Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

efeemeryda   no fate but what we make.
10 lutego 2017 07:47
cierpienie

wysyłkowo kupiłam na allegro, z fryzjerskiego sklepu (La Puella.pl), miała wszystkie metki, więc moim zdaniem oryginalna.

Dzisiaj czesałam po myciu i potwierdzam, że zostaje na niej mniej włosów niż na TT  👀
Dzięki  :kwiatek: to sobie też zamówię

Wczoraj zamówiłam 2 szczotki dla Julii
-
Ewa Schmitt, Detangling Ultra-Lite
i
For Your Beauty, professional, nieciągnąca szczotka do włosów

ciekawa ich jestem, zaraz idę po odbiór przesyłki.
Kupiłam jeszcze kolejną  😵 maskę do włosów kallos latte i po raz 5 drożdżową z Bania Agafii.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
10 lutego 2017 15:16
Tą pierwszą macałam w Rossmannie i miałam wrażenie, że jest mega twarda.
Bardzo fajna jest, nie za twarda. Tylko przejechałam najpierw włosy tą czarną, zero włosów na szczotce, przejechałam tą pierwszą i już były włosy.
Zostawię sobie tą pierwszą i domówię Olivię, a córce dam tą czarną, bo u nas zawsze problem z czesaniem.
Ma cieniutkie włosy, ale robią się kołtuny, a długość do pupy. Odkąd wzmacniam jej końce olejami, to widzę, że są mocniejsze.
Dodatkowo muszę jej nakładać olej lniany na całą długość przed basenem i po basenie zmywam i nakładam maskę z Agafii i potem na końce olej z pestek śliwki.
Cyśka   Załoga G :D
11 lutego 2017 17:38
Polecacie szampon Alterra z kofeiną i biotyną jak szampon do mycia codziennego? Czy może być za mocny i lepiej uderzyć w coś delikatniejszego?
Cierp1enie gdzie robisz zakupy?🙂
Olejowanie przed basenem - super pomysł, ale czy tak można? Nie zostawia się tłustych plam na powierzchni wody?  😉
Cyśka - szampony z Alterry są bardzo fajny, tylko daję im malutki minusik za alkohol w składzie. No, ale to malusi 🙂
Przypomniał mi się olejek z migdałami i papają z Alterry do masażu - cudny do włosów! Muszę sobie kupić.  (jakby ktoś szukał to jest u nas przy kremach do rąk).

k2arola - głównie przez allegro, oleje kupuję na zrób sobie krem (z avocado i olej z pestek śliwki).
I niee, nie ma tłustych plam, bo włosy są jeszcze w czepku, ale postanowiłam chronić olejem, bo często po ściągnięciu czepka włosy były mokre.
efeemeryda   no fate but what we make.
16 lutego 2017 10:35
Czy taka ilość włosów na szczotce po myciu to ilość do przyjęcia ?
Martwi mnie to, że to chyba nie są stricte włosy, które wypadły, a raczej połamane...
Czeszę oczywiście po wysuszeniu i zaczynam od końców.
to też zależy, czy np większość czasu masz związane włosy, czy czeszesz przed myciem głowy. Ja mam dużo włosów po myciu, no ale ja chodzę non stop w kitku i jak uczeszę się rano, tak więcej się nie czeszę. Do tego przed myciem nie czeszę włosów, tylko po prostu ściągam gumkę. Wszystkie włosy, które wypadły w czasie dnia nie miały jak uciec, więc zostały i dopiero podczas mycia się uwolniły.

