preparaty na stawy

espana, napisałaś producent, dlatego cię sprostowałam, gdyż właśnie NIGDZIE nie piszą że można podawać dożylnie. A jak już anai, napisała, wet też mówił o podawaniu domięśniowo. Ja sama podaje raczej dożylnie wszystko co można, bo wiadomo że wchłanianie lepsze. Ale może z jakiś powodów nie można?
Taki przykład z życia. Roztwór Ketonalu można podawać a) domięśniowo b) we wlewie. Nie powinno się podawać w zastrzyku dożylnie. Może w przypadku Pentosanu jest podobnie?
ma ktoś możliwości/znajomości żeby ściagnąć taniej HCC z Czech ?
Kiedyś pisałam maile do kilku sklepów w Czechach, żaden nie odpisał. Ja zaczęłam podawać PremierflexHA. Jestem ciekawa efektów.
Ja nawet się pokusiłam i poprosiłam znajomego żeby kupił. Wyszło mnie może 60zł taniej licząc przewalutowanie potem zł na korony żeby kasę oddać. Może przy większej ilości ma sens, mi się samej nie chciało bawić.
U dra Golonki jak kupisz 3 opakowania to płacisz o 100 zł za sztukę mniej.
Czy ktoś stosuje St. Hippolyt  MoviCur?
espana, wiem, to było jakoś dawno temu, miałam okazję że ten znajomy z tych Czech miał byc w Polsce. Chodziło mi o to, że nie jest to mimo wszystko jakoś bardo opłacalne. A ja teraz przestawiłam się na wspominany wcześniej Pentosan. Zobaczymy czy faktycznie efekt będzie przez 6 miesiecy, bo wychodzi zdecydowanie taniej niż Mobility.
Dokładnie. Trzebaby mieć tam kogoś znajomego, kto kupi i przywiezie przy okazji.
Ja kupiłam 3 opakowania za 1500 od dra Golonki, bo żaden czeski sklep nie potrudzil sie, żeby mi odpisać. Co do Pentosanu to znalazłam kilka leków o innych nazwach z ta sama substancja czynna w tej samej ilości w 1ml. W Europie. Wysłałam kilka maili, czy wysyłają do Polski. Zero odpowiedzi  🙄 Jakbyś zamawiała albo miała wolna butelkę to chętnie odkupię.  :kwiatek:
espana, to proszę odezwij się do mnie za jakiś czas (2-3miesiące). Ja na pewno u Siwego chcę powtarzać, u Eda już niekoniecznie więc zamawiać będę na 100%.  Albo sama będę miała pół butelki do oddania albo sobie po prostu razem ze mną zamówisz. Po otwarciu może preparat stać 6 miesięcy. Niby idzie się zmieścić, ale szczerze, wolę się z kimś umówić, zamiast trzymać otwartą butlę w domu.
czy ktoś ma możliwość i chęć zamówienia HCC Mobility bezpośrednio od dr Golonki? Czy cena jest nadal 500 zł przy 3 szt?
Chętnie się dopiszę do takiego zamówienia.
Czy przy zamówieniu więcej niż 3 sztuk u dr Golonki jest jeszcze większa zniżka? Czy ktoś zamawiał większą liczbę tego preparatu?
Equine America Glucosamine 12.000 PLUS MSM + HA lepiej podawać do śniadania czy do kolacji? Szukam informacji i nigdzie nic nie widziałam. Muszę na jutro zrobić rozpiskę na boks, więc z góry dziękuję za każdą radę  :kwiatek:.
Naturalsi ja podawałam do kolacji i efekty były 😀
Osobiście bym wolała do kolacji bo jak będzie kręcił nosem na preparat to do rana sto razy się namyśli i zje, ewentualnie skończy ze śniadaniem. A jak na śniadanie zostawi to będzie pół dnia leżało...
Naturalsi mój wybredny jest koszmarnie, a glukozaminę jadł bez problemu 😀 moja znajoma jak dawała klaczy to moczyła owies i wtedy dawała do mokrego to żaden koń nie zostawiał ;p
Jej. To dobre macie te konie, ja mam teraz jakiś preparat dodawać do paszy, trochę jak dla mnie śmierdzi. Moja wybredna jest i nie chce jeść. Już dosypuje do irish mash z hipotyla, która ładnie pachnie. I też zostawia
anil u nas w stajni jedzą dwa szpatowce i zdecydowanie widać efekty, natomiast na moich koniach nie używałam
Ponawiam pytanie czy ktoś ma możliwość zakupu Hcc od dr Golonki? Są już 2 osoby po 1 szt. Ktoś się dołączy i kupi od dr?
Dziewczyny - czy to co na stawy, wspomoże też ścięgna? Już tłumaczę - koń siostry jakiś czas temu pozrywał ścięgno (50%, na szczęście po trochę wszędzie, więc po zrośnięciu się chodzi normalnie). Niby jest ok, ale co jakiś czas mu się odnawia kontuzja (jak się nagle zerwie na pastwisku, albo jak wstaje po tarzaniu). Ponieważ w zeszłym tygodniu znów przez parę dni ledwo chodził (oczywiście był wet, sytuacja jest już opanowana), postanowiła poszukać czegoś czym mogłaby go wspomóc. Tylko, że wszędzie są preparaty na stawy, a ja w temacie kompletnie nie siedzę.

Więc pytanie - czy jest coś konkretnie na ścięgna na rynku, czy tylko ogólnie na aparat ruchowy? Po ostatnich kilkunastu stronach widzę, że polecacie DROMY. A co się stało z Cortaflexem? (To jedyna nazwa która mi świta w temacie)

Będę szalenie wdzięczna za pomoc!
Breva, w opisach preparatów z MSM jest, że na odbudowę ścięgien i chrząstek stawowych 🙂
Pierwszy lepszy MSM
Puma, Ooo no i bosko!! Wiedziałam że na voltę można liczyć🙂
majek   zwykle sobie żartuję
05 marca 2017 09:27
Pytanie. Macie jakieś sposoby na ułatwienie dozowania suplementow? U mnie dodaje właścicielka stajni, bo ja jestem w stajni przy dobrych wiatrach 3 razy w tygodniu. I jakoś tak wychodzi, że miesięczny zapas schodzi jej w niecałe 3 tygodnie. Wolę nie myśleć, że oprócz mojego suplementuje jeszcze jakiegoś innego zwierza. Trzymam się teorii, że po prostu mu za dużo leje. Czy np zostawić jej 7 strzykawek i uzupełniać je co tydzień? Czy macie lepsze sposoby?
Najlepszy jest Adequan lub Pentosan.
Najlepszy jest Adequan lub Pentosan.


wiesz może gdzie w PL można kupić adequan?
A ja mam pytanie z czym najlepiej wymieszać proszek, żeby kon go zjadł? Z owsem nie za bardzo mi to wyszło.  🤔
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 marca 2017 12:12
anil22 mash
Ale wtedy musiałabym dawać go codziennie?
Wszystko na mokro - otreby, wyslodki, tarta marchewka.
Tarta marchewka to jest to. Na razie go przestawiam z owsa na pelet. Więc będzie mega sucho. A jakiś olej ewentualnie czy woda?
A póki co nie dostaje nic innego typu wysłodki.
anetakajper   Dolata i spółka
08 marca 2017 08:38
Coś na zapalenie pochewki ścięgnowej? Mogę czymś wspomóc?

Nigdy nie kupowałam suplementów z tego działu. Tyle tych preparatów na aparat ruchu  🙄 można ześwirować ! 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się