AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach

Mozii   "Spełnić własną legendę..."
01 września 2016 13:12
Gdzie można w ogóle znaleźć ten regulamin?
EDIT: Literówka  😉
trzeba pytac w azs"ach bo to one to dostały, po 6 wrzesnia beda to zatwierdzac
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
01 września 2016 14:23
Ale jak ma taki podział wyglądać? Chociażby jeśli chodzi o wysokości?
Podział na kategorie:
1. Konkurencja skoki (amator) :
bez uprawnień, bez 3ciej licencji/klasy sportowej nie startowali w klasie wyższej niż L1 jako PARA
2. Konkurencja ujeżdżenie (amator) :
bez uprawnień, bez 3ciej licencji/klasy sportowej i nie startowali w konkursie klasy wyższej niż P jako PARA
3. Konkurencja skoki (profi amator):
zawodnik posiada 3cią lub 2gą klasę/licencję sportową oraz nie startował z koniem jako PARA w klasie wyższej niż N1
4. Konkurencja ujeżdżenie: (profi amator)
zawodnik posiada 3cią lub 2gą klasę/licencję sportową oraz nie startował z koniem jako PARA w klasie wyższej niż N1
5. Konkurencja skoki (profi) :
zawodnik posiada co najmniej 2gą klasę/licencję sportową i startował z koniem jako PARA w konkursach klasy C lub wyższych
6. Konkurencja ujeżdżenie (profi) :
zawodnik posiada co najmniej 2gą klasę/licencję sportową i startował z koniem jako PARA w konkursach klasy C lub wyższych
WSZYSTKIE ZGŁOSZENIA SĄ LICZONE JAKO PARA(KOŃ + ZAWODNIK)!!! (ADNOTACJA KOŃ MÓGŁ POD KIMŚ INNYM STARTOWAĆ COŚ
WYŻEJ LUB ZAWODNIK NA INNYM KONIU, ALE JAKO PARA NIE STARTOWALI)
(ORGANIZATOR SPRAWDZA 3 LATA WSTECZ NA PODSTAWIE WYNIKÓW ZAWODÓW ZAMIESZCZANYCH NA STRONACH WWW).
4. Para startuje od początku do końca zawodów w kategorii do, której przynależy, nie ma możliwości zmiany lub tzw. startów dodatkowych
5. Zawodnik może startować w jednej kategorii tylko
6. Zawodnik może przywieźć maksymalnie 2 konie (może tworzyć 2 pary), ale nie może startować na 2 koniach w jednej kategorii.
7. Koń może startować maksymalnie 2 razy dziennie przez całe zawody.
8. Konie dopuszczone do zawodów muszą spełniać następujące warunki:
a. wiek i kategoria w oparciu o przepisy PZJ (tj. minimalny wiek konia 4 lata – kategoria amator, 5 lat – kategoria profi amator,
6 lat lub więcej kategoria profi)
b. posiadać ważne szczepienia weterynaryjne
c. posiadać aktualny opis konia w paszporcie
d. muszą zostać dopuszczone do startów przez lekarza weterynarii zawodów podczas OBOWIĄZKOWEGO
przeglądu weterynaryjnego odbywającego dzień przed rozpoczęciem konkursów półfinałowych.

Coś takiego otrzymałam od naszego Azs'u, to nie są jeszcze ostateczne ustalenia
Mała poprawka, w uj raczej nie w N1 tylko N w ogóle 😉 No i jakie byłyby programy dla poszczególnych klas mniej więcej - czy dla profi w uj nadal C?
jezusie, ale to ile będzie teraz kategorii medalowych? :P Dodajcie do tego uniwerki, techniczne i przyrodnicze :P
Mnie chyba odległość zabije, znowu konia targać na drugi koniec Polski :P A przypuszczam że i w finale C1 by mnie czekało więc no chyba te, podziękuje xD

