PSY

Która karma będzie lepsza? Fitmin Dog for Life, Brit Premium czy Josera Festival? Albo coś innego lepszego od nich w granicach 8-9zł za kg przy dużym worku? Ktoś coś?  :kwiatek:
megi007 wszystkie te karmy, które wymieniłaś są niestety bardzo słabe (wiadomo, jak jest za tą cenę), ale z nich wszystkich najgorsze opinie słyszałam o Joserze i o Fitminie, więc jeśli już to chyba lepiej Brita. Od Brita Premium trochę lepszy jest składowo (jeśli dobrze pamiętam) Brit Care- tylko tu masz jakieś 10zł za kilogram i to jeśli dobrze poszukasz, bo w niektórych sklepach jest dużo drożej.
megi007 zgadzam się w pełni z przedmówczynią Zora90. Fitmin koleżanka miała i generalnie tragedia  🙇. Z drugiej strony jakby patrzeć na cenę Brita Care 11,30zł na zooplusie to osobiście poleciłabym bardziej Carnilove w dokładnie tej samej cenie. Jestem póki co zachwycona tą karmą. Niby ma mączkę ale kupy są o niebo lepsze niż po Orijenie. To taka przejściówka miała być ale na razie sprawdza się super. Jestem ciekawa jak będzie na Wolfsblucie bo czyham na niego na przyszły raz. Co do Orijenu może faktycznie "co za dużo to niezdrowo".

dumkowa dokładnie! U mnie gość, który regularnie nas szkolił polecił mi drugiego psa ale właśnie z ostrożnością, osobne spacery z racji tego że głownie na nich jest problem. No i osobne szkolenie a wiadome jak to w praktyce. Teraz gdy na treningi jeżdżę 150km w jedną stronę nie wyobrażam sobie jeździć z dwoma psami i spędzać 4h na treningu? Nie mówiąc o osobnych "dłuższych" spacerach. Z kolei ludzie, do których trochę przerysowałam problem Neski mówili często, że nie ma co przesadzać tylko w razie czego to nie oni będą mieli problem tylko ja. Fakt, wielu błędów nie popełnię, bo to drugi pies. Trochę więcej wiem, rozumiem, umiem ale jednak. Belgi, holendry chłoną jak gąbki i to cieszy ale też trochę martwi.

edit: a wstawię fotki, bo ostatnio na treningu poznałam pręgusa po tych rodzicach po których ma być mój szczyl  😍 😅
Amok Dorplant "Toto"
heroinx, ja ci powiem tak - ogarniasz temat, więc dasz radę. Zawsze jest ryzyko, ale przecież nie będziesz czekać na śmierć jednego psa, żeby kupić drugiego...
Moja starsza suka nie przepada za ludźmi i też potrafi zaprezentować niefajną postawę wobec nich, wynikającą z lęku, natomiast po latach są to epizody raz na pół roku.
I biorąc młodego psa, wyszedł przy nim szereg zupełnie innych problemów, mocnego kalibru, ale absolutnie nie prezentuje jakiejkolwiek negatywnej postawy wobec ludzi. Ma problem z psami, ale przepracowany do stopnia umożliwiającego normalne i bezpieczne funkcjonowanie, natomiast starsza suka jest absolutnie bezkonfliktowa i świetnie się komunikuje z osobnikami tego samego gatunku.
Także wiesz, nie daj się, dasz radę 😉 Izoluj szczeniaka od sytuacji, w których drugi pies może prezentować niefajne wzorce i będzie dobrze.
heroinx jaki ten pręgus jest przecudowny!  😍
A my wczoraj w totalnej śnieżycy znaleźliśmy szczonka. Mokre to to było, przemarznięte, głodne...no co było zrobić. Gówniarz ma pewnie z 4 miechy, jeszcze wszystkie mleczaki na miejscu. Grandzisław ogarnia temat, trochę się nad nim pastwi ale w granicach przyzwoitości



Małe, grube łapki. Duże nie będzie.
Ale z mordki mu dobrze patrzy. Imię Znajda czy Zamieć? A może King of the snow?  😁
maluda no roboczo jest mniej wyniośle bo "Łajza" :P
😂

King of the snow o wiele lepsze!  😁
Ale słodziak! Klasyczny powsiniga z niego wyrośnie 🙂
krysiex213, ale słodki!!! 😍
Byliśmy u weta. Czipa brak :/ odrobaczony, zabezpieczony dziadostwo skórne, pazury obcięte. Na oko skończone 4 miesiące i 7kg pieseczka. Po obiedzie jedziemy rozwieszać ogłoszenia wiec trzymajcie kciuki 🙂 Grant przechodzi próbę cierpliwości i konieczności dzielenia się zasobami ze szczonkiem....z drugiej strony może na dobre mu wyjdzie, bo to taki jedynak jest  🙄

maluda uwierz że jak już to wyglądał jak "The King of nędzy i rozpaczy" z królestwa zmokłych kur :p 
W skrócie: The king of żul.  😁
Śmieje się, przepraszam.    😁


