Podróże

Stało się, wiem że zawsze pomimo środków zapobiegawczych może się to trafić każdemu, ale to niestety jest wpisane w zawód marynarza :/
Z tego co opowiadał to zjadł nieumyty owoc na targu
A jak ze skutkami ubocznymi takich środków przeciw malarycznych?

Edit
Pomyłka to nie były Azory tylko Wybrzeże Kości Słoniowej
No właśnie jest sporo skutków ubocznych. Ale taki Malarone, akurat tam gdzie jadę, daje 90% gwarancji. Poza tym Malarone można brać przewlekle, nie tylko miesiąc. Po Malarone są raczej problemy żołądkowe, po Lariamie można zaliczyć haluny, więc może ktoś będzie chciał mieć 😁 I jest jeszcze doxy, ale ja akurat po doxy miałam potężne problemy ze strony brzuchowej, więc nie mam szans żeby ją brać, a jest tania jak barszcz.

Tu jest fachowa (chyba) strona:
http://www.medycynatropikalna.pl/kraj/kenia/23

I jest rozpiska w których krajach które przeciwmalaryki są skuteczne.
Żona mnie dzisiaj zdrowo przegoniła po mieście, pogoda akurat do zwiedzania choć wieczorem pokropiło.
ogurek, o matko, jak ja Ci zazdroszczę!!!! Tak mi się tęskni za Rzymem! I najgorsze, że wiem, że w 2017 nie jest mi pisany wyjazd tam 🙁.
Dava   kiss kiss bang bang
02 stycznia 2017 22:15
No właśnie jest sporo skutków ubocznych. Ale taki Malarone, akurat tam gdzie jadę, daje 90% gwarancji. Poza tym Malarone można brać przewlekle, nie tylko miesiąc. Po Malarone są raczej problemy żołądkowe, po Lariamie można zaliczyć haluny, więc może ktoś będzie chciał mieć 😁 I jest jeszcze doxy, ale ja akurat po doxy miałam potężne problemy ze strony brzuchowej, więc nie mam szans żeby ją brać, a jest tania jak barszcz.

Tu jest fachowa (chyba) strona:
http://www.medycynatropikalna.pl/kraj/kenia/23

I jest rozpiska w których krajach które przeciwmalaryki są skuteczne.


Powiem Ci tak, nie jest skuteczny nawet w 60-70%, wiele osob bioracych M mialo po tygodniowych wakacjach malarie.
My go stosowalismy ale ze wzgledu na takie problemy z trawieniem, brzuchem i ogolnie takim samopoczuciem, ze nie mielismy wakacji przestalismy. Wiele osob z roznych krajow mowilo to samo, wiele odstawialo, bo nie dalo sie zyc  😁
Warto psykac sie srodkami odstraszajacymi owady.
Bischa   TAFC Polska :)
04 stycznia 2017 14:57
Gdzie najlepiej szukac tanich lotów i jaka cena jest normalna (wszystkie opłaty, raczej brak rejestrowanego bagażu) za lot w te i z powrotem do Kopenhagi? Wybieram się we wrześniu na 2-3 dni, juz teraz rozglądam się za tanimi lotami.
Bischa ja do Kopenhagi kupiłem za 100zł w 2 strony, z Modlina. Znalazłem na Fly4Free, polecam śledzić.
Bischa   TAFC Polska :)
04 stycznia 2017 15:37
Będę zerkać, może z Okęcia (chociaż to drogie lotnisko) też coś taniego będzie, a wolałabym z Okęcia, mieszkam nie cale 10 minut autobusem od niego. Dzięki :kwiatek:
Bischa z tanich linii z Okęcia to Wizzair Warszawa-Malmo (Szwecja) a później autobusem 40min. Autobus jest podstawiony pod lotnisko do każdego samolotu z Polski i do Polski (Polska firma, np. neptunbus.pl) i zatrzymuje się w centrum Kopenhagi.  To popularna i szybka opcja, trzeba na strone Wizzaira obserwować, bo w naprawde dobrej cenie można kupic bilet, autobus około 60zł.

