Kącik WEGE :-)

madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 lutego 2017 19:45
dziewczyny, odejdę trochę od nietolerancji- chciałabym kupić blender kielichowy. po dwóch latach z ręcznym, wiem, że wolę kielichowy, bo wygodniejszy i bardziej w moje zastosowania. Chciałabym taki w którym zrobię, poza smoothie, pastę do chleba, surówkę, w miarę all-purpose, zwłaszcza że w mojej żyrafie znów poległa końcówka i nie będę jej już naprawiać poza gwarancją. Przy czym, nie stać mnie na żadne vitamixy, chciałabym wydać max 300zł
znalazłam takiego phillipsa, ale no opinie szału nie robią
http://www.ceneo.pl/37502102#tab=spec

PS. może być w opór głośny, ważne żeby dobrze miksował 😉
madmaddie A patrzyłaś na Brauna? Ja jestem zakochana w tym systemie multiquick i marzy mi się taki bo ja zaś na odwró† mam teraz kielichowy a brakuje mi ręcznego. Bo mniejszej ilości pasty, pesto czy masła orzechowego w kielichowym nie zrobię, więcej na ściankach zostaje i mycia dużo🙁 Ale fakt, że ja mam słaby (ten lidlowy, choc do koktajli i zup się nadaje bardzo dobrze). Braun chyba kielichowe też ma jakieś ale to się ju ni orientuję a piszę o tej firmie bo słyszałam pozytywne opinie i wiele osób jest zadowolonych zarówno z serwisu jak i z samych urządzeń, ale bardziej pod kątem ręcznych się interesowałam.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 lutego 2017 10:34
Magdzior, do mniejszych ilości mam minimalakser z mojego Zelmera 🙂 natomiast teraz używam Russel Hobbs mix&go od koleżanki i stwierdzam, że jednak wolę taki rodzaj miskowania. Zwłaszcza ze smoothie są 3x gładsze, a ma tylko 300W

ten Braun faktycznie wygląda dobrze! zastanowię się, bo jeszcze znalazłam Camry cr 4058, który ma spory kielich dobrze wyprofilowany z grubego szkła, dodatkowy "chopper", 1500W i kosztuje 150zł. Zastanawiam się, gdzie jest podstęp 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lutego 2017 14:55
Planuję zrobić mus czekoladowy z wody po ciecierzycy- ale w każdym przepisie jaki znajdę jest mowa o dodaniu czekolady. Czy zamiast tego mogę dodać kilka łyżek kakao? 🤔
Mam też mleczko kokosowe w puszce, jak dodam trochę to nada to smaczku?
Mam Braun Multiquick (zestaw 3 w 1) i jestem absolutna fanka, o czym zreszta pisze tutaj niejednokrotnie. Moja mama kupila sobie nowsza wersje Multiquicka i jest przemegarewelacyjny!

CzarownicaSa Probowalam robic raz cos z aquafaby i nie bardzo mi wyszlo, wiec ci nie podpowiem. Zazwyczaj te wszystkie desery ze stricte czekolada maja troszke inna konsystencje, tzn. sa puszyste i bardziej zwarte. Robilam taki mus czekoladowy na bazie smietanki sojowej i byl megasny  😜
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
09 lutego 2017 15:39
No moja pierwsza próba okazała się fiaskiem, woda się co prawda ubiła, ale jak dodałam kakao to wszystko opadło w cholerę 😎 Mam jej jeszcze trochę, może wieczorem spróbuję z czekoladą.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 lutego 2017 16:49
Dziewczyny czym zastępujecie jogurt naturalny w diecie ?
ovca   Per aspera donikąd
09 lutego 2017 16:58
JARA a w czym chcesz go zastąpić?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 lutego 2017 17:21
W przepisie na tartę w składzie jest jogurt naturalny KLIK
Nie mogę jeść nabiału w postaci mleka, jogurtów, serów białych i nie wiem co mam tam wlać zamiast tego jogurtu. Mleko sojowe?
JARA, możesz dać jogurt sojowy/kokosowy ale to drogie z reguły jest. A taki spód wyjdzie ok jak dasz łyżkę zwykłej wody, sprawdzane osobiście (zawsze dawałam wtedy trochę więcej oleju niż w przepisie żeby nie było za rzadkie) 🙂 Mleko roślinne też ok.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 lutego 2017 18:13
Dzięki za odpowiedź, w takim razie użyje mleka albo wody.
Weganką nie jestem i nigdy nie zamierzałam być, lepiej, ciągle się z wegan nabijam, ale chyba karma wraca  😂 także takich cudów jak jogurt sojowy nie posiadam i nie ma takich wynalazków w pobliskich sklepach spożywczych.
JARA, co do karmy - moja siostra zawsze miała kosmiczną bekę z wszystkich oświeconych co ich gluten zabija... aż zdiagnozowano u niej celiakię i musi prosić o bezglutenowy sos do kurczaka, także lepiej uważaj 😁

