Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

[quote author=zielona_stajnia link=topic=199.msg2650322#msg2650322 date=1487278778]
Mi wet kiedyś wspominał, że na uczelni w Olsztynie jest rezonans - czy obsługuje konie?
Nawet tu jest wspomniane o pracowni, a nazwisko Peczyński to jakoś "końsko" mi się kojarzy 😉:
http://wet.uwm.edu.pl/o-wydziale/katedry/katedra-chirurgii-i-rentgenologii-z-klinika/pracownie/
[/quote]

No dobra, już wiem że tej okolicy któa mnie interesuje (staw biodrowo-krzyżowy) nie robią rezonansu nigdzie na świecie.
Teraz pytanie do kogo na diagnostykę? którą klinikę wybrać- Centrum Zdrowia Konia, dr Kaczorowski czy dr Przewoźny?
sotniax,
Ja bym Ci poleciła taki wariant: Weterynarz z dobrym usg i umiejętnością jego czytania (staw krzyżowo - biodrowy bada się m. in. przez rektalnie robione usg) + naprawdę dobry osteopata (zarówno do diagnostyki, jak i do leczenia, jeśli będą wskazania do takowego).
problem polega na tym że zdiagnozowano właśnie przez USG zapalenie tawu biodrowo-krzyżowego które nie chce się leczyć.
Wprowadzono leczenie farmakologiczne przez w sumie 6tygodni+zabiegi fizjo i niestety nie ma żadnej poprawy a wręcz przeciwnie- koń wykazuje coraz większą bolesność, do tego doszło znaczenie na jedną zadnią nogę.
sotniax, ja spotkałam się z opinią, że zapalenie stawu b-k to zazwyczaj objaw czegoś innego - często wynika z kompensacji problemów w kompletnie innym miejscu. I z takimi przypadkami się spotkałam faktycznie do tej pory. To powodowało, że ostrzykiwanie niewiele dawało a jeśli już coś to na krótki czas - dopiero po wyeliminowaniu faktycznego problemu przestało wracać. Stąd dobrego fizjo-hiroprkatyka faktycznie bym wezwała .
sotniax, rezonans ma we Wrocławiu doktor Golonka. Na scynty to już musisz jechać poza PL, my byliśmy w Wiedniu. Biodrowo-krzyżowy to bym jednak scynty sprawdzała. Temat przerabiałam, bo mój koń miał z tym stawem własnie problem.

epk kompensacja to jedna przyczyna. Kontuzja tego stawu jest także częsta u koni skokowych mocno otwierających się zadem. W tym przypadku nie ma związku z żadnym innym urazem.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 lutego 2017 20:26
sotniax my od kilku lat prawie 10 współpracujemy z dr. Przewoźnym i polecam.
Klami,
To prawda, że dr Golonka ma rezonans, ale, o ile się orientuję, to jest on w stanie "prześwietlić" tylko kończyny, nawet nie wiem, czy nie tylko ich dystalne odcinki. Nie chcę nikogo wprowadzić w błąd, nie miałam, na szczęście, okazji sprawdzać.
Na tym właśnie polega problem większości rezonansów, że nie są na tyle duże, by móc postawić w obszarze ich działania całego konia. A żeby zobrazować odcinek lędźwiowo - krzyżowy, to tak duża ta maszyna musiałaby być. Widziałam gdzieś w sieci film z takiego rezonansu, gdzie robiono całego stojącego konia. Było to, bodajże, w Stanach Zjednoczonych.

sotniax,
Może stan zapalny stawu wywołany jest jego zwichnięciem, którego nie wyleczysz farmakologicznie? A może, tak jak pisze epk, to coś jednak innego, co tylko manifestuje się w tym obszarze?
Ja bym, naprawdę, zainwestowała w dobrego osteopatę / fizjoterapeutę, mającego pojęcie o osteopatii.

sotniax,
Może stan zapalny stawu wywołany jest jego zwichnięciem, którego nie wyleczysz farmakologicznie? A może, tak jak pisze epk, to coś jednak innego, co tylko manifestuje się w tym obszarze?
Ja bym, naprawdę, zainwestowała w dobrego osteopatę / fizjoterapeutę, mającego pojęcie o osteopatii.



