Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Szukam namiarów na właściciela ogiera AKCEL po Casanova z matki po Sir Neel , kaszt. , który był wystawiany w zeszłym roku przed komisją kwalifikacyjną w ZT Bielice 2016.  Oczywiście na pw.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lutego 2017 14:35
Szukam ogiera Quaterka najlepiej kolorowego, woj. lubuskie, wlkp, dolnośląskie naturalnie, lub nasienie cała polska.


Zagadaj do Emirat Arabians, oni mają ogiera AQH, ale nie wiem czy ma już papiery wyrobione.
www.facebook.com/MetaRanch/photos/a.459475557455272.1073741825.193686104034220/1161535030582651/?type=3&theater

tu jest ogier AQH izabelowaty, Nowy JAworów, koło Jaworzyny Śląskiej
Istnieje coś takiego jak spis ogierów danej maści i w danym województwie?
Jak umiesz się posługiwać Excelem to istnieje. Poszukaj na stronie PZHK rejestr ogierów w danej rasie i załóż filtry to wszystko wyskoczy.
melechowicz No wlasnie w tym problem , że nie umiem 🙁
ściągnij lub po prostu otwórz plik ze strony PZHK. W nagłówkach są takie specjalne znaczki jak do przewijania strony (wcześniej włącz edytowanie - klik na napis EDYTUJ) -jak klikniesz w ostaniej kolumnie (oznaczonej jako AH) OZHK/WZHK to  rozwinie się lista -  tam wybierz i zaznacz szukane województwo. Następnie z listy w kolumnie MAŚĆ tak samo postępując wybierz poszukiwaną maść -( kolumna F).... i już

HURRA!!!!! już jest wykaz ogierów na 2017!!!! szkoda, że część właścicieli nie aktualizuje danych.
[[a]]http://pzhk.pl/wp-content/uploads/52_HiJ%E2%80%93zima-2017-stanowki-m.pdf[[a]]

Mam otworzyć tę stronę ? Mam tam tylko pobierz i drukuj. Możecie się śmiać, ale naprawdę nie wiem jak to zrobić.. 🙁
To nie to. Z boku jest zakładka rejestr ogierów
http://pzhk.pl/hodowla/rejestr-ogierow/
Szukam zdjęć i informacji o ogierze Colorado (Cor de la Bryere - Raycona Z).
Będę bardzo wdzięczna za takowe 🙂
Zna ktoś potomstwo po tym ogierze?

https://www.bazakoni.pl/antek-antyk-akcja
Szukam zdjęć i informacji o ogierze Colorado (Cor de la Bryere - Raycona Z).
Będę bardzo wdzięczna za takowe 🙂
Przepiękny ogier, miałam przyjemność poznać i zachwycać się nim. Swego czasu jeździł go Pan Kuchejda. Miałam kiedyś jakieś zdjęcia ale nie wiem czy znajdę.
s. lozowska - Jeździłam na jego synu, ogierze Lactat, ładny ramowy ogier o bardzo dobrej technice skoku i anielskim charakterze. Nieco leniwy ale odważny. Mam klacz po tym ogierze i pomimo charakternej mamy, odziedziczyła dużo pozytywnych cech (technika skoku, poprawa charakteru w stosunku do matki).
To nie to. Z boku jest zakładka rejestr ogierów
http://pzhk.pl/hodowla/rejestr-ogierow/

Tak sobie z ciekawości weszłam w rejestry...
Nie ma tam np ogierów Pana Makowskiego, są za to ogiery,które nie kryją, tzn właściciel wycofał je z rozrodu... hmmm...
ktoś nad tym panuje? 🙂
Głównie nie panują właściciele, którzy nie zgłaszają zmian.
Czy ktoś wie jak nabyć nasienie Pauillaca de Meia Lua ? Dane w bazie PZHK są oczywiście nieaktualne....  👿

Ewentualnie pomysł na ogiera zaawansowanego w krew od którego można nabyć nasienie
Na dziś stawiam na Black Jack, 500 E za mrożonkę do odbioru w Polsce, Z zagranicznych Mighty Magic ale z francuzami niepewne interesy i nasienie jakieś takie...
Black Jack jak dla mnie moich klaczy ma zdecydowanie za mało xx.
Cena za Mighty Magic mnie póki co przeraża
No to zostaje Frazes, Diokles i Dionizos, jeszcze ten Siwy od Dąbrowskiego- Aport.
A kto może mieć nasienie Frazesa ?
Trzeba pytać w Walewicach i Janowie
Z ciekawości postanowiłam zrobić listę reproduktorów m, które są dostępne w postaci nasienia, w dużej części są to ogiery już nie żyjące.