Jogurty sojowe w Polsce są z d*py drogie i raczej nacechowane ideologicznie 😉 Tutaj czasem kupuję w pobliskim sklepie jak mnie najdzie. Owocowe są spoko (bo mają więcej owoców niż te zwykłe), reszta ma mączny posmak więc średnio.
ovca   Per aspera donikąd
09 lutego 2017 20:41
Jogurty sojowe w Polsce są z d*py drogie i raczej nacechowane ideologicznie 😉


no nie wiem czy takie drogie - ja płacę za jogurt sojowy naturalny 1,70. Za taki ze znaczkiem BIO - 3,70.
Wierze ze sie zmienilo w ciagu paru lat, kojarze z eko sklepu ceny rzedu 5zl za maly kubeczek. Nie jestem na biezaco mea culpa 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 lutego 2017 08:05
A czy dostanę takie wegańskie cuda, w sensie tej jogurt w Carrefourze ? Bo chyba żadnego takiego  bio sklepu nie mam w okolicy.
JARA To zalezy jaki duzy Carefour, ale teraz w normalnych marketach masz najczesciej pelen wybor sojowek. Trzeba tylko poszukac, bo czesto sa poupychane w dziwnych miejscach i czesto tez te miejsca zmieniaja. Dla mnie hitem jest ostatnio Tesco (przynajmniej w moim rodzinnym miescie), bo maja taki gigantyczny dzial Bio, ze zaopatruje sie w nim po uszy.
JARA ja mleko, jogurty i śmietanę w wypiekach zastępowałam najczęściej mlekiem kokosowym, czasami ryżowym. Jeśli zależy Ci na bakteriach i lubisz się bawić to spróbuj http://www.olgasmile.com/kefir-wodny.html
Macie jakieś fajne, sprawdzone przepisy na dania z boczniakami? Szukam czegoś "obiadowego" najchętniej 😉
Macie jakieś fajne, sprawdzone przepisy na dania z boczniakami? Szukam czegoś "obiadowego" najchętniej 😉


Może: http://www.jadlonomia.com/przepisy/flaczki-z-boczniakow/

A mniej obiadowe to np. jajecznica z boczniakami  😍
Taaak, te flaczki właśnie mam już na tapecie, bo wyglądają super 🙂
Jajecznica zawsze spoko, ale chciałabym coś, co mogę wziąć do pracy i podgrzać w mikrofali... 😉
Libella, burgery? Boczniakowo-orzechowe z reguły kupuję w markecie bo lenistwo 😉 ale chłop czasem dla mnie zrobi, przepis

-400g boczniaków
-2 jajka
-60-70g mąki orzechowej/migdałowej (zmielone orzechy też spoko)
-1 cebula

Cebulę posiekać, podsmażyć na oliwie, dodać pokrojone boczniaki, doprawić (sól, pieprz, czosnek, zioła prowansalskie, co komu wpadnie do głowy), usmażone "na sucho" zblendować, dać mąkę/orzechy i roztrzepane jaja, lepić kotlety, smażyć 8-10  minut, żreć bo dobre 😀