5. Zawodnik może startować w jednej kategorii tylko



Czy to oznacza, że nie można będzie jechać i skoków i ujeżdżenia?
Jakie programy/parkury byłyby w konkretnych kategoriach?
A gdzie beda amp?
Radzionków
gryglodor, podejrzewam ze w jednej kategorii oznacza że nie możesz jechać ujeżdżenia profi i amator. Że możesz skoki i ujeżdżenie.
Dobra, ja jestem głupia z tymi przepisami jak zwykle... Ujeżdżenie - jak jechałam P-tki w tym roku, mam srebrną (która nadaje... tą licencje wstępną/którąś w uje, że jak wykupie licencje to do C mogę jechać, tak?), nigdy nie kupowałam licencji dla siebie ani konia, ani nie rejestrowałam w związku regionalnym, to jestem amator czy profi-amator? 🤔 Czy jak wykupie w przyszłym roku licencje regionalną, to wskocze z amatora na profi-amatora? Bo nie jestem pewna 😡
I podbijam pytanie o programy w uje jakie byłyby przypisane do konkurencji, bo one często mówią więcej o poziomie trudności niż samo określenie klasy :kwiatek:
Podejrzewam że w uj. Amatorzy będą jechać L/P, amatorzy profil P/N, i profi N/C 🙂
W skokach to amatorzy pewnie do 105, amatorzy profi do 125 i profi do 135... Może trochę niżej o 5cm?
Ale to tylko takie moje mniej więcej domniemania:P

A tak w ogóle wiadomo już coś/cokolwiek? Jakieś ruchy w kierunku ampow?
Bo się zastanawiam może raz bym w końcu pojechała sobie na te amp w mojej karierze studenta  😎
Amator/profi w skokach do 125cm byłoby sporą przesadą. Tym bardziej, ze w tamtych roku taką wysokość jechali profi. Mam nadzieje, ze na 115cm sie zakończy bo bardzo chciałabym w tym roku pojechać.
myślę że najlogiczniej będzie tak jak napisała BlueHorse,. Jestem ciekawa jak to się sprawdzi 😀 ale mnie w tym roku raczej nie będzie, aż taki kawał to mi się nie chce jechać, zwłaszcza ze studia już kończę.
Regulamin techniczny juz na stronie na fb. Zadnych 3 kategorii nie ma 🤔
Widziałam... czyli jednak po staremu, 2 kategorie. Ale jaki podział to nie napisali nie?


REGULAMIN
Jak to nie?
3. Do kategorii profi zaliczani są:
• w konkurencji ujeżdżenia - wszyscy startujący posiadający klasę mistrzowską, I i II klasę sportową uzyskaną w roku rozgrywania AMP
lub w roku poprzednim,
• w konkurencji skoków - wszyscy startujący posiadający klasę mistrzowską, I, II i III klasę sportową uzyskaną w roku rozgrywania AMP
lub w roku poprzednim.
Pozostali to amatorzy. Jaśniej się chyba nie dało 😉
keirashara,  wiesz, no czytać to chyba jeszcze umiem, myślałam ze gdzieś napisali jak dzielą, zwłaszcza w skokach, po staremu? P/C w ujeżdżeniu, L1/N1 w skokach?


edit.

Koleżanka mi zwróciła uwagę, czy mi się wydaje czy znowu zapis jest zły?
" wszyscy startujący posiadający klasę mistrzowską, I, II i III klasę sportową uzyskaną w roku rozgrywania AMP
lub w roku poprzednim. " Czyli jeśli ktoś uzyskał II klasę sportową w 2014 roku to niby może jechać amator? Tak wychodzi. A chodziło im zapewne o posiadanie aktualnej klasy sportowej w tym roku i poprzednim.
xxagaxx, - a, przepraszam, zrozumiałam podział jako podział na amator/profi, a nie konkursy poszczególne :kwiatek: Fakt, miło by było znać dokładne wysokości/programy.