O innych tanich liniach mi nie wiadomo, Ryanair tylko z przesiadkami, bezpośrednio nie ma.

Poza tym bezpośrednio z Chopina do Kopenhagi lata LOT i SAS, raczej już nie tanie linie, ale czasem można trafić na promocje, warto sprawdzić z wyprzedeniem.

Od nowego roku postanowiłam sobie więcej podróżować i korzystać z życia, więc 19 stycznia kierunek Menorca! Wyhaczyłam bilety za 16 euro tam i spowrotem, więc naprawdę byłoby barbarzyństwem nie skorzystać.
Czy ktoś, kto tam był a nie jest zmotoryzowany(nie mam prawa jazdy, więc nikt mi nie wypożyczy skutera/samochodu) mógłby mi dać jakieś porady odnośnie transportu publicznego? Niby czytałam o jakiś autobusach, ale teoretycznie to na Formenterze też jeździ autobus, a praktycznie to rojda która ledwo się toczy raz dziennie po głównej drodze z rzadkimi przystankami.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
30 stycznia 2017 09:09
Jakby ktoś się kiedyś zastanawiał czy warto wybrać się do Szwajcarii. Do Zurychu.  😉

KLIK


Mam pytanie laika może 😉. Jak jest z podróżowaniem do Norwegii? Dowód wystarczy czy musi być paszport?
Dowod wystarczy 🙂
Dziewczyny szukam rady, opini i z chęcią posłucham tych, którzy tam byli 🙂
Planuję wyprawę do Tanzanii i Zanzibaru...trzeba gonić za marzeniami 🙂
Póki co chcę jechać z biurem Sunsara.....może ktoś z nimi już był?
Ewentualnie nie wiem czy sama nie zorganizować sobie takiego wyjazdu, chociaż mam duże obawy czy podołam, a tak to wszystko mam zapewnione i w sumie o nic nie musze sie martwić
Kiedy najlepiej jechać, styczeń- marzec czy moze wrzesień-październik? Są dwie opcje. Od marca jest podobno pora deszczowa, choć to wszystko sie podobno przesuwa, w marcu rodzi się najwiecej młodych, ale jest bardzo gorąco, za to w październiku jest chłodniej, ale zwierząt moze byc mniej :/
I jak tu żyć
Zazdroszczę! Ja 3 tygodnie temu wróciłam z Kenii i uważam, że była to przygoda życia. Mój kolejny taki wypad to na bank będzie Tanzania/Zanzibar 🙂 Z tymi ich porami deszczowymi to jest tak, że niby są, niby pada, ale nie zawsze wtedy co powinno 🙂
Kiedy nie pojedziesz, to i tak i tak będziesz zadowolona. Po prostu jedziesz, a tam wkoło setki zwierząt.
A Tanzania ponoć o niebo lepsza niż Kenia.
Wstawiałam te zdjęcia akurat w innym wątku:





