więc będziesz mogła sprawdzić jak będzie się prezentował makijaż np. w miejscu gdzie będziesz go nosić. Jak przez miesiąc pracowałam w knajpie, to co chwilę sobie przełączałam na to przygaszone, żółte, bo właśnie takie było wieczorami w pracy, a nie chciałam ludzi wyglądem straszyć, bo ja z makijażem się nie lubię, i w sumie podstawowo tylko umiem go zrobić, a to spore ułatwienie było, żeby nie przedobrzyć 😀 
mils wpisz w google jak zrobić lustro do makijażu 🙂
Dziewczyny, jak skutecznie wybielić zęby? Któraś z Was stosowała pasty albo miała zabiegi u dentysty?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się