Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Dziewczyny, trochę obok tematu, ale wy wszystko wiecie 😉

Kojarzycie jakieś fajne miejsce w Bieszczadach, gdzie można pojechać z dzieckiem na majówkę? Tak żeby było malowniczo położone już w górach, żeby nie trzeba było dojeżdżać do szlaków?

Loczek chory, roczek przełożony, ech!
Lotnaa   I'm lovin it! :)
20 lutego 2017 20:03
Dzionka, zdrówka dla Sareńki!!!  :przytul:
Lotnaa, dziękuję! Biedna jest strasznie, a w zasadzie nie wiadomo co to jest.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
20 lutego 2017 20:09
Dzionka, Bacówka pod Małą Rawką, są na fejsie.

Biedna Sarka, zdrówka dla niej, a dla Ciebie sił, bo chore dziecko to masakra jest.
desire   Druhu nieoceniony...
20 lutego 2017 20:21
Dzionka, Jeśli chcesz w górach, na zadupiu, z przepięknymi widokami to polecam "Kolibe Maryny" http://bystre.polkaty.pl/index.html - cisza, spokój, miejsce baardzo kameralne i klimatyczne, "Wilczą Jame" http://www.wilczajama.pl/ - bardzo fajni właściciele, dobre żarcie (dziczyzna!), piękne miejsce, karczma mega klimatyczna, albo "Zajazd pod Caryńską" http://www.carynska.pl/ - najbliżej szlaków, żarcie ok, niestety widoków jakiś za bardzo nie ma. To strona od Ukrainy bardziej (bo w tych rejonach mieszkałam 😁 ), mam jeszcze namiary na końskich znajomych jeśli chciałabyś sobie zrobić mega wyprawe w teren 😉
no chyba że chcesz coś mega komercyjnego -co równa się tłumom - to w Solinie i Polańczyku jest pełno fajnych domków, no ale to tak jakby nie Bieszczady. 😉

Lotnaa   I'm lovin it! :)
20 lutego 2017 20:34
Dzionka, a jakie ma objawy? Brak poza gorączką?
Lotnaa Iga je w nocy, ale butle. Cyce odeszly w zapomnienie  😁 A je sporo noca niestety i teraz wiem co to znaczy pelna pielucha! Wciaga 2-4 flachy 250...  🙄 Z jednej strony mysle sobie, ze flacha to jakis substytut cycka dla niej i jak sobie ciumka to fajnie szybko zasypia znowu i mam dylemat czy ja przetrzymywac czasem. No bo mi mega wygodnie zrobic flache i moc sie polozyc bez problemu z powrotem - 2 minuty to zajmuje. Zbyt zmeczona jestem tym nocnym wstawaniem i ide na latwizne...
maleństwo, dzięki. Bacówkę sprawdzę. A ona jest chora w mało upierdliwy sposób. Przytula się i pokłada, jest cichutka i bledziutka. Więc raczej uruchamia niezbadane wcześniej pokłady mej miłości niż jest mi trudno z nią...

desire, wielkie dzięki, wszystkie miejsca obczaję zaraz!

Lotnaa, wiesz co, miała 2 dni gorączkę, ale też nie jakąś wielką - poniżej 38 ciągle. Dzisiaj nie miała gorączki już, za to dostała wysypki, ale bardzie jak blada pokrzywka niż krostki i była ogólnie blada, słaba i śpiąca cały dzień. Zmartwiło mnie to i uderzyłam do lekarza. Albo zęby albo jakaś dziwna wirusówka, lekarka w sumie nie wiedziała co to. Jutro siuśki badamy.

nerechta, kurcze, sporo tych flaszek! Masz rację, to już raczej z wygody niż z potrzeby Igi - sama tak czasem robię, że za dużo karmię żeby tylko mieć święty spokój w nocy. Ale Sara teraz je max 2 razy w nocy.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
20 lutego 2017 22:34
Dzionka, To wyglada chyba na trzydniowke.
Tez bym obstawiala trzydniowke, Iga miala podobnie, ok 38 stopni tyle ze ona byla totalnie slaba bo jeszcze 4ki szly. I na koniec wlasnie mega wysypka na torsie najbardziej. Pierwsze koty za ploty 😀

Dzisiaj wypila 2 flachy - jedna przy zasypianiu, druga gdzies w srodku nocy. I tak by bylo spoko, a nie milion flach! Ale ona ich bardzo potrzebuje! Stanie i krzyczy "am! am!" i koniec  😁
nerechta Skad ja to znm! Pisalam ci juz, ze P. w okresach maksyalnego buntu i mojego oporu w dawaniu butli biegnie do kuchni i kaze robic  😂

