Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

Lotnaa, nie liczę jej wg średniej. Chciałam sprawdzić ile wg najniższych krajowych może zarabiać, choć nie sądzę aby po tylu latach pracy na jednym stanowisku zarabiała najniższą.
Wiecie, ja nikomu w kieszeń nie zaglądam i guzik mnie do dziś obchodziło ile ta osoba zarabia i ile zarabia jej mąż. Ale jeśli ktoś przez lata mną pomiata i ma mnie za gorszą, bo nie latam 3 razy do roku na wakacje (Egipt czy Turcja to wersja dla ubogich) nie kupuję nowych aut tylko >10 lat i takie tam, a nagle w obliczu dzielenia majątku zgarnia wszystko skamląc jaka jest biedna to trochę nie teges. Dla mnie to może sobie tą kasę w zad wcisnąć, ale wkurza mnie kłamstwo. Mnie sprawa dotyczy tylko pośrednio, ale nie ogarniam swoim rozumem całej szopki.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
03 lutego 2017 15:40
3000 moze, ale brutto.


No ludzie sa parszywi jak widza mamonę przed oczami  🙄

lotnaa asystent na uni? Asystenci sa zatrudniani na taryfie TVL-13. Mozesz poszukać sobie w necie taryf. To zatrudnienie wg dyplomu. Mowię o doktorantach tu. Czesto sa niestety zatrudniani tylko na pol etetu. Ale to bedą troche większe pieniądze.
Gienia-Pigwa, ok. Ale po opodatkowaniu i tak nijak do tych 600 euro.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
03 lutego 2017 16:40
Oczywiscie, ze daleko  😉
a ja nie rozumiem, jak ktos moze sobie "zgarnac" spadek?
nerechta, forum to nie miejsce na roztrząsanie. Ale gdy pełnomocnik czyści konto osoby na łożu śmierci to nie jest normalne.
A mnie ciągnie na Bawarię...  💘 Nie znacie jakiejś fajnej stajni "na bajerach" gdzie szukają dzielnego i oddanego swojej pracy luzaka? 🙂
bera7 normalne nie jest, jest wrecz sprytne, ale nie wiem, czy jednak ten spryt na krotkich nogach nie jest 🙂 Mysle, ze dobry adwokat by sprawe zalatwil, jesli komus by sie chcialo.

kajpo przeprowadzacie sie? Jak w ogole Ci jest? Jak sie czujesz po minionym czasie - lepiej Ci juz? 🙂
nerechta, adwokat już umówiony.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 lutego 2017 19:06
bera7, tego się nawet nie da skomentować  🤔

Gienia-Pigwa, asystentka/sekretarka w sekretariacie, nie w sensie naukowym.
Nerechta miło że pytasz 🙂 Bez porównania lepiej! Wszystko się polepszyło od czasu kiedy znalazłam stałą pracę w której mam niepowtarzalną atmosferę. Poprawiłam niemiecki i znów się aktywowałam jeździecko. Od dwóch miesięcy współdzierżawię konia. Jest całkiem fajnie wyszkolony i się cały czas docieramy. Cały czas do przodu  🏇
kajpo super, ciesze sie! Poczatki zawsze sa trudne 🙂 Wazne, ze znalazlas cos dla siebie, zdecydowanie lepiej sie wtedy funkcjonuje. A prace tez masz przy koniach? 🙂
Nerechta pracuję w dużej stajni ujeżdżeniowej gdzie stoją głównie konie prywatne oddane w trening. Mamy 80 koni  z czego jest tylko kilka sztuk którymi właściciele zajmują się całkowicie we własnym zakresie 😉 Mamy tam niezły cyrk, stajnia jest prawie zawsze pełna a życie towarzyskie kwitnie - na każdym kroku można się zatrzymać i zamienić parę słów. To chyba najłatwiejsza opcja żeby złapać pracę w Niemczech bez płynnego niemieckiego. Pracę przy koniach znam więc nikt nie musiał mi nic tłumaczyć, wszystkiego dałam radę się domyślać. Zresztą moi eks-szefowie wymagali czytania w myślach więc to nie było nic nowego 😵
Ale początki były bardzo ciężkie, niejeden kryzys przez to przeszłam...
Mamy kogoś w Barcelonie? Miałabym kilka praktycznych około dziecięcych pytań dotyczących wyjazdu (gdzie w razie potrzeby kupić pieluszki i jedzenie - jakaś sieć typu Rossmann itp.)
Abre, udejrzaj do Feno 😉
buyaka, dziękuję  :kwiatek:
Czy mamy jakiegoś re-voltowicza z angielskim telefonem, który mógłby mi pomóc w zgłoszeniu sprawy na angielską policję? Próbowałam dzwonić z polski ale niestety ani infolinia, ani telefon na komisariat nie działają z polski, nie wiem czemu  🍴
majek   zwykle sobie żartuję
07 lutego 2017 12:03
arroch, ja tu jestem, co chcesz zglosic?
Kto siedzi w Szwecji? Mam kilka pytań.
bera7, dawaj co trzeba na pw 🙂
Ja też.
Livia   ...z innego świata
03 marca 2017 07:39
Potrzebuję pomocy re-voltowiczy z Niemiec :kwiatek: Orientuje się ktoś może, czy jest jakaś fajna, rozsądna opcja zdobycia na tydzień internetu? 🙂
Livia Idz do Aldika i kup sobie internet na sticku 😉
Livia   ...z innego świata
03 marca 2017 07:57
Pandurska, dziękuję! Pozwolę sobie dopytać cię na PW 🙂
Livia, tez chcialam napisac o Aldiku albo Lidlu, maja bardzo przyjemne dla portfela oferty.
Livia   ...z innego świata
03 marca 2017 10:51
wiedźma, dziękuję 🙂 Podczytam o jednym i drugim 🙂
Hej hej, mamy tu kogoś w Irlandii? Mam kilka pytań :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
20 marca 2017 08:32
Czarownica jest z Irlandii.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 marca 2017 08:39
Tylko północnej 😉 Chyba Sanna jest z południowej. Ale jeśli mogę pomóc to zapraszam na pw 🙂
Lotnaa   I'm lovin it! :)
20 marca 2017 08:40
Tak? Myślałam, że w republice siedzisz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się