Stajnie: kujawsko-pomorskie

Powiedzcie mi prosze w takim razie jak naprawiacie ogrodzenie w 5 minut przy zamarzniętym podłożu, chętnie sie nauczę 🙂 i jeszcze chciałabym wiedzieć czym zlewacie hale, ze wam nie zamarza podłoże 😉
ruda4321, to ze trafiłaś na moment, kiedy ogrodzenie sie akurat zepsuło raczej nie znaczy, ze nie jest naprawiane... nic sie nie zrobi w 5 minut.
padoki mamy z metalowych rurek, więc ich nie musimy naprawiać 😉
trociny z piachem na glinie utrzymywane w odpowiedniej wilgotności nie zamarzają aż tak bardzo, więc spokojnie trenujemy. Dbamy o podłoże codziennie, więc ani nie jest twardo, ani się nie kurzy  😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 lutego 2017 17:51
Libeerte, do polewania najlepsze brony ze zraszaczami 😉
Nie rozumiem też co niby Płonko ma za uszami ,możesz Malina M wyjaśnić?


Chodziło mi głównie o to że nie ma stajni idealnej. W każdej znajdzie się coś co się jednym bardziej podoba  a innym mniej. I ogólnie o to że to trochę niesprawiedliwe jest mówić "nic dobrego" po jednorazowej wizycie. Z drugiej strony wolałabym by moje konie postały parę dni w boksach, niż latały po wiosce, co swego czasu zdarzało się dość notorycznie płonkowskim rumakom.
Wydaje mi się też, że nie ma co się tak unosić. Byłaś widziałaś, napisałaś dość ostro swoją opinię. Masz do tego absolutne prawo, w końcu po to jest forum. Ale twoje podejrzenia (czy też pomówienia) zostały wydaje mi się dość dosadnie wyjaśnione przez osoby które tam trzymają konie. One chyba wiedzą najlepiej. Może mogłabyś przyjąć to do wiadomości a nie dalej brniesz w zaparte...

Powiedzcie mi prosze w takim razie jak naprawiacie ogrodzenie w 5 minut przy zamarzniętym podłożu, chętnie sie nauczę 🙂


co prawda to pytanie nie było do mnie ale mam na to swój patent, co prawda nie zrobisz tego w 5 min ale nie wiele dłużej, sama niedawno testowałam. Mogę się podzielić ale na PW 😉 w końc to patent męża więc nie wiem czy moge tak publicznie się chalić... 😉
Szykują się gdzieś w najbliższym czasie zawody gdzie można pojechać na wypożyczonym koniu ze stajni? 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
28 lutego 2017 16:38
[s]Ze względu na uzyskane w W-MZHK szukam w Waszym regionie.

Czy słyszał ktoś z Was o gniadym wałachu Charli? Takim krzywulcu, ma krzywe przednie nogi, krzywe kopyta, trochę przebudowany. Małe odmiany na tylko na tylnych nogach (nadpęcie na jednej, piętka na drugiej). Kopyta czarne.
Chcę go chociaż odwiedzić...
[/s]

Odwołane. Koń 30.10.2013r. pojechał do Francji na ubój. Dzisiaj dostałam informację z kpzhk.
Szukam stajni w okolicy Bydgoszczy z dobrym dojazdem dla osób niezmotoryzowanych. Najbardziej zależy mi na tym, aby konie jak najdłużej przebywały na dworze (najlepiej 24h). Jakby trafił się do tego fajny plac do jazdy z kompletem przeszkód, hala, czyste boksy i trener na miejscu to byłoby świetnie. Czy jest realna szansa na zalezienie tego w okolicy? 🙂
Niestety brak, 24h cały rok to chyba nigdzie( znaczy się są ale to właściwie jedyny punkt z twoich wymienionych). Pytanie z czego możesz zrezygnować i w jakiej kolejności.
saganek   shit happens
03 marca 2017 12:11
A czy czasem w Cavallino nie ma takiej opcji? Wydaję mi się, że jest... nie wiem jak z dojazdem (choć autobusy czy busy jeżdżą), bo ja raczej zmotoryzowana, ale reszta się zgadza...
gacek 🙂, wolałabym nie rezygnować z niczego 😀 jednak wiem, że znalezienie takiej stajni graniczy z cudem. 24h na dworze miałam na myśli latem, moje niedopatrzenie. Generalnie zależy mi na tym, aby koń (copd) spędzał jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, ale chciałabym też mieć możliwość jazdy w każdych warunkach atmosferycznych.

