ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

zalcia97, szczęście miałaś,  że udało Ci się dodzwonić. Na stronie pzj jest informacja o awarii telefonów i faktycznie jest jakiś dziwny sygnał. Mi się do działu licencji jeszcze nigdy nie udało dodzwonić 😉
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
15 lutego 2017 10:52
Nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi... jak to jest z rejestracja konia w OZJi PZJ? Czy koń zarejestrowany w PZJ może startować w zawodach regionalnych nie będąc zarejestrowanym w OZJ?
Nigdzie nie moge znaleźć odpowiedzi... jak to jest z rejestracja konia w OZJi PZJ? Czy koń zarejestrowany w PZJ może startować w zawodach regionalnych nie będąc zarejestrowanym w OZJ?


Tak, może.

Moment, koń na pewno może, już szukam...

EDIT: Ha, mam!

"Licencja ogólnopolska upoważnia do udziału we współzawodnictwie sportowym również na szczeblu
regionalnym".
Klik
Proszsz.
mam pytanie, badanie lekarskie ważne jest na pół roku ? czy po 25-tym roku życia ważne jest na rok ?
Teoretycznie mogłoby być ważne rok ale np. nasz lekarz daje mimo wszystko tylko na pół  🙄
mańka, zależy co wpisze Ci lekarz. Ma prawo wystawić na rok.
Czy na regionalnych zawodach ujeżdżeniowych muszę mieć wykupione ubezpieczenie?
zonglerka7, tak, na każdych zawodach musisz mieć wykupione ubezpieczenie , oraz ważne badania lekarskie
Od towarzyskich po ogólnopolskie.
Dziękuję  :kwiatek:
Czy jeżeli chcę pojechać zawody na koniec kwietnia, to jakoś odpowiednio wcześnie muszę wykupić licencje itp? Czy mogę to zrobić w połowie kwietnia na przykład?
I jak jest w sumie z tą odznaką. Zdałam brąz, skąd dostanę jej numer. 👀
flygirl Jeśli chodzi o odznakę to są dwie drogi: numer swojej odznaki powinnaś znaleźć na stronie PZJ (a przynajmniej kiedyś była taka opcja), bądź na swojej odznace jak ją już otrzymasz. Natomiast na zawody Ci niepotrzebny, bo nikt tego fizycznie nie sprawdza, mają to wszystko w systemach (a przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia, bo nigdy nikt na żadnych zawodach nie prosił mnie o odznakę).
A w jakich klasach będziesz startować?
W LL najprawdopodobniej.

I właśnie nie wiem, czy już mam się za to brać, czy mogę z tym poczekać. W ogóle nie ogarniam takich papierologii.
Jeśli jest to konkurs OPEN to nie potrzebujesz licencji, wystarczy tylko brąz + ubezpieczenie + badania sportowe + paszport konia z aktualnym szczepieniem.
Często na zawodach OPEN jest do L klasy.

Edit. pisząc OPEN mam na myśli towarzyskie  :kwiatek:
Napiszę pw, bo nie chcę tu zaśmiecać głupimi pytaniami. :kwiatek:
flygirl, jeśli chcesz startować w zachpomie, to na 99% LLka będzie towarzyska (na Osowie to na 100%)
Do startu w zawodach towarzyskich potrzebujesz (co było milion razy tu opisywane  😵 ):
a) ważne badania lekarskie od lekarza medycyny sportowej - załatwianie tego trwa najdłużej, warto już to ogarnąć
b) ubezpieczenie NNW - tu bardziej opłaca się kupić na rok jeśli planujesz kilka startów. Jeśli nie - można wykupić np na konkretny weekend, tylko 3 polisy weekendowe = polisa roczna
c) paszport konia z ważnymi szczepieniami na grypę, tj baza + szczepienia zgodne z harmonogramem szczepień (w okresie startowym co 6 miesięcy).

Jeżeli natomiast planuje się startować w konkursach regionalnych, to poza powyższymi dokumentami należy wykupić licencję dla siebie i konia. Tu również są 2 drogi:
a) rejestracja w klubie jeździeckim - wówczas licencja jest sporo tańsza, jednak wiele klubów wymaga jakiś składek (różnych)
b) rejestracja jako zawodnik niezrzeszony - droższa licencja

Rejestracja tuż przed zawodami może spowodować , że Związek nie zdąży dopełnić wszelkich formalności i licki nie będzie - co może różnie skutkować na zawodach włącznie z niedopuszczeniem do konkursu. Dlatego warto robić to wcześniej.