Dzionka Tak to jest z tymi chorobskami. Jakos potem sie niedoswiadczony czlowiek uodparnia i nie ma takiego nakretu. A chorobska no coz- beda 🙁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 lutego 2017 08:02
Dzionka, te trzydniówki to chyba nie zawsze są takie trzydniowe. U nas kiedyś było tak - wtorek, gorączka pod 40 st, wymiotujące i lejące się dziecko, po jednej dobie totalnie zdrowe. Ale w sobotę i niedzielę znów 38. W poniedziałek pojechaliśmy z siuśkami, nic nie wyszło, CRP podniesione, koniec końców dostała antybiotyk (nie wiem, czy słusznie). W poniedziałek już ok, ale wyszła słaba wysypka na brzuszku, ledwie widoczna.
Może to było kilka rzeczy na raz, a może jakaś trzydniówka nieswoista. Cóż, zdrówka życzymy!!!

nerechta, wow, to wychodzi od litra mleka!!!  🤣
No ja nie wiem, co mam zrobić. Bo ja ją mogę wyciszyć w nocy, jak chce jeść (je tylko raz). Ale boję się, że zacznie się budzić o 5, zamiast o 6-7 :/

Edit: zakochałam się: http://cdn.goodshomedesign.com/wp-content/uploads/2017/02/Wooden-Bed-Designs-Saartje-Prum-1-1.jpg  😍
Dzionka - ale do jakich szlaków? gdzie się wybieracie?
Dziewczyny mi też to wygląda na 3-dniówkę, ale lekarka powiedziała, że to nie ona. Zobaczymy, dałam dziś siuśki do badania i mam nadzieję, że wyniki będą dobre.

bazylka, nie wiem gdzie, marzy mi się spokojna miejscówka w środku natury i łażenie po łatwych szlakach (bo z dzieckiem na plecach). Nie znam Bieszczadów, dlatego nie podaję konkretów i liczę na polecenia 🙂
Dzionka - wg mnie majówka na popularnych szlakach (w Bieszczadach to wyjście z Przełęczy Wyżniej na Połoninę Wetlińską!, Tarnica z Wołosatego, Caryńska, Rawka już mniej) to dramat ale...wystarczy znaleźć się poza centrum must have weekendowiczów i masz luz na szlakach z tym, że jeżeli dla kogoś Bieszczady = Połoniny to kolejek na majówce nie uniknie, a jak wybierzesz jakieś "zadupie" jak Łopiennik, Jasło, Wołosań to masz plaże no ale jak to w Bieszczadach majowych bywa czasem z dużą ilością wiosennego błota i zerem widoków:P (lub prawie bez a panoram w 100%). Pytam dlatego, że samo hasło Bieszczady jest mało konkretne po prostu:P a co mogę polecić - Osada Magury Strzebowiska (blisko fajne stokówki do spacerowania), Pensjonat Gawra Wetlina (szlak na Wetlińską przez Przełęcz Orłowicza przy domu, blisko dla szlaków na drugą czyt. nieobleganą stronę doliny), Chaty w Starym Siole (jak wcześniej) i jeszcze kilka w zanadrzu ale chyba musisz wiedzieć gdzie się wybieracie - jest parę fajnych miejsc w okolicy Dwernika, Lutowisk, Czernej ale do szlaków w sercu naszych Bieszczadów dalej...jak coś to pytaj:P
Mogę się ociupineczkę porozpływać? 
Będzie dziecio-psio. W ostatnim tygodniu odwiedziły nas małe człowieki (4-m-ce  i 1-rok i 2 miechy). Zastanawiałam się jak na takie małe bąble zareaguje nasz psiak. Na szczęście Grant potwierdził to, że jest mądre psisko z niego. Podczas obu wizyt został okrzyknięty najlepszą zabawką interaktywną dla dzieci. Także ze spokojem możemy czekać do lata na pojawienie się dzidzi, kiedy Grancioch zostanie oficjalnie "starszym bratem" :P

Grant i Natek


Grant i Alutka




Lotnaa   I'm lovin it! :)
21 lutego 2017 14:01
krysiex213, maja Hania ma totalnego fioła na punkcie psów - głowa jej się chce urwać na spacerach, tak się to nich obraca. A dziś wciąż mi dawała przytulankę psa, żeby on ją (czyli ja) całował i jej szczekał  🤣

Dopadło i nas 🙁 Początek czegoś z uszami i czerwone gardło, dostaliśmy krople i homeo, mam nadzieję, że nie będzie gorzej.
ash   Sukces jest koloru blond....
21 lutego 2017 15:01
I Tymek chory :/
Kaszle i gil do pasa, ale oskrzela czyste na szczęście!

