Kuce - wszystko o

(...) 
Ja się z jednej strony cieszę, że chodź wiek coraz starszy i powinnam na dużych poważnych koniach jeździć.
(...)
Z drugiej na kucach wciąż czuje się dzieckiem .


Skąd ja to znam.Wszędzie gdzie się pojawię z moim hucułem akurat, słyszę "a Ty dalej na kucu jeździsz?", albo, mój faworyt wśród cytatów: słyszę gdy starsza pani, mówi do jednego z panów stojących pod sklepem u mnie na wsi: " Ty, Mieciu, widziałeś? A ta pannica, dalej na źrebcach jeździ!". Jakby kto posłuchał, to by mnie zaraz do fundacji czy innego TOZu zgłosili 😀 A to tylko hucuł o dość delikatnym pysku. 😀
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
21 stycznia 2017 14:13
Wikusiowata Ja jestem dziewczynką ,dziewczyneczką na śmiesznym małym koniku .
A chciała bym być panienką ,panną na koniu prawdziwym poważnym koniu .
Ale Siwa drobna urosła i też jak kucyk , Misie uwielbiam i to jest najpewniejszy koń jakiego miałam kiedykolwiek okazje dosiadać .
Teraz jeszcze mniejsze kucyki chcę to dopiero będzie :-)
Marzy mi się duży piękny koń :-) Jakiś cudny skoczek ,na którym każdy parkur przejeżdżam z miejscem na podium .
Ale nie łatwo znaleźć konia któremu można bezgranicznie zaufać, jak ja Misi .
Może kiedyś coś się trafi . Ja zaczęłam od kucy a kupiłam xx i w końcu i tak skończyłam na kucach :-)

Kuc Koral (Karola-Rumcajs)

Druga fotka ogromna.

Nie kasuj komentarzy moderacji!
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 lutego 2017 01:03
Ale cudeńko  😜
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
06 lutego 2017 13:57
Przypominam gamonia. Kucu progresuje i liczę, że na lato z trenere coś pojadą treningowo.


i jeszcze styczniowe pod trenere
planeta10 , jaki uroczy!  💘
subaru2009 , nie no klasa kuc 🙂 Bardzo ładny z pyska.
Moje zwierzątko nareszcie doczekało się ogłowia, które mi się podoba. Trochę potrwało zanim znalazłam, ale oto jest - bezwędzidłowy Waldhausen X line  💘


i prawie szczupły Burz. Na to też czekałam wieki! Teraz tylko boję się wiosny i trawy  🙁

Kuc Koral (Karola-Rumcajs)

Druga fotka ogromna.

Nie kasuj komentarzy moderacji!



A jak z charakteru? Jego ojciec kupe lat temu był moim koniem, pamiętam jaki z niego nieznośnik był  😀iabeł:
planeta10, o kurcze ale cudo  😍 😍 😍
Jak tam Wasze mamuciki po zimie. Ja naszego goliłam przez dwa dni, dobrze, że kupiłam nowe ostrze do maszynki. Kłaczorów było mnóstwo, nawet na fotkach widać ile go ubyło po ogoleniu.  😉
 



Witam 🙂 jestem na etapie kupna siodełka/ gapy na mojego szetlanda. Znacie coś godnego polecenia ? Kucysia jest maleńka, ma 85 cm, siodełko ma służyć głównie do oprowadzanek 🙂
Szukam stanówki kucem gr C,D woj. śląskie, łódzkie, małopolskie, opolskie. Gdzie szukać poza ogłoszeniami? Moze jakies polecone stajnie?
brzezinka,dziękuję  :kwiatek:
Twój też jest piękny.Mojemu wiosennie tylko grzywę ciachnęłam,reszta kłaków wyłazi systematycznie.
ontaria,dziękuję  :kwiatek:
Wspaniale prezentuje się w nowym ogłowiu .
lusia722,dziękuję  :kwiatek:
hania0162,nie znam ojca Korala (widziałam tylko na zdjęciu).Koral , jak na 2 letniego ogierka jest bardzo pojętnym i grzecznym kucem .

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
11 kwietnia 2017 17:01
Piękne te Wasze kucyki  🙂
Moja Balbina wczoraj skończyła dwa lata, jest już dużo bardziej ogarnięta. Jeszcze trochę się wierci przy czyszczeniu, nie może ustać dłużej w miejscu. Ładnie chodzi na spacery, jeszcze się trochę samochodów boi jak nas mijają ale już bez paniki.
Przyzwyczajacie swoje maluchy już do trawy? Ja jeszcze nie mam przejścia na pastwiska (mostek robią już hoohooo, z miesiąc) ale na spacerach pasą się z Seniorką po troszkę. Zaczynałam od kilu minut, Mała jest tak łakoma na trawę że szkoda słów. Stopniowo wydłużałam im popasy. Bo chyba wypuszczacie kucyki na łąki? 🙂
dobrzy ludzie, gdzie ja kupię wędzidło 10 lub mniejsze, podwójnie łamane i nie za ciężkie lub plastik proste? Chyba w polsce nie bardzo, a 11.5 (co mi się udało dostać w pl) jest konkretnie za duże 🙁 Macie może jakieś sprawdzone miejsca na kucykowe zakupy nie wiem, w Niemczech, GB? Żeby koszt przesyłki nie zabił?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 maja 2017 23:39
Mam patent na przygotowywanie mini shetta pod siodło dla dziecka. Moja ma ok 90 cm w kłębie. Staję nad nią na okrak na ... rolkach  😂 (można delikatnie obciążyć, ale moje już przyjęła obciążenie dzieckiem, więc nie o to chodziło) i w ten sposób można uczy reagowania nan pomoce (łydki, a w moim przypadku raczej uda ;p, wodze, komendy itp. itd.). Wyszło lepiej niż się spodziewałam, bo brzuch kopbyłki popychał mnie od tyłu przy czym nie musiałąm wykonywać żadnych ruchów na rolkach, bo klacz mnie przsuwała do przodu. Problem nastąpił jedynie "z górki" kiedy to wyprzediłam kucyka, ona schyliła główkę, a ja znalazłam się przed koniem 😉.
*sposób ten nie nadaje się dla ludzi którzy przejmują się reakcją innych ludzi.. sama mialąm w pewnym momemcie wrażenie, że powinni mnie zamknąć w szpitalu dla umysłowo chorych 😉
esef ponyshop.pl
kraemer.de


