Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Jeszcze wyjaśnię czemu na 0 bo nie widać tego aż tak bardzo na zdjęciu ale w tym miejscu co ma dziurę to była taka z 4 cm do 0 wyrwana i czy bym chciała "sportówkę" to była by ciągle ta dziura a nawet bardzie by się w oczy rzucała :c Więc doszłam do wniosku że na zimę zetnę i na wiosne już będzie fajna długość, no i też że może wzmocni mu się i zagęści trochę miałam nadzieje i w sumie musze przyznać że jak patrze na naszego irokeza to już grubszy jest o wiele niż wcześniejsze włoski co mieliśmy :P na wiosnę ruszamy z MT,a aktualnie byliśmy na biotynie - officinalis flexi biotin 5000, ale przerwaliśmy bo stwierdziliśmy że zrobimy badania z krwi i potem przy konsultacji z weterynarzem kupimy witaminy :>
Aktualnego jakiegoś zdjęcia nie mam takiego, ale jak będę w stajni postaram się cyknąć coś 😀 Ale uprzedzam aktualnie żyje własnym życiem ta grzywa 😀 Myślę że teraz jak na jakiś czas będę cykać fotki jego grzywy i postępy wrzucać jak nam idzie 😀

I powiem szczerze ze zawsze byłam tak za tą długą i jak poszła ta grzywa na 0 to na serio mi się krótka spodobała! Wiec pewno będzie tak że zapuszcze na taką sportowa spodoba mi się jeszcze bardziej i zacznę, do takiej cały czas przycinać 😀
🏇
Macie jakiś patent na grzywę u konia która wygląda jak siano ? koreczki to muszę robić z żelem do włosów...
Macie jakiś patent na grzywę u konia która wygląda jak siano ? koreczki to muszę robić z żelem do włosów...

Noże ma jakieś niedobory? U mnie tak było.
dostaje biotyne i inne mineraly z witaminami. Zapomniałam dopisać jest to ślązak.
Co uważacie o Effol hair root liquid? Działa równie dobrze jak MTG?  🙂 Jakie są wasze odczucia? Nie uczula?  😉 Z góry dziękuję za odpowiedź  😀
Jak tylko się pogoda wyklaruje rozplątuje warkocze. Ciekawa jestem czy grzywa nie będzie się przekładać.
No i mam odwieczny dylemat, bo włos długi. Zapuszczać czy ciachać?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lutego 2017 17:41
Zostaw, długie jest piękne 🙂 I muchy latem nie będą dokuczały tak bardzo... przynajmniej po jednej stronie 😉
Ciachać! Na ładną, krótką, elegancką grzywę  😜
Nic mnie tak nie straszy jak zbyt krótka grzywa u konia.
To czego bym nigdy nie zrobiła żadnemu swojemu koniowi:


To co robię(usiłuję zrobić) swoim koniom:

Fryzura to kwestia gustu ale też uważam że długie jest piękne. A długie i zadbane - cudo 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
26 lutego 2017 19:36
tajnaa tnij
Jest naprawdę niewiele koni, którym długa grzywa pasuje. Długa i gęsta wygląda ok, ale długa i cienka to chyba tylko u pokazowych arabków przechodzi.
Gdybym nie była leniem to kucyk miałby elegancką fryzurę, ale nie mam ochoty bawić się z tym jego bałaganem na głowie.
[quote author=Luna_s20 link=topic=118.msg2654280#msg2654280 date=1488137407]
Nic mnie tak nie straszy jak zbyt krótka grzywa u konia.
To czego bym nigdy nie zrobiła żadnemu swojemu koniowi:

To co robię(usiłuję zrobić) swoim koniom:
Fryzura to kwestia gustu ale też uważam że długie jest piękne. A długie i zadbane - cudo 😀
[/quote]

Ja tak samo 😍 Też próbuje zapuścić skąposzczety mojego konia ale na razie średnio to wychodzi  🤔 Wcześniej wycierał o płot a jak już ładna i całkiem długa urosła  to młody mu po obgryzał  😕 Ale wyhodowałam grzywkę co uważam za sukces  😀