Ja tak miałam po olejowaniu skalpu, wypadały mi mocno, dlatego oleje nakładam tylko od ucha w dół.
efeemeryda   no fate but what we make.
16 lutego 2017 11:17
Nie czeszę ich przed myciem.
Większość czasu są spięte, w nocy również.
Olej nakładam od ucha na noc, teraz testuje z pestek winogron  😀
To jak nie czeszesz i nosisz spięte, to podczas mycia wylatują te co powinny w czasie dnia wylecieć, więc to normalne że jest ich więcej. Ja mam dodatkowo ciemne i już średniej długości, więc wydaje mi się ich więcej. Jednak nie jest to jakaś duża ilość.

a jak czeszesz to zauważyłaś, że masz więcej na szczotce? Czy raczej bez zmian?
Na podłodze nie masz ich więcej niż zazwyczaj?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
16 lutego 2017 23:01
U mnie po olejowaniu skalpu też leciały na potęgę. Teraz olej na skalp idzie w ilości śladowej, bo tylko jako dodatek do soku z imbiru (wcierka z bloga Anwen), szampon, maska drożdżowa, Calcium i warkocz non-stop (dzień i noc, w nocy bez gumki na górze), tak więc jeśli podczas mycia wypada to, co powinno wypaść w ciągu dnia, to... moje włosy przestają wypadać, bo to są jakieś śladowe ilości.  😜
efeemeryda   no fate but what we make.
17 lutego 2017 08:26
cierpienie
wydaje mi się, że włosów jest mniej ogólnie na tej szczotce (zmieniłam z TT na olivie), ale też wcześniej niespecjalnie przywiązywałam wagę do tego.
Kiedy chodzę cały czas w spiętych włosach to raczej nigdzie ich nie znajduję, w czasie mycia ciężko mi powiedzieć ile ich wypada bo wszystko spływa.

Wrzuciłam fotkę, żeby Was zapytać o zdanie czy jest to ogólnie ilość do przyjęcia czy powinnam się martwić, bo dopiero raczkuję w temacie dbania o włosy, zawsze miałam grube, długie i lśniące - mimo używania byle jakich odżywek i farbowania ich od 11go roku życia  😂

Ściąganie koloru z czarnego na rudy, znacznie zniszczyło mi włosy i teraz walczę o to, żeby ratować co zostało i jakoś przetrwać zanim odrosną bo krótkich znowu mieć nie chcę  😵
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
17 lutego 2017 08:39
efeemeryda   no fate but what we make.
17 lutego 2017 08:47
efeemeryda - ilość do przejęcia, zrobiłam mały wywiad, bo często widać np po podłogach. Nawet jak noszę kitki, to często znajduję swoje włosy na podłodze i jak jeszcze w odpływie jest ich dużo, to znaczy że mocniej wypadają.

Jak piszesz to jest to normalna ilość, dodatkowo jak odpowiednio zadbasz to będzie ich jeszcze mniej (pisałaś o ściąganiu koloru, więc wiem, że dostały trochę po dupie, mogą się łamać - też przez to przechodzę, po ściąganiu koloru na sombre).
Kto ma nową serię kosmetyków stworzoną przez Anwen?
http://www.anwen.pl/2017/02/nadejsza-wiekopomna-chwila-czyli.html
Scottie   Cicha obserwatorka
04 marca 2017 17:10
Cierp1enie, ja się czaję na maskę do włosów wysokoporowatych, podobno jest szał. Póki co szkoda mi kasy 😉
bianca   At first I'm shy but then comes wine.
04 marca 2017 18:08
Ja mam dla średnioporowatych i na razie tyłka mi nie urwała. Ale poszłam spać w niedoschniętych włosach, więc zwalam winę na to. I zastanawiam się, czy nie lepiej było wziąć tę dla niskoporowatych. Będę testować jeszcze i dam znać. 😉
Gillian   four letter word
04 marca 2017 18:33
Moje problemy ze skórą chyba już minęły. Szarpnęłam się na szampon Petal Fresh, jestem zachwycona 🙂
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
04 marca 2017 18:41
Gillian, jaki kupiłaś Petal Fresh i gdzie?
Gillian   four letter word
04 marca 2017 19:13
W Tesco, nawilżający. Cena zabójcza, dwie dychy... plus dwie dychy odżywka :/ ale jest spoko. Nie podrażnia, łeb przestał swędzieć i łupież zniknął. Olej domywa. Jest lekki, nie obciąża. I cudownie pachnie.
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
04 marca 2017 19:14
Ja cały czas szukam tego z drzewem herbacianym i nigdzie go nie mogę znaleźć. Ale cieszę się, że ci służy 🙂
Też szukam tego z drzewem 🙁  teraz używam z granatem i acai ale jednak tamten lepiej oczyszczał skórę. Chyba trzeba przez internet zamawiać.

