Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
18 lutego 2017 11:24
nada nie ma kto od ciebie odbierać tego mleka, zeby odrazu dac Wojtkowi albo zamrozić?
nada No wlasnie, przyjmujesz jakies leki, ze musisz wylewac mleko? Moze mozna sie dogadac jakos ze szpitalem, ze beda przechowywac w lodowce? Albo zorganizuj sobie chlodziarke na wklady. Zawsze mozna w ten sposob dluzej przetrzymac mleko i jesli Wojtek chociaz troche z niego dostanie, to juz zawsze cos.

Gienia-Pigwa U nas sie baaardzo uspokoilo chorowanie po pierwszych srednio ciekawych 3 miesiacach, ale wiesz, ja homeo i naturo jestem, wiec nas mocno wspomagam, co jak widac bardzo dziala  😎
maleństwo   I'll love you till the end of time...
18 lutego 2017 12:37
Dziewczyny, miała któraś styczność z fotelikami Evenflo? To są jakieś hamerykańskie, u nich niby mają dobre opinie, ale u nas chyba mało znane... Powoli rozglądam się za czymś po naszym Recaro. Niby jest do 18 kilo, ale Kalina zaczyna siedzieć jak sardynka w puszce i wystawać górą...
Genia Pigwa, Pandurska bore kroplowki przy ktorych nie moge kp dlatego wylewam. Wczoraj przed lekami zdolalam jeszcze odciagnac by mial no noc szamanie. Na szczescie mam w lodowce zamrozone i poki co leci no moim. Zobaczymy no ile wystarczy. Czekam tez na wiesci od lekarzy ile pozniej musze odczekac.
Nada trzymam kciuki za kp I twojej zdrowie  🙂

Wszystkim nieszczepiacym i szcEpiacym polecam ten tekst
http://www.listyznaszegosadu.pl/nauka/tylko-sie-nie-zakrztus
Dzionka będę zdalnie prowadzić marketing w jednej z zaprzyjaźnionych firm z branży fitness. Chociaż dziś dostałam drugą propozycję o identycznym charakterze, więc pracy będzie chyba jeszcze więcej  🙂

Moje dziecko rozpoczęło dziś dzień od rozebrania się do połowy i rzucania we mnie ubraniami w celu obudzenia.. ekstra, ciekawe co wymyśli jutro..  😁
Liliana.Ishi, Myślałam o Tobie ostatnio, napisz co słychać u Twojej trójcy. 😀

Quendi, Jesteś rozchwytywana! 😀 Ja Cię podglądam na Instagramie, ale tu byś się mogła częściej Alicją z Krainy Czarów pochwalić. 😉
Liliana a np bierne palenie zabija rocznie 600 tys ludzi, w tym 1/3 dzieci, a glod 5,5 mln dzieci rocznie. I co? Ogolnie artykul dla ludzi podatnych na zastraszanie i tyle.

Moje dziecie zaczyna chodzic  😜 Potrafi juz przejsc calkiem sporo, chwieje sie i upada ale probuje sama i ma kupe radochy  😀
figura dzięki jeszcze raz za zorganizowanie dzisiejszego spotkania, bardzo miło było wszystkie dziewczyny i maluchy poznać!  :kwiatek:  Wysłałam wam zdjęcia na priv. 🙂
W kwestii kolejnego zjazdu, tak jak mówiłam zapraszam tym razem do mnie, pasuje wam 18 marca? falletta, Zoote, DoSia, sienka? Znajdą się jeszcze inne chętne?
ooo, zdjecia tez prosimy!!! Jesli bede miala dyzury tak, zeby nie padac na twarz to ja bardzo bardzo chetnie 🙂
Ja tez dziękuję bardzo bardzo!!! 😅