Bązowa odznaka nie jest potrzebna do rejestracji, jedynie do zdobywania uprawnień sportowych (w sumie i tu potrzebna srebrna, ale nie ma srebra bez brązu).
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
07 marca 2017 12:00
Pytanie do osób ogarniających przepisy WKKW. Czy do startu w klasie LL wystarczy licencja regionalna? Czy obowiązuje jakiś system kwalifikacji? szczepienia obowiązują raz na pół roku normalnie? Bo czytam regulamin, ale chcę żeby ktoś mi w telegraficznym skrócie wyłożył  :kwiatek:
Jasne że regionalna - do *. Kwalifikacje są powyżej L. Szczepienia standardowo.
Mam problem i może ktoś już miał z tym doczynienia. Mianowicie, niedawno kupiłam klacz, która ma niemiecki paszport w którym nie ma wpisanego imienia konia, a jest ono wpisane w umowie kupno-sprzedaż. I tutaj pojawia się moje pytanie, czy kiedy przerejestruje ją na siebie jako właściciela to będę mogła wpisać dowolne imię w paszportcie czy to które jest podane w umowie?
fryzia124 zgłoś się do pzhk jeżeli nie ma imienia w paszporcie to trzeba zaplacic bodajże 200 zł i się wpisuje ime 🙂
Poszukuję wniosku o nadanie uprawnień III stopnia w skokach, przeszukałam stronę PZJ i nic takiego nie zauważyłam. Gdzie mogę to znaleźć? 🙂
Egonowa, nie ma takiego wniosku. Wystarczy że masz protokół zdanego egzaminu + srebro i to wysyłasz do WZJtu.
Gaga tylko mam na myśli zapis w zasadach nadawania uprawnień odnośnie tego, że mając ISP przysługują mu uprawnienia III stopnia. Adekwatnie do tego mam przesłać do WZJ mój certyfikat ?
Egonowa, tej ścieżki kompletnie nie znam. Możesz podlinkować konkretny przepis (nie mogę znaleźć 🙁 )
Gaga nie mam dostępu do komputera, a z telefonu mam z tym problem. Znajduje się to w pliku zasady nadawania uprawnień. To jest ten tekst nad tabelami 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
16 marca 2017 18:36
Warunki uzyskiwania uprawnień sportowych w Skokach

"Wszystkie osoby posiadające certyfikat instruktora szkolenia podstawoego moga wystąpić o wydanie uprawnień III stopnia w dyscyplinie ujeżdżenia, skoków i rajdów długodystansowych, a instruktorzy sportu i trenerzy, z licencją PZJ, moga wystąpić o wydanie uprawnień II stopnia w dyscyplinie ujeżdżenia, skoków i rajdów długodystansowych."
Można mailem.
Adekwatnie do tego mam przesłać do WZJ mój certyfikat ?

Tak bym zatem zrobiła 🙂
Super, dziękuję  :kwiatek:
Witajcie, pewnie gdzieś na forum już nie raz była o tym mowa ale niestety nie mam czasu żeby wszystko przeglądać i może ktoś jeszcze raz mi napisze jasno i prosto warunki uzyskiwania klas sportowych w ujeżdżeniu  :kwiatek: . plik, który znalazłam na stronie pzj jest wedlug mnie dziwny albo ja nie potrafię go prawidłowo rozczytać  😡 według pliku III klasę można zdobyć np przejeżdżając 2 razy C klasę na 58%....mało z tego rozumiem. Gdyby ktoś był tak mily i napisał na ile procent i jakie konkursy trzeba przejechać aby uzyskać III a następnie II klasę będę bardzo wdzięczna bo już zglupiałam  🤔 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
krolik92, przejrzyj tu parę ostatnich stron i jeszcze w wątku Akademicki Mistrzostwa Polski.
III klasa sportowa to co innego, uprawnienia do startów III poziomu to co innego.
Aktualnie w ujeżdżeniu aby wystąpić o uprawnienia III stopnia (licencję III stopnia) trzeba mieć srebrną odznakę jeździecką. Lub(!) spełnić wymogi na III klasę(!) sportową  na poziomie P (jeśli kogoś ,nie obowiązują odznaki), bo z uprawnieniami wstępnymi (W) nie można startować wyżej niż P.
Natomiast mając uprawnienia III stopnia, jeśli pojedziesz dwukrotnie klasę C na 58% - masz III klasę sportową, w danym roku i następnym.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się