Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Potrzebuję coś szerszego od Sigmy 17-50 do zdjęć wnętrz. Mocowanie Canona, jakieś podpowiedzi?
Sigma 10-20? Miałam tę wersję z gorszym światłem i bardzo lubiłam.
pointure   Dresiarz mentalny.
07 lutego 2017 10:05
Mam sigmę 10-20 f4 i bardzo lubię 🙂 Mogę polecić
Za to ja bardzo lubię Tokinę 11-16/2.8 🙂
Rozważam już powoli zmianę aparatu na jakiś lepszy model. Aktualnie mam Nikona D3100. Używka do 2000zł, do portretów i ruchu, i by się dało też okazjonalnie filmik w dobrej jakości nakręcić  😉 Koniecznie Nikon 😀
Myślałam nad D7100 - ktoś posiada, robił zdjęcia?
Livia   ...z innego świata
25 lutego 2017 13:02
wera, mam wprawdzie D7200, ale polecam - też zmieniałam z D3100 i widać, że D7xxx ma dużo więcej możliwości. Trochę spędziłam na czytaniu instrukcji, ale szybko się człowiek przyzwyczaja 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 lutego 2017 14:06
Bierz D300s. Zmieniałam z D3000 i jestem zachwycona. Filmów nie kręcę, bo nie potrzebuję, ale taką opcję ma. Dla mnie lepsza ergonomia i wyważenie niż D7xxx. No i kosztuje ok. 1300 zł.
Facella Cena używek faktycznie przyjemna, ale patrząc od strony czysto technicznej, to D3100 niektórymi parametrami przewyższa D300s...także nie jestem do końca przekonana, choć szczerze mówiąc nie powiem, bym się na tych wszystkich parametrach technicznych wybitnie znała  😉
Tak dla porównania, np. d3100 - 14.2 Mpix, d300s - 12.2 Mpix, d7100 - 24 Mpix
Może jednak warto dopłacić te parę stów?
emptyline   Big Milk Straciatella
26 lutego 2017 22:55
Czy jest na salo ktoś kto posiada Sigmę 18-200? Potrzebuję czegoś co mi zrobi zdjęcia na wakacjach, łącznie ze zmieszczeniem budynku w kadrze, coś czym ustrzelę też od czasu do czasu konia. Powinnam się pokusić o coś z szerszym kontem? Kwota tak do 1300, max 1500zł (i wolę jednak nowy). Pracuję na Nikonie D80. 🙂
Czy duże są różnice w zdjęciach  miedzy Nikkor 70-200 2.8 VR a VR II ?  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 marca 2017 14:02
Mialam obydwa w rękach i II jest ostrzejsza i szybsza. Niestety I czasami się myli i nie trafia dokładnie w punkt, pomimo że mój egzemplarz ma wymieniony cały mechanizm AF na nowy (myślę że to jednak częściowo wina mojego niechlujstwa przy robieniu zdjęć). Jakbym miała większy budżet na obiektyw to kupiłabym II, chociaż I jest zadowalająca.
Niedługo (albo już?) ma wyjść III wersja, możliwe że obie poprzednie lekko stanieją.
Planuję zakup obiektywu, przez ostatnie pół roku byłam nastawiona na 85mm. Z racji, że zakup planuję w tym miesiącu, to mam coraz większe wątpliwości.  🤦 Obiektyw głównie chcę do psów, ludzi (ale nie koniecznie do "samej twarzy"😉 i czasem koń&człowiek. Posiadam Nikona D7100. Czy ktoś może posiada ten obiektyw i może wstawić kilka swoich fotek? A może jest jakiś inny, ciekawszy wybór w podobnym przedziale cenowym?
abre   tulibudibu
07 marca 2017 20:33
Naciau, takie pytania lepiej zadawać na branżowym forum 😉 http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=164435
Facella i Abre ,dziękuje juz wiem na co odkładać  :kwiatek:
Nie znam sprzedającego, wiec nie reklamuje ale wydaje mi sie, ze to dośc ciekawa oferta jakby co.
nikond7000

Edit: juz ciekawa nie jest, jak wstawiałam ogłoszemie na rv była kwota 500 zł.  😉
abre, po włączeniu aparatu zdjęcie jest czarne  lub prawie czarne, obojętnie czy ustawiam manualnie czy na auto. Dopiero przy przestawieniu ISO na wysoką i nieadekwatną do warunków wartość (np 1200 przy słonecznej pogodzie)  coś na zdjęciu widać. Problem jest jak się okazało powszechny w k-30 (nigdy więcej nie kupię pentaxa)  i szeroko opisywany na forum:  pentax.   Interesuje mnie,  czy ktoś to naprawiał. Napisałam już do serwisu z pytaniem o cenę, ale informacje, które do tej pory znalazłam (naprawa ok 1000 zł) przerażają mnie i przekraczają mój budżet.


