Choroby tarczycy - wszystko o :)

Dziewczyny ja w Trójmieście mam rodzinnego, który dobrze tarczycę ogarnia - Karol Kempiński, w przychodni świętokrzyskiej przyjmuje.

Ja po próbnej terapii wyrównania mi braków (wit D, żelazo itp) dalej mam TSH ponad 4.5 (miałam 5.4 jeszcze 2 miesiące temu) dostałam najsłabszy euthyrox. Mam obserwować, za 2 - 3 miesiące zrobić badania i się pokazać, żeby dobierać dawkę dalej. Aczkolwiek polecam witaminę D. Mi ewidentnie jej brakowało, bo psychicznie lepiej się czuję, energiczniejsza jestem odrobinę bardziej.
Niestety dopisuję się do wątku 🙁 szukałam przyczyny depresji, bardzo szybkiego tycia, zaburzenia miesiączki  i osłabienia. Od dzisiaj leczę się na hashimoto. Narazie Euthyrox 25.
Gillian   four letter word
27 stycznia 2017 10:26
a ja mam w pracy falę, ale to dosłownie FALĘ młodych lasek, które odchudzają się Euthyroxem  😲 laski zupełnie zdrowe, z pięknymi wynikami tarczycy żrą tabsy a potem człogają się do karetki bo mdleją albo mają napady arytmii  😲 aż szkoda patrzeć jak sobie udzie zdrowie marnują  🙁
Gillian, to od tego sie chudnie? 🤔 tzn. Wiem ze zbyt wysokie tsh powoduje skłonność do tycia, a za niskie do problemow z nabraniem masy, ale to chyba nie realne, zeby od tego schudnąć bez ćwiczeń/diety?
Gillian   four letter word
27 stycznia 2017 11:03
tak, podkręca metabolizm jak sobie zrobisz sztuczną nadczynność.
efeemeryda   no fate but what we make.
27 stycznia 2017 11:06
taaa, ja tam jakoś nie schudłam, także nie wiem ile by tego trzeba brać i jak długo  🤣

ps. biorę bo mam niedoczynność ale ustabilizowaną i TSH w okolicach 1
Gillian   four letter word
27 stycznia 2017 11:09
Nie schudłaś, bo chorujesz 🙂 a one są zdrowe i wymuszają od organizmu reakcję na dawkę hormonu. W każdym razie - to działa. Chudną. Patyki.
Gdyby jeszcze panie mądralińskie brały na siebie konsekwencje swoich pomysłów – i leczyły się wyłącznie na własny koszt, jak już się serca rozkołaczą, jak się doprowadzą do osteoporozy, rozhuśtają system...
A ja już miesiąc na euthyroxie i czuję się o wiele lepiej, byłam też na usg tarczycy, wg moich wyliczeń ma odrobinkę ponad 6 ml objętości.. Do tego 4 guzy, radiolog mówił, że mają taką samą strukturę jak tarczyca, więc nie mam się martwić tylko je obserwować regularnie..
efeemeryda   no fate but what we make.
27 stycznia 2017 11:37
tak samo jak na własny koszt powinni się leczyć palacze, narkomani, alkoholicy i ci po wypadkach co nie zapieli pasów  😜
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
27 stycznia 2017 12:07
Nie schudłaś, bo chorujesz 🙂 a one są zdrowe i wymuszają od organizmu reakcję na dawkę hormonu. W każdym razie - to działa. Chudną. Patyki.


Ja za to pamiętam jak byłam u endo chyba na drugiej lub trzeciej wizycie i on wycedził do mnie:
-Podwyższymy dawkę Eurytroxu to przy okazji Pani schudnie.-Pytam po co skoro wyniki wskazują ze hormon jest w granicy normy, czy to nie rozleniwi tarczycy.
Miałam brać i za 6 miesięcy stawić sie do kontroli.
Pokazałam środkowy palec.
Za to kiedy oficjalnie odstawiłam hormony zgłosiło się do mnie chyba z piec lasek z pytaniem czy nie mam zaległych tabsów na sprzedaż.  🤔wirek:
efeemeryda   no fate but what we make.
27 stycznia 2017 12:08
ja nie schudłam ani grama, mimo, że TSH mi spadło z 5 do 1  😵
Ja miałam galopującą nadczynność i też nie schudłam, mimo że to jeden z częstszych objawów. Przy kolejnym rzucie wręcz przytyłam.

EDIT: Już wiem czemu. Podumałam trochę nad tym i wyszło mi, że dostałam inny beta bloker. Przytyłam biorąc propranolol.

