Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

No i pytanie co to jest rozsądna cena. Bo dla każdego to co innego, dla jednego 100 tys a dla drugiego 10 tys ... Z opisu, który tam czytam to wygląda mi na konia za 50 tys jak nic. Przy czym takie konie po 40-50 tys. to ja widziałam, jak się rozchodziły po znajomych zanim sprzedający wystawił ogłoszenie. Bo takie konie są naprawdę bardzo poszukiwane.


Aaaa, ogłoszenie w tak zwanym międzyczasie zostało przeniesione z Ofert Sprzedaży do Ofert Kupna, gdzie powinno być od samego początku. W tym poprzednim była wpisana cena - 10 000-20 000. : ) To był jeden z głównych powodów wstawienia tu przeze mnie tego ogłoszenia. : )

Drabcio, nie chodzi mi aż tak bardzo o prośbę o eleganckie pokazanie konia, a o wyszczególnienie, że powinien być w owijkach. I elegancko UBRANY. On nie ma elegancko wyglądać, sprzęt ma być elegancki. : P

Naprawdę, pomiędzy zdjęciami konia prosto ze stodoły lub prosto ze szkółki, które zahaczają o dowody na znęcanie się, a top ogłoszeniem konia za 200 000 jest jeszcze serio dużo miejsca.  Film nie musi być według mnie nagrany profesjonalną kamerą, nawet telefonem się uda, o ile ktoś to robi z głową. Więc nie wiem, czemu miałabym uważać ogłoszenie za kijowe tylko dlatego, że filmik kręcony komórką.

EDIT: Wytłuściłam, żeby było wiadomo, czemu się czepiam takich, a nie innych wymagań w takim, a nie innym zakresie cenowym. : P
https://www.facebook.com/olx.polska/videos/1280087225406511/

widzieliście to?!  😲 😲  😵 😵 
ręcę, cycki opadają... koń sam, wybieg mikroskopijny, nio ale uratowany od rzeźni... 🙂 
po moim komentarzu na temat fatalnych warunków ludzie współczują moim koniom, bo ten MA MIŁOŚĆ, a moje pewnie nie.  😜 😅


A wiecie że ja znam ta dziewczyne. Chodzi do równoległej klasy a ten koń jest podobno jej skarbem i wogule się nim troche chwali a tak na prawde ta klacz przeżywa tam pewnie traume. Z tego co mi sie wydawało to ten koń stoi w jakiejś stadninie ale jak wdać nie🙁
Szkoda konika🙁
Sivrite, rzeczywiście, na dzisiejszym rynku przy opisanych wymaganiach dotyczących konia (ubiór zakładam, że nie kosztuje  :lol🙂  cena 10-20 tys zakrawa na dowcip  😁. Była o cenach i zmianach na rynku ostatnio ostra dyskusja w wątku kupno konia. Ale wiesz, ogłoszenie zawsze można dać, może coś się trafi  🤣


[quote author=Zuzanna Góralska link=topic=190.msg2657401#msg2657401 date=1488811916]
https://www.facebook.com/olx.polska/videos/1280087225406511/

widzieliście to?!  😲 😲  😵 😵 
ręcę, cycki opadają... koń sam, wybieg mikroskopijny, nio ale uratowany od rzeźni... 🙂 
po moim komentarzu na temat fatalnych warunków ludzie współczują moim koniom, bo ten MA MIŁOŚĆ, a moje pewnie nie.  😜 😅


A wiecie że ja znam ta dziewczyne. Chodzi do równoległej klasy a ten koń jest podobno jej skarbem i wogule się nim troche chwali a tak na prawde ta klacz przeżywa tam pewnie traume. Z tego co mi sie wydawało to ten koń stoi w jakiejś stadninie ale jak wdać nie🙁
Szkoda konika🙁

[/quote]

Gratuluję załapania się na dystrybucję kampanii reklamowej OLX .... 😀iabeł:




