Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Czy zna ktoś jakiś pensjonat najlepiej w okolicach Moraska, Naramowic, lub z dobrym dojazdem z tych miejsc gdzie jest hala, trener i nie najgorsze warunki? No i miejsca, bo z tym słabo  🙁 Chciałabym się przenieść jak najszybciej ze swojej obecnej, ale wszędzie wszystko zajęte
Wydaje mi się, że Biedrusko ma nie najgorszy teraz dojazd ? Czy się mylę?

Na pewno kursuje tam jakiś autobus MPK, a konia nawet nie musisz przewozić, bo wystarczy zrobić sobie spacerek przez poligon 🙂
dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Harmony Farm muszę sprawdzić, o tej stajni nie słyszałam.
Jeśli chodzi o FER Więckowice, to nie jestem zainteresowana, troszkę za daleko.
Jestem mobilna, ale wiadomo - studenci chcieliby jak najtaniej  😁

Dzwoniłam do koleżanki w kwestii Lusowa, rzeczywiście teraz tam policja konna urzęduje, niby pensjonat jest, ale tak jak pisała whisperer13 wszystko ułożone pod policję .. odpada.

Najbardziej mówi do mnie mimo wszystko ta Michałówka, na zdjęciach wygląda świetnie. Może jest ktoś w wątku kto trzymał / trzyma tam konia i powie coś więcej ?
W Marianowie podobno miejsc brak już od dłuższego czasu.. 🙁
koniaczek_84 w Swadzimiu są dwie hale, cross, jakieś padoki tez z tego co slyszałam. Tylko drogo tam jest niestety :/

Trzyma ktoś konia w Babkach, w stajni Karino?
A orientuje się ktoś w stajniach na Morasku? Ja wiem, ze jest jedna Skubka, koło UAM, ale podobno są jeszcze jakieś. W Naramowicach znam tylko na Miętowej
koniaczek_84 w Swadzimiu są dwie hale, cross, jakieś padoki tez z tego co slyszałam. Tylko drogo tam jest niestety :/

Trzyma ktoś konia w Babkach, w stajni Karino?

Stajni nie polecam.
Tam dużo rzeczy się dzieje, pensjonariusze po jakimś czasie uciekają.
Szczegóły na Pw, jeżeli jesteś zainteresowana.
W Marianowie brakuje miejsc? Ostatnio słyszałam, że wyprowadziło się koło 10 koni ... Wydaje mi się, że mocno się tam posypało ...

Co do Moraska, to oprócz Skubka jest stajnia przy cmentarzu, u Kamianiarza na Jaśkowiaka oraz Riviera  na ul. Okolewo 1.
Na Jaśkowiaka aktualnie brak miejsc.
A orientujecie się jakie ceny na Jaśkowiaka i w tej drugiej? Bo u Skubka jest bardzo fajna cena, 500 zł
whisperer13 tego nie słyszałam, a wiadomo czemu się wyprowadziło aż tyle ?
nie jestem stąd, więc informacje mogę mieć przedawnione  😡
Cena na Jaśkowiaka 450. W Rivierze 500 lub 550, nie pamiętam dokładnie.
A Riviera albo na Jaśkowiaka mają hale? Kurczę, jakby nie ta strona w ogóle bym nie wiedziała o tych stajniach. W wyszukiwarce nic
Ani jedna ani druga hali nie ma.
W Rivierze, jak stalam było 550zl, w sumie to.... głownie płacisz za to, że konie mają fajnie.  Super jest to, że mają gdzie łazić. Mała obsada na prawie 6 ha. No i tereny, jak na Poznań, nie najgorsze. Ale też bez szału.  Do tego cisza, spokój, żywego ducha w okolicy. Chyba, ze weekend, to troche spacerowiczów i rowerzystów. O wadach można pogadać na priv 😉

