Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Moon   #kulistyzajebisty
24 listopada 2016 11:10
mils, nie wiem czemu, ale jakoś tak mi się uroiło że lepiej wyglądam w kaskach, które mają wąskie "to coś" (pasek, aplikację, logo - łotewa) na froncie. U wielu osób zauważyłam że szeroki pas cekinów, aplikacji po prostu poszerza twarz i całość wygląda kwadratowo.
Nie dogodzisz, no nie dogodzisz! :P

anai, a właśnie! Dzięki! 8-)
Moon, mi się kep tez nie podoba, ale kurcze wygodny.
Na cavaliadzie przymierzam KASK z daszkiem polo i podejmuję decyzję co zamówić.

Kurczaki Uvex jest fajny:
http://konik.com.pl/kask-uvex-suxxeed-glamour

Jezdziłam w Uwexie kiedyś, takim zwykłym ( teraz mam Owena)  i w sumie był to bardzo dobrze wentylowany kask, a można go było łatwo dopasować bo miał regulację.

Dodam jeszcze że Samshield robio niektórym "drugi podbródek" i wygląda nie ładnie.

Kurcze Owen jest top jak dla mnie, ale się uklepał  😤 😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
Moon nigdy o tym nie pomyślałam, chyba teraz automatycznie będę na to patrzeć. 😁
Perlica a no! 😍
Właśnie się zdarzył wypadek u nas. Panie pojechały sobie na stępa w teren. Na dwóch starych, spokojnych koniach. W drodze powrotnej konie poniosły i wpadły na drogę asfaltową. Jeden się poślizgnął i  wywrócił razem z dziewczyną. Uderzyła bokiem głowy o asfalt. całe szczęście miała kask, inaczej pewnie byłby trup na miejscu.
A tak to "tylko" złamany obojczyk i wstrząs mózgu. Zakładajcie kaski. Nawet na spacer stępem.
Nie wiecie może czy dorwę, w którymś z polskich sklepów internetowych i KEPa i GPA?  😀
Raczej nie ma problemu z dostępnością, wystarczy wpisać w Google i Ci samo wyskoczy 🙂 w koniku sa GPA na pewno.
mils   ig: milen.ju
09 stycznia 2017 16:06
Mam szybkie pytanie do osób, które mają/miały Casco Choice. Koniecznie muszę wyprać/wyczyścić wyściółkę kasku. Pół roku przeleżał zapomiany w siodlarni i najzwyczajniej w świecie jest zasyfiony (jakieś resztki słomy, sierści z derki itp). Czy da się tą wyściółką odpiąć? Jak oglądałam to wszystko od środka, to wyglądało na przyklejone. Ewentualnie czy któraś z Was ma sprawdzony sposób jak doczyścić środek kasku?
Jakie kaski polecacie tak do 200 zl ?  🤔
ked basco lub coś z kedów 🙂
KEDy ni esą do 200.
Na dziś? Covalliero Nerron albo HKM Glitter.
Uzasadnienie: wśród tańszych kasków bardzo trudno o atestowane nową normą.
Powiedzcie proszę, jakie macie zdanie o Horze Triton? Ktoś ma/miał? Warto?
Czy może mi ktoś napisać czy rozmiarówka kasku Charles Owen Hampton odpowiada rozmiarówce np. Jabu ? Jak z Jabu ma 56cm. to Hampton też mam brać taki sam rozmiar czy może większy ?
kamila25 Rozmiar kasku, jeśli jest podawany np. 55, 56, 57 itd, to po prostu obwód Twojej głowy w miejscu, gdzie kask leży, więc wystarczy się zmierzyć i powinno być tak samo niby. Ale powiem Ci, że nosiłam latami właśnie Jabu (beta czy jakoś tak) i kupiłam sobie kask Michael Jung, ten niby "crossowy" (terenowy), bez daszka. I nieco mi lata, a niby ten sam rozmiar brałam. Mam wrażenie, że Jabu ma zaniżoną rozmiarówkę (mierzyłam też Yorka koleżanki, i HKM, ale tu już nie wiem, jakie modele - niby ten sam rozmiar, a wydawały się większe niż Jabu), ale na to wpływa też sama budowa kasku od środka i kształt "skorupy" w środku. Ja bym mierzyła, jak masz możliwość. Nie wiem jak to z Charlesami wygląda, nie miałam na głowie :<
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 lutego 2017 23:55
Charles Owen to standardowa rozmiarówka, ale trzeba liczyć się z tym, że wypełnienie po jakimś czasie się ubije i kask robi się luźny.
Wikusiowata, lusia722 dziękuje za odpowiedz 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
17 lutego 2017 09:23
Dobra, chyba zakończyłam me kaskowe rozterki  😅
Po przekopaniu czeluści internetów znalazłam w końcu kask Caldene Prestige, który okazał się posiadać wewnętrzną wyściółkę, którą można wyjąć i wyprać, który wygląda w końcu tak jak lubię - klasyka w 100%, a jako że udało mi się dorwać wreszcie dobry rozmiar, nie wyglądam jak w łupince orzecha ani nie mam efektu wodogłowia 😉
Czyli ogólnie... wyglądowo, nabyłam taki, jaki miałam, z tą różnicą że dobry rozmiarem, nie gibiący mi się na glacy 😁 Ehh! :P

