Zdjęcia z wypadów w teren. Reaktywacja tematu!

Zazdroszczę Wam tych jazd w teren.Mój koń ma już kilka tygodni wolne,bo wszystkie leśne drogi oblodzone a pola zamarznięte na kamień 🙁
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 lutego 2017 20:40
U nas też wszystko oblodzone od drugiego tygodnia stycznia, ale dziś spadł śnieg 😍 W weekend mam nadzieję odbić sobie te kilka tygodni zmarzliny 😉
Ja też z tych co się nie terenują... Koniu dalej mi kuleje i już nie wiem czy robi to specjalnie żeby nie pracować czy coś faktycznie mu dolega. A weterynarz stwierdził że wszystko jest z nim ok. 😵
Znałam tylko jednego konia, który autentycznie udawał, aby nie pracować...
Reszcie zawsze coś było.
Pierwszy dzień faktycznie miał ciepłe kopyto i kulał no to telefon do weterynarza, weterynarz dał zastrzyk i po kilku dniach było ok. Jakoś tydzień później przyjechał kowal robić kopyta i wszystko ok. Co śmieszniejsze koń kuleje tylko gdy ma siodło na sobie, na oklep śmiga  🤣 🤔wirek:

Ps. Ktoś śmiga z was na bezwędzidłówce w teren?
BW siodło z jeźdźcem?
W takim układzie ja bym nie szukała przyczyny tylko w kopycie. Sprawdziłabym czy kulawizna nie idzie od łopatki, a nawet grzbietu.

Ja jeżdżę na bosalu, wcześniej na hackamore.
Ja też na Rudej bez wędzidła. Mogę na kantarku nawet i na cordeo. Do sklepu, przez szosę, wzdłuż szosy... Ale Bibi (bo maja rudamałpa tak została nazwana a ja to dopiero po niej) to wyjątkowy koń jest i przez lata się naprawdę zgrałyśmy.
Tylko na wiosnę muszę jeździć na wędzidle, bo mam wrażenie, że ona sama nad sobą nie panuje. A zawsze uważa, że wyjazd w teren (a głównie tak jeździmy, placu nie mam co najwyżej okoliczne łączki) jest po to, żeby kucyk mógł się rozpędzać do granic możliwości  😀iabeł:
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
08 lutego 2017 23:02
BW, u mnie cała stajnia na bezwędzidłówkach albo halterach.
Skoro na oklep jest ok a w siodle problem może coś sobie zrobił z grzbietem albo pod popręgiem?

Zima powróciła a z nią moda na mroźne pasemka...
U nas da sie jezdzic. Nawet na łące. Troszke slisko bylo w niedziele, ale dalismy rade. Tu fotka, zeby bylo w temacie, z wczesniejszego terenu. Musialam sie wykadrowac🙂
A jak przechodziłyście z wędzidła na bez to konie nie szalały w terenie?
Wiking jest strasznie leniwym koniem i trzeba go czasem pchać  😵

