ciąża, wyźrebienie, źrebak

Znam takich co 3-4 noce spędzili przed telewizorem bo świeczki były, co klacz się położyła to hodowca na nogi  🤣
a w dzień takie zombi potem ludzi straszy
ja też 🤣
W tym roku 01.01-04.01 miałem krótki urlop, dzień wcześniej obgaduje z bratem (hodowca) co tam na stajni. Pierwszy termin na 11-ego, ta klacz zawsze źrebi się kilka dni wcześniej ale jeszcze nic nie widać. OK, wrócę to ją obejrzę. Następnego dnia włączam telefon po wyjściu z samolotu a tam co? Zdjęcie źrebaka  🙂
[quote author=gacek 🙂 link=topic=57.msg2654624#msg2654624 date=1488220547]
tajnaa,  a podeślesz nazwę chociaż?  Bo przyda się na pewno,  a ja nie słyszałam o czym takim.
[/quote]
jak tylko sobie przypomnę co to to napisze.
Też szukałem ale nie mogę tego znaleźć w necie.
U mnie 4 sztuki w tym roku przed terminem, ciąże długości 320-333 dni, wbrew niepisanej zasadzie 3 sztuki to ogiery.
No u mnie nadal nic, wymie czuć ze ma coś mleka,  ale nie widać,  kobyła juz widać ma dość i stoi na uboczu od 3 dni, ale wyspać się raczej nie zamierza w najbliższych dniach.
Kobyła sobie w kulki leci  🙁 tydzień po terminie a ona nic ! Lekko wymie nabrane i tyle.  No już naprawdę by mogła się wysypać.
U nas termin od 6 marca, widać że jest blisko...
Stres straszny, niewielka kobyłka, o delikatnej budowie, pierwiastka....pokryta sztumem :/ Kupiłam ją w tym stanie i teraz stres mnie zjada 🙁
Przepraszam niestety nie znalazłem odpowiedniego wątku.
Mam klacz z rocznika 2016 chciałbym wybrać się na jakiś przegląd , czempionat .Gdzie mógłbym znaleźć kalendarz z takimi wydarzeniami w południowej Polsce ? Szukam szukam i nic znaleźć nie mogę.
borkowa.   silesian team
11 marca 2017 16:47
Przepraszam niestety nie znalazłem odpowiedniego wątku.
Mam klacz z rocznika 2016 chciałbym wybrać się na jakiś przegląd , czempionat .Gdzie mógłbym znaleźć kalendarz z takimi wydarzeniami w południowej Polsce ? Szukam szukam i nic znaleźć nie mogę.

okręgowy związek hodowców koni, ten, który jest w Twoim rejonie
Zuza_123   Mój ulubieniec
11 marca 2017 18:40
Witam tak czytam ten temat i czytam i się zastanawiam czy nie kupić takiej jednej dopiero co za źrebionej klaczy zamiast 9 letniego wałacha.
Proszę  radę. 🙄

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem konia... Tylko jakiego/?
borkowa.   silesian team
11 marca 2017 18:50
[quote author=Zuza_123 link=topic=57.msg2659661#msg2659661 date=1489257632]
Witam tak czytam ten temat i czytam i się zastanawiam czy nie kupić takiej jednej dopiero co za źrebionej klaczy zamiast 9 letniego wałacha.
Proszę  radę. 🙄

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem konia... Tylko jakiego/?
[/quote]
to chyba nie ten wątek
Zuza_123   Mój ulubieniec
11 marca 2017 18:54
Przepraszam jeżeli nie ten wątek, ale dopiero dziś zarejestrowana więc sory  😡
Ircia   Olsztyn Różnowo
11 marca 2017 19:19
To może przeczytaj regulamin  😉
Dwa (już) roczniaki

ZNOWU za duże zdjęcia!
Moja babka w 8 miesiącu. Jak ten czas leci. Duży brzuch? średni? gruba? chyba nie, raczej mięśćnie. Nie mam porównania. Przepraszam, że trochę brudas - kazałam mężowi wyczyścić i zrobić zdjęcie i takie efekty.


