własna przydomowa stajnia

Megane, dzięki, na razie nie wyłazi bo siedzą na padoczku zimowym przy stajnie, wokół biało nic do żarcia nie nęci. Właśnie pomyślałam, że muszę się do nauki przygotować przed zniknięciem śniegu.
nie wiem gdzie mogę zapytać ale może tu. Szukam firmy która kompleksowo wykona mi karuzelę dla koni z podłożem. Może macie jakąś godną polecenia ?
LIDIA902, chyba najprościej w wątku o karuzelach 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
10 lutego 2017 17:31
Ircia tata chciał szambo, ale ja mam podobne doświadczenia do Twoich. Automatycznych poideł nie przewiduje, więc raczej wątpię, że mnie zaleje, jedynie jak mi się ubzdura wewnętrzna myjka to może być to przydatne. Tylko z drugiej stromy czy ta wewnętrzna jest mi tak do szczęścia potrzebna ..
subaru2009 Ircia ma rację. Montaż szamba zbierającego odcieki ze stajni nie ma sensu. Moje w tym celu sprawdziło się tylko raz, kiedy mróz rozsadził rury i stajnię zalało. Koński mocz całkowicie wsiąka w słomę, którą zabierasz.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
10 lutego 2017 18:28
dzięki  :kwiatek: Tak jak pisałam, moje doświadczenia są takie same, także dzięki za potwierdzenie 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 lutego 2017 19:01
Czy są tu voltowicze, którzy budowali swoje przydomowe stajnie od zera? Chciałam podpytać o koszty i realne możliwości  😉 (budowy, nie utrzymania koni).


Oczywiście starałam się poszukać takiego tematu, ale chyba wyszukiwarka za mną nie przepada  😉
Ja niedawno opisywałam budowę i koszty swojej angielskiej drewniane - 3 boksy
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 lutego 2017 19:09
Dziękuję, już szukam  🙂

Ogólnie zastanawiam się czy jest sens inwestować w stajnię na 4-5 koni, czy już lepiej od razu robić taką na 10 (tzn w jaki sposób rosną koszty większej inwestycji). No i jak rozwiązać kwestię temperatury w stajni na 10 boksów, kiedy stoją w niej zaledwie 4 konie  😉
Jak miałam niewykończoną stajnię na 8 koni (stało 6 koni), ale zrobione były tylko boksy, a socjal w stanie surowym, to przez zimę trzymałam na pustych powierzchniach siano i słomę.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
11 lutego 2017 19:46
gosiaopti poleciało PW  :kwiatek:
smarcik,
Ja budowałam swoją stajnię (drewniana na 10 boksów + hala) od kompletnego zera (łącznie ze zmianą MPZP z roli z zakazem zabudowy). Jak coś pytaj śmiało.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 lutego 2017 10:23
ibmoz o, z nieba mi spadłaś! Napiszę wieczorem PW 🙂
A u mnie za miesiąc (ciut więcej) przeprowadzka do pensjonatu i szczerze Wam powiem, że się bardzo denerwuje - transportem, aklimatyzacją konia, no i... Nie wiem, ale nagle strasznie mi się załączyło "matkowanie" własnej kobyle...

a skąd taka decyzja?
Pisałam już w tym wątku na ten temat obszernej, a w skrócie - życie, niestety.
smarcik,
Zapraszam :-) mam nadzieję, że będę umiała coś podpowiedzieć.

maluda,
Trzymaj się! A to nowe miejsce to taki "klasik" pensjonat, czy jakaś przydomówka z mini pensjonatem?

Prawie jak w domu bym rzekła. Konie właścicieli (prowadzą szkółkę) i dwa prywatne z czego moja baba będzie trzecim. Grono osób stałe i fajne, znam ich. Bardziej kameralne miejsce niż większość stajni, ale to argument na plus. U nich też są organizowane różne szkolenia oraz akcje, także będę miała to pod nosem.
maluda,
Brzmi sensownie. Będzie dobrze, z czasem może nawet i docenisz uroki bycia "na cudzym" ;-)
Myślę, że z czasem docenię tylko teraz mam syndrom nadopiekuńczej właścicielki i naprawdę się stresuje jak pomyślę o łączeniu do stada itd.
Musi mi minąć.
Maluda, faktycznie gapa ze mnie 🙂
Nic nie szkodzi, zdarza się.
kontynuując wątek wapnowania boksów, jak szybko wpuszczacie konie do boksów po wapnowaniu ?
Jak ściany wyschną - by się konie nie umazały 🙂 Nawet jeśli jakiś nie do końca zorientowany koń ścianę poliże to najwyżej wzdrygnie się że to jakieś takie zasadowe ale nic mu nie będzie.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
12 lutego 2017 18:41
Czy do wieszaka na lizawkę wystarczy zwykły ocynkowany łańcuch (wytrzymałość 50 kg) czy ze względu na sól szukać nierdzewnego?
Na_biegunach U mnie łańcuch był zwykły, ocynkowany i szybciutko wyzionął ducha (pordzewiał, zdjęłam zanim miał szansę puścić), szukałabym nierdzewki.
Na_biegunach, polecam nierdzewny, u mnie zwykły szybko padł.
może lepiej linka?
może lepiej linka?


Albo linka/łańcuch w "opakowaniu" z kawałka starego węża ogrodowego?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
12 lutego 2017 21:27
Łańcuch potrzebny ze względów konstrukcyjnych 😉 Osłonka z węża może się tymczasowo sprawdzić. Na spokojnie poszukam nierdzewnego w dobrej cenie. Dzięki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się