saganek, o Cavallino słyszałam, cena trochę zaporowa jak dla mnie, ale tak czy siak wybiorę się na pewno tam 🙂
No to cavalino 🙂 innej nie ma. Koleżanka się dogadała i ma konia cały czas na dworze.
Witam szukam stajni tak na jeden - dwa tygodnie ( urlopu ) z wolnym boksem w Skępem lub okolicy . Dzięki za info .
Czy ktoś ma jakieś opinie o jazdach w Ośrodku Rekreacji Konnej pod Aniołami w Myślęcinku?
Wiem, że kiedyś sytuacja nie wyglądała tam zbyt dobrze, ale może coś się zmieniło?
Wybaczcie, że nie na temat  :kwiatek:,
ale muszę przewieźć konia spod Bydgoszczy do Wrocławia
pod koniec marca najlepiej w weekend 1-2.04.
Czy ktoś przypadkiem nie planuje jakiegoś przejazdu?
Czy ktoś ma jakieś opinie o jazdach w Ośrodku Rekreacji Konnej pod Aniołami w Myślęcinku?
Wiem, że kiedyś sytuacja nie wyglądała tam zbyt dobrze, ale może coś się zmieniło?


Jak w każdej stajni - są rzeczy które można byłoby poprawić, ale źle nie jest. Instruktorzy kompetentni (osobiście szczególnie polecam jazdy z instruktorką Igą - ciekawe ćwiczenia i Agnieszką - zwraca uwagę na szczegóły, ale jest to pewnie kwestia własnych preferencji). Pewnym mankamentem stajni jest tłok jaki jest w Myślęcinku w sezonie wiosenno-letnim.
[quote author=Piotr_48 link=topic=722.msg2656945#msg2656945 date=1488736453]
Witam szukam stajni tak na jeden - dwa tygodnie ( urlopu ) z wolnym boksem w Skępem lub okolicy . Dzięki za info .
[/quote]

Skępe jest 30 km od  Stajnia Nowogród :-)
Witaj Kleopatra66 w którym kierunku jest ta stajnia i miejscowość ?
6 km od Golubia, wjazd na Kikół, Lipno
edit: pomiędzy jeziorami Grodno, Słupno i Plebanka
Kleopatra66 dzięki popatrzę na mapkę , bo chociaż pochodzę ze Skępego to mapka mi " uciekła " z głowy .Pozdrawiam
Co sądzicie o stajni Miłosna? 30km od Grudządza. Jak z warunkami?
Zależy co masz na myśli. Jazdy czy pensjonat?
Pensjonat 🤣
To nie bardzo się orientuję. Ale ogólnie miłą mają obsługę i atmosfera też fajna 🙂 Boksy duże, lonżownik, hala.
Ma może ktoś namiary na stajnię, która jest jak się jedzie na Nowy Dwór (k. Koronowa) zaraz obok pomnika?
Przejeżdżając tam ostatnio samochodem zauważyłam, że ostatnio jest rozbudowywana, jest więcej koni  🙂
SzalonaPani - masz na mysli dawne stado w Kwidzynie? Jak tak to moge smialo polecic, warunki do treningu sa bdb, jeden minus to kiepsko z padokami.
czy ktoś może polecić jakiegoś sensownego veta z RTG z okolic Torunia lub takiego co by w te okolice dojechał za rozsądne pieniądze. Potrzebuję zrobić kontrolne zdjęcie. Sprawa nie jest pilna więc mogę chwilkę zaczekać. A i ktoś inny niż Ania Nowakowska.
Malina_M, stachowiak, z okolic Gniezna 🙂 u nas kiedyś był w Chelmnie
[quote author=Malina_M link=topic=722.msg2681427#msg2681427 date=1495038195]
czy ktoś może polecić jakiegoś sensownego veta z RTG z okolic Torunia lub takiego co by w te okolice dojechał za rozsądne pieniądze. Potrzebuję zrobić kontrolne zdjęcie. Sprawa nie jest pilna więc mogę chwilkę zaczekać. A i ktoś inny niż Ania Nowakowska.
[/quote]

Natalia Domańska - Kruppa spod Łęczycy, profesjonalista,( robi RTG ogierom w Niemczech , które przystępują do Kurungów), sensowna. Jeden z najlepiej oblatanych w RTG wetów w Polsce .
dzięki za info już znalazłam.
Szukam trenera/instruktora, który dojeżdżałby do stajni w okolicach Bydgoszczy. Interesuje mnie poprawa dosiadu oraz rozwój relacji z koniem, praca z siodła i z ziemi, ujeżdżenie w nurcie naturalnym. Koń własny. Jakieś pomysły? Będę wdzięczna  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się