Może ktoś potrafiłby mi wyjaśnić, jak to możliwe że przez niemal 15 lat leczyłam się na niedoczynność, która na niewielkiej dawce euthyroxu pięknie trzymała mi się w ryzach, a potem nagle jebs - nadczynność, stan zapalny, podwyższone przeciwciała i diagnoza - graves basedow.

No jak?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
27 stycznia 2017 12:46
normalnie.
Narząd latami był wspomagany sztucznie. Zamiast wyciszyć i rozleniwić  zaczął produkować tyle ile przyjmowałaś. Doszło do rozregulowania.
Kiedyś w szpitalu leżałam z taką Panią, która miała identyczną sytuację jak ty. Z tym ze ona leczyła GB już w baaardzo zaawansowanym stadium a jej gałki oczne były strasznie obrzmiałe.
zabeczka17, no OK. dla mnie to w dalszym ciągu nie jest "normalnie" i nie rozwiewa moich wątpliwości, bo euthyrox nie ma działania stymulującego na tarczycę, tylko zastępuje hormony tejże.
Czy gdzieś znajdę informacje o siwieniu włosów, powiązanym z chorobami tarczycy? Zrobiłam ten test (swoją drogą 32 punkty, ale spodziewałam się tego po TSH i wynikach USG...) i zaciekawił mnie ten punkt o siwieniu. Z moich czarnych włosów w ostatnim czasie zostaje mi coraz mniej, przyprószyły się tak siwizną, że wstyd chodzić. Czas się pofarbować. Siwiałam już od dawna, ale teraz to się zrobiło bardzo widoczne.  😵
efeemeryda   no fate but what we make.
27 stycznia 2017 17:06
żabeczka dokładnie jak mówi ekhem przyjmowanie tyroksyny nie wpływa na tarczyce w sposób stymulujący, nie ma takiej możliwości.
W tym wypadku prędzej zastanowiłabym się nad przysadką, która to produkuje TSH.
Ja miałam niedoczynność przysadki po operacji mózgu i szczerze niedoczynność tarczycy to był najmniejszy problem. Także ja też radzę przebadać wszystkie hormony 😉
Prolaktynę robiłam jakiś czas temu - powyżej normy, ale nie jakoś tragicznie. Z endokrynolog ustaliłam, że zajmiemy się tym jak unormujemy tarczycę, bo w tej chwili interpretowanie tych wyników nie ma za bardzo sensu. Z tego co zrozumiałam, obecność przeciwciał wskazuje na źródło nadczynności w autoagresji, a nie w przysadce. Jeśli coś tam się dzieje, to raczej "przy okazji".
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
10 lutego 2017 13:55
Robiłam dziś badania, wszystkich wyników jeszcze nie mam, ale zdziwiło mnie,że mam za niskie TSH: 0,109 (norma 0,350-4,940), ale za to morfologię najlepszą od co najmniej 10-iu lat (za dużo limfocytów i monocytów, niektóre parametry w górnej/dolnej granicy normy). Dziwne więc, że czuję się ciągle zmęczona i senna.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lutego 2017 17:54
żabeczka dokładnie jak mówi ekhem przyjmowanie tyroksyny nie wpływa na tarczyce w sposób stymulujący, nie ma takiej możliwości.
W tym wypadku prędzej zastanowiłabym się nad przysadką, która to produkuje TSH.


Ogólnie napisze jak mi to tłumaczono:-  przy ,,niewłaściwej" ( często niezbędnej do życia) suplementacji organizm dostaje mylna informację ze kazał wyprodukować tyle hormonu, a nagle  musi ,,obrabiać"  trzy razy więcej. Chociaż te ,,trzy razy więcej" powinno być u zdrowego człowieka .
I często ( ma to też swoje założenia)  jest tak że zamiast stopniowo, to robi sie to ,,na oko" i wrzuca w tabletkach zawyżone  dawki-> bo narząd sobie nie radzi.
Jedna biochemia jest zależna od drugiej. Nigdy nie ma tak ze jak cos ,,uzupełniamy" bo dany organ nie daje rady to na bank wszystko sie uspokoi i będziemy żyli długo i szczeliwie,
Sztuczna suplementacja czy słuszna czy tez nie jest naturalnym zaburzeniem  na dany moment  stanu pracy organu a ten wysyła informacje dalej. On nie psuje się z dnia na dzien.
Wielokrotnie mówiono  mi w szpitalu na oddziale endokrynologicznym, że tarczyca jest najgorszym z możliwych organów do leczenia. Aby dobrac dobrze hormon, jego dawkę,  leki, czekać na reakcję organizmu , można nabawić sie poważnych skutków ubocznych w tym mi. choroby basedowej.

