Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

efeemeryda   no fate but what we make.
28 stycznia 2017 16:14
Ale wcieracie w skalp te krople ? I potem się je zmywa ? 🤔wirek:
Scottie   Cicha obserwatorka
31 stycznia 2017 07:06
Cierp1enie, nie odstrasza Cię zapach rosołu? Stosowałam wcierkę z kozieradki przez 2 tygodnie tylko, bo zapach rosołu we włosach czułam nawet po umyciu ich :/ I nie tylko ja... Dla mnie najlepsze wcierki to te, przy których nie trzeba się męczyć 🙂 Obecnie wygrywa łopianowa (serum łopianowe) z Elfa Pharm, ma super dozownik. Jak się skończy to wezmę się za Jantar. Joanna Rzepa też jest spoko.

Anaa, ja też po peelingu mam włosy uniesione u nasady i wydaje mi się, że dłużej są świeże. Tyle, że ja stosuję na skalp zwykły peeling do ciała.

efeemeryda, nigdy nie stosowałam, ale skoro Cierpienie pisze, że ma wzmacniać cebulki, to obstawiam, ze wciera się je w skalp. Czy spłukuje- nie wiem. Musisz doczytać 😉

Opiszecie mi, jak pielęgnujecie swoje włosy? OMO, czy zwykłe mycie i później odżywka/maska? Stosujecie metodę kubełkową do szamponu?
No i jakie odżywki typowo emolientowe polecacie?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 stycznia 2017 07:12
Słuchajcie, znacie jakaś w miarę naturalną odżywkę w atomizerze? Bez spłukiwania, ze psik, psik i do zobaczenia 😀
efeemeryda   no fate but what we make.
31 stycznia 2017 07:55
spałam dzisiaj w oleju kokosowym 😂 ale od ucha bo na skalp się jednak bałam dać. Umyłam OMO tylko zamiast odżywki użyłam maski, bo chwilowo żadnej odżywki nie mam. Nie wiem czy po jednym użyciu można coś powiedzieć czy nie, w każdym razie żadnych negatywnych efektów nie widzę, wydaję mi się, że włosy są trochę "grubsze" ale nie wiem czy to nie jest siła sugestii.
Użyłam też wczoraj pierwszy raz lotionu seburadin do przetłuszczających się włosów, ciężko mi powiedzieć czy jest fajny bo na razie zabił mnie smród  😂 nie odważę się chyba zastosować go na dzień  🤣
Scottie - nieee, mi nie przeszkadza, może dlatego że gorzej śmierdzące rzeczy miałam na głowie  😁
ovca   Per aspera donikąd
01 lutego 2017 20:18
Opiszecie mi, jak pielęgnujecie swoje włosy? OMO, czy zwykłe mycie i później odżywka/maska? Stosujecie metodę kubełkową do szamponu?
No i jakie odżywki typowo emolientowe polecacie?


Scottie
ja kiedyś byłam ogromną włosomaniaczką, korzystałam z omo, wcierek, olejowałam na całą noc, wszystko co tylko wyszperałam w internecie od razu lądowało na mojej głowie 😉 jednocześnie unikałam silikonów i w efekcie moje wysokoporowate fale wyglądały jak miotła albo jak mop, zależnie od pogody.

Z czasem zmieniałam pielęgnację i obecnie myję włosy co 3, czasem nawet 4 dni. Jeśli mam czas, nakładam olej na godzinkę-dwie ( ostatnio avocado, wcześniej z pestek malin), jeśli nie to po prostu myję szamponem ( equilibra aloesowy, a jeśli zależy mi na lśniących włosach lub np jest mokro i pada- fryzjerskim Davines) i obligatoryjnie za każdym razem nakładam odżywkę. Jeśli mam czas na to żeby pochodzić z nią chociaż 10 minut- nakładam maskę Davinesa lub balsam seboradin. Jeśli mam tylko chwilę na nałożenie i wmasowanie odżywki- nakładam coś z tańszych ( balsam babuszki agafii, odżywka złota Isana ) i po chwili spłukuję.
Włosy zawsze schną naturalnie, na noc i po domu zaplatam je w warkocz ( niestety przy koczku-ślimaku fale z jednej strony są śliczne, a z drugiej spuszone na maksa więc już go nie robię). Codziennie rano rozplatam, nakładam serum na końcówki lub kilka kropel oleju. I tyle.
Zero wariactwa w kwestii masek, olejowania, kompresów, kozieradek itp. I jestem z nich naprawdę zadowolona 🙂
A jakiego serum na końcówki używasz?

