Ogłowia

kaskadren mam to ogłowie mega polecam. Dobra jakościowo skóra, dobrze leży na koniu. Aktualnie robię wymianę sprzętu i mam na sprzedaż takie stan idealny 🙂
Koleżanka ma dwa ogłowia Daw Maga, jedno brązowe używane rok i jedno London nie używane póki co.
Jak dla mnie nie warto, po roku skóra się wyciągnęła, co bardzo nieestetycznie wygląda i ogólnie ogłowia Daw Maga nie chwytają za oko... Jakościowo też średnio, dużo lepiej od rocznego Daw Maga wygląda moje 6 letnie ogłowie Pfiffa kupione za 99 zł z nachrapnikiem Busse

Osobiście Daw Maga w życiu bym nie kupiła  🤔
Wiecie może, czy gdzieś oprócz hooksa i dyona dostanę paski policzkowe do hackamore?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
14 lutego 2017 12:25
Ja mam mojego Daw Maga lat już 3, leci 4 rok, kupione na pierwszej Cavaliadzie w Lublinie 😁, brązowe ogłowie sportowe klubowe i nic się z nim nie dzieje a nie chucham i nie dmucham na nie.
Miał ktoś ogłowie z IKONIC?
Ja tez wszystkie daw Mag i jakie mam i znam mają po kilka lat i nic się z nimi nie dzieje.
Sama mam jednego co ma już 17 lat i skóra nadal jest b.miękka, nie popękała i nic się nie rozciągnęło
Dorobiłam się fotek drugiego munsztuka, tym razem czarnego. Naczółek wymieniony na BR Crystal Rocks, oryginalny mam w ogłowiu z białym podszyciem i by było za nudno mieć wszystkie takie same 😉









Na Alpusa pasuje cob, ale nad rozmiarówką musiałam się napracować (zmiana rozstawu pasków w nachrapniku + pasek pod żuchwę full, a nie cob, paski policzkowe od munsztuka zmiana z drugiego ogłowia na full...) - szkoda, że ANKY nie ma składaków 🙁
Dla mnie szał  😍
Który to model Anky?
quantanamera, podziwiałam już ma fb, pięknie wygląda. Jak jakość Anky?
Czy ten pasek potyliczny jest dopasowany, czy za mały? Czy daje wystarczającą swobodę uszom? To ogłowie horze Constance 🙂 Czy wystarczy zmiana naczółka, czy bardziej sensownie jest wymienić całe ogłowie?
Czy mogłabym prosić posiadaczy ogłowia HORZE "Vienna" o wypowiedzenie się na temat jak się Wam ono spisuje? Czy skóra Wam nie pęka?
Nasmarowałam je olejem kilka razy przed sezonem zimowym a później odstawiłam i używałam innego, teraz chcę wrócić do niego, tylko boję się, żeby mi w mrozy nie popękała skóra, te paseczki są cieniutkie w końcu  👀
Laguna, Anatomic - to ogłowie występuje w wersji munsztukowej i zwykłej. Jest piękne

[[a]]http://br-konie.pl/sklep/szukaj/?q=anatomic%20anky%20og%C5%82o[[a]]

anai, skóra super, pierwsze kupowałam z białym podszyciem dla Susza, ale jest tak genialne, że jak mi drugi chłopak dorósł do munsztuka, dostał ten sam model. Nawet rurkowość uszła na plus 😉

kaskagren, tragedii nie ma, ale na pewno większy odstęp i wycięcie będzie bardziej komfortowe dla konia.