Nie mam teraz opcji żeby sprawdzić czy znowu się tak zachowuje, ale wezmę pod uwagę właśnie też łopatkę.
BW jak dla mnie to kwestia zamknięcia konia w pomocach, jeżeli Cię słucha i potrafisz go dobrze kierować dosiadem itd. to kwestia tego co ma w pysku nie powinna być aż tak istotna. Chyba że, masz naprawdę upartego i silnego konia, a wędzidło jest kwestią bezpieczeństwa (bo respektuje).
Owszem, zwierzak czasami mnie poniesie (bo wiosna, hah), ale jest parę metod zatrzymywani i trzeba umieć się dostosować.
Livia   ...z innego świata
09 lutego 2017 15:29
BW, ja też jeżdżę w teren bezwędzidłowo - na haku i na bosalu. Przejście nastąpiło w sumie stopniowo i bezproblemowo - tzn. najpierw zaczęłam jeździć bezwędzidłowo na ujeżdżalni, potem w teren z innymi końmi, a potem także sama.
Ale jak jest potrzeba, np. pierwszy śnieg albo wiosna 😉 , i czuję, że koń może mieć motor w pupie, to jednak wracam czasowo do wędzidła - moje bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze.
Z młodym na razie jeździmy na wędzidle, ale mam nadzieję, że z nim też się przesiądziemy za jakiś czas na haka lub bosal 🙂
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Koniu jest spokojny w terenie i ładnie reaguje na pomoce, tylko mam jakiegoś dziwnego stracha  😡
Odpinasz wodze od wedzidla w trakcie terenu i zapinasz na szyi i masz cordeo
BW, zależy od konia, na poprzednim dzierżawionym jeździłam tylko na bosalu, jemu wystarczyło powiedzieć prr i stał, nigdy też nie rozwijał większych prędkości, raczej 'przez nóżkę'. Obecnie dzierżawię konia, na którym długo w ogóle miałam opory przed wyjazdami w teren, opory pokonałam, ale na bosal nie planuję się przestawiać 😉
Skasowala mi się większa część powyzszego posta.
Wczoraj byłam z koleżanką w terenie. Śniegu dosypalo tyle, ze nasze niedzielne slady zasypalo. W jednym miejscu bylo dosc slisko, Podolanki nogi zobaczylam z boku, juz myslalam ze lezymy, ale ma na szczescie niesamowita zdolnosc pionizacji.
Z racji tego, że wczoraj wybrałam się w dłuższy teren, tak dzisiaj lekkie oklepowe ,,wożenie tyłka,, po lesie. Pogoda piękna no i  lód topnieje więc może wreszcie uda się pojeździć czymś innym niż stępem  🙂
Oczywiście zdjęcia uszów muszą być  😉
W sobotę zaryzykowaliśmy spacer w siodle, ale w niedzielę już tak. Czekamy na odwilż 🙁
Livia   ...z innego świata
13 lutego 2017 17:23
U nas też nieciekawie, na wielu ścieżkach jest lód. Wczoraj pogoda była fajna, więc poterenowaliśmy stępem, w lesie w paru miejscach dało się zakłusować. Dziś już zimno i buro, więc tylko spacerek... mam nadzieję, że to wszystko się stopi podczas odwilży.
Pogoda dziś była piękna na spacer, a że znajoma wpadła to jakieś zdjęcia są  🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
16 lutego 2017 16:28
patid1220, słodkie zdjęcia, szczególnie pierwsze!

U nas podobno już wiosna i roztopy. Muszę ogarnąć fotki z soboty. Zdaje się, że to był ostatni zimowy wypad.
Na_biegunach dzięki  😀 u mnie też wiosna na całego, ale podobno znowu ma się popsuć pogoda w weekend  😫
Livia   ...z innego świata
16 lutego 2017 17:06
patid, piękne zdjęcia! Twój koń jest cudowny 😀

My wczoraj byliśmy w spacerowym terenie i mam parę pięknych zdjęć 🙂



Livia, super zdjęcia  😍
Co im zrobiłaś, że tak grzecznie stały? Ja bym pewnie po lesie musiała ganiać 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 lutego 2017 19:24
Mam się udało w sobotę śmignąć w teren 😀 Przypuszczam, że ostatni śnieżny wypad tej zimy, bo u nas też odwilż i jutro już deszcz ma padać.
patid1220 wow świeyny ten koń  😍 super foty
Livia Rewelacja  👍
Livia   ...z innego świata
16 lutego 2017 19:47
kontestacja, dziękuję 🙂 Też się bałam, że skorzystają z okazji i pójdą w długą - byłam parę kroków od nich i w każdej chwili gotowa je łapać 😀 Na szczęście staly grzecznie 🙂

anil, dziękuję 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 lutego 2017 19:56
Livia piękne te foty, zwłaszcza pierwsza mi się podoba, klimatyczna.
Patid Koń świetny! Wygląda jak mini Shire 😀
PumCass   zachowaj zimną krew!
17 lutego 2017 08:35
patid1220 przeurocze zdjęcia  🙂
Livia Twoi chłopcy wymiatają po całości. jestem zauroczona 😍

Najpewniej ostatnie zimowe zdjęcie z wojaży. Czekamy na wiosnę! 🏇


My też mamy jeszcze trochę śniegu 😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się