być może jest i tak.  każdy jeden fizjoterapeuta którzy ją widzieli odkąd powstał problem zwróćili uwagą na przyblokowaną miednicę, po zaleconych ćwiczeniach  jest już sporo lepiej ale bez typowego nastawienia raczej się nie obejdzie. Blucha już podpowiedziała mi kogo warto ściągnąć więc będziemy próbowali w tym kierunku, weterynarz rozkłada ręce.
To ja też Ci podpowiem ;-) - zdecydowanie Christiana Bude, a jeśli czas oczekiwania na jej wizytę byłby za długi, to możesz próbować jeszcze u Alberta Klimscha.
Witam.
Zwracam się z uprzejmym zapytaniem, czy polecacie jakiegoś końsiego okulistę. W mojej stajni znajduje się koń, u którego było już 3 weterynarzy z powodu problemu z okiem. Nie jestem jego właścicielem, ale nie ukrywam, że bardzo zależy mi na tym zwierzaku, a niestety do tej pory żaden z weterynarzy nie podał dokładnej diagnozy, ani żadne leczenie nie doprowadziło do wyleczenia oka. Choroba trwa już od ponad roku. Najpierw pojawił się lekki obrzęk oka i mgła, więc stwierdzono uszkodzenie. Koń dostawał krople antybiotyki, potem sterydy, potem do kropli doszły zastrzyki przeciwzaplane. Ogólnie nastąpiła poprawa, ale zawsze po odstawieniu sterydu problem powracał, tj. oko nie łzawi, nie jest zapuchnięte ale ZACHODZI MGŁĄ, czasami mniej, czasami bardziej. Mgła oczywiście utrudnia widzenie i tak w kółko. Drugie oko zawsze jest czyste.
Żaden z weterynarzy, mimo nawrotów nie stwierdził tzw. ślepoty miesięcznej, po czasie każdy z nich w zasadzie przyznał, że ciężko stwierdzić gdzie leży problem.
Dlatego chciałabym, aby konia odwiedził specjalista, okulista, najlepiej z okolic Wielkopolski, ale jeśli warto ściągnąć Lekarza z innego woj., to jestem otwarta.

Chcę tylko nadmienić, że nie mam absolutnie zastrzeżeń do naszych weterynarzy, bo to jest pierwsza taka sytuacja, w której nie udało się im pomóc, ale być może potrzebna tu jest po prostu bardziej specjalistyczna wiedza.

Z góry dziękuję za podpowiedź.
Polecam dr. Martę Warzecha.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
24 lutego 2017 20:52
Osóbki z Krakowa i okolic, może ktoś z Was korzysta z usług Pana Darka Polakiewicza? Godny polecenia weterynarz? Chodzi mi głownie o taki "przegląd" starszego konia, no i o zrobienie zębów bo jesteśmy po terminie. Sprawa z zębami troszkę trudniejsza bo koń z arytmią serca. Szukać dalej kogoś innego czy warto zaryzykować? 🙂
Osóbki z Krakowa i okolic, może ktoś z Was korzysta z usług Pana Darka Polakiewicza? Godny polecenia weterynarz? Chodzi mi głownie o taki "przegląd" starszego konia, no i o zrobienie zębów bo jesteśmy po terminie. Sprawa z zębami troszkę trudniejsza bo koń z arytmią serca. Szukać dalej kogoś innego czy warto zaryzykować? 🙂