18 marca dla mnie super 🙂

figura, nie polecam Ci parkować samochodu obok koperty 'pko bp' - mój dzis został zarysowany przez na szczęście uczciwego pana, który wyszedł z knajpki/kawiarni(?) przyznać że to on, kiedy robiłam zdjęcia mojemu zderzakowi... 😉
Anyway, pan byl chyba właścicielem kawiarni wiec pewnie będzie parkowal tam często. Mowil ze mu sie pierwszy raz zdarzyło, jestem mu bardzo wdzięczna ze mogłam spisac oświadczenie z jego polisy, jednak miejsca nie polecam, tak zapobiegawczo 😀
Dziewczyny koniecznie zdjęcia!! Kto był??
To wrzucam na razie jedno wspólne (jak dziewczyny nie chcecie go tutaj to dajcie znać, usunę 😉 ). Od lewej DoSia, ja, figura, falletta, Zoote i sienka.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
18 lutego 2017 20:14
Aaaale Wam fajnie! Zupełnie inaczej sobie wyobrażałam sienkę i figurę 😉
Łe, dlaczego rv mamy nie mieszkają w Olsztynie...?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
18 lutego 2017 20:30
Ale fajowo!!! Fajnie was widzieć wszystkie, zdecydowanie za mało zdjęć na forum.

sienka, ale Ty masz już fajny brzuszek!!!  😍
Dziewczyny było cudnie! I w końcu nikogo nie dziwiła nagła zmiana tematu z dzieciowego na końskie i na odwrót  😁 Zosia po raz pierwszy nawiązywała kontakty z rówieśnikami i voltowe ciocie przypadły jej baaaardzo do gustu  😜 Figura dzięki wielkie za organizację, tak ciepłe przyjęcie i domową atmosferę. Nie ukrywam, że się stresowałam tym zlotem czarownic - na szczęście niepotrzebnie  :kwiatek:
Ner szkoda, że Was nie było!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
18 lutego 2017 20:52
Kurcze, ja będę w PL w tygodniu przed Wielkanocą, może wtedy też coś? Bardzo chętnie byśmy Was poznały!!!

U nas dziś prawie wiosna 🙂


maleństwo na fb jest grupa zapytaj osiem gwiazdek - może tam podpowiedzą. Nam poradzili jakie foteliki wziąć pod uwagę przy naszym aucie i wieku/wadze dziecka więc już  z listą konkretnych modeli pojedziemy mierzyć. Tylko ze poniżej 3 r.ż to pewnie bardziej tyłem będą rekomendować, a wy chcecie taki 15-36 czy 9-25 ewentualnie?


Dziewczyny ale wam fajnie że się spotkałyście 😜
maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 lutego 2017 07:47
pani myk, nie no, do 3 r.ż. na pewno dojeździ w tym co ma. Będziemy pewnie szukać już czegoś do 25 lub 36 kilo i na pewno nie tyłem. Więc raczej powinna większość pasować. Bardziej orientacyjnie pytam, bo nie spotkałam się wcześniej z tym Evenflo, wygląda fajnie, może ktoś przypadkiem zna.

edit. zapisałam się do grupy, pytanie zadałam. Dżizas, ja się nie nadaję do grup na fb. Strasznie są sekciarskie :p Z Domu w stylu Montessori też odpadłam.
.
maleństwo powiem Ci że my na etapie zmieniania właśnie i aż mi mózg parował. Co się naczytałam i naoglądałam brrr!  Także jeśli nie ma testów (no. w stanach) na ten fotel to bym go nie tykała. Z najtańszych porządnych 15-36 to polecają Diono Monterey (4gwiazdki Adac)ale on bez pasów 5 punktowych czyli raczej dla 4 niż 3 latka. Dziecko musi mieć co najmniej 15 kilo. Ja się napaliłam początkowo na 15-36  jak koń na suchary no ale mnie oświeciło że 15 kilo to moje dziecko osiągnie pewnie jako 6 latka  😁 Inaczej pasy nie zadziałają więc lipa! Z psami pięciopunktowymi są Romer Advansafix i Recaro young sport z tych co znam ale to dość drogie fotele i  nie wiem jak by w aucie się sprawowały. Także u nas stanęło na 9-25 a dopiero potem docelowe 15-36 niestety, już się pogodziłam z podwójnym wydatkiem.

a no i warto pamiętać (może komuś się przyda bo ja wcześniej nie wiedziałam) że w skorupce 0-13 nie może wystawać głowa, a w fotelikach z następnych grup do lini uszu głowa może wychodzić i wtedy czas na zmianę i jeszcze tu ważne: klik