Ale trzymam kciuki.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 lutego 2017 14:17
krysiex213, jakie ma stopy 😍
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: W takim razie szukam dalej. To Carnilove wygląda super ale na chwilę obecną przekracza budżet. Mam nadzieję, że za góra dwa miesiące będzie w zasięgu 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
06 lutego 2017 18:29
megi my jesteśmy na carnilove- bardzo polecam, cena nie jest w sumie taka duża przeliczając ile podaje się dziennie 🙂
krysiex słodziak <3    w razie czego zatrzymacie go?


mój mały urwis w weekend ciężko pracował 😀

A mój urwis zeżarł mi dziś... biustonosz. 😵 I jeszcze przyszła do mnie do kuchni pochwalić się tym faktem. 😎
Może czas na większy?  😂
JARA on ogólnie ma takie śmieszne te łapki, stawy jeszcze miękkie i tak człapie  🤣

derby na chwilę obecną szukamy właścicieli, jak nikt się nie zgłosi to będziemy szukać mu domu...więc u nas ma tymczas bez limitu czasowego

Wczoraj byliśmy u nas w mieszkaniu (bo tak to siedzimy chwilowo u teściów). Grant obwarczał małego żeby nie dotykał jego miseczki, jeżyka, krówki, niebieskiej piłeczki, czerwonej piłeczki, kostki, skarpety, kanapy.....
Dzisiaj jest progress bo nawet robili sztafetę ze wspólnym misiem dookoła stołu

Wczoraj...


Wczoraj trochę później...


Dzisiaj...


Oj chyba już u Was zostanie :P wpasował się 😀
Hiacynta tiaa, szczonek to jest właśnie to co mi trzeba do ciąży, remontu, przeprowadzki i obrony pracy  😀iabeł:

upgrade sprzed chwili...
maluda, nieee, Brandy raczej dba o to, żebym w końcu poszła na zakupy bieliźniane. 😁

krysiex213, cudny szczylek! 😍 I tak słodko razem z Twoim wyglądają! 😍
Taka pseudohodowla działała blisko mnie... 🙁
Kazda pomoc potrzebna ! Finansowa, materialna, domy stale i tymczasowe.

http://www.expressbydgoski.pl/region/a/przerazajaca-hodowla-uwaga-drastyczne-zdjecia,11767862/
Czytałam, że nawet BC tam siedziały.
Parę sztuk nie przeżyło. Ogólnie od wczoraj głośny szum wokół sprawy.
Do wzięcia są szczeniaki BC ( w wieku 3-6 msc) , Yorki, Maltańczyki, Shi Tzu ( i mixy shi tzu-york), pudle, bullteriery, buldogi francuskie i wiele wiele innych.
Psiaki w opłakanym stanie. Widziałam kilka na żywo.. Psychicznie strasznie zniszczone... Fizycznie jeszcze gorzej.
Masz bezpośredni kontakt z osobą nadzorującą?
Mam jakieś sprzeczne informacje, bo jednego dnia widzę, że DT/DS nie wchodzą w grę tylko kasa, a później szukają domów.
Mam kontakt z osobą odpowiedzialną za wydawanie psów.
Część psów znajduje się w Poznaniu. Jutro 5 z nich jedzie do Bydgoszczy do nowych domów. Z tym, że psy będą "na własność" dopiero po sprawie sądowej.
BC znajdują się w Bydgoszczy. Maltańczyki i Yorki pod Poznaniem. Nie wiem dokładnie gdzie znajduje się reszta.


Edit. Zgłosiło się sporo osób po psy, ale 80% z nich nie ma pojęcia jakie one są zniszczone... Większość osób chce "rasowca za darmo".
To już tradycja, że psy wyglądające na rasowe cieszą się większym zainteresowaniem niż kundle, przy czym są za darmo, chociaż tutaj dużą rolę powinien odgrywać właśnie ich stan zdrowia, bo wątpię by same zwierzaki były zdrowe na ciele i umyśle. Przynajmniej szczeniaki to mądrej socjalizacji, nie wiem jak starsze sztuki.

Jakie są ich problemy prócz jawnego zaniedbania?
Chów wsobny?

Po zdjęciach widzę, że trzymane w tak małych klatkach, iż pewnie jakieś konsekwencje w aparacie ruchu na pewno będą, krzywizny...

honey dzięki za słowa otuchy! Już teoretycznie kupiłam pierwszą rzecz dla szczyla - nową klatkę także nie ma teraz wycofywania się  😜
maluda pręgusy ewidetnie mają coś w sobie! Niby kundlowate i "brzydkie" ale mi wyglądowo na prawdę baaaaaardzo się podobają  😍
krysiex213 młody pasuje do Twojego domu jak mało kto!  😁

Mnie tylko zastanawia czy te psy był tak ukryte, że nic nie było widać/słychać/czuć? Gdzie sąsiedzi? Ludzie, którzy stamtąd kupowali zwierzęta. Nie wierzę, żeby nikt nie usłyszał chociażby pisków jak tam było 170 zwierząt..
A jak u nich z charakterem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się