Przepis oryginalnie stąd klik

Mój największy wege-problem to lenistwo, kupuję gotowe burgery z buraków w markecie i hummus w marokańskim sklepie, gotowanie jest na piątym planie 😉
Kokosnuss te burgery brzmią meeega! Zabieram się za nie jutro 😜
Moim ostatnim hitem są boczniaki z pieca. Najlepiej spryskać olejem (nie mam spryskiwacza, smaruję) i dać na nie posiekanego czosnku (plus posolić). Znajdziesz w necie przepisy. Mniam!
Jestem uzalezniona od boczniakow! Moglabym jesc codziennie, ale tutaj sa rzadko w sklepie i nawet planowalam sobie kupic takie w torbie to posadzenia. Do tej pory sie nie zebralam  😂 Ale, ale mada widze, ze to jakis swietny przepis!!! Ile czasu sie piecze boczniaki?

Standardowo mozna tez zrobic boczniaki a la schabowe. Lubie tez w roznej formie gulaszowej z innymi warzywami. Moja mama robi tez pasztet z boczniakow bardzo pyszny.
Poszukaj w internecie przepisów, tam jakoś dość mało czasu piszą że mają się piec i po zdjęciach patrząc wychodzą rumiane... u mnie siedziały z godzinę i wychodziły sflaczałe. Ale i tak pyszne, choć tłuste bo nie mam spryskiwacza a pędzelkiem sporo oleju szło.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 marca 2017 13:16
ja lubię marynowane z patelni i we wszystkich opcjach jak dziewczyny piszą. można też zrobić dim sum z boczniakami 🙂
Najczęściej boczniaka tnę w kawałki, wkładam do miski, obciapuję oliwą, solą, pieprzem – i przekładam na blachę i piekę. Oliwienie w misce pozwala nie wlać hektolitrów oliwy. W sezonie grillowym testowałam też ten przepis z Jadłonomii: http://www.jadlonomia.com/przepisy/boczniaki-bbq Może w piecu też by dały radę?
[quote author=kokosnuss link=topic=739.msg2647603#msg2647603 date=1486672710]
Jogurty sojowe w Polsce są z d*py drogie i raczej nacechowane ideologicznie 😉


no nie wiem czy takie drogie - ja płacę za jogurt sojowy naturalny 1,70. Za taki ze znaczkiem BIO - 3,70.
[/quote]
o podziel się gdzi można dorwać sojowe za 1,70! Ja co prawda jakoś już zupełnie się odzwyczaiłam i nie potrzebuję do szczęścia jogurtów, ale raz za czas mogłabym zjeść. Kocham za to mleczko kokosowe i wszelkie desery, puddingi i wszystko na jego podstawie🙂

Moim ostatnim wegańskim odkryciem jest 'jagielnica' czyli coś na kształt jajecznicy z kaszy jaglanej. Teraz to już jestem przekonana, że z jaglanki i z ciecierzycy można zrobic wszystko od deseru po obiad. Nie sądziłam, że tak pyszna może być jaglanka na podsmażonej cebuli z płatkami drożdżowymi, czarną solą obowiązkowo, jarmużem, awokado, pomidorem🙂 To była moja dzisiejsza kolacja.
Witajcie Drodzy,
zaglądam po dłuższej nieobecności i od razu bezczelnie zwracam się z prośbą. Kończę właśnie studia na kierunku dietetyka i w ramach pracy licencjackiej przeprowadzam ocenę sposobu odżywiania licealistów wegetarian. Czy znajdę wśród Was takie osoby? A może macie je w swoim otoczeniu? Będę wdzięczna niezmiernie za poświęcenie mi odrobiny czasu i wypełnienie ankiety albo udostępnienie/przekazanie jej dalej. Podsyłam link i z góry serdecznie dziękuję za pomoc 🙂. https://goo.gl/forms/ZwWcDw8TnevCTgyR2
Co robicie wege na Wielkanoc? 🙂
Mam w planach pasztet, ale rozglądam się jeszcze za czymś ciekawym.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się