Sivrite, rzeczywiście, na dzisiejszym rynku przy opisanych wymaganiach dotyczących konia (ubiór zakładam, że nie kosztuje  :lol🙂  cena 10-20 tys zakrawa na dowcip  😁. Była o cenach i zmianach na rynku ostatnio ostra dyskusja w wątku kupno konia. Ale wiesz, ogłoszenie zawsze można dać, może coś się trafi  🤣


Dlatego właśnie wrzuciłam tu ogłoszenie w charakterze dowcipu. : P
CHOCIAŻ... Zdjęcia RTG mają tylko BYĆ, nie ma nic o tym, że ma być zdrowy. Więc może nie takie głupie to ogłoszenie? : D

Gratuluję załapania się na dystrybucję kampanii reklamowej OLX .... 😀iabeł:


Może za zarobioną kasę z reklamy postawi go w pensjonacie lub dokupi drugiego z transportu. Miejmy nadzieję. : )
Sivrite, jak kupowałam konia to dostałam na emaila zdjęcia RTG nóg i pleców od lekarza zanim pojechałam konia oglądać, film był profesjonalny, zdjęcia też i koń został mi potem pokazany pod siodłem i na lonży w perfekcyjnie białych owijkach. Zupełnie zgodnie z wymaganiami (przy czym na końcu owijki własnoręcznie zdjęłam). Faktycznie z klasą i ktoś się postarał. Tylko hmmm.... cena była trochę inna.

Nie mówię, że nie powinno się starać przy sprzedaży KAŻDEGO konia, ale samo RTG swoje kosztuje, więc wydawało mi się, że w takim przypadku jak ten to RTG na koszt i życzenie nabywcy.
Nie mówię, że nie powinno się starać przy sprzedaży KAŻDEGO konia, ale samo RTG swoje kosztuje, więc wydawało mi się, że w takim przypadku jak ten to RTG na koszt i życzenie nabywcy.


O to samo mi chodzi. Też uważam, że starać się powinno przy sprzedaży każdego konia, ale starania muszą być adekwatne do ceny. Szczególnie, jeśli cenę podaje nabywca, a nie sprzedający - jak w tym przypadku. I o ile śnieżnobiałe dodatki można pożyczyć/zorganizować, to wymaganie w tej cenie zdjęć RTG na koszt sprzedającego jest dla mnie śmieszne.

Jasne, próbować nie zabraniam. Po prostu zgodnie z tematem wątku to ogłoszenie mnie zadziwiło. : P Oczyma duszy widzę te gigabajty zdjęć i składanych propozycji propozycji sprzedaży. : P
klik
Chyba się czepiam, ale czy jeśli ktoś chce sprzedać swojego konia np. za pomocą ogłoszeń rewolty to nie powinien dać przynajmniej zdjęcia tego zwierzęcia?  🤔 Bo ogierek z samej "strony" (opis i tabelka ponad nim) zapowiada się fajnie, a ten brak zdjęcia jednak - mnie przynajmniej - zniechęca. 

[url=https://www.olx.pl/oferta/klacz-zimnokrwista-miila-CID103-IDkLhik.html#f238e2be51] Klacz [/url]
A w to nie wierzę - klacz, która nie skończyła roku była zaprzęgana? Coś mnie ominęło? Mówiono mi, że konie zimnokrwiste zajeżdża się -jak resztę - w wieku min. trzech lat lub więcej.
[url=https://www.olx.pl/oferta/kon-zimnokrwisty-CID103-IDk0iVj.html#3911a7cbea] albo ten ogier [/url]
Tu nie jestem pewna, ale ma mniej niż dwa lata, więc według mnie nie powinien chodzić w bryczce.

[url=https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-klacz-CID103-IDjjPUj.html#ab495bdb75] ta, na ostatnim zdjęciu wygląda jakby mała lekko zapadnięty grzbiet [/url]

Edytuj posty!