Gillan może tak jednarozowo jest to większy wydatek, ale starcza na długo nawet przy codziennym myciu 🙂

efeemeryda   no fate but what we make.
05 marca 2017 18:37
Doradźcie mi proszę jeśli macie doświadczenie  😉
myślę co tu zrobić żeby wydłużyć odstęp między wizytami u fryzjera, niestety i stety włosy rosną mi bardzo szybko, zwłaszcza po tych wszystkich wcierkach i suplementach,a przez to z kolei bardzo szybko mam odrost i u fryzjera muszę się pojawiać co miesiąc. Nie da się ufarbować mi samych odrostów bo kolor się zmywa i byłoby nierówno, dlatego za każdym razem obrywają całe. Zaczęłam się zastanawiać nad henną, myślicie, że dałoby rade podrasować nią chociaż odrost żeby wydłużyć ten odstęp między wizytami ?
Da się w ogóle zrobić henną taki rudy rudy ?  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 marca 2017 19:32
henna złazi z włosów gdy np. pada deszcz. mi się rudego-rudego nie udało osiągnąć :<
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 marca 2017 19:37
efeemeryda, z henną trudno trafić w kolor. Ja teraz po kilku latach używania henny ścinam włosy, żeby jej się pozbyć. Na hennie nie trzymała mi się żadna farba, ani nic nie chciało jej "zdjąć"
efeemeryda   no fate but what we make.
05 marca 2017 20:01
Kurczę  🙁
No to zalamalyscie mnie, nie wiem co robić w takim razie żeby tego odrostu nie było tak widać  🍴
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
05 marca 2017 21:09
Doradźcie mi proszę jeśli macie doświadczenie  😉
myślę co tu zrobić żeby wydłużyć odstęp między wizytami u fryzjera, niestety i stety włosy rosną mi bardzo szybko, zwłaszcza po tych wszystkich wcierkach i suplementach,a przez to z kolei bardzo szybko mam odrost i u fryzjera muszę się pojawiać co miesiąc. Nie da się ufarbować mi samych odrostów bo kolor się zmywa i byłoby nierówno, dlatego za każdym razem obrywają całe. Zaczęłam się zastanawiać nad henną, myślicie, że dałoby rade podrasować nią chociaż odrost żeby wydłużyć ten odstęp między wizytami ?
Da się w ogóle zrobić henną taki rudy rudy ?  :kwiatek:


Da się jak najbardziej. Kup hennę w odcieniu miedzianym (nie naturalnym) np. Eld (http://allegro.pl/eld-naturalna-farba-do-wlosow-w-proszku-miedziany-i6654224368.html) i ściśle trzymaj się zaleceń: czyli rozrabiaj wodą 70C, czyli nie gotującą się ale gorącą, nałóż schłodzoną, ale dość ciepłą jeszcze, na wilgotne włosy, owiń włosy folią spożywczą, na to ręcznik (żeby ciepło trzymało) i trzymaj ze 2 godziny.

Pierwsze kilka myć będzie trochę barwnika się wymywać, później już nie.

Henną farbuję włosy od 2006 r., wypróbowałam kilka odcieni.
efeemeryda   no fate but what we make.
05 marca 2017 21:12
ElaPe
A dam rade same odrosty zrobić i miesiąc później iść na farbę czy to już za wiele ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się