Edit - przeglądnęłam wycieczkę z tego biura, to jest ta "Kilimandżaro"? i no kobieto zazdroszczę mega! Czad! 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 lutego 2017 15:38
Moj asesor wrócił tydzien temu z Zanzibaru. Mega zadowolony, ale zdjecia i relacje bede dopiero miala w piątek 😉
pokemon, tak, to jest ta wycieczka 🙂 Od jesieni maja wprowadzić pakiet bez Kilimandżaro, tylko safari i Zanzibar
Wydają sie wporzadku, małe grupy i obeznani przewodnicy....zobaczymy
I tez słyszałam, że Kenia w porównaniu z Tanzanią to d.... nie urywa, ale jak widziałam zdjecia z Kenii to jest megaaaa 🙂
A kiedy się wybierasz? Ja dopiero za ok 1.5 do 2 lat.....muszę dzieńgi uzbierać
Nie wiem. W tym roku jeszcze rejs w Chorwacji, Mazury i w jesieni Chiny, chcę właśnie porządną objazdówkę i przejechać się superszybkim pociągiem.
Może w przyszłym roku, zobaczę.
Wracam do repelentów i profilaktyki malarycznej
DEET 50% jaki i gdzie kupić, słyszałam ze jest dużo nieskutecznych podróbek :/ I czy faktyczne DEET jest taki szkodliwy?
Podobno lepiej psując na ubrania aniżeli bezpośrednio na skore
Malarone czy jakiś inny i czy są jakies skutki uboczne
Docelowy kraj Tanzania
pokemon, - zazdraszczam! Jeszcze lewki, zawsze chciałam je zobaczyć tak w naturalnym środowisku 😀
konia44, kupujesz na allegro. Preparat nazywa się Mugga i jest świetny.
Malarone brałam ja, chłop i potomkini. Żadne nie miało żadnych objawów ubocznych. Ale... ja i dziecko przestaliśmy brać po 3 albo 4 dniach, bo ja nie widziałam żadnego komara. Chłop żarł 14 dni jak doktor przykazał. Opakowanie Malaronu w hurtowni kosztuje prawie 200 zł, czyli w aptece więcej.
Najpierw 4 dni byliśmy tutaj:
http://thesandsatchaleisland.com/en (jakby ktoś chciał, to polecam)
Potem 3 dni safari, noclegi w 2 lodgach. Tam też komarów nie widziałam.
Psikałam Muggą po moskitierach i drzwiach, bo były różne owady, ale jakieś takie żuki i pająki.
To co prawda Kenia, nie Tanzania, no ale chyba klimat podobny 🙂
Zdarzało mi się użyć NAF DEET na sobie i nigdy nie było problemów, jednak jak się rozlało w samochodzie, to rozpuścił się plastik którym mam wyłożoną podłogę na pace  🤣
Hahaha! On ma tylko niecałe 20% DEET, Mugga dla dorosłych ma 50% 😁
Ale odstraszała całe dziadostwo spod drzwi.
Może i niecałe 20%, ale na polskie komary i podłogę w Fiacie starczyło  😉
We wtorek wróciłam z Sardynii. Absolutnie wyjątkowego miejsca. Dużo jeździłam stopem, który kolejny raz okazał się najlepszą opcją poznania miejsca w które się jedzie i cudownych ludzi. Znowu wróciłam bogatsza o kolejne znajomości :-) Podrzucam kilka zdjęć.






Dorzucam jeszcze fotki z grudniowych Aten i listopadowej Brukseli :-)





a sposoby na zdobywanie tanich biletów lotniczych macie? 😉
Zauważyłam, że jeśli sprawdzam ceny biletów przez Iphone, to są one droższe niż z mojego domowego laptopa. Też tak macie?
CHORWACJA- czy ktoś z Was może polecić miejsce z ładną plażą, ale na północy Chorwacji?🙂 Ewentualnie w środkowej części 😉
a sposoby na zdobywanie tanich biletów lotniczych macie? 😉
Zauważyłam, że jeśli sprawdzam ceny biletów przez Iphone, to są one droższe niż z mojego domowego laptopa. Też tak macie?

Musisz za każdym razem wyczyścić cookie 😉
Lotnaa   I'm lovin it! :)
08 marca 2017 09:09
kasska, właśnie przerabialam temat, i mam wrażenie, że wszystkie plaże na północy są kamieniste. Może któraś z wysp jest bardziej łaskawa, ale w końcu dałam za wygraną i wybrałam apartament niedaleko Rabac.
Lotnaa,
wygląda nieźle 🙂 w Chorwacji chyba ogólnie ciężko o piaszczystą plażę, więc nawet na to nie liczę. Moze być kamienista, ale ładna,z fajną okolicą 🙂 Kiedy się tam wybierasz?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się