Plamkakochanie, sama mam Viennę, a u mnie w stajni są jeszcze dwa takie ogłowia. Horze ma niektóre ogłowia z rewelacyjnej skóry - Viennę właśnie i model Lester też. Można bez obaw jeździć w dowolnych warunkach atmosferycznych - moje wygląda jak nowe, a 2 lata na koniu śmigało naprawdę ostro.
Ja kupiłam Prosiaczkowi Horze Gironde i skóra jest naprawdę bardzo dobrej jakości, lepsza niż zeszłoroczny Prestige i wiszący obok sztywny Butet. A do tego kolor to bardzo głęboka, gorzka czekolada  😍
http://www.horze.eu/bridles/horze-gironde-bridle/10054.html
quantanamera
cudownie to czytać 😀 to moje pierwsze ogłowie z horze więc miałam pewne obawy ale teraz już zostały rozwiane, dziękuję!  💘
Czy kojarzy ktoś może jakieś ogłowie podszyte na kremowo prócz Kavalkade Rainbow?
Sivrite, Waldhausen Morley:

mils   ig: milen.ju
15 lutego 2017 17:53
Zuzu. ooo, i jak brąz w tym ogłowiu wygląda? 🙂
mils, to jest piękna naprawdę ciemna czekolada. Na razie mam tylko takie zdjęcie, w przyszłym tygodniu postaram się coś zrobić, bo w internecie jest tylko marne zdjęcie czarnego w sepii  😤
Ja za to zakochana w moim Wembleyu  😍
Pomóżcie w sprawie naczółka:
Potrzebuję mega opadającego naczółka, najlepiej tak opadający jak od BR Kingstona, ale musi mieć kryształki.
Jedyny, który znalazłam z BR to na zdjęciu poniżej, ale wydaje mi się że nie jest zbytnio opadający. Może ktoś go ma i podzieli się zdjęciem na koniu?

Wigorrr, zależy, jak szerokie czoło ma Twój koń. Mam Br z niebieskimi kryształkami, u nas ładnie opada. Ale mój koń nie ma jakoś szczególnie szerokiej głowy:
 
Ten naczółek jest długi,  najdłuższy ze wszystkich fulli jakie mam i jakość jest bdb. Mam go trzeci rok,  używam co dzień, kryształki są na swoim miejscu,  połysk bardzo ładny. Wart jest swojej ceny.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 lutego 2017 09:13
Schockemohle ma bardzo  opadające,  bo można kupić xfull.
A ma ktoś schockemohle COB i mógłby mi zmierzyć kilka rzeczy?
Wigorrr, tak wyglądają te naczółki:





Ja pewnie będę robić jeszcze jedno zbiorowe zamówienie z Niemiec w firmie, która ma naprawdę mocno opadające naczółki i robią każdą długość, w tym XLki. Ściągnęłam kilka sztuk w styczniu i robią totalną furorę, a cenowo wypadają przyzwoicie. Wrzucę wieczorem foto na koniu, jeśli do domu dotrę 😉
Ircia   Olsztyn Różnowo
16 lutego 2017 18:33
Czy ktoś może mi pomóc w dobraniu ładnego ogłowia dla tej oto panny

Szukam i szukam i wszystkie są ładne, ale najbardziej mi zależy na miękkiej skórze z opadającym naczółkiem z kryształkami, chyba najlepiej srebrnymi, chcę na ogłowie przeznaczyć 400 -450zł, na więcej mnie niestety nie stać  🙁
Może ktoś miał w rękach jakieś przyzwoite mięciutkie ogłowie z dobrej skóry i może pomóc  :kwiatek:
Czy ktoś może mi pomóc w dobraniu ładnego ogłowia dla tej oto panny

Szukam i szukam i wszystkie są ładne, ale najbardziej mi zależy na miękkiej skórze z opadającym naczółkiem z kryształkami, chyba najlepiej srebrnymi, chcę na ogłowie przeznaczyć 400 -450zł, na więcej mnie niestety nie stać  🙁
Może ktoś miał w rękach jakieś przyzwoite mięciutkie ogłowie z dobrej skóry i może pomóc  :kwiatek:


Polecam harry's horse - bardzo fajna skóra. szczególnie ogłowie soft.
plunia jaki masz napierśnik na tym zdj? 😉
Natalia a to mój kochany Kavalkade. Prawie jak dyon a 3x tańszy :P
Plunia mogę linka? jak ze skórą ?
quantanamera w takim razie czekam na zdjęcia, potrzebuję naczółka na łeb śląski i trak. więc może lepszy będzie rzeczywiście Xful, a wiesz może jak dokładnie z cenami tych sprowadzanych naczółków?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się