I tak dywagując przy okazji ja  w moim przypadku po zdiagnozowaniu Haschi odmówiłam po kilku miesiącach przyjmowania hormonu jako ,,wspomagacza" przy  stanie zapalnym.
Wolałam dowiedzieć sie co powoduje atak na narząd i skupic sie na eliminacji problemu a nie na sztucznym wspomaganiu.
Mija dwa lata od mojego ,,cudownego  ozdrowienia"bez hormonów, z idealnymi wynikami oraz usg- bo sprawdzać sie sprawdzam, kilka razy w roku.
efeemeryda   no fate but what we make.
11 lutego 2017 12:32
tarczyca nie "obrabia" własnych hormonów, to przysadka kontroluję ich poziom.
Nie każda niedoczynność jest spowodowana Hashimoto.
Rób żabeczka ze swoim zdrowiem co chcesz, możesz leczyć się nawet lewoskrętną witaminą C w postaci dożylnej i może to u Ciebie zadziałać, ale nie wyskakuj tu z prawdami objawionymi jakbyś co najmniej po doktoracie z endokrynologii była.
Podstawą każdego porządnego leczenia hormonalnego jest znalezienie dobrego endokrynologa.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 lutego 2017 12:34
tarczyca nie "obrabia" własnych hormonów, to przysadka kontroluję ich poziom.
Nie każda niedoczynność jest spowodowana Hashimoto.
Rób żabeczka ze swoim zdrowiem co chcesz, możesz leczyć się nawet lewoskrętną witaminą C w postaci dożylnej i może to u Ciebie zadziałać, ale nie wyskakuj tu z prawdami objawionymi jakbyś co najmniej po doktoracie z endokrynologii była.
Podstawą każdego porządnego leczenia hormonalnego jest znalezienie dobrego endokrynologa.


te prawdy są szeroko rozprowadzane przez lekarzy mi. we Francji  😎
I zanim cokolwiek mi zarzucisz naucz sie czytac ze zrozumieniem  😵
Wiem ze nie obrabia napisam dla zrozumienia sensu
efeemeryda   no fate but what we make.
11 lutego 2017 13:41
rozumiem, że bywasz na francuskich sympozjach naukowych ?  😵
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 lutego 2017 16:10
Haha you made my day :-)
efeemeryda   no fate but what we make.
11 lutego 2017 17:50
Możesz się śmiać, ale od dłuższego czasu podczytuje jak wypowiadasz się tonem znawcy w tematach w których nie masz żadnego wykształcenia.
Jakby to było takie proste to co drugi lekarz robił by specjalizacje z endokrynologii, która to jest jedna z najlepiej opłacanych, ale cóż zmowa koncernów farmaceutycznych i wakacje sponsorowane przez euthyrox  💃
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 lutego 2017 18:25
Widzę autorytet białego kołnierzyka masz załadowany w 100% i w sumie  dobrze, będzie na kim zarabiać w tym kraju  😁
Masz u mnie lajka jak stąd do księżyca. the end.
efeemeryda   no fate but what we make.
11 lutego 2017 19:07
No tak tak w końcu to mafia, a ja jestem z nimi w zmowie  🏇

Możesz się śmiać, ale od dłuższego czasu podczytuje jak wypowiadasz się tonem znawcy w tematach w których nie masz żadnego wykształcenia.   💃


dodam: Lubię to  😜
Odebrałam wyniki krwi.
TSH 1,61 (0,55 - 4.00)
fT4 21,61 (11,5 - 22,7) - 90,27%
fT3 4,26 (3,5 - 6,5) 25,33%

Jeśli dobrze przetwarzam informacje to należałoby się zatrzymać przy temacie przemiany fT4 w fT3. Coś chyba szwankuje? Czyli do zbadania żelazo, selen?
Witaminę D3+K przyjmuję od kilkunastu tygodni. Ostatnio udało mi się nieco spaść z wagi.
Senna jestem... zawsze. Chociaż jednocześnie mam dni bardzo energetyczne. O samopoczuciuc ostatnich tygodni trudno się wypowiadać, bo od 10 stycznia borykam się z zapaleniami górnych dróg odechowych - aktualnie zapalenia węzła chłonnego i trzeci antybiotyk.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się