strzyżenie / golenie koni

No niestety teraz najgorszy okres jeśli chodzi o derkowanie bo rano i w nocy zimno, a w dzień grzeje  🤔
vissenna   Turecki niewolnik
03 marca 2017 09:30
Ja bym jeszcze w dzień świeżo ogolonego konia nie zostawiała gołego. Temperatura odczuwalna w dzień mimo słońca nadal jest niska, jak się jeszcze wiatr zaplącze to potrafi być chłodno. Jak ciepło jest w dzień to bym drelichem derkowała a na noc jednak na te 50-100g zmieniała. Ale to też zależy jak dużo czasu koń spędza na padoku i czy stajnia ciepła.
Katharina   "Be patient and trust in the process"
03 marca 2017 20:47
Słuchajcie mam pytanie - spotkałyście się z koniem po goleniu, który na chodzenie pod derką reagował wielkim napięciem ciała i niemożnością NORMALNEGO stępowania? Jak zdejmuję derkę lub siodło z czaprakiem jest normalnie  😵 Dodam, że kobyła dziś ogolona i dziś takie akcje - pod derką ruszać się nie umie / nie może  😉 Czy to kwestia elektryzowania się? Czy koń aż tak delikatny? Dodam, że derkę mam podszytą od wewnątrz polarem i właśnie na polar tak reaguje - nawet jak zarzuciłam na zad przed jazdą  😵  😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 marca 2017 23:16
Katharina tak,  mam takiego konia na stajni.
Generalnie jak goli się krótko to nie polecam polarowych podszyć,  bo podrażnienia mogą spowodować.



Katharina   "Be patient and trust in the process"
04 marca 2017 08:31
lusia722 nie no to jest tragedia ...  😉 Myślisz, że po kilku dniach się ogarnie czy już teraz zacząć derki szukać? Jak jest u Was?
goliłam dwa dni temu mojego młodziaka, ludzką męską maszynką Philipsa, poszło szybko i nawet sprawnie.
Chyba nie jest najgorzej jak na moje pierwsze golenie i pierwszy kontakt karego z maszynką ( złoty koń z niego- zero reakcji) ?  😁

znów ponawiam moje pytanie:
a wie ktos może jakie wymienne ostrza zastosowac do maszynki Heiniger  Progress? bo te co sa potem cięzko naostrzyc
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
06 marca 2017 11:59
Katharina Koń ogolony był w piątek. W sobotę i w niedzielę wszystko było ok. W poniedziałek nie mógł stępem chodzić.
Wezwaliśmy weta, zdjęliśmy derkę i zad cały spięty, sztywny. Po kilkunastu minutach lekka poprawa.
No i wet powiedziała, że nie wie co to może być i, że podejrzewa że to od derki, ale dziwne że w dwa poprzednie było ok.
Faktycznie po zmianie derki przeszło mu.
Mam pytanie, gdzie wysyłacie ostrza do naostrzenia?
Jakieś aktualne namiary, stronka w internecie,numer telefonu cokolwiek  :kwiatek:
Baardzo Wam dziękuję somebody  paa będę dzwonić w poniedziałek w te miejsca 🙂
Oczywiście jeśli ktoś coś jeszcze innego poleca to również chętnie się dowiem  😎
znów ponawiam moje pytanie:
a wie ktos może jakie wymienne ostrza zastosowac do maszynki Heiniger  Progress? bo te co sa potem cięzko naostrzyc
blackstones
nie jestem pewna czy to działa w drugą stronę ale ja ostrzy z Heinigera używam w maszynce Aesculap więc może ostrza z Aesculap'u będą pasowały do Heinigera 😉
Mam pytanie czy ktoś z was goli konie w okolicach Warszawy? Potrzebuje częściowo ogolić swoją klacz
Czy konia ogolonego w blanket clip trzymać jeszcze w derce? 👀 Na dworze średnio 15 stopni, na noc siedzi w stajni.
Dramuta12 derka jest już raczej niepotrzebna, moje były spocone wczoraj ...
Podobno od poniedziałku ma być ochłodzenie  🙄
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 kwietnia 2017 16:32
Moim nie goliłam tylko głowy i nóg i od tygodnia już bez derek stoją. Koniec derkowania czas na pranie 😉
Czy ktoś z was miał do czynienia z ostrzami firmy Kerbl, konkretnie ConstantaPet?
Hej !
Mam nadzieję, że któraś z Was będzie w stanie mi pomóc !  😉
Czy te nakładki: można zastosować do ostrzy typu snap-on Aesculapa/Ostera, dokładnie do maszynki Fortis ?  😀
Z góry dzięki !
Moim zdaniem założenie derki polarowej lub z polarowym podszyciem jako stajennej na ogolonego konia to totalna porażka. Przede wszystkim polary maja właściwości osuszające i powinny być w tym kierunku użytkowane. Polar dosłownie wczepia się w ogolone, konskie futro. Nie ma mowy o jakim kolwiek swobodnym przesuwaniu się polaru oprócz zsuwaniu się z włosem do tyłu. Elektryzuje się i naprawde ogranicza ruchy a do tego przy dluzszym użytkowaniu wyciera łyse placki. Nigdy nie rozumiałam fenomenu derek podszytych polarem. Ja unikam jak ognia. 🙂
Witam
Muszę ogolić nogi Tinkerce(strasznie dużo sierści). Myślałam o kupnie heiningera saphir.Czy ktoś się orientuje czy ona da rade? Może polecicie jakąś inną.
Będe golić same nogi, pewnie raz na dwa tygodnie

Czy są jakieś dobre ostrza zamienne do maszynki Heiniger DELTA 3 ??  🤔
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
03 sierpnia 2017 14:41
Co myślicie o takiej maszynce do golenia? Ktoś miał? Używał? Zna kogoś kto miał czy używał? KLIK
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
03 sierpnia 2017 15:18
Jest mega głośna, a opinie w tym wątku miała raczej negatywne.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
03 sierpnia 2017 16:08
Dzięki Lanka_Cathar :kwiatek:. A jest mi ktoś w stanie polecić jakąś maszynkę z tych większych tak do 700zł ewentualnie jakąś stronkę gdzie można znaleźć sensowne używki? Teraz mam camry ale jest mała i długo golenie schodzi.
Biczowa, Bass, nie do zajechania, ale głośna i ciężka
Co myślicie o takiej maszynce do golenia? Ktoś miał? Używał? Zna kogoś kto miał czy używał? KLIK


Ja tą golę drugi rok i jeszcze zapasowaego ostrza nawet nie wkładałam
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 sierpnia 2017 18:12
sotniax a jak dźwięk i reakcja koni bo znajoma włączała w sklepie i ponoć warczy jak połączenie crossa z piłą spalinową. A coś cichego w miarę bo nie będę ukrywać że niektóre z golonych koni niespecjalnie będą przy dużym hałasie współpracować.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się