Zdrówka dla chorowitkow!!!
Czy któraś z Was miała problem z nisko położoną kosmówką? Ponoć na początku ciąży to często się zdarza, ale ja już wariuje...w sumie to mam nakaz oszczędzania się i tyle. Czy to wystarczy?
Cynamonowa, nie pomogę Ci fachowo ale zakładam że skoro masz się oszczędzać to pewnie masz się też nie stresować, odpoczywaj i relaxxxx :kwiatek:

krysiex, hahah, najbardziej podobają mi się te wybebeszone wnętrzności zabawki obok 🤣 przypomnij proszę, na kiedy masz termin?

ach ach ach, kupiłam didymosa aurorę 😍

figura, oddam Ci chustę na następnym spotkaniu! 🙂 jak się cieeeszęęęę że ją maaaam 😀
sienka, oooo, dorwałaś z drugiej ręki? Przynieś Aurorę na spotkanie, to sobie powzdycham do niej - to chyba jedyna rzecz, która mogłaby mnie teraz przekonać do posiadania drugiego dziecka  😁
oooo no to jak tak to masz jak w banku że przyniosę i będę Ci podtykać!!! 😂

tak, z drugiej ręki ale w sumie ceny są jakie są - nową można kupić za 480+ kilkanaście pln za przesyłkę, używkę mam za 450 z przesyłką. Najtaniej widziałam za 420. Także szału nie ma, ale co zrobić, miłość to miłość 😀

za każdym razem jak coś kupuję myślę sobie jaki będzie zonk jak się Anieli nie spodoba. Ja tu siedzę, wymyślam, analizuję...a ona na przykład wypnie się tak jak Sara Dzionki na wózek 😉
sienka, aurora jest śliczna, też mnie zawsze kusiła 😍 Na pewno się nie wypnie, nic się nie martw. U mnie na razie wielkimi zawodami były wózek, fotelik i BLW 😁

Sara zrobiła dziś 3 pierwsze kroczki, wyrobiła się przed roczkiem skubana 😉
Wyniki siuśków ma dobre, ale dalej jest słaba i ma całe ciało jakby w pokrzywkę, nie wiem o co cho... Mamy w piątek kontrolę, oby do tego czasu już było dobrze.

ash, Lotnaa zdrowia!

bazylka, o kurcze, to musze zgłębić temat. Wolałabym uniknąć tłumów, ale już wolę gęsto na szlaku i widoczki niż pusto i błoto 😀

Dzionka zdrówka dla Sarenki! Choróbska beznadziejna sprawa, ale uniknąć się nie da 🙁

A fotelik czemu był porażką? Ja się narazie cały czas waham z tym wózkiem...najchetniej bym kupiła juz po urodzeniu i poznaniu charakteru. Niestety czas oczekiwania jest wszędzie spory, beznadzieja, niby takie wszystko dostępne a jednak sprowadzane. Wybieram miedzy britaxem go next a bugaboo cameleonem. W jednym podoba mi się gondola, spacerowka jest ok ale nie ma zupełnie pionowego ulozenia co jest mocno a minus, w drugim spacerowka idealna ale gondola dla mnie beznadziejna 🙁 nisko przy ziemi i ma luzy, buja sie na wertepach. I nie wiemmmmmm

Jesli macie dobre rady, przyjmę 🙂 ogólnie szukam wózka idealnego. Brak. Chyba sama zacznę produkować.
sienka, fotelik sam w sobie super, ale Sara gardziła pierwsze pół roku jazdą samochodem bardzo dobitnie 😉 Więc miała cudo-fotelik, którym jarałam się całą ciążę, a tu taki zonk, narzędzie tortur 😉 Co do wózka to Mery ma fajny - teutonia się to to zwie, co dalej w nazwie nie wiem.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 lutego 2017 19:45
Potwierdzam, Teutonie sa super. Wszystkie. Ja mam be you v3. Tylko wszystkie ciężkie cholery.

Dziona jak ona ma pokrzywke to nie lepiej jej dac Loratadyne. ? Nic lekarz nie dał ci?
Gienia-Pigwa, lekarz przepisał fenistil w kropelkach. Dostała dziś 3 razy, ale poprawy na razie brak.
Teutonie są b fajne ale maja taka spacerowke jak britaxy-te same wady. A britax składa się lepiej - co dla mnie ważne bo wózek będzie jezdzil po Polsce 🙂
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
21 lutego 2017 19:55
Po fenistilu moze byc mocno zmęczona niestety, wiec nie masz sie co martwić. Zdrówka dla Sary i niech pokrzywka szybko zniknie. Niestety wiem az za dobrze, jak to ciężka sprawa z pokrzywka bo sama choruje na przewlekła pokrzywke. Musisz uważać, bo to moze tez byc niebezpieczne. Napewno w razie powtórki konsultacja z ogarniętym alergologiem.

ash   Sukces jest koloru blond....
21 lutego 2017 20:18
sienka, zobacz wózki firmy Hartan! Niezniszczalne jak Teutonie, troche lżejsze ale równie niezawodne w każdym terenie! Sprawdzony w śniegu, piachu, korzeniach w lesie i na polu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się