Ogłowia

Ja mam Kavalkade coba i paski policzkowe niby dłuższe od standardowego coba, ale nachrapnik mniejszy.
plunia i jak tam sprawa z Equi-Platon? Ja zamawiałem w pierwszych dniach listopada, miał być miesiąc, czekam do dzisiaj...
Z góry zapłaciłem 900zł, liczę na to, że Karolina będzie nadal taka miła jak dotychczas i odda polubownie...  🙄
Equigrav też zamawiałam w listopadzie.... milion obietnic i nic.... szkoda, bo mi zależało na tym ogłowiu baaardzo, ale przyznaję, nikt nigdy mnie aż tak nie potraktował... serio!!!! siodło robione na zamówienie jest łatwiejsze do kupienia! Karolina czyta moje wiadomości, no ale tyle w temacie... W brodę sobie pluję, bo zamówiłam w listopadzie, a w grudniu rozmawiałam z dawmagiem i od nich faktycznie bym miała przed świętami... jak to jest, że człowiek niby wie, że coś nie jest dobrym pomysłem, a i tak się tam pakuje???? Bo laska miła? Bo można dowolnie zamawiać? Najgorsze podejście do klienta jakie w życiu widziałam, a najmłodsza nie jestem.
WIELKI MINUS DROGA KAROLINO DLA TWOJEGO EQUIPLATON!!!!
I choć to już paranoja, z przykrością jednak to piszę, bo jakoś naiwnie wierzyłam, że jednak to moje ogłowie do mnie dotrze....
kitty, ja też chciałam uwierzyć. Nie wiem, szanse dać? Z ciekawości może 😉
Equigrav, zgłaszaj na policję! Ja całe szczęście nie wpłacałam żadnych pieniędzy dzięki ostrzeżeniom tutaj w wątku.
Ehh, nie miałam siły. Zrezygnowałam. Na szczescie kasę dostałam, ale czasu straconego nikt mi nie odda. Czekam jeszcze na ogłowie z konkursu.
W moim przypadku Karolina nawet mi odpisuje, do stycznia mieliśmy nawet dobry, miły kontakt...
A szczytem jest (kiedy screenowałem konwersację dla ew. dowodów), że 7 grudnia dostałem informację o tym, że sprzęt gotowy i pod koniec tygodnia będzie w Polsce  😵
Ja nadal się łudzę, że otrzymam sprzęt, bo trzymałem w rękach napierśnik od niej i mówię wam, jakość bardzo fajna.
Przecież te całe konkursy (loterie raczej) były organizowane niezgodnie z polskim prawem i jakby je odpowiednia instytucja zauważyła, to miałaby nieświadoma właścicielka firmy solidne kłopoty - to raz.
Po drugie, parę razy w wątku ktoś narzekał na czas realizacji zamówień i pani Karolina wpadała wtedy do wątku zła jak osa, z obelgami, fochem, groźbami i zachowaniem niedojrzałej nastolatki. Jak ktoś tak niedojrzały może prowadzić solidny i rzetelny biznes? I jak komuś takiemu można powierzyć swoje niemałe pieniądze? 🙁
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 lutego 2017 14:29
Ja mam jakiegoś pecha do ogłowi.
Zamówiłam 4 w ciągu miesiąca i jakiś dramat z rozmiarówkami.
Horze Lester COB jest tak małe, że pasowało tylko na kucyka D grupowego, drugi cob innej firmy to samo.
Ostatnio zamówiłam Horze Venice FULL i paski policzkowe są tak krótkie, że na klacz noszącą mały full/duży cob jest za małe,
a koń noszący COB paski ok, ale topi się w nachrapniku.
Powie mi ktoś o co chodzi z tymi rozmiarami?

Potrzebuje ładnego ogłowia czarnego z cofniętą/mocno profilowaną potylicą. Nie lakierowanego. Chętnie ze złotymi okuciami.
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
09 lutego 2017 14:54
lusia722, z BR'a chyba takie są, popytaj w br-konie
lusia722, w jakim budżecie?
lusia722, ja mam ogłowie Hans Melzer Bad Harzburg. Nachrapnik dość szeroki i miękko podszyty, potylica profilowana i też mięciutko podszyta, regulacja dość duża i cena przystępna (260 lub 270zł). Osobiście polecam 🙂 Jest też wersja ze złotymi okuciami 😉
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
09 lutego 2017 18:01
Powiedzcie mi proszę, jak jest z jakością ogłowi firmy Fair Play? Wpadło mi jedno w oko (z najnowszego katalogu) i tak myślę co i jak. Niby jest napisane, że zostało wykonane z "najwyższej jakości skór", ale kto ich tam wie co to w rzeczywistości znaczy 😉
lusia722, ja mam ogłowie Hans Melzer Bad Harzburg. Nachrapnik dość szeroki i miękko podszyty, potylica profilowana i też mięciutko podszyta, regulacja dość duża i cena przystępna (260 lub 270zł). Osobiście polecam 🙂 Jest też wersja ze złotymi okuciami 😉


Daisy, to ogłowie ma nachrapnik oddzielnie, czy zszyty z ogłowiem (że z potylicy wychodzą po prostu po 3 paski, a nie 2)?
martva moje też miało być wykonane z "najwyższej jakości skór" i pomimo smarowania przed użyciem popękało po kilku razach na koniu  🤬
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
09 lutego 2017 19:46
Daisy19 o właśnie teej firmy miałam ogłowie do odesłania. Cob w rozmiarze pony 🤔
Ale skóra fajna.
Chciałabym się zamknąć do 500zł. Potylica mocno profilowana to jest główne kryterium.
Ma dość specyficzną głowę, bo wąską i długą.
I nie wiem czy zostać przy szerszym nachrapniku czy iść w przeciwnym kierunku.
No i chyba spróbujemy lekko opadający cienki naczółek.