Mrożonki SO Białka :
Harbuz, Kamp, Tabex, Eremita, Barok, Bajt, Vis Versa

Mrożonki SO Łąck:
Aperitif, Barnaba

Mrożonki SK Prudnik
Mag, Lucier

SO Bogusławice powinno chyba mieć nasienie Emetyta, choc na stronie napisane było, ze preferują krycie naturalne.

Prywatne: Berlin Bej, Jaśmin, Jocker W - nasienie świeże
Dioklesa i Dionizosa nie ma w tegorocznym wykazie ogierów.



Coś jeszcze ? Ten Frazes dostępny ? Od 2013 nic się już po nim nie urodziło.


Ja niezmiennie polecam oczywiście zaawansowanego w krew, sprawdzonego użytkowo ogiera BON, www.ogierbon.pl.tl
choć z tym nasieniem rzeczywiście mogą być pewne schody 😉
Rzuciłem hasło i zdaje się , że poleciało ptakiem... teraz po sprawdzeniu obawiam się , że mrożonka Frazesa może być mrzonką. Rzecz wymaga śledztwa. 😉
Co do pozostałych ogierów to chyba łatwiej będzie.
a swoja drogą to dziwię się fabapi czemu szuka dużego dolewu krwi xx. Dzisiaj koń do wkkw galopuje w Polsce max 4,5 km a na świecie 5,5 km
Jakby chodziło o długi dystans to szukałabym araba 😉
Średnie tempo w 3* (dla niewtajemniczonych to MP) to 570m/min. Na zakrętach trzeba wolniej, w kombinacje trzeba wolniej, na wodzie też trzeba wolniej. Wyobraź sobie jak trzeba zap... w dystansie 🙂

Folbluty są zdecydowanie najszybsze.
Jak na torach biegały półkrewki to dzielono je na grupy w zależności od % xx. Moja klacz ma 64% xx i zaczynała gonitwy w 3 grupie, po wygraniu wyścigu została przeniesiona do 2 grupy gdzie też wygrała. Niestety w 1 grupie była już przedostatnia...
W krosie na poziomie 1* można na niej jechać "tyłem do przodu" i zawsze jest przed czasem. Myślę że w 2* będzie podobnie.
Analizując rodowody koni WKKW ze światowej czołówki to tam z reguły jest powyżej 75% xx
czerwonego ma 34, 08% i zawsze był kłopot żeby nie przyszedł za wcześnie tak samo w Polsce jak i we Francji , a karierę chyba skończył na zawodach w Falsterbo , plus najwyższe kategorie amatorskie we Francji. W mojej ocenie xx raczej nie poprawia koni do współczesnego WKKW. Galopu ją płasko, skaczą płasko, na czworoboku byle "niemiec" pomachał nogami i w 40 punktach karnych się zmieści, a xx z bardzo dobrym ruchem od czasu Canfy Cipa nie widziałem, a i ten krzywy był na przodzie, więc jako ogr niezafajny.
https://www.bazakoni.pl/rewiri-recital-tajga

Ma ktoś może  zdjęcie tego ogiera?
kompletujesz kolekcję, czy szukasz ogiera (to raczej nie jest dobry wybór)
melehowicz nokia6002] chyba ma klacz po tym ogierze

Co byście polecili z ogierów kolorowych na ten sezon?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
25 lutego 2017 19:31
Używał może ktoś ogiera Nadir do krycia klaczy?
https://www.bazakoni.pl/nadir-hadrian-nubira
czerwonego ma 34, 08% i zawsze był kłopot żeby nie przyszedł za wcześnie tak samo w Polsce jak i we Francji , a karierę chyba skończył na zawodach w Falsterbo , plus najwyższe kategorie amatorskie we Francji. W mojej ocenie xx raczej nie poprawia koni do współczesnego WKKW. Galopu ją płasko, skaczą płasko, na czworoboku byle "niemiec" pomachał nogami i w 40 punktach karnych się zmieści, a xx z bardzo dobrym ruchem od czasu Canfy Cipa nie widziałem, a i ten krzywy był na przodzie, więc jako ogr niezafajny.


Wyjątki potwierdzają regułę 🙂
Nie znam tego konia ale nie neguję że gdzieś tam wyjątek może się trafić.
Nie wiem jaką rangę mają zawody w Falsterbo ale najwyższe kategorie amatorskie we Francji to chyba trochę niżej niż CCI 3* ?
Zgadzam się że czyste xx nie są idealne ale po to właśnie je krzyżujemy z "niemcami"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się