M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Ja zakochałem się w tych białych płytkach z Ikei.
Pytanko: Mozę mi ktoś polecić firmę/szklarza  w Warszawie żeby zrobić parawan na wannę?

------------------------------------------------------------
A mnie dawno tu nie było 🙂 praca mnie pochłonęła i jakoś się przyzwyczaiłam się do mieszkania w nowym miejscu i do cukierkowych ścian w sypialni  😁
Niedługo meble przyjeżdżają w końcu, wiec przypomniało mi się! 

Dzionka
jesteście ekspresowi, strasznie szybko wam poszło!  Podłogę wam się udało fajna znalesc naprawdę  😍
Te drewniane szafeczki w kuchni elegancko wyglądają, na ścianie to szkło?

Libella
kuchnia wow wow wow   😍 😍 😍 śliczne płytki te czarne !

rtk
jeśli jeszcze szukasz pralki, to bardzo bardzo polecam Elektrolux. Po 10 latach dopiero jakaś cześć trzeba było wymienić, a ciągle ja przeciążałam, i prałam derki włochate.  Do nowego mieszkania tez wzięłam Electrolux.

ogurek
ja będę miała szara 🙂 Jeśli się okaże ładna to wkleję hyh

maleństwo,
Ikea wydaje mi się miała ładne biało drewniane kuchnie, całkiem fajne w podobnym stylu co wstawiłaś.

wistra,
pinterest jest dobry na inspiracje
maleństwo   I'll love you till the end of time...
08 lutego 2017 21:56
Arimona, dzięki za cynk, sprawdzę. Choć pewnie okaże się za drogo :/ Ale kto wie.
[quote author=maleństwo link=topic=7003.msg2647152#msg2647152 date=1486590966]
Arimona, dzięki za cynk, sprawdzę. Choć pewnie okaże się za drogo :/ Ale kto wie.
[/quote]

Ja wzięłam ta i jest rewelacyjna.  Musisz ogólnie patrzeć najbardziej na kraj produkcji, moja mama kiedys pracowala w sklepie z AGD i mówiła ze jest duza różnica.
http://www.ceneo.pl/17736978
Arimona, cieszę się, że się podoba 🙂 Na ścianie są kafle, takie same jak na podłodze 🙂
aaaaaaaaaaaaaa  🏇 🏇 🏇
Kupiłam kuchnie!

Teraz czeka nas wybór - panele czy kafle. Mamy aneks kuchenny, najlepiej całość wyglądałaby cała w panelach, ale ludzie odradzają na część kuchenną ze względu na szybkość niszczenia. Z drugiej strony linia kafli będzie gorzej wyglądać, wolałabym panele. Czy ktoś ma doświadczenie z panelami w kuchni? Żyją?
Wizja   Skąd wziąć siłę do dalszej walki...?
13 lutego 2017 08:06
rtk - też mam ten dylemat. Ale z mojego researchu wynika, że jak się kupi bdb, twarde panele, o najwyższej klasie ścieralności, to będą się miały ok 🙂
rtk, już w drugiej kuchni mam panele. Łącznie od 15 lat. Nic się z nimi nie dzieje. Teraz mam takie z woskowanymi brzegami. Nawet woda stojąca często przy misce psa ich nie rusza.
rtk, rodzice mieli w kuchni przez ok. 20 lat - wszystko ok.
Ja teraz też mam i musze uwazać żeby większą wodę ścierać jak pies przy misce nachlapie, bo my nie mamy woskowanych jak Epk.
Moja mama ma panele w kuchni - zwykłe, raczej z tańszych. 10 lat maja na pewno - nic im nie jest zupełnie. Ja bym robiła bez obaw.
Dzięki za rady!
To teraz dalszy ciąg moich problemów z panelami 😉
Mam taki blat do kuchni:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80275222/


Muszę znaleźć panele w jak najbardziej zbliżonym kolorze. Panele które przeżyją kuchnie. Wpadło Wam coś w oko?
majek   zwykle sobie żartuję
13 lutego 2017 12:05
rtk, sorry ze sie wtrace, ale rozwazalas jakies linoleum/gumoleum? (nie wiem, jak to sie w pl nazywa)

Ja jestem zachwycona, nie martwie sie o to, ze sie cos wyleje i panele napuchna, dzieci sie bawia. Szklanka jak spadnie, to sie nie tlucze (no czasem tak, ale zwykle nie).