I nie kasuj komentarzy moderacji!


Ollciara edytuj posty!
w ogierze nie widzę nic patologicznego, ma prawie 3 lata, owszem trochę za wcześnie, ale wygląda na zadbanego
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
06 marca 2017 20:58
Klacz zimnokrwista (gniada) jest przebudowana zadem, rośnie, nie ma nic zapadniętego.
Co do ostatniego ogłoszenia to klacz jeszcze rośnie i jak prawie każdy koń w podobnym wieku jest wyższa zadem. Przód jeszcze dorośnie.
edit. pisałyśmy równo z Biczowa
vissenna   Turecki niewolnik
07 marca 2017 12:59
Drugiego zdjęcia nie widzę, jest prywatne.  Ale sam ogier piękny  😍

Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
07 marca 2017 13:18
Treść na fb niedostępna.
Nie wiem czy rozmiar dobry.

Za duży.  Może ktoś zmniejszyć bo ja nie mogę.

Zmniejszyłam.
Tiaaa i koniowi grzywa urosła w dwa tygodnie  😎 zero podobieństwa, a zdjęcie ogromne.
Ollciara edytuj posty!
w ogierze nie widzę nic patologicznego, ma prawie 3 lata, owszem trochę za wcześnie, ale wygląda na zadbanego

Z tym ogierem to wydawał mi się ok ale chciałam usłyszeć opinie innych 😉

Klacz zimnokrwista (gniada) jest przebudowana zadem, rośnie, nie ma nic zapadniętego.

Dzięki - nie miałam pojęcia ;P
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Brak edycji postów
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
07 marca 2017 14:08
Nie ten kolor gniadego, ten se Skaryszewa jest ciemniejszy.
Ollciara edytuj posty!
[CIACH] - wystarczy, że już jeden taki post wstawiłaś.
http://gallop.pl/przyzwyczaic-konia-do-kapieli-zasady/
Wspaniałe rady od galopu  😁


No komentarze też niezgorsze. Cytuję:

"Nareście jakiś dobry artykuł"
Nareście się nauczę kompać konia  😁
Kąpać.  😉
Maluda nie psój mi zabawy  😀 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 marca 2017 20:46
Kiedyś wydawało mi się, że Gallop to będzie spoko gazeta - jak wchodziła na rynek. Teraz jak czytam te artykuły pisane przez naszą forumowiczkę to mam wrażenie, że są kierowane do 10 letnich dziewczynek i niedługo będa nosiły tytuł "dała koniowi marchewkę, nie uwierzysz w to co sie wydarzyło po chwili.."
Jara myślę podobnie.. kiedyś kupowałam na samym początku, fajne pomysły na jazdy, poprawę wielu rzeczy w siodle. itd .a teraz żenada.
Ale to chyba jest gazeta kierowana do dzieci.... ja nie zapomnę jak z trenerką ( niezłą zawodniczką) zimową porą na hali próbowałyśmy dowodzić koniem siłą woli oraz spinaniem mięśni ( tylko ) właśnie z ową gazetą w rękach i super poradami  🏇 nie wyszło... ja nawet na owym rumaku opuściłam halę przypadkiem. Natomiast jako gazeta humorystyczna jest super i mają fajne gadżety w jednym dziale  😁
Kiedys to Zagor dawal tam rady, a teraz to jakies teletubisie widze. 😵
Maluda nie psój mi zabawy  😀 😉

😡
Łeeee no...

Przecież Gallop nie utrzymał by się na samych osobach które jeżdżą... muszą trafić do masy, czyli w tym wypadku ludzi którzy Koffają Konisie czy jak to oni tam piszą. Czyli bita rekreacja z brązową odznaką która myśli ze wszystko wie, bo przecież przeczytała to w gallopie. Nie obrażając normalnych osób jeżdżących dla przyjemności  :kwiatek:
A kim jest ta znana revoltowiczka bo nie w temacie jestem? :>
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się