M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Dodofon piękna kuchnia! Jak lodówka w użytkowaniu? To o tym modelu pisałaś, że jest trochę za mały w środku?


Co do lodówki.
Jest OK. Ja mam dużą spiżarnię - więc dużo rzeczy typu warzywa i inne trzymam w spiżarni (piwnicy).
Ja ogólnie nie kupuję dużo. Kilka plasterków sera, szynki itd. Nie jestem typem napychacza lodówki po korek - więc dla mnie jest szok, jak ktoś ma mega wielką lodówke - bo po co???

Z zamrażarnika nie korzystam prawie wcele
Dodofon, jak się mieszka na wsi i ma 15 km do normalnego sklepu to się robi zapasy - to raz. Dwa, że jak się mieszka na wsi to można sobie zabić świnkę i ją upchać w zamrażalnik. Trzy, że ja mam pomrożone na cały rok: grzyby, maliny, truskawki, wiśnie, paprykę, cukinię, kalafiora itp. Jak jest urodzaj to dostaję tego masę i upycham w zamrażarkę co się da. Domowa to i tak mało, bo jeszcze "algida" chodziła i też była pełna, ale umarła.
Generalnie bez wychodzenia z domu jestem w stanie 2-3 miesiące przeżyć na tym co mam.
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 lutego 2017 15:45
bera7, o tak, z dala od cywilizacji duża lodówka to podstawa, my mamy taką od podłogi, szeroką i nam ciasno czasem (a spizarnia tez jest) 😉
Zawsze jak jest ciasno, to można wydzielić parawanem dodatkową przestrzeń i stworzyć spiżarnię. Czasem brakuje miejsca, jeśli ktoś robi dużo przetworów, i wtedy spiżarnia jest niezbędna.
U nas raczej skończy się na przetrzymywaniu przetworów w garażu.

Odebrałam w poniedziałek klucze od domu i przyznam że miałam ochotę wrzucić do środka granat i wyjść.  😵 Nie potrafiłabym zostawić komuś takiego syfu.
Mam problem z kolorystyką. Przez brak czasu i kasy szukam rozwiązań alternatywnych typu malowanie kafli (w aktualnym mieszkaniu kafle też są pomalowane odpowiednią farbą i wszystko jest ok)

Aktualna kolorystyka w przedpokoju..
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/17035247_1358442630843460_1019496791_n.jpg?oh=25523c4a812bb94ef4e30ace1c4b21e8&oe=58B9E211[/img]

Podłoga to kafle w kolorze piaskowym. Parapety i obudowa kominka również. Okna i drewniane żaluzje są rude, a drzwi venge.....  😵
Wydaje mi się, ze najlepszym rozwiązaniem jest zostawienie podłogi a ściany i kafle na nich zrobić na biało.

Macie jakieś pomysły? :kwiatek:
Quendi, a nie myslalas o pozbyciu sie tych kafli na scianach w pomieszczeniach gdzie nie sa konieczne i po prostu odmalowaniu scian? Te piaskowe kafle sa nawet ladne, za to te na scianie niezbyt i chyba nawet po pomalowaniu niewiele zyskaja. Jezeli juz to chyba bym bardziej celowala w kremowy niz bialy kiedy reszta mieszkania jest urzadzona w cieplych kolorach.
Masz wiecej zdjec?
bostonka musiałabym skuć połowę domu.. nie mam ani czasu ani funduszy. Przypuszczam ze za kilka lat będzie po prostu generalka i wszystko będzie zdarte do surowego. Podłoga zostaje taka jak jest na 100%. Wrzucę zdjęcia wieczorem. Salon, kuchnia ciągi komunikacyjne są pomalowane na kremowo i prawdę mówiąc średnio to wyglada 🙁

Czekajcie aż pokażę łazienkę  😂
Quendi tylko ze na farbę do kafli zejdzie Ci wiecej niz jakbys to skula i wytynkowanej na nowo
kot farby kupuję w bardzo fajnych cenach i jednak koszt będzie niższy niż wzięcie ekipy i kucie. 🙂
10go marca mamy przegląd lokatorski! Pierwszy raz zobaczę swoje mieszkanie na żywo  😜
Quendi to nawet bym sie nie zastanawiała tylko malowała
Mam szybkie pytanie kuchenno-elektryczne. Poniewaz musielismy zmienic cos w naszym projekcie ze wzgledu na umiejscowienie domu na dzialce, pojawila sie nam nowa przestrzen miedzy szafkami do zagospodarowania. Przypomne fotke:


Wracajac do sprawy- usunelismy jedno okno to od strony ciemnych mebli i zaplanowany zostal tam panel w kolorze blatu. Pytanie mam natomiast odnosnie gniazdek. Generalnie projektantka zaplanowala takie jakby 2 stacje wysuwane z blatu, ale kusi mnie, zeby na tej powstalej przestrzeni wcisnac jeszcze jakies takie "na stale". Ktos ma doswiadczenie, czy w takim panelu mozna zrobic dziure na kable/ miejsce na gniazdko? 


