Ochraniacze

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 lutego 2017 20:08
Jeśli potrzebuję na kolejnego konia, to po prostu prosto z nogi wrzucam do wiadra i znów zakładam po godzinie.

Ja mam dokładnie TE. I tu jest opis możliwości użytkowania.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 lutego 2017 23:02
Czy ktoś stosował Eskadron Boots Cleaner preparat do odświeżania ochraniaczy? Jak działa?
(przepraszam jeśli było, ale wyszukiwarka stwierdziła że pytanie nie jest wystarczająco sprecyzowane 🤔)
Strucelka W Biedronce jest pianka do szyb, nic nie czyści lepiej niż ona, a cena bez porównania 😉
Ale ten z eskadrona nie jest przypadkiem do czyszczenia środka ochraniaczy?
A środka to się przypadkiem nie pierze po prostu? 😉
Ja mam jedne jedyne skorupy od 4,5 roku i przed wrzuceniem do pralki namaczam i skorupę szoruję szczotką, nigdy nie miałam pomysłu żeby traktować skorupę pianką do szyb 😀
Ja czyszczę ochraniacze po każdym treningu (szczotka + mokre chusteczki), zatem nie muszę nic namaczać 🙂
Piorę jak się zapocą (lub zabłocą 😉).
Strucelka, - ja nie, ale znajoma ze stajni tak i bardzo sobie chwaliła - ponoć ładnie maskował te drobne rysy na ochraniaczach, tak je podpicowywał trochę. Ja się do niego przymierzałam, żeby sprawdzić, czy rysy z gładkiego kasku też usunie, ale jakoś pomysł umarł na rzecz kupna nowego jednak 😉
Na plastikowe skorupki nie ma nic lepszego od... plaka  😉
taki ten kosmetyk do samochodów.

Strucelka Ja jestem posiadaczem! :P Szczerze powiem że nigdy bym nie pomyślała o kupnie i nie kupiłam :> Zawsze czyściłam właśnie chusteczkami nawilżonymi po używaniu co jakiś czas pralka (Białe ochraniacze :>😉 i zawsze było super. Preparat Eskadrona dostałam w bonusie od jakiegoś sklepu do zamówienia i szczerze? Miałam strasznie brudne ochraniacze bo trochę zaniedbałam to czyszczenie zawsze po, nie miałam czasu przyznaje się :P I wziełam ten preparat z półki że w końcu trzeba sprawdzić i jest na serio bardzo fajny! Bardzo ładnie czyści i wszystko mi schodzi. Zawsze biorę sobie ściereczkę bawełnianą (takie w rolce) psik psik i wszystko idealnie czyste 😀 Wydajne też jak dla mnie jest. W sumie myślę że jak kiedyś nigdy w życiu bym nie kupiła to na ten moment gdybym potrzebowała i już nie miała to bym wrzuciła sobie do koszyka przy okazji przy jakimś zamówieniu do dopełnienia kwoty  🤣

Edit. W sumie nie tylko białe ochraniacze :P
- Białe ProLight Veredusa
- Olympusy i GlamSlamy Veredusa
Bo w sumie są one trochę innego tworzywa jeśli chodzi o twarde części :P
Czy są jeszcze dostępne w sprzedaży rzepy do ochraniaczy veredus pro light?  👀

edit: już wiem  😕
A ja po prawie 2 miesiącach codziennego użytkowania pragnę polecić ochraniacze stajenne Horze Supreme, super wykonane, super materiały, super wygląd i wszystko super. Materiał wewnętrzny w ogóle nie "przyjmuje" brudów stajennych typu siano, trociny, słoma. Po praniu podkładka jest równie puszysta co przed praniem  😉
Mam też ochraniacze stajenne Villa Horse, ale nie ma co porównywać. Horze wygrywają wszystko  😍
https://animalia.pl/horze-ochraniacze-treningowe-crescendo-aspen-czarne-para/szczegoly/33589/

Czy ktos testowal te ochraniacze powyzej?
Albo jakas inna sugestia kontaktow na przody, porzadnych, dobrze trzymajacych sciegna?
faith, dobrze trzyma ścięgna tylko bandaż elastyczny :P Już kiedyś dyskusja o tym była. Więc jedyne co najbliżej tego "stoi" to owijki elastyczne, albo polarowo elastyczne.
Co taniego w komplecie do ciurania na padok, wybieg itd? Najlepiej takie co do wyczyszczenia wystarczy szczotka, żeby nie musieć tego non stop prać  👀
Po 9 latach używania zdekompletował mi się komplet eskadronów. Były nie do zdarcia. Z czasem rzepy stały się słabsze i dwa dni temu w przypływie wiosny koń mi tak walił z dwururki że jeden tyło poszyyyyybował w eter.
Chciałabym kupić nowe - chyba też esakdrony. I teraz zastanawiam się nad tymi na kołki:
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/ESKADRON-Ochraniacze-Flexisoft-Air-przednie/7141
i tymi z takimi "zatrzaskami" (nie wiem jak to nazwać)
http://www.pasi-konik.pl/pl/p/ESKADRON-Ochraniacze-Flexisoft-Air-Easy-przednie/5996