w tym niemieckim mają nawet 8,5  😲
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 maja 2017 10:58
falabana musiało to wyglądać bosko 🤣 Masz filmik? Jak nie masz to następnym razem zrób 😜
Wątek coś ubogi w zdjęcia. Jeździciee? Pochwalcie się 🙂
planeta10 , ojejuu sama słodycz!
falabana , mówią, że jeśli coś jest głupie ale działa, to znaczy, że wcale nie jest głupie  😁 Pomysłowe!
Nam udało się zgubić zbędne kilogramy!! Ale niestety dopadła nas półroczna przerwa. W listopadzie zaczynamy walczyć znów. Może tym razem w siodle idealnym. Poluję na Winteca pro dressage Pony. Bo siodło większe jak 15cali odpada  😵
Wyższe zdjęcia z marca. Niższe jakoś z 2015 (pierwsze wsiadania,potem dłuugo nic i w tym roku był powrót pod siodło) :

I "artystyczna" wizja koleżanki  😉

Teraz przez pół roku jestem "skazana" na taki widok:
Kayra   Kucusiowy wariat :P
08 maja 2017 12:10
ontaria, mówisz o tym nowym Wintecu? Pony 500?
Nie orientuje się kiedy on wyszedł i czy faktycznie jest nowy, ale tak. 500 dressage planuje 🙂
O takie: https://sklep.bergo.pl/p/711/7347/wintec-siodlo-ujezdzeniowe-500-15-quot-dressage-cair-siodla-i-akcesoria-wintec-siodla-siodla-i-osprzet-kon-pony-shetty.html
Kayra   Kucusiowy wariat :P
08 maja 2017 19:41
ontaria, o właśnie! tez się czaje na niego, nawet już poczyniłam kroki co do zamówienia. Jedynie mam problem z długościa tybinek (boje się ze moga być na mnie za długie). Przedstawiciel kontaktował się z Niemcami i cos nie mogą dobrze pomierzyć..
O to ja dopiero we wrześniu będę mogła zamówić. Ale jak coś to pierwsza z pytaniami będę 🙂 Bo nie ukrywam, jazda w Barefootcie już mnie nie bawi. Konia chyba też nie, bo Bare nie leży bez podogonia. Inne natomiast tak.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
08 maja 2017 21:56
ontaria, nie ma problemu 😀 Mam nadzieje, że pomoże mi to siodło z dosiadem i w ogole 🙂 Teraz czekam na odpowiedz z Australi co do tybinek.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 maja 2017 12:18
Często poszukiwane, więc dodam tutaj.  W sklepie ponyshop.pl na promocji są ochraniacze w rozmiarach Pony i shetty, wybór kolorów.
lusia722 , właśnie widziałam chyba w wątku o promocjach. I faktycznie super rzeczy mają  🙂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 maja 2017 23:34
ontaria no mój to taki niewymiarowy, więc dla nas odpada.
Możecie polecić jakieś niedrogie ogłowie w rozm Pony?
Tak do 100 zł
moje kucyki mają ogłowia pony lub shetty z decathlonu i są spoko 😀
Ale z wędzidłami nadal lipa. Dostałam na rv wielokrażek na jednego, ale proste lub 2x łamane do 10cm na drugiego dalej nie mam...
Tymczasem moj kucyk 120 cm znów wygrał podwórkowe zawody skokowe u znajomych i naszła mnie refleksja, że może powinnam zacząć go wyciągać w górę? ... Jest gdzieś jakaś tabelka jak liczone są parkury dla kuców poszególnych grup? Czy tak samo na klasy L, P, N itd ?


Wątek coś ubogi w zdjęcia. Jeździciee? Pochwalcie się 🙂


Muszę sobie cyknąć foto, bo zaczęłam jeździć ba kucu 125 (może ma troche wiecej) a mam 169cm 😀 Może to wyglądać zabawnie. Ale schudłam już po ciąży na tyle że mogę 😀 Zaczęłam wsiadać bo kucyk bunty strzela pod dziećmi w rekreacji i na tyle że te moje lepsze "brązowoodznakowe" dzieciaki też sobie nie radzą. I co? Wsiadam i się zakochuję, ten kucyk jest idealny tylko nie wybacza (jeszcze) błędów. Tylko czemu jestem taka duża i muszę się męczyć w siodełku 15 cali? 😀

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
22 maja 2017 17:40
Esef a jakiego konkretnie wędzidła potrzebujesz? Mogę poszukać tutaj, może coś się znajdzie.
malutkie, nie więcej niż 10,5 podwójnie łamane (najlepiej oliwka ale może być że nie) lub plastik, lub proste plastik
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się