Ja bym nie dawala paneli, jakos zbyt wiele widzialam powycieranych w jednym miejscu (w miejscu krzatania przy blacie, pod dywanikiem itp)

Teraz sa bardzo fajne, `robia robote` moim zdaniem i nie zal po kilku latach wymienic, jak sie znudza. Nie jestem w domu, bo bym Ci zdjecie zrobila, jak to fajnie wyglada. Moge wrzucic potem.
rtk, polecam tak jakmajek, pisała.
Te panele z pcv to panele winylowe.
Ja mam cały salon  z kuchnią w panelach takich tradycyjnych. O bardzo dobrej klasie ścieralności ( dedykowane do pomieszczeń biurowych, przemysłowych ). Niestety rysują i ścierają się, w kilku miejscach napuchły ( zapomniałam zetrzeć rozlaną wodę ).
Moja koleżanka ma winyle w kuchni i łazience. Wyglądają super i przede wszystkim nic się  z nimi nie dzieje aa i są ciepłe.
Teraz mądrzejsza o doświadczenia wybierałabym winyle

My się zdecydowaliśmy na panele w całym mieszkaniu, poza łazienką, również w kuchni.
Na razie jestem bardzo zadowolona, jest ładnie, estetycznie, żadnych paskudnych łączeń itp. No ale wiadomo, wyjdzie "w praniu" pewnie za kilka lat, czy panele to zniosą 😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
13 lutego 2017 12:42
panele orzech blues krono swiss tylko tutaj wyszły czerwonawe, ale one takuie nie są  😉 Jak chcesz, to moge zrobic zdjęcia podłogi. Myślę, że mogłyby pasować do Twojego blatu
rtk panele winylowe to super opcja - jeśli cena pow. 100/150 zł za m Cię nie straszy🙂 A co do koloru, to radzę Ci (jeśli chcesz idealnie dopasować) polatać z kawałkiem blatu - trzy miesiące dobieram drzwi/podłogi i schody i inaczej niż na żywo się nie da (chyba)🙂
Jak chcesz kontakt do gościa, który będzie robić mi schody to pisz - w kwietniu będę mogła oceniać czy solidny, ale kontaktowy i ceny ma przystępne.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 lutego 2017 13:13
Mam panele winylowe w całym mieszakaniu i w kuchni i żyją i maja sie super.
majek   zwykle sobie żartuję
13 lutego 2017 13:55
ja akurat nie mam paneli tylko chamskie pvc na metry, ktore zawsze omijalam ze wstretem  w sklepie. I trafilo mi sie wynajac mieszkanie wlasnie z taka wykladzina i naprawde warto bylo.
W panelach mnie jeszcze dzwiek psich pazurkow drazni. 
aaaaaaaaaaaaaa  🏇 🏇 🏇
Kupiłam kuchnie!

Teraz czeka nas wybór - panele czy kafle. Mamy aneks kuchenny, najlepiej całość wyglądałaby cała w panelach, ale ludzie odradzają na część kuchenną ze względu na szybkość niszczenia. Z drugiej strony linia kafli będzie gorzej wyglądać, wolałabym panele. Czy ktoś ma doświadczenie z panelami w kuchni? Żyją?



ja mam deskę w kuchni - nie mam żadnych kafli - i jest ok, nie zmieniłabym na kafle
Deska jest wymagająca bardzo ale jakos sie nie niszczy.
Panel jest super - bo mega trwały. Dlaczego ma się zniszczyć?

Mozesz też dać kafle a'la panele wyglądające jak deska

To u mnie

Z drzacymi rekami stalam sie dzis lzejsza o ta oto dokumentacje domu:



Zlozylam wniosek o pozwolenie na budowe!! Juhuu!! Jeszcze tylko drobne projektowanie w srodku (napowietrzanie i czesc elektro) i zamykamy projekt  🏇 🏇 Niestety nie mamy wypasnej wizualizacji, tylko rysunki, wiec wam chwilowo nic nie pokaze, ale jeszcze tylko kilka mc-y do prezentacji "live". Ale super uczucie!


maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 lutego 2017 12:43
Pandurska, super!
Dodofon masz kuchnie jak marzenie! Te 3 okna przy blacie roboczym....ah 😍
Scottie   Cicha obserwatorka
15 lutego 2017 18:27
Właśnie to samo miałam napisać 🙂 Dodofon, Twoja kuchnia jest super, sama chciałabym mieć taką w domu i nawet bardzo chętnie bym w niej gotowała 😁
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
15 lutego 2017 18:47
Kuchnia piękna, fakt ale z tego co pamietam to tam za oknem jest mega piękny stary ogród  😍
Pandurska, oł jea, gratulacje!!

Dodofon, ideał!

A to moja z dzisiaj, już prawie skończona 🙂


Dzionka, wow wygląda rewelacyjnie!
Dzionka Wow, przefantastycznie!!

Dodofon Ja to sobie zdjecie twojej kuchni juz daaaawno zapisalam w folderze "inspiracje" na kompie  😉
ewuś, dzięki 🙂 To kiedy wpadasz?

Pandurska, cieszę się, że się podoba i czekam na Twoje cudo!
Dzionka ślicznie! Super kolorystyka.
A dlaczego jednak nie ma wyspy?
majek   zwykle sobie żartuję
16 lutego 2017 11:19
Mam głupie pytanie. Czy ktoś budował ekran dźwiękoszczelny np na własnej działce?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się