siodła bezterlicowe

Tylko że ja siodło kupowałam na stronie bergo.pl.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 lutego 2017 07:08
A jaki masz problem zeby napisac do producenta a kupic w bergo? 👀
A jest może jakiś kontakt telefoniczny z Berefoot'em ??
Pisz śmiało, odpisują.
Może nie od razu, ale kontakt jest.

http://www.siodlabarefoot.pl/
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 lutego 2017 15:29
Biorąc swoje doświadczenia przy zakupie siodła ja ich generalnie nie polecam.
Lepiej kontaktować się z niemieckim przedstawicielstwem.
Z kontaktem problemu nie było, ale trzeba pytać o każdą pierdołę, bo się nagle okazuje, że coś poza cennikiem też ma swoją cenę.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
09 lutego 2017 15:43
Nie dość, że maja ograniczony zestaw siodeł i dodatków to rzeczą kuriozalną było to, że  jako przedstawiciele zrobili mi problem przy zakupie innego siodła ( nie wymienionego w ich ofercie), które jest dostępne u producenta od ręki. Czyli tak jakby olali moje pieniądze, bo niemiecki Barefoot był przygotowany przeze mnie na  zamówienie  z polskiego przedstawicielstwa🙂.  😎
Na szczęście rodzina która handluje w Niemczech mogła mi sprowadzić praktycznie od reki mojego Adjusta którego wielbię ponad stan.
Niemiecki Barefoot odpisał mi elegancko po angielsku, ,,łapatologicznie" wytłumaczyli wszystko co mnie interesowało i dzięki temu mam idealnie dobrane siodło do siebie jak i do konia.
A najlepsze jest to że mogę je tak przestawiać i modelować  iż żadne tycie czy schudniecie mi nie straszne 🙂- zarówno i  z jednej jak i z drugiej strony 🙂

A jak wygląda ten model, pytam z ciekawości, bo nie mogę go znaleźć.
Didka ja bym na twoim miejscu spróbowała innych siodeł, są trekkery, stratreki i inne naprawde świetne siodła które nie powodują efektu poduszki pod tyłkiem i w których siedzi się naprawdę dobrze. Używane kupisz w cenie nowego barefoota i masz możliwośc zmiany wielkości siedziska i rozstawu łęku bez dokupowania elementów żadnych.
A czy siodła tych marek przeszły test sznurka? Lub na termografii pokazały, że ciężar jest równomiernie rozkładany.
Są jeszcze Freeformy, cały czas mam i polecam 🙂 To dobre siodła (mam na myśli też wymienione wyżej Startreki i Trekkery), nie jakieś no name, nie ma się czego obawiać.
Startreki i Trekkery Freeform - nie ma ofert na używane, na nowe mnie nie stać. A kobyła nie może czekać w nieskończoność na nowe siodło. Freeform
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lutego 2017 17:59
Nikt ci nie da przepisu prania.
Na tym wątku myślę też że spokojnie znajdziesz odpowiedzi na pytania cie nurtujące. BYła o tym mowa nie raz.
Co do mojego siodła-Wpisz se w google adjust barefoot
https://www.barefootsaddles.be/barefoot-just-adjust-1-2-3-8/  to jest to? Fajne podobają mi się te syntetyczne wykończenia, antypoślizgowe, ciekawe zastosowanie klocka na kolano.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 lutego 2017 18:27
tak to jest to, szerzej o nim pisałam tutaj na wątku.
Nie zamieniłabym tego siodła za nic w świecie. Mój kon tez nie 😀
Ciekawe czy można zamówić samo takie siedzisko, po latach spędzonych w syntetyku, wszystko co skórzane wydaje mi się śliskie.
Jeździ ktoś w Barefoodzie cheyenne na grubym koniku polskim? Konik ma przebudowany zad, duży brzuch przez który nie mogę cofnąć siodła wystarczająco tak aby popręg nie powodował fałd które wciskane są pod łokieć wiem brzmi dziwnie ale mam problem z popręgiem. Używałam już chyba wszystkiego żeby skóra pod popregiem nie marszczyła się. Podogonie też nie zdało egzaminu. Przystuły w Barefoodzie są dość wąsko nie ma za bardzo pola do popisu. Łęk w siodle jest kremowy ale szerszy od czerwonego więc możliwe że jakiś starszy typ bo teraz czerwony jest szerszy od kremowego. Piszę z telefonu więc nie mam jak wstawić zdjęć.
A próbowała Pani popręgu dwu punktowego? Jak w siodłach westernowych.
Nie wiem co masz na myśli pisząc o popręgu dwupunktowym.  Westowe mogą mieć dwa popręgi przedni i tylny. Czy o to chodzi?
Westernowy też może być lub taki który jest mocno "rozwidlony" ,  jakby ujeżdżeniowy z przystułami przód tył mocno oddalonymi od siebie - siodła wow mając coś takiego o ile dobrze pamiętam.
Niestety w barefoot-dzie nic nie daje taki popręg, próbowałam, musiałabym dać dorobić dodatkową przystułę z tyłu siodła
Przyjechał mój Barefoot  Lexington rozm 1 z krótką tybinką  🏇 Jest super w końcu mam poduszki kolanowe tam gdzie trzeba, a siodło nie jest tak mega szerokie jak Cherokee. Zobaczymy co będzie dalej, bo pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Siodło nie jest śliskie, może z tego powodu, że jest to skóra, a nie nabuk.