Każdy zabieg niesie za sobą ryzyko
U nas w stajni p.Darek ma dobre notowania. Mojej klaczy też ostatnio pomógł
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
25 lutego 2017 07:03
Wiem wiem, jestem tego swiadoma 🙂
Dziekuje za odpowiedz, mam nadzieje ze wszystko dobrze sie skonczy.
Kastorkowa   Szałas na hałas
01 marca 2017 07:46
Jakieś opinie o Marcie SABLIK? Głównie w kwestii zębów.
desire   Druhu nieoceniony...
01 marca 2017 08:55
Kastorkowa, jeśli chodzi o tą z Śląska to ABSOLUTNIE. To wet od zarabiania, a nie leczenia.  W szczególności jeśli chodzi o starsze konie.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej to pw., chętnie Ci napisze co wymyśliła 27letniemu koniowi w kwestii zębów. Nie wiem czy płakać czy teraz już się z tego, co wymyśliła, śmiać...  🙄
Kastorkowa, na śląsku działa Hanna Buch-Kupczyk. Ona jest dentystą. Jest genialna, dokładna i ma ogromną wiedzę. Znam samych zadowolonych klientów - wiem, że na śląsku jest regularnie, więc zadzwoń do niej, to przemiła babka.
Kastorkowa   Szałas na hałas
01 marca 2017 09:21
Znaczy ja szukam kogoś w Małopolsce, ale koleżanka od kogoś o niej wczoraj słyszała, ale ja wolę się rozeznać jednak po ludziach którzy mieli jakieś doświadczenie niż powierzyć konie komuś niesprawdzonemu.  :kwiatek:
A ja nie mam do niej żadnych zastrzeżeń 😉 Przynajmniej jest na każde zawołanie.
desire   Druhu nieoceniony...
01 marca 2017 10:07
Olson, co kto lubi. 😉   jak dla mnie ceny z kosmosu, pomysły nie najlepsze (jak dla mnie i mojego konia zastrzegam) i podejście do klienta/stajni w której koń jest jakoś nie wyrobiły u mnie dobrego zdania. No ale jak już mówiłam, co kto lubi, każdy ma zadowolonych klientów i tych mniej zadowolonych 😉
też mam weta na każde zawołanie, na szczęście (tfu, tfu).
kto jest ciekawy zawsze może napisać na pw.

edit: też polecam panią Hanne Buch-Kupczyk !  i niezmiennie w tych rejonach panią Monikę Szubart.
Livia   ...z innego świata
01 marca 2017 13:13
Kastorkowa, u nas niestety p. Sablik też nie zostawiła najlepszego wrażenia - jak masz możliwość wzięcia kogoś innego, to jej bym nie brała.
Poleca ktoś jakiegoś fajnego  dentyste i w miarę za realną cenę na śląsku Katowice i okolice?  🏇
Bo moja Pani weterynarz dzisiaj sprzedała tarnik  🚫
karolciaequilano   marzenia się spełniają
01 marca 2017 19:12
PATRYCJA10822- polecam wet. Martę Rykałę 🙂 tel. 606 435 227
problem polega na tym że zdiagnozowano właśnie przez USG zapalenie tawu biodrowo-krzyżowego które nie chce się leczyć.
Wprowadzono leczenie farmakologiczne przez w sumie 6tygodni+zabiegi fizjo i niestety nie ma żadnej poprawy a wręcz przeciwnie- koń wykazuje coraz większą bolesność, do tego doszło znaczenie na jedną zadnią nogę.


Moj kon biegal bokiem, byl w kilku klinikach, mial zastrzyki , sranie w banie nic nie pomagalo..
Pomogla mu Lee Holen ktora wyleczyla go w tydzien...
desire   Druhu nieoceniony...
01 marca 2017 22:12
PATRYCJA10822, no spójrz tylko pare postów wyżej....  😉 😀

jeszcze są - W. Kalinowski, p.Latocha, Sz. Gracka (elektryczne), A. Koziej (tarnik ręczny).
desire,
dodaj, że na Kalinowskiego czekam już 5 (!) miesięcy...  🤣 🤣 🤣
desire   Druhu nieoceniony...
01 marca 2017 22:23
ancyk0991, co Ty tam wiesz... ja czekałam jakieś 8...  😜 😁
Nawet nasz wet prowadzący próbował go ściągnąć, umawiał i pan Kalinowski nas brzydko olał z paroma stu procentowymi terminami, więc zdecydowałam się na Szymona Gracke, przyjechał w terminie, na umówioną godzine (nawet 10 min przed czasem  :emoty327🙂, nie jest drogi.
- dojazd, konsultacja, głupi jaś, wyrwanie zęba, tarnikowanie wyszło mnie 250zł (dostałam nawet paragon).
Ech... żeby nie to, że nie bardzo mogę sobie pozwolić na innego weta w tej konkretnej kwestii....  😵
Witam kogo najlepiej wziąć do Tuv z Ok gdanska? Czy orientuje się ktoś czy w tamte strony jeździ dr Przewozny?
prib, Ania Woźniak, Michał Kacprzyński. A najlepiej Maciek Kujawski, ale u niego różnie z czasem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się