Moon, a gdzie można taki kupić?
Moon   #kulistyzajebisty
17 lutego 2017 11:19
Perlica, no właśnie nie wiem czy da się w jakimś polskim sklepie internetowym kupić :P Ja kupiłam z "resztek" z briar.pl - nie wiem czy będą mogli ściągnąć jeszcze, na pewno wiem że póki co mają rozmiar 56 i 58. Z tym, że przy tym modelu zalecają brać 2 rozmiary większy niż się normalnie nosi. Ja wzięłam 58 najpierw i latał mi po głowie (znów -.-) więc wymieniłam na 57 i pięknie, mocno siedzi, nie gibie się. Więc proponuję jednak o jeden rozmiar większy brać jak już :P
Widziałam też kilka na allegro ale z nieznanego mi źródła 😉

No i ta wyjmowana wyściółka wydaje się być fajnym rozwiązaniem - o ile takiego GPA czy innego "plastika" po prostu dawałam pod kran i gąbką czyściłam od wewnątrz, o tyle taki welur to pod bieżącą wodę deko strach... 😉 Zdam relację jak się sprawdza :]
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 lutego 2017 12:58
U nas rozterki kaskowe chyba też już dobiegają powoli końca.
Zostało "tylko" skonfigurować.
Moon O kurczę, świetny! Szkoda, że już raczej nie do dostania, aktualnie finanse u mnie leżą, nowy kask dopiero sobie będę ogarniała jakoś w lato.  🤔
Perlica, ja będę swój sprzedawać, ale nie wiem czy masz aż tak małą głowę 😉.
Dla mnie te kaski są fajne na zawody ale codzienna jazda w nich to utrapienie jeśli komuś poci się tak głowa jak mi. Z tym, że ja wiedziałam na co się piszę i kupiłam go tylko dla ładnego wyglądu na zawodach.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
23 lutego 2017 20:41
Wyszukiwarka nic nie wypluła, czy ktoś z Was ma ten kask ? :kwiatek: jak wypada rozmiarówka? Jeśli głowę mam 57 to brać 57 czy 58?
Moon   #kulistyzajebisty
24 lutego 2017 06:56
Ehh, stylistyka nowych Pikeurów przyprawia mnie o ciarki 🙁 Jakby nie mogli produkować po prostu klasycznych Tittium'ów
Ten i ten drugi z nowszych modeli, sprawiają wrażenie strasznie płytkich, mierzyłam jeden i czułam że kask mam normalnie na samym koniuszku głowy O.o
epk, jakoś używany kask do mnie nie przemawia  🙂 nawet po Tobie  🤣
Do mnie obecnie bardzo gada nowe GPA carbon, ale przy jego cenie, to jak eee...... jakimś cudem nie będzie innych wydatków.

Moon, a taki ??
http://arcus-konie.pl/gpa-classic-velvet-2x-p-11621.html
Tudzież taki ?? http://arcus-konie.pl/gpa-classic-2x-p-11620.html
Moon   #kulistyzajebisty
24 lutego 2017 19:29
Klami, ten pierwszy to jakieś totalne dziwadło ;p ale drugi już niczego sobie 8-)
Ja mam pytanie czy można jakoś uratować przetarty zamsz na krawędzi daszku w toczku  ❓
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
25 lutego 2017 18:37
Moon, ten drugi super wyglada, jeździłam w nim i wyglada bardzo zgrabnie 🙂

Ja aktualnie czekam na moje nowe cudeńko
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się