I jeszcze pytanie powiedzmy wodne. Kiedys czytalam tutaj, ze zachwycaliscie sie systemem do odkamieniania wody na glownym zaworze w domu. Chetnie bym cos takiego miala u siebie. Czy trzeba to zaplanowac w instalacji wczesniej, czy jest to raczej obojetne? Polecicie mi jakies konkretne urzadzenie?

Quendi Tez bym malowala, ale kompletnie nie wiem, na jaki kolor. Moze cos jasnego?
Pandurska, blat i panel mamy z czegoś "corianopodobnego" (ja tam tylko mieszkam 😉) i normalnie mamy w tym gniazdka, przecież na kuchenkę i zlew też muszą wyciąć dziury
Panduruska wybór koloru to największy problem, do teraz nie wiem co i jak a dziś powinnam zamówić farby  😵

Przepraszam za syf na zdjęciach, wiecie jak jest żyjąc przejściowo na dwa domy  😉 

Kuchnia
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/17078290_1359489187405471_84636207_n.jpg?oh=401661d2d508dca6b0b495ac06902995&oe=58BA7986[/img]
Salon
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/17101910_1359489204072136_715002077_n.jpg?oh=5705ed8faf467853f7a36b02b21ab031&oe=58B96A89[/img]
Sypialnia  😂
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/17077913_1359489104072146_533784022_n.jpg?oh=2b704c78b2f77b340ff86f632a9648c6&oe=58BA7C8E[/img]
Ciągi komunikacyjne:
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/17035188_1359489184072138_580412704_n.jpg?oh=bebb8346870b7619f6115121f47434ff&oe=58BA39E1[/img]
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/17078221_1359489110738812_1698607792_n.jpg?oh=6e0855f3b8425ae1f79d4f9f1cad974a&oe=58BAA0A4[/img]

Więcej zdjęć nie mam- pościągali lampy 😉 Może to i lepiej... Jest jeszcze pokój Alice, gabinet, 2 łazienki i jeden duży pokój na górze. Raczej wszystko pocisnę na biało. W domu jest jeszcze jeden minus- jest tragicznie oświetlony. Półmrok z dwóch ostatnich zdjęć to niestety norma.
Quendi syf na zdjęciach? Nasza aktualna przestrzeń życiowa wygląda tak :P

Ogólnie to nie ma to jak mieć w jeden weekend przeprowadzkę, ślub (swój) i wystawę psa  🏇

Quendi zacna chacjenda! Tylko dla Ciebie i Alice? Balustrada jest swietna 🙂
A ja się podepnę pod kwestię oświetlenia: Jak oświetlić taką toaletkę jak na zdjęciu? W teorii najlepsze byłoby światło dzienne ( wyciągnęłam z niego tyle ile jest możliwe) Ale jak słońce się schowa to jest zupelnie ciemno 🙁 Myślałam nad lampkami ledowymi wokół lustra. Czy to się sprawdza? Nie będzie szpecić? Będę wdzięczna za jakieś sugestie 🙂
I jeszcze pytanie powiedzmy wodne. Kiedys czytalam tutaj, ze zachwycaliscie sie systemem do odkamieniania wody na glownym zaworze w domu. Chetnie bym cos takiego miala u siebie. Czy trzeba to zaplanowac w instalacji wczesniej, czy jest to raczej obojetne? Polecicie mi jakies konkretne urzadzenie?


nie chce mi się do dokumentów zaglądać, nie pamiętam nazwy zmiękczacza który mamy.....należy jednak zaplanować miejsce bo to całkiem spore urządzenie ok 100x30x50,ale warto- to jedna z  inwestycji, których absolutnie nie żałuję 🙂 oczywiście jeśli masz twardą wodę...nie ma kamienia w czajniku, na armaturze, dużo mniej chemii używamy, mniej szamponów,żeli pod prysznic- bo zwyczajnie za długo się spłukuje

Bogdan O! Dziekuje ci za odpowiedz! Nie wiedzialam, ze to takie duze. Czyli generalnie mamy znalezc tyle miejsca w naszym pomieszczeniu gospodarczym (nie mamy piwnicy)? Twarda wode mamy. Dobra, bo z parku krajobrazowego nieopodal, ale jest cholernie twarda i nie moge nic domyc. Obecnie np. do pralki i kibla mamy wode ze zbiornika z deszczowka, ale niestety w nowym domu ze wzgledow finansowych musielismy skreslic ten pomysl.

Krysiex213 Kurcze, piekna ta podloga! Pisalas co to, prawda? Musze odkopac!