Sorry za długi "wykład" ale po m co się naczytałam/naoglądałam to mogłabym zapisać się do fotelikowej alkaidy
cierpię jak widzę znajome dzieci w słabych fotelikach
więc przepraszam musiałam 😁
Ja posiadam Diono Monterey ( dawne Sunshine Kids )
W testach Adac wypadł dobrze. Jestem bardzo zadowolona. Fotelik stabilny, wygodny, łatwy w czyszczeniu.
Moje dziecko jeździ już w nim 3 rok.

maleństwo   I'll love you till the end of time...
19 lutego 2017 13:39
pani myk, dzięki, wezmę pewnie Diono pod uwagę. Choć nie sądzę, abyśmy tak szybko mieli przejsć na pas samochodowy. Te Evenflo, z tego co czytam, maja atesty amerykańskie i przechodzą jakieś podwójne próby zderzeniowe, tzw Federal Crash Test Standards. Kalina 15 kilo będzie pewnie miała zaraz, głową z Recaro Young Expert już wystaje, a mamy podwyższone jak dla trzylatka. Więc raczej do tych 18 kg nie dojedziemy. W moim aucie mam Avionaut Glider i szczerze go uwielbiam, jest do 25 kilo. Nic, obadamy, zobaczymy, na spokojnie.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
19 lutego 2017 15:58
figura, przfajna Zojka, i jakie włosy!  😀

A ja się chwalę! Byłam dziś na nartach 🏇  😜 Powiedziałam chłopowi, że jak nie ucieknę z domu na jeden dzień, to zwariuję. No i uciekłam, z laktarorem w plecaku  😁 Udało mi się nie zabić. Hanka zaliczyła 10h bez mamy (dotychczasowy rekord wynosił tylko 4h) i zachowywała się wzorowo 🙂 Jak przyjechałam, czule mnie pogłaskała i pocałowała (tak z własnej inicjatywy, taki słodziak  😍 ), zażądała mleka, wypiła, po czym uciekła ze śmiechem.
Czyli - matka jej niepotrzebna, sam cyc wystarczy  😁
A ja naładowałam baterie i czuję, że muszę takie akcje robić przynajmniej co dwa tygodnie.
Lotnaa super!! Wreszcie, ciesze sie ze mialas czas dla siebie! Nam matkom sie wydaje, ze dzieci bez nas umra, a one radza sobie swietnie, takze warto sie przelamac i myslec o sobie 🙂

sienka jaka Ty slodka jestes!!! Sliczna z Ciebie dziewczyna!

nerechta,  chyba pomyłka 😀 ja to ten wieloryb po prawej 😀

masakra dopiero na zdjęciu widzę jaka jestem gruuuubaaaaaa!!!!!!!! chyba tuż po porodzie przeniosę się do wątku o odchudzaniu 😜

Ale co się dziwić, laski siedziały z dziećmi a ja przy stole... 😉
wieloryb to Ty dopiero bedziesz...  😀  🤣
a kysz, idz jedz więcej snickersów i ciężarnej nie wkurzaj 😀
Lotnaa, nooo super! A czemu z laktatorem? Cycki bolą? Kurcze, moim chyba wszystko jedno, nie myślę  tym i jakoś chyba z godnością znoszą a to co 10h a to co 1,5h jak teraz gdy była chora 😉 Nart mega zazdroszczę, za rok jadę choćby nie wiem co.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
20 lutego 2017 08:08
sienka, ja też o Tobie od razu pomyślałam, że sama słodycz z Ciebie!

ner, no właśnie! I jaki humor moje dziecko miało!
A pytanie do Ciebie - Iga je jeszcze w nocy czy odpuściła? Chciałabym Hanię odzwyczaić i wciąż mam płonną nadzieję, że sama zrezygnuje...

Dzionka, ja już niestety od dawna jadę tylko na jednym cycu, więc to się trochę inaczej kumuluje. Laktator brałam w razie w, bo nie wiedziałam, jak się sytuacja potoczy, czy np nie utknę w 2-godzinnym korku itd, ale w końcu nie był potrzebny. A narty, ehh, już mieliśmy konkretną wizję na weekendowy wyjazd, tak, żeby każdy z nas mógł pojeździć 2x po pół dnia, i wszystko szlag trafił. A teraz, nie wiem, czy zdążymy przed wiosną  :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się