Ja też odeszłam trochę od takiego naturalnego włosomaniactwa, bo moje włosy źle na to reagowały dosyć. Najbardziej bym chciała, żeby ktoś wymyślił magiczny produkt na to, żeby mi się zagęściły, bo jak widzę tą cienką kitkę, to mi się płakać chcę. 😉

Czy którejś z was też po dłuższym stosowaniu Tangle Teezera włosy zaczęły być bardziej kruche, słabe i łamliwe?
A ja od września po keratynie Amazon przerzuciłam się na szampony Petal Fresh, odżywki i olejek na końcówki Hask, maska 1-2 razy w tygodniu L'oreal Pro-keratin, czasami olejowanie kokosowym, oliwka... i nigdy nie miałam tak ładnych włosów. Gorzej było, gdy bawiłam się w jakieś specyfiki i obchodziłam się jak z jajkiem.
Dzisiaj, w sumie to już wczoraj, zdecydowałam się na zrobienie keratyny w domu. Męczyłyśmy się z mamą 8 godzin, efekt na razie piękny. Jestem ciekawa ile się utrzyma i jak będą  wyglądały po pierwszym umyciu.

Ja używam tylko teezera od 3 lat, nie zauważyłam nigdy żeby szczotka była przyczyną problemów z włosami. Raczej zła pielęgnacja. Teraz gdy są zdrowsze nie widzę negatywnych skutków, szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie innej szczotki 🙂
ovca   Per aspera donikąd
02 lutego 2017 06:58
A jakiego serum na końcówki używasz?


ostatnio Artego które dostałam w gratisie do dużego zamówienia z lokikoki (jest super ale go nie kupię bo jest testowane na zwierzętach).
Wcześniej Davines Oi, a jak nie miałam kasy- Marion (ale nie byłam z niego zadowolona bo końcówki się strączkowały)

edit: a właśnie, czesanie! Moje włosy czeszę tylko i wyłącznie po myciu bambusowym [s]szamponem[/s] grzebieniem. Żadne szczotki i czesanie na sucho nie wchodzi w grę.
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
02 lutego 2017 07:22
Ten bambusowy to Alterra?
No właśnie u mnie pora na zmianę szczotki, a przyznam że mam jakąś zwykłą. Córka ma Teezera i lubimy, choć po niej jeszcze doczesujemy zwykła szczotką, bo nie zawsze są rozczesane.

Jakie szczotki macie i polecacie?
efeemeryda   no fate but what we make.
02 lutego 2017 10:34
ja mam teezera już jakieś 2lata, używam cały czas wszędzie ze mną jeździ bo już nie potrafię używać zwykłej  😁

mam kolejne żółtodziobowe pytanie odnośnie pielęgnacji  😀 dokupiłam odżywkę jantar z bursztynem, czy mogę używać ją rano, a wieczorem lotionu seburadin ?
ovca   Per aspera donikąd
02 lutego 2017 15:57
Ten bambusowy to Alterra?


chodziło mi o grzebień, nie o szampon. Już poprawiłam  😡
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 lutego 2017 20:50
Wpadam z krótkim pytaniem, bo to chyba lepszy wątek niż ogólne "wszystko o co chcielibyście zapytać". Mianowicie poszukuję wsuwek do włosów, ale z plastiku, ewentualnie jakiegoś nieferromagnetyznego metalu (aluminium?). Mam praktyki w rezonansie i nie mogę mieć metali ferromagnetycznych na sobie/przy sobie, a boję się, że zapomnę o wsuwkach, bez których nie opanuję włosów.
No właśnie u mnie pora na zmianę szczotki, a przyznam że mam jakąś zwykłą. Córka ma Teezera i lubimy, choć po niej jeszcze doczesujemy zwykła szczotką, bo nie zawsze są rozczesane.

Jakie szczotki macie i polecacie?

Olivia Garden Finger Brush Combo
TT się umywa 😉
No właśnie ostatnio rzuciła mi się w oczy ta Olivia i chyba sobie ją kupię jak polecasz.
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
03 lutego 2017 11:16
cavaletti wyjdź  🤬
Scottie   Cicha obserwatorka
04 lutego 2017 07:04
flygirl, mnie się włosy łamały na końcach i miałam białe kulki na włosach, kiedy używałam podróbki TT. Tyle, że to była podróbka- nie wiem, jak by to było z oryginałem. I z tego, co pamiętam, to wiele dziewczyn odstawiło TT/podróbki po jakimś czasie, bo niszczyły włosy. Nawet Anwen o tym pisała.
Kurde to może ja dla Julii mam też podróbkę :/ bo nie doczesuje mi jej włosów, a nie ma takich grubych i zawsze muszę poprawiać inną szczotką.
Może dla Julki też zmienię TT na Olivię.
Chyba kupię 2 sztuki. Tylko powiedzcie mi z jakiej strony zamawiacie Olivię (lub w jakim sklepie stacjonarnym), boję się przez allegro, bo tam zamawiałam TT i nie wiem czy jest oryginalna :/
Lotnaa   I'm lovin it! :)
04 lutego 2017 08:52
Pozwolę sobie na mały off topic.
Czy ktoś miał do czynienia z perukami? Czy takie coś to będzie kompletny szajs, czy na dwa-trzy miesiące przejdzie?
http://allegro.pl/peruka-krotka-helena-uloz-fryzure-sama-8-kol-i6700484022.html
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lutego 2017 09:47
Ja TT zmieniłam na Ewa Schmitt, Detangling Ultra-Lite.