Sivrite z potylicy wychodzą 3 paski. Nachrapnik ma 'budowę' podobną do np. tego z BR: http://br-konie.pl/nachrapnik-angielski-lakierowany-ze-skosnikiem-ii/produkt/1715/ No i ogółem podgardle też jest odpinane z obu stron. 🙂
lusia722, niestety to z linku jest trochę droższe, ale miałam je w ręku. Skóra jest o prostu super, świetnie lezy na koniu, potylica nie dość, że profilowana i z przewleczonym górą paskiem od nachrapnika to jeszcze obszyta czymś obłożonym miękką skórą. Nachrapnik ma genialne zapięcie. Też z podkładką jak pasek potyliczny.

Miałam Kavalkade za trochę mniej i niestety nie umywa się. Z ulgą oddałam dziecku na drugiego konia, którego to Kavalkade nie rusza.

https://www.kraemer.de/Zaum-Ultra-Soft-Comfort.htm?websale8=kraemer-pferdesport&pi=320576&ci=247485
lusia722 może HKM Linda?


Na pewno mieści się w budżecie  Za resztę możesz dokupić sobie jakiś naczółek bling bling. Albo trzy  😁
Ja już 6 rok mam ogłowie z HKMu właśnie, kupiłam jako używane i od roku próbuję je dobić. Kupiłam z wadą na pasku potylicznym(mocne, głębokie pęknięcie) ale dopiero kilka miesięcy temu go wymieniłam. Skóra mogłaby być miększa, ale ja średnio dbam o skórzany sprzęt, smaruję tylko wtedy, gdy mam za dużo czasu gdy jestem u konia - a to nie zdarza się zbyt często kiedy kopytny stoi w przydomowej stajni 😉
Hej, pomoże ktoś mi znaleźć łane ciemnobrązowe ogłowie ze złotymi dodatkami? Chciałabym żeby naczółek był albo ze złotych kwadracików, kółeczek lub diamencików. Nachrapnik kombinowany cienki. Zależy mi też na dobrej jakości skóry. Daje przykładowe zdj 😉

Drugie foto gigantyczne.
Natalia, może coś takiego: http://horsetown.pl/pl/p/Oglowie-Bredeneek-Hans-Melzer/2660
Mam ogłowie z HM, tylko inny model i skóra jest naprawdę fajna 🙂
@Daisy19, wolałabym coś z cieńszym nachrapnikiem :/
Znacie kogos kto robi oglowia ozdobne ?
Czy ktoś zamawiał juz u p.Marka oglowie anatomiczne?
Cos w tym stylu:
Julita - piękne  😍
Jak dowiesz się ewentualne koszty daj znać. Chętnie też takie bym zamówiła 😍
Natalia014, a co to za ogłowie na pierwszym zdjęciu? 🙂
Puma jakbym wiedziała to bym sobie kupiła i sie was nie pytała :/ to chyba hooks znalazłam na google grafika, jest cudne :c

Może byłby ktoś zainteresowany tym ogłowiem?

Edytuj posty!
Powiedzcie mi proszę, jak jest z jakością ogłowi firmy Fair Play? Wpadło mi jedno w oko (z najnowszego katalogu) i tak myślę co i jak. Niby jest napisane, że zostało wykonane z "najwyższej jakości skór", ale kto ich tam wie co to w rzeczywistości znaczy 😉


Mam Fair Play brązowe Cheval,kupione już trochę używane, miało być tylko "na razie" a używam drugi rok i jestem pozytywnie zaskoczona jakością skóry.
Czy miał ktoś może do czynienia z tym ogłowiem? Widziałam je kiedyś na stronie Kicinlandu na FB, ale nie mogę znaleźć teraz.
http://horsepol.pl/oglowia/113-oglowie-winner-wielofunkcyjne.html

Przepraszam, jeśli już pojawiało się w wątku, nie znalazłam 😉
Chodzi mi najbardziej o jakość skóry i ogólne wrażenia.
Mam 8 lat ogłowie z nachrapnikiem meksykańskim tej firmy, jest dobrej jakości i starannie wykonane, po tylu latach skóra nadal jest miękka i nigdzie nie pękła. A nie dbałam jakoś przesadnie o nie.  😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
12 lutego 2017 23:04
Skibonify te wypustki mi nie leżą absolutnie.
Natalia014 to na pewno Hooks, zobacz sobie Passier Juno, Equipe i Schockemohle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się