Quendi Naprawde fajny dom (no wlasnie, to dom, czy mieszkanie??). To jest twoje i chcesz remontowac po taniosci-calosci, czy jak? Jak masz ciemno, to faktycznie celuj w jasne kolory.
Bogdan O! Dziekuje ci za odpowiedz! Nie wiedzialam, ze to takie duze. Czyli generalnie mamy znalezc tyle miejsca w naszym pomieszczeniu gospodarczym (nie mamy piwnicy)?


my mamy zamontowane w takim małym pomieszczeniu technicznym pod schodami, ważne aby przypilnować montujących aby byli jak najbardziej oszczędni w kwestii przestrzeni 🙂 nam najpierw zamontowali tak jak im było najłatwiej- potem to przerabiali 🙂
Quendi, wcale nie najgorsze to twoje mieszkanie. Szkoda, ze jest dosc ciemne, i ja bym na pewno pokombinowala z oswietleniem. Urzadzone w sumie tez bez tragedii, chociaz moze niezbyt ciekawie i troche ciezko z tymi wszystkimi odcieniami bezu i brazu. Patrzac na reszte zdjec chyba faktycznie bialy kolor by najbardziej pasowal, powinien przelamac te wszystkie brazo-beze i troche to wszystko odswiezyc i rozjasnic.

Ja sobie za to rwe wlosy z glowy przez remont lazienki, dwa razy juz ja pomalowalam i za kazdym razem kolor wyszedl zupelnie inny niz na probce. Najpierw mial byc sredni, cieply szaro-brazowy, ktory na scianie okazal sie stalowy  (!), a braz ktory mam teraz jest chyba troche za ciemny i przytlacza ta lazienke, zwlaszcza ze jest masakrycznie mala. Nie wiem, czy kombinowac jeszcze z jakims jasniejszym brazem lub bezem, czy po prostu przemalowac na bialo?
Jeszcze nie pokazywałam w tym wątku, a od czerwca zeszłego roku jestem właścicielką małej kawalerki. Szalone 30m2, które remontowaliśmy z tatą przez 3 miesiące. Pokażę kuchnię, bo tylko ją mam w tej chwili na komputerze. Wszystko robiliśmy sami, a raczej on  😁

przed:


po:



Z tego co widzę, to jeszcze tylko ekspres doszedł na blat. Udało się dorwać jurę w dobrej cenie.

Całe mieszkanie jest w kolorach szarości,takiego złamanego błękitu, bieli i ecru.
edt: znalazłam coś w telefonie:






Za zasłoną stoi dwuosobowe łóżko i szafa, a nad biurkiem w tej chwili przykręcone jest coś na wzór sekretarzyka z szufladami.

Mia,
Slicznie!! Bardzo fajnie wygląda, szare drzwi mi się podobają 🙂😉

Moje meble będą w końcu w tym tygodniu, już się doczekać nie mogę, mamy już mega dosyć jedzenia pizzy i żarcia z mikrofali 🙂
pokażę i naszą kuchnię, 2 lata po wprowadzeniu się skończona



najważniejsze, że cenowo nie zabiła i że jest bardzo praktyczna.
Super. Co to na ścianie? Płytki?
płytki. mój wymysł, kuchnia prosta i to w sumie ta jodełka ma skupiać uwagę, ale budowlaniec nieźle przeklinał. Dodam jeszcze tylko, że widzę, że górne szafki wychodzą z mody ale ja jednak nie wyobrażam sobie kuchni bez niech. pierwsza dwie półki górnych szafek to najbardziej przystępne miejsca - i tam też jest kawa kubki i rzeczy codziennego użytku.
falabana, bardzo fajnie 🙂 To drewno na wyspie?

Macie jakieś pomysły na zasłony/rolety/żaluzje na długie ciągi z okien, że tak powiem 😉? Łyso to wygląda, brzydkie są te wywietrzniki, a i słońce zaczyna mocno zaglądać, więc zaczynam rozglądać się za czymś fajnym na te okna. Pewnie na wymiar, ale w co w ogóle celować? Help!

abre   tulibudibu
13 marca 2017 10:32
Dzionka, ja jeszcze nie robiłam bo czasu ciagle brak, ale u mnie pójdą zasłony na długiej rurze wokół salonu. Mam bardzo łamaną linię ścian, które tworzą mniej więcej kształt litery "M". Żaluzji nie lubię, chyba że te amerykańskie (ale na to nie mam miejsca). Z rzymskimi pokój będzie wyglądał jak beza 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 marca 2017 10:42
Dzionka, ja bym walnęła od góry do samego dołu jakieś 'ciężkie' zasłony
dzionka - tak, na wyspie drewniany, parapet drewniany, szafki dolne fornir. blat roboczy nie drewniany, jednak nie wyobrażam sobie tego utrzymać w czystości na dłuższą metę. Co do zasłon nic nie doradzę - 2 lata bez, ale ja lubię słońce 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się