jeszcze chodzimy regularnie pod siodłem tereny ale zastanawiam się jak długo 😉
Zuza_123   Mój ulubieniec
12 marca 2017 18:24
Falbana śliczna klaczka zazdroszczę
Mam mały problem z moją roczną klaczką i zastanawiam się czy ktoś rozwiązał kiedyś taki problem . Moja klacz dokładnie rok i miesiąc  wychodząc na spacer kopie człowieka przednią nogą ( ale tak , że prawie mi dziś wybiła szczękę ). Robi to przy odejściu od stada jak i z radości bo chce się wybiegać oczywiście do tego dochodzą radosne bryki.Chodzi już na łańcuszku trochę to pomaga ale bez szału.Koń 24h na dobę na wybiegu z wiatą  . Czy to kopanie przednią nogą jest to normalne ? Spotkał się ktoś z tym kiedyś u klaczy i jakoś tego oduczył ? Wiem , że ogiery takie rzeczy robią w późniejszym czasie ale z klaczą jeszcze się nie spotkałem  🤔
Moja klacz też kopie przednimi nogami ,ale tylko wówczas kiedy obwąchuje się z innym koniem, tak jak to mają w zwyczaju ogiery.  No tak ma , ja o tym wiem i jak wącha się z innymi końmi to nie staję przed nią i tyle.
Moja klacz też kopie przednimi nogami ,ale tylko wówczas kiedy obwąchuje się z innym koniem, tak jak to mają w zwyczaju ogiery.  No tak ma , ja o tym wiem i jak wącha się z innymi końmi to nie staję przed nią i tyle.


Tylko , że  ona robi to bez większego powodu. Jeśli robiła by to przy wachaniu z koniem było by to zupełnie normalne 😉 A ona z nienacka i z ogromnym impetem oraz zasięgiem rażenia -.-
Ae prowadząc klacz z boku to jakim cudem kopie człowieka przednią nogą, no chyba, że ten człowiek wychodzi pół metra przed nią. prowadząc przy głowie raczej by nie kopnęła. Nie do końća rozumiem.
Idąc normalnie z koniem i nagle zaczyna kopać  jak ogier przednia nogą (i nie nie szedłem przed koniem ) to tak samo jak ona jest w stanie mnie kopnąć  tyłem gdy idę przy jej głowie xd Ona jest taka elastyczna , że szok . Nie jest to dla mnie zachowanie normalne tym bardziej dla tak młodej klaczy.
Dlatego pytam czy ktoś się z czymś takim spotkał. Nie jest przy tym agresywna robi to w formie zabawy

Zabawy mało zabawnej dla mnie hehe

Edytuj posty!
Witać taki ma temperament. Źrebaki jak dzieci, jedno przymulone spaceruje przy matce, drugie ma mamuśkę głęboko w zadku i woli pobawić się i strzelić "piątkę" człowiekowi... w czoło 😉
ADVOxx Pytanie czy kopie bo chce brykać i już lecieć czy po prostu atakuje człowieka. Jak dla mnie to obie sytuacje są niedopuszczalne, dopóki koń idzie na uwiązie jest poddany Tobie i nie ma prawa machać w Twoją stronę nogami. Zacznij oduczać bo jak sobie to utrwali to dopiero będzie problem z dorosłym koniem...
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
14 marca 2017 10:17
gacek i jak? Wysypała się?
Pursat   Абсолют чистой крови
14 marca 2017 10:38
[quote author=Zuza_123 link=topic=57.msg2659944#msg2659944 date=1489343046]
Falbana śliczna klaczka zazdroszczę
[/quote]
To jest KLACZ.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
14 marca 2017 10:46
Pursat, czepiasz się  😎 A miało być tak słitaśnie  😁
[quote author=Zuza_123 link=topic=57.msg2659944#msg2659944 date=1489343046]
Falbana śliczna klaczka zazdroszczę

To jest KLACZ.
[/quote]
Nic a nic i nie zamierza 🙁 czekam, wymie nabrane w połowie i tyle.
O rany 🙂
Rano się obudzisz i pewnie będzie źrebol 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się