Mi znajoma jeszcze zwróciła uwagę, że z tą III w skokach to trochę hardkor, bo ją się robi na metrówkach, a finał stał 125/130 na profi czy jakoś tak.
keirashara, tak. Ja na pierwszym roku własnie dlatego nie pojechałam, bo III klasa kwalifikowała na profi gdzie właśnie finał stał 125 (wyżej nie stawiali). Za to w Drzonkowie już III była amator, więc pojechałam 😉 Wrocław wrócił do tego co było czyli III profi. W Gajewnikach z kolei było już kompletnie dziwacznie, ale III chyba jeszcze do amatora zagrywała o ile nie miało się startów w N klasie. Co roku coś nowego 😀
Czyli jeśli ktoś zrobił w 2016 srebro + zdał egzamin licencyjny i w bazie licencji ZJ została mu nadana III klasa sportowa, to jest zaliczany do kategorii profi i nie może jechać amatorów?
xxagaxx, - mi te skoki to ogólnie lotto, ale trochę to nie fair jest tak patrząc nawet z boku, bo wyklucza całkiem sporo osób. Choć ogólnie regulamin podziału dużo bardziej mi się podoba tegoroczny niż zeszłoroczny. Jaśniejszy, logiczniejszy.
Jest tak samo jak we Wrocławiu i w Gajewnikach. III klasa sportowa w skokach to profi. Ja mam tylko III licencję więc pojadę sobie znów amatorow.  😜 I III klasę robie się na 110cm a nie na matrówkach.  😉


mybay jak zdałaś licencję to masz III licencję a nie klasę sportową więc możesz jechać amatorów. Jestem tego pewna w stu procentach, bo w poprzednich latach też były takie zasady.  😉
keirashara, każdy podział będzie dla kogoś nie fair 🙂 Ale też uważam że III powinno jednak klasyfikować na amator i wtedy profi powinna byc z finałem 130.
xxagaxx, -  Sport nigdy nie jest fair 😉 I popieram pomysł klasyfikacji III do amatorów i finały 130.
Myślę, że problem poniekąd wynika z dość sporych przeskoków profi/amator. Sama za rok będę miała problem czy jechać prawdopodobnie, bo chce jakieś N w tym roku już wystartować - a wtedy znajdę się poniekąd pomiędzy i w zależności od regulaminu będę jechać jeszcze amatora albo zrezygnuje, bo profi to jednak za dużo. Tylko z drugiej strony, patrząc na to jakim amatorem będę (hipotetycznie) za rok, a jakim byłam rok temu, to jest to jednak ogromna różnica. Jeśli wszedłby w życie pomysł z podziałem na 3 konkurencje, to moim zdaniem byłoby to dużo lepsze rozwiązanie pod względem fair-play - tylko to jednak wiąże się z dodatkową pracą ze strony organizatorów i rozumiem, że może być problemem.
No właśnie ja też jestem od dwóch lat pomiędzy i chyba już się właśnie godzę z myślą, że na AMP to sobie nie pojadę :P
ŻYCIE 🙂
heh, a w ujeżdżeniu aktualna II do profi znów... i w końcu AMPy tak blisko i chyba nie pojadę, bo mam z 2014 r. 🙁
BlueHorse, a ty kiedy miałaś aktualne II w skokach? W 2016? Czy 2015?
Jest tak samo jak we Wrocławiu i w Gajewnikach. III klasa sportowa w skokach to profi. Ja mam tylko III licencję więc pojadę sobie znów amatorow.  😜 I III klasę robie się na 110cm a nie na matrówkach.  😉


mybay jak zdałaś licencję to masz III licencję a nie klasę sportową więc możesz jechać amatorów. Jestem tego pewna w stu procentach, bo w poprzednich latach też były takie zasady.  😉


tak jak napisała koleżanka licencja to nie to samo co klasa, licencję III stopnia uzyskujemy (w skokach) mając srebro + przejazd licencyjny na mniej niż 3,5p, natomiast III klasę sportową uzyskujemy przejeżdżając 8x kl. P/P1 na zero, lub 5x kl. N/N1 na zero, lub 3x kl. C/C1 na zero. Co do ampów- będąc sędzią PZJ interpretowałabym, że w kat. profi startują osoby z klasami sportowymi, a w kat. amator zarówno osoby posiadające i nieposiadające uprawnień sportowych 🙂 natomiast oczywiście w 100% tego pewna nie jestem.
Ani.ek, no nie do końca, bo przecież teraz klasy ma się dożywotnio, tylko kwestia czy są w danym roku aktualne (czy się nazbierało rok wcześniej wystarczającą liczbę oczek). Ja bym powiedziała że profi jadą ci co w tym roku lub rok temu mieli aktualną którąś z klas.

to Fairytales, pisała o tych 3 kategoriach, co się wydarzyło ze jest podział jak zwykle?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się