Marianowo ma problematycznego włascieciela, no i jeden pensjonariusz, co miał kilkanaście koni, w końcu miał dosyć i miejsc się zrobiło sporo 😉 Ogłaszają się,że przyjmą ludzi 🙂
Wie ktoś jakie mniej więcej ceny w Lusowie i w Swadzimiu?
Poznaniacy potrzebuje namiary na ośrodki/stajnie w okolicy Poznania, które posiadają salę konferencyjną i w trakcie można by skorzystać z jazdy konnej. Może macie jakieś propozycje ??
w Harmony jest sala, na ok 50-60 osób.
Potrzebuje sale na maksymalnie 20 osób Harmony trochę daleko od Poznania
Wola
Baborówko - sala tzw. "kuźnia" + mała restauracyjko-kawiarnia łączona z salą + maneż + kryta ujeżdżalnia na przeciwko + duża hala, na której odbywają się wesela i imprezy + większe zaplecze gastronomiczne.
Bardzo orientacyjnie - czy ktoś zna jakąś sensowną łąkę w okolicach Poznania? Koń obecnie pod Międzychodem i jeżeli miałabym go kiedykolwiek zabrać, to tylko na coś porządnego bliżej domu 🙂
Co do stajni na morasku - stałam rok u państwa Kaminiarzy (na Jaśkowiaka) i gdyby nie choróbsko konia w życiu bym się nie wyniosła 🙂 mega dobra opieka, pełne zainteresowanie pensjonariuszami, bardzo rodzinna atmosfera. Żarcie z własnych upraw, bardzo dobrej jakości - karmione 2x dziennie. Codziennie czyszczone w boksach + raz na tydzień do zera. Cena niziutka bo za moich czasów 450zł (nie wiem czy się coś zmieniło). Jedyna wada to wybiegi - konie wychodzą na piaszczyste padoki, w dwóch stadach - klacze i osobno wałachy. Niestety dla mojego oddechowca piach nie wchodził już dłużej w grę i musieliśmy wynieść się na łąki. Stajnie zamknięte + 5 boksów angielskich. Trawy ogrodzonej brak, ale na łąki właścicieli spokojnie można chodzić w ręku i korzystać (my bywaliśmy praktycznie codziennie na spacerkach). Ja akurat jeździłam samochodem, ale z tego co wiem bardzo dobry dojazd autobusem. Moja pierwsza stajnia w okolicy Poznania i będę ją zawsze polecać 🙂
Kilka dni temu byłam oglądać konie do współdzierzawy, skorzystałam z ogłoszenia na rewolcie były to okolice Poznania. Oferowane konie na zdjęciach prezentowały się rewelacyjne zadbane, dobrze odżywione w dobrej kondycji fizycznej ( wałach i dwie klacze jedna z nich to folblutka ) Gdy zajechałam na miejsce doznałam szoku...w którym tkwię do tej pory. Otóż folblutka miała 28 lat! była jak to koń w tym wieku bardzo chuda bez mięsni grzbietu oraz zadu wyraźnie zarysowane guzy biodrowe i żebra. Dugi koń wyglądał już trochę lepiej miał 14 lat brzuszysko tak duże jak klacz tuż przed wyźrebieniem brak mieśni grzbietu i zadu, ogólnie stał całą zimę wiec jego forma fizyczna pozostawiała wiele do życzenia a pod siodłem poruszał się bardzo ospale. Trzecia klacz prezentowała się najlepiej i była już w dzierżawie. Ogólnie zastanawiam się jak można ludzi tak wprowadzać w błąd publikując zdjęcia koni gdy były piękne młode i w dobrej kondycji a dając na dzierżawę konie zapuszczone licząc na to że ktoś się nimi zajmie, konie to nie zabawka i jeżeli się je ma to trzeba im zapewnić odpowiednią opiekę a jeżeli się nie ma czasu bo wiadomo rodzina jest również ważna to zawsze można to jakoś załatwić ale chyba nie w tai sposób.
Oferta dotyczy miejscowości Jerzykowo koło Poznania
ale to chyba nie ten wątek...
🙂
Arwena,ale przekazałaś swoje spostrzeżenia właścicielom koni?
Amelia ja przekazywalam swoje spostrzeżenia jak zabietrałam konia w ubiegłym roku, ale widać nic się nie zmieniło.
Stajnia angielska po zachodniej stronie Poznania
Marianowo wieckowice i michalowka nie wchodza w gre
Orientuje się ktoś jak wyglada w Stajni z Kopytem w Puszczykowie? Miałabym kilka pytań 😉
Znajoma tam jeździ do konia, którego użytkuje (o ile pamięć nie myli).
Co chcesz wiedzieć?
Może akurat.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się