Nie cytuj zdjęć!
Warkocze rozplątane parę dni temu. Efekt osiągnięty. Grzywa po jednej stronie!  😅
tajnaa ile warkoczykowałaś? 😉
Tez musze porzadek zrobic z grzywa. Najpier warkoczyki potem obciac?
Co ile takie warkocze trzeba przeplatać?
A jest sens przeplatać, jeśli estetycznie się trzymają?
Ja przeplatam jak już nie mogę dłużej patrzeć na misz-masz na grzywie  🤣
A jak to jest z różnicą strony po której jest grzywa. Czy to ma jakieś znaczenie lewa prawa? Znajomy zawsze dążył aby jego konie miały grzywy z lewej strony ale nie wiem w jakim celu?
julka177, ze 2-3 tyg
To chyba podejmuję wyzwanie przerzucenia grzywy na jedną stronę po raz 1657232  😀iabeł:
Ja nie trzymam dłużej niż 3dni.
A co do strony grzywy, to wiem że jest coś takiego i niektórzy sport ludzie mają bardzo sztywne zasady, ale nie sądze żeby miało to jakieś głębsze znaczenie niż jakaś umowna sprawa 🙂
A co myśleć o tym gdy grzywa nie rośnie w ogóle przez kilka miesięcy?
Że koń ma poważne niedobory.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 marca 2017 18:59
Z doświadczenia w przerzucaniu grzyw na jedną stronę u jakiś kilkunastu koni, podpowiem, że łatwiej przełożyć na drugą stronę część od kłębu, niż od głowy, nawet jeśli nieco więcej na dole mamy do przełożenia. Nie wiem dlaczego, ale tak jest 😉
Jest naprawdę niewiele koni, którym długa grzywa pasuje. Długa i gęsta wygląda ok, ale długa i cienka to chyba tylko u pokazowych arabków przechodzi.
Nie tylko. Dzisiaj widziałam całkiem rosłego rudzielca wlkp, z gustownie "odchudzoną" grzywą i naprawdę pasowało.julka177, czesz na wodę jak tylko masz okazję.
A jest sens przeplatać, jeśli estetycznie się trzymają?


A nie wiem. Nigdy nie zaplatałam. Chyba że do koreczków. A pytam, bo też muszę się za to zabrać, ale szczerze mówiąc nie chce mi się przeplatać co 3 dni, wolałabym co 2 tyg  🤣
Że koń ma poważne niedobory.


Oj, chyba nie zawsze. Moja niedoborów nie ma, tymczasem grzywa rośnie jej może powoli, ale stale i w widzialnym tempie, natomiast ogon prawie wcale. I jak to wytłumaczyć? 😉
Sivens, zaplatałam grzywę co prawda w innym celu (utrzymanie rurki od wenflonu wszczepionego w oko), ale po wypraniu grzywy i przy zaplataniu krótkiej grzywy na lekko wilgotnych włosach przeplatać musiałam "raz na ruski rok" jakiś pojedynczy zepsuty warkoczyk. Warkoczyki zabezpieczałam gumką, oraz dodatkowo taśmą do koreczków. Koń z tarzających się mocno i skutecznie, warkoczyki i rurka wenflonowa trzymały się bez zarzutu 🙂

Murat-Gazon tym, że koń mieszka 24 h na dworze i mocno niszczy ogon (o krzaki, ogrodzenia, itp.), nie tym, że nie rośnie.
Gaga tylko jak jeszcze stała w stajni boksowej, było identycznie 🙂 Gdyby chodziło o tryb utrzymania, to chyba byłoby widać różnicę w tempie rośnięcia in minus po przeprowadzce? Poza tym innym koniom u nas ogony rosną 😉
Murat-Gazon, i w ogóle ogon nie rośnie - tak ani milimetr? Czy się po prostu wyrywa i strzępi?
Jeden z moich koni też ma słaby - typowo folbluci - ogon, rośnie mu poooowoli, ale rośnie. Strzępi się szybciej niż rośnie, zatem na efekt ogona "jak fryz" nie mamy raczej szans  😁
Gaga rośnie, ale baaardzo powoli. W okolicach maja 2013 obcięłam zniszczony ogon na wysokość pięści nad stawami skokowymi, od tej pory tylko raz podcięte końcówki ze 2 cm, przez prawie 4 lata urósł może ze 20 cm. Nawet nie dorasta do połowy nadpęcia. Zdecydowanie poprawiła się jakość włosa i gęstość ogona, ale na długość nijak nie ma ochoty przybywać.  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się