Lupa mi nic nie wypluła jak wpisałam ich nazwy.
Pytani czy ktoś ma, jeśli tak to jak z:
1. brudkiem wchodzącycm w tą drucianą siatkę
2. Samą satką- czy się nie wgniata
3. jazdą w wodzie
4. Tymi "zatzraskami" - jaka jest ich żywotność, czy punknięcie tego nie rozwali

Będę wdzięczna za odpowiedź.
kotbury jestem wielką fanką Eskadronów ale tych klasycznych na rzepy.
Te na kołki nie są na pewno tak trwałe.
Gumy się dużo szybciej wyciągają.
Ta siatka nie jest druciana, jest miękka, ciężko ja wyczyścić jak piasek się powbija to tylko pranie.
Kupił już ktoś może te nowe kolorowe Veredusy ? Ciekawa jestem jak te kolorki na nodze wyglądają.
Somebody - dzięki.
Już właśnie sobie zmacałam w sklepie te z klamrami i porażka totalna. Na tyle porażka, że mój hrabiowski tyłek przyodział kalosze i odszukał w rozlewiskach zagubiony ochraniacz🙂

Wciąż potrzebuję nowe, ale nie muszę ulegać presji czasu.
Widziałam bardzo zacne HKM'y na kołki - komplet na 4 giry u mnie w jeździeckim za 250pln (podwójnie zacne przy tej cenie)... ale mają jakiś diamenciki na skorupie... OMG - trochę jak świni siodło jak ja na to błocko takie cacuszka założę.
Ma ktoś może ochraniacze transportowe z jarpola i może powiedzieć coś  o nich więcej? Potrzebuję jakiś porządnych i dobrych, a te z jaropla wyglądają mi na takie i do tego dobrze zabezpieczające 🙂 Dobrze mi się wydaje?
PS. Przeglądnęłam lupkę ale niestety nie znalazłam za dużo 😉
aguchaka, ja już nieraz o nich pisałam 😉 Mając konia(konie) własne od 15 lat, używam tylko jarpolowych. Pierwsze po prostu mi się znudziły, zepsuć się nie chciały (a koń nie jeździł grzecznie). Drugie mam zeberki z jarpola, robione dla Dina, a w sumie jeździ w nich mój siwy, przejeździł 3 lata prawie, transport minimum raz w miesiącu. Są w świetnym, prawie idealnym stanie. JA gorąco polecam:
Anai Dziękuję bardzo! W takim razie celuje w jaropla i więcej nie szukam 🙂 A jeszcze jedno pytanie miałaś może ochraniacze ale te drugie od nich Complete Protect? Bo wydaje mi się, że lepiej będą chronić nogę i kopyto 🙂
aguchaka, nie, tego modelu nie miałam. Ale wiem, że ten model robiony był na wzór zdaje się bucasa, dla koni mocno biegających w transporcie.
aguchaka, ja je mam, trzeba je bardzo, ale to bardzo dokładnie zapinać, bo lubią się zsuwać kiedy gumy przy rzepach się powyciągają. My cały zeszły sezon intensywnie podróżowaliśmy i niestety ale teraz musiałam przerzucić się na inne ochraniacze, bo te Jarpola (pomimo że mega wytrzymałe i dobrze chronią nogę) to teraz się bardzo zsuwają 🙁 A mój stoi w koniowozie jak zaczarowany. Na początku były super, a teraz po prostu potrzebuję do nich konia z grubszą nogą.  😜
Hmm...kurcze. Dobrze wiedzieć bo tak kupić a później nie korzystać to trochę mi się nie uśmiecha, zwłaszcza, że moja ma nóżki chudziutkie. Olson a można wiedzieć jakie polecasz? 🙂
Olson, a pisałaś może do jarpolu czy mogę przerobić? To niewielka poprawka a by miały szanse działać.

Ja niezmiennie polecam te:

http://www.amigo-konie.pl/5121-amigo-ochraniacze-transportowe-kmpl-4-szt-7687.html

Idealnie chronią całą nogę, są w dwóch rozmiarach (3 to takie duże fule, 4 są mega długie) i bardzo trwałe. Rzepy mogą trochę wkurzać, bo są takie hmm cienkie? Więc upierdliwie się zapina. Ale moje żyją już kilka lat a oszczędzane nie są.
Xxagaxx A ten rozmiar 3 pasował by nogi konia co przeważnie ma coby?
aguchaka, teraz mam jakieś Schockemohle, póki co się nie zsuwają ale nie będę polecać, bo jeszcze mało testowane 🙂
xxagaxx, tak zrobię 🙂 Wydaje mi się, że na pewno uda się je poprawić 🙂
aguchaka, również polecam te z amigo-konie. Najlepiej dopasowane do nogi ochraniacze transportowe jakie widziałam 🙂
Nie ma sytuacji, że się przekręci, zjedzie, obróci.

Mi pasują full na konia z nogami veredusowymi w rozmiarze M 😉
Puma moja mimo że mała jakaś nie jest to ma tak chude szkity, że mamy veredusową S 😉 To jak myślisz te z amino rozmiar 3 będzie ok?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się