Nie wiem o co chodzi z TT, ale miałam starą wersję (ząbki były na ściąganej części) i była super, po 2 latach kupiłam wersję nową (szczotka to całość i nic się nie ściąga) i strasznie łamała mi włosy  😲


Zostało mi jedno cięcie do pozbycia się henny  😅 niestety próby ściągnięcia koloru wpłynęły też na mój naturalny i wyglądam jakbym miała rudawe włosy z ciemnym odrostem (ombre??):p
Fryzjerka stwierdziła, że przy kolejnym cięciu (coś koło czerwca) zrobi mi kilka pasemek, żeby zrobić efekt sombre bo wyjdzie naturalniej
Według mnie jest też duża różnica między TT Original a TT Salon Elite. Mam obie w domu, używam tylko tej drugiej - jest wyprofilowana przez co łapie więcej włosów, wykonana z lepszego plastiku (same igiełki też są lepszej jakości).  To chyba też kwestia włosów, mam włosy średniej grubości, ale mam ich dość dużo. TT rozczesuje je idealnie i bez szarpania i od 3 lat nie zauważyłam zniszczenia przez szczotkę. O Olivi też czytałam i za jakiś czas chyba sama się skuszę.

Co do Olivi to aktualnie jest promocja na fryzomania.pl  nie duża, ale na pewno będzie oryginalna 🙂

No właśnie moje włosy od jakiegoś czasu są jeszcze bardziej cienkie i slabe niż normalnie, a w samej pielęgnacji nic drastycznie nie zmienialam. A zaczęłam czytać, że dłuższe stosowanie TT jednak niektórym włosom nie służy. :/ Spojrze na tą Olivie, ale podejrzewam, że póki co będzie poza moim zasiegiem finansowym. Macie może do polecenia jakieś tańsze np. rossmannowskie szczotki na jakiś okres czasu? Bo niestety w domu nie mam żadnej, bo wszystkie poszły do kosza.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lutego 2017 11:01
flygirl, ta o której pisałam jest właśnie z rossmana i kosztuje jakieś 18 zł.
Kojarzy mi się, że na jakimś blogu była polecana inna szczotka, chyba pneumatyczna? Do 30 zł

Bardzo dobre opinie czytalam też o ikoo, ale ona bardzo przypomina TT
Ja mam dzika z rossmana i ta szczotka rządzi. Mialam podróbę tt, ale w pewnym momencie używałam jej chwilę w stajni, a potem przepadła, kupiłam oryginał i używam na wyjazdach.
Jakiś czas temu pytałam tu o okrągłą szczotkę i kupiłam właśnie jakąś olivię z włosiem dzika i ceramiczną powłoką, też jest świetna.
mils   ig: milen.ju
05 lutego 2017 15:32
Mam takie pytanie totalnie laickie, proszę mnie nie zjeść. 😡 Czy rodzaj szczotki ma wpływ na elektryzowanie się włosów? Nigdy jakoś bardzo nie zwracałam uwagi na szczotkę, ale tak czytam teraz Waszą dyskusję i zaczęłam się porządnie zastanawiać nad zmianą. Mam oryginalnego TT, ale jakoś bardzo zadowolona z niej nie jestem. Czasem używam też czegoś w tym stylu, ale to tak bardzo awaryjnie:

Moje włosy zawsze bardzo się elektryzują, ale po czesaniu to jest jakiś koszmar. Zwłaszcza po tej drugiej. Znacie jakąś godną polecenia szczotkę do włosów puszących się, elektryzujących?
mils, spróbuj kupić szczotkę z naturalnym włosiem, mi pomogło.
Ja szczotkowy laik to nie pomogę. Idę jutro do rossmana poszukać czegoś dla siebie.

Zmierzyłam dziś włosy w obwodzie i mam 9 cm. Nie jest źle. Mam nadzieję, że dobiję do 10tki.
A jak tam u was?
efeemeryda   no fate but what we make.
07 lutego 2017 08:31
zamówiłam właśnie tą olivie, najmniejszą na próbę. Zobaczymy. Do tej pory używałam TT i jestem bardzo zadowolona, włosy mi się co prawda połamały ale byłam pewna, że to od ściągania koloru i farbowania... ale jak przeczytałam co piszecie to zaczęłam się zastanawiać czy czasem TT się do tego nie przyczyniła  🤔wirek:
dziewczyny - czy któraś z Was stosowała seboradin fitocell? Zamówiłam właśnie kurację na miesiąc i jestem mega ciekawa jak się sprawdził u innych... opinie w internetach są całkiem fajne 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się