A tak siedze:
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
22 lutego 2017 21:30
ansc, jak możesz znaleźć to wypróbuj popręg z gumą po środku.
Dzisiaj wyciągnęłam mojego starego dobrego barefoota i dorwany na ebayu ujeżdżeniowy flexi girth. Zestaw pierwsza klasa 😀 Przy wsiadaniu z ziemi siodło się lekko przebujało (165 w kłębie, śląski klusek), z podwyższenia wcale. W trakcie jazdy było stabilne. Koń w wersji długowłosej, zobaczymy czy po zmianie sierści będzie równie stabilnie.
Planuje nowy pad pod bezterlicówke z sakwami i kieszeniami na wkładki. Czy między Heavy Duty a Memory Foam jest różnica w rozmiarze?
http://barefoot-saddle.com/de/en/Horse/Saddle-Accessories/Saddlepad-Saddle-Underlay/Inlays-for-saddle-pads.html
http://barefoot-saddle.com/de/en/Horse/Saddle-Accessories/Saddlepad-Saddle-Underlay/Inlay-Heavy-Duty.html
Jednak zrezygnowałam z Barefoot-a na tego konika, zamówiłam siodło robione pod wymiar, jest nietypowej budowy, mięśnie grzbietu opadające do przodu i w dół, każde siodło nie z wymiarowane będzie zsuwać się do przodu a za nim popręg. Nowe siodło będzie ławkowe ale bardzo lekkie tak jak barefoot 🙂
didko20 nie mogę zdjęcia powiększyć ale jakiś takie za małe mi się na tego jeźdźca wydaje?  👀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 lutego 2017 18:22
Mam identyczne wrażenie. Siodło na tym zdjęciu nie jest dopasowane do jeźdźca.
W trakcie ruchu kłusa będzie szło na przód.
Czyli jednak? Ja już baaardzo dawno w bezterlicówce nie siedziałam ale nie wydaje mi się, żeby przez rozmiar siodła poduszki kolanowe były faktycznie tam gdzie trzeba.
To jest wszechstronna bezterlicówka czy uj?  🤔 Weszłam w galerię i mam jedn pytanie - w jakim celu ta konina jest jeżdżona na gumach?  🤔
To jest siodło ujeżdżeniowe. Leci do tył, nie do przodu bo łęk jest za szeroki, muszę kupić węższy.  Siodło ma dobry rozmiar noszę spodnie rozm 40. Rozmiar 2 w barefoocie to 18 cali, a to by nachodziło jej na nerki. Może przez kurtkę zinową wydaje się za małe.

W galerii jest stara bezcelicówka, jeżdżę na gumach bo klacz jest po przerwie, a ja jestem w ciąża...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
27 lutego 2017 19:30
Ok...ale na tym zdjęciu twoje cztery litery w siodle się nie mieszczą 🙂 A na pewno takie wrażenie to stwarza  :kwiatek:
Ja się czuje dobrze w tym siodle. W 1 cherokee cała latałam do przodu i do tył oraz na boki, miała wolną przestrzeń za plecami tak na dużą pięść to mi nie odpowiada. Z tą 1 jest inaczej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się