STOP Skaryszew

A dla mnie to wszystko to nabijanie kasy do prywatnej kieszeni. Jak widzę ile zbierają na poszczególne konie to na odległość śmierdzi oszustwem. Cena za rzeźnego konia po 3 tys wyżej niż faktycznie by dostał, jak ktoś w komentarzu napisał, to zablokowana możliwość dodawania komentarzów 🙂

A co do organizacji i przetrzymywania przez nie koni, to kiedyś widziałam reportaż na ten temat. Lubię konie, ale jak widziałam w jakim stanie chodzą tam konie to nie wiem czy nie lepiej byłoby je po prostu uśpić żeby się nie męczyły 🙁
A dla mnie to wszystko to nabijanie kasy do prywatnej kieszeni. Jak widzę ile zbierają na poszczególne konie to na odległość śmierdzi oszustwem. Cena za rzeźnego konia po 3 tys wyżej niż faktycznie by dostał, jak ktoś w komentarzu napisał, to zablokowana możliwość dodawania komentarzów 🙂

A co do organizacji i przetrzymywania przez nie koni, to kiedyś widziałam reportaż na ten temat. Lubię konie, ale jak widziałam w jakim stanie chodzą tam konie to nie wiem czy nie lepiej byłoby je po prostu uśpić żeby się nie męczyły 🙁



nie koniecznie - po prostu jak sprzedający widzi że kupują od niego ludzie z fundacji to mądrze podaję cenę dwa razy wyższą bo wie że i tak kupią - cała tajemnica 😉 oni nie są tam incognito - są ubrani w kurtki z logiem i nazwą centaurus czy inna fundacja więc sprzedający wiedzą z kim rozmawiają
Tylko dwie fundacje nazbierały 670tys. wykupili bardzo dużo koni, ciekawe kto utrzyma tyle koni.
jak to kto? darczyńcy, będzie pełno postów typu, że ich nie stać na zapłacenie za siano
Warszawka zapłaci. Biznes koński tylko na tym skorzysta , bo ileś tam koni z rynku zabrano i ich przychówek także.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
06 marca 2017 21:11
Zawsze mi się wydawało że fundacje mają na celu pomoc zwierzętom wymagającym pomocy, chorym, źle traktowanym, bezdomnym a oni sobie skupują zdrowe, zadbane konie w sile wieku.
Biczowa, no ale przecież one też potrzebują pomocy! Bo by je źli ludzie zjedli. Ja naprawdę nie rozumiem czemu żadna fundacja nie zbiera pieniędzy na wykup nie wiem, kur? albo świń. Toć je też zjemy....
desire   Druhu nieoceniony...
06 marca 2017 21:18
Tylko dwie fundacje nazbierały 670tys. wykupili bardzo dużo koni, ciekawe kto utrzyma tyle koni.


nie kto, tara ma dobry sposób o którym pisałam pare stron wcześniej, jakoś tym że pare koni z tych ich łąk nie wróciło nikt sie nie zainteresował, ani gdzie to te łąki swoje mają...   😀iabeł:
A co po policