własna przydomowa stajnia

Megane i melechowicz - dzięki 🙂
To w zasadzie ile kg powinnam tego wapna zakupić na dwa duże boksy ( 3,5 x 7m ) ? Z 10  ❓ Bo gipsu to rozumiem że tak na oko, jedna paka wystarczy .
Ja kupowałam opakowanie 30 kg za kilkanaście złotych. 10 powinna wystarczyć spokojnie.
Myślę, że ta ilość wapna którą podała Megane jest ok, gipsu dorzuć pół kielni murarskiej na wiadro. Mydło można zamoczyć wcześniej (lepiej) lub potrzeć na płatki wprost do wiadra (sporo się namieszasz). jak masz resztki białej farby po malowaniu w domu to też można zużyć, nawet nieco przeterminowanej. Często się to zostawia , a potem po latach wyrzuca bo się zbryliła... szkoda.
Mieszadło zamocowane do wiertarki bardzo sprawnie rozbija wszelkie grudki i ładnie miesza 😉
Melehowicz, a co daje mydło?
Poprawia przyczepność do ściany i innych materiałów.
Chyba sobie wydrukuję te wasze rady  😀  🤣
Poprawia przyczepność do ściany i innych materiałów.

A widzisz, a mi doradzali jeszcze farbę klejówkę, ale miałam na zbyciu starą emulsyjną, to początkowo mieszałam, później już samo wapno poszło. Pomalowałam jednego dnia  boksy dla 5 koni wewnątrz i zewnątrz, tam gdzie daszek wysunięty. Następnego dnia nie mogłam "kieliszka utrzymać" 😀
Podobno są jakieś bańki z korbką (nie wiem jak to nazwać 😀) i kręcąc rozpryskuje się wapno po ścianie, ale objechałam ze 20 sklepów i po wsiach i w Wawce i nigdzie tego nie było. Nie wiem jak ja to wiosną przeżyje jeszcze raz 😉
Dodam, ze malowałam takim pędzlem chlapakiem, nic innego nie dawało rady, bo malowałam suporeks bez tynku.
W wapnie byłam cała, od czubka głowy po stopy. Listonosz się mnie wystraszył, sąsiad zapytał co mi sie stało a kolega po prostu w oczy wyśmiał i zapytał, czy nie ma do tego ludzi? 😉
Wiejskie życie  😵
Poszukaj na olx "malowanie chlewni, obór". Pan przyjedzie i ci to wychlapie do perfekcji
Dużo tego nie ma, troche głupio zlecać coś, co można samemu ogarnąć. Ja to straszna sknera jestem 😉
Czy macie jakiś prosty pomysł na umocowanie w boksie wiaderka z wodą? na drzwiach nie zawieszę bo małe nie dosięgnie. Nie mam możliwości sama na szybko nic wywiercić ( bloczek betonowy)

Małe znalazło sobie zabawę wiaderkiem. Niedługo będzie miało płetwy zamiast kopyt a ja zbankrutuję na słomę.

Myślałam o oponie samochodowej, ale boję się ze zeżre
Złota, dać się napić i zabrać. Dawać raz na 2-3h w dzień. Zacznie szanować 😉
bera7, dobry pomysł na dzień  🙂 A co w nocy? Wiem, że pije w nocy bo jak małe nie znało zabawy wiaderkiem to widziałam ile wody zostawało
taki patent ?
tajnaa, ganasz, dzięki za link 🙂
http://okser.pl/p/102/18600/busse-zawiesie-do-zlobu-stajnia-stajnia-wybieg-parkur.html
likwidują sklep i masz 40% taniej.


Tylko ten sklep "likwiduje się" już od kilku lat chyba więc nie należy płacić z góry... Już nieraz było wspominane, ale powtarzam dla przestrogi.
Powie mi ktoś coś na temat tego pastuch? cena przystępna ale jak z jakością i mocą?
https://www.olx.pl/oferta/elektryzator-atva-4-pastuch-elektryczny-6j-mocny-CID757-IDio3dn.html#2700fd0f61
Powie mi ktoś coś na temat tego pastuch? cena przystępna ale jak z jakością i mocą?
https://www.olx.pl/oferta/elektryzator-atva-4-pastuch-elektryczny-6j-mocny-CID757-IDio3dn.html#2700fd0f61


Używam modelu ATVA 2 (4 kV) od 12 lat do grodzenia ok. 1ha (prawie  1 km ogrodzenia w 2 poziomach). W tym czasie tylko raz padł zasilacz, kupiłem uniwersalny o nieco większej mocy na wyjściu. Poza tym bez problemów, tanio i smacznie.
Dziękuję za opinię. Da radę na ogierka młodego, który już nawiewał jako źrebak? prądu brak na starym i szelma pod linkami wyłaziła, potrzebuje wiosną do nauki, że kopie.
Złota, ja mam 20 l wiaderko na ściółce. Stoi w rogu. Za pałąk mam złapane sznurkiem i podczepione tak, aby sie nie przewracało. W innym boksie mam żłób narożny, więc na noc wrzucam wiaderko z wodą do żłoba, jak karmie, wyjmuje. Z 4 koni tylko jeden szanuje zawieszane wiaderko na drzwiach 😉 reszta pcha się i łamie.
Dorota, ja ostatnio przeszkoliłam hucuła, bo mi wyłaził z prądu. Mam pastucha na dziki ale przy mrozach problem jest z impulsem, wiec franca sie nauczyła przerywać i taśmę i drut.
Na szczęście na razie boi się nawet jak prądu nie podłączę, ciekawe na jak długo 😉
A pastucha o podobnych parametrach i w podobnej cenie kupowałam w Pomelacu, tak wiec cena chyba jak najbardziej jest normalna 😉
Melehowicz, niestety nie mam takich powierzchni do malowania aby kupować agregat do wapnowania. To o czym wspomniałam, to takie proste urządzonko na korbkę.
Ircia   Olsztyn Różnowo
10 lutego 2017 10:26
Megane ja niedawno kupowałam na allegro opryskiwacz za niecałe 200zl, z tego co pamiętam 10-12 litrów. Taki ręczny specjalny do wapna, bede testować dopiero wiosną i zobaczymy czy było warto, bo ja mam 6 boksów do bielenia i tak jak pisałaś ból rąk i  wapno wszędzie, jak się już skończy,  to po prostu masakra  😵 
Oooo... takie coś by mi pasowało 😉 z tym, że u nas nic takiego kupic nie moglam, podobno dysze nie dają rady przecisnąć wapna. Daj znać, jak Ci piszło 😉
To z ostatniego linku też jest proste, ale jak możesz to poszukaj i wstaw zdjęcie takiego o którym mówisz, sam jestem ciekaw. (coś mi to pachnie prehistorycznym urządzonkiem do tynków dekoracyjnych , ale pewnie się mylę).
Ircia   Olsztyn Różnowo
10 lutego 2017 13:29
Megane na pewno dam znać czy działa czy nie  🙂
Melehowicz ach żebym to ja umiała wstawiac linki i zdjęcia z tel  🙁  ale przed chwilą sprawdzałam na allegro, wpisując opryskiwacz do wapna i są nadal. Ja mam ten firmy Malorex, 12 litrów, za 170zł plus wysylka. Postaram się wieczorem odpalic komputer i może wtedy cos wstawię. Ale na pewno każdy spokojnie sam to znajdzie  😉 
do wapna
Udało się wkleić. Rany, dzięki wielkie.
Problem był z tą dyszą, bo te sitkowe się zaklejały. Wczesniej tego nie widziałam, może źle szukałam. Ale jak pytałam po sklepach o dysze, to każdy rozkładał ręce i mówił, że wapno zapycha i trzeba specjalnym agregatem.
Napiszę do tej firmy, może samą dysze mi wyślą, bo zbiorniki to ze dwa mam.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=22&t=1083
Rzeczywiście opinie w necie niezłe, trochę trzeba nabrać wprawy w przygotowaniu "malidła".
Ircia   Olsztyn Różnowo
10 lutego 2017 13:56
Megane  nie ma za co  🙂 trzeba sobie pomagać, miałam Ci wczoraj napisać co zakupiłam, ale zabrakło mi czasu, miejmy nadzieję że będzie dobrze służył  🤬
Melehowicz no zobaczymy, bo opinie opiniami, sprawdze wiosną i mam nadzieję że będzie lżej  🙂 
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
10 lutego 2017 14:30
Czy szambo 6m3 na 3 konie będzie ok ? Czy mniejsze/ większe ?
Ircia   Olsztyn Różnowo
10 lutego 2017 15:20
Subaru  ja tam się nie znam, ale mam 6 boksów i jakieś tam szambo jest z tego co pamiętam, ale parametrów nie znam, jednak tak naprawdę to nic z tych boksów nie wycieka i od paru lat nie ma co z tego szamba wyciągać bo jest po prostu ciągle puste, nawet jak konie nasiusiaja to i tak mocza słomę i po prostu wyrzucam to co mokre czy kupy codziennie i zawsze jest sucho. Ale może ktoś mądrzejszy się wypowie  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się