Aparat po naprawie, uszkodzony był mechanizm przysłony. Plus kurz/brud na elektromagnesie. Naprawa wg serwisu warszawskiego ok 500 zł, w Gdyni 246 zł.
Super, że już wszystko działa i miło, że mamy znacznie tańsze serwisy w 3mieście 🙂

Pytanie z nieco innej beczki: czy jeśli nie używacie aparatu przez 2-3 miesiące wyciąganie aku?
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 marca 2017 12:08
Ja zapominam wyjąć 😡
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 marca 2017 16:13
ja zawsze wyciągam jak go chowam do szafki 😉
majek   zwykle sobie żartuję
13 marca 2017 14:15
Musze zrobic kilka zdjec zapalonych zarowek, tak zeby bylo widac te zarniki. Kupic sobie jakis filtr na obiektyw, czy wystarczy zabawa ustawieniami? Nie zniszcze aparatu tak w ogole nadmiarem swiatla?
Pytanie do użytkowników D3300.
Przejrzałam już wątek i kilka opinii znalazłam, ale może ktoś jeszcze zechciał by pomóc. Mój znajomy, amator rozważa zakup D3300 wraz z obiektywami 18-55 i 55-200 i stąd moje pytanie, czy jesteście zadowolone z użytkowania tej puszki, czy kupiłybyście ponownie, a może lepiej zainwestować w coś lepszego? (zakładam, że brak silniczka AF na razie mu nie będzie przeszkadzał) Bardzo dziękuję za każdą opinię  :kwiatek:
majek   zwykle sobie żartuję
16 marca 2017 10:41
Moje ostatnie pytanie nieaktualne. Poradzilam sobie. Aparat dziala nadal. Zwlaszcza swietlowki kolorowe sa wdziecznym obiektem do fotografowania  🏇
mils   ig: milen.ju
16 marca 2017 13:46
Przychodzę z klasycznym pytaniem do Was. :kwiatek: Powoli zbieram środki na powrót do fotografowania. Kilka lat temu miałam Nikona D90, do tego obiektyw Nikkor 55-300 4.5-5.6. Chyba trafiłam na wadliwy egzemplarz, bo co chwilę miałam rozstrojony AF i na wszystkich zdjęciach był BF. Miałam też wrażenie, że sama puszka jest ciemna, ale to chyba totalna bzdura. Szukam teraz czegoś trochę prostszego w obsłudze niż D90, bo zwyczajnie nie radziłam sobie z jego możliwościami i nie umiałam go dobrze wykorzystać. Natomiast chciałabym, abym w ciągu kilku lat miała możliwość podrasowania zestawu jakimś lepszym obiektywem. Canonów nie miałam zbyt często w łapkach, ale jak szukałam pierwszego aparatu to Nikony jakoś lepiej w ręce mi leżały, choć teraz Canonów nie wykluczam. Chodzi mi o to, żeby możliwości puszki nie ograniczały zbytnio dobrego szkła. O ile w ogóle z sensem piszę, bo obawiam się że niezbyt. 😁 Interesuje mnie głównie fotografia sportowa, choć dużo osób namawia do zainwestowania w portretówki, bo niby mam oko do robienia zdjęć ludziom. 👀 Mogłybyście coś polecić dla takiego naprawdę laika dobrego na pierwszych kilka lat z fotografią? Co do budżetu, to powiem tak... Więcej niż 4 tys. na początek wolałabym nie wydać. 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
16 marca 2017 20:39
na zestaw 4 tys? Jakbyś szła w Canony to zastanów się nad C 70D/ 7D, to dobre puchy, z dobrymi autofokusami. Kupiłabym do tego używaną/nową portretówkę na początek i odkładała na jakieś szkło do sportu. Ja teraz focę okazjonalnie 5D mark III/7D i mam swojego 60D i te aparaty są prostsze niż serie totalnie dla amatorów. 🙂 chociaż te serie xxxD to też spoko puszki, fajne rzeczy można na nich robić, tylko problem z ergonomią przy dłuższym obiektywie- są za małe.
Naprawdę xxxD są dla Ciebie za małe? Kurczę...a ja tak lubiłam mojego 500D, a teraz mam 50D i mi ciężko i wielgachno. Nie mogę się przyzwyczaić.
Za to mój facet jest zachwycony, bo 500 było dla niego za małe.

A żeby pozostać w temacie to podpinam się pod to co napisała madmaddie  😉
mils , nikon d300s  🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 marca 2017 19:06
Karina, ja muszę mieć kawał sprzętu 😉 zresztą, xxxD są dobrze wyprofilowane, tylko problemem jest dłuższy i cięższy obiektyw. no i w tych z wyższych półek wszystkie ustawienia na bieżąco ogarniam za pomocą górnego ekranu i dedykowanych przycisków - mega wygodne i szybkie.
Może faktycznie, miałam dość lekki obiektyw podpięty wtedy, więc nie mam porównania jak zachowywałby się z cięższym.
Kaarina ja mam 40d i też nie wyobrażam sobie mniejszej puszki, ta mi supe w dłoni leży, jest miejce na wszystkie palce nie to co w xxxd🙂😉
Może mam jakieś niewymiarowe dłonie w takim razie :P
Przez zmianę praktycznie nie robię teraz żadnych zdjęć, nawet nie miałam okazji testować nowego obiektywu, ale wiosna się zbliża, okazji będzie więcej to może się przestawie :P Póki co dopadła mnie niemoc w każdej dziedzinie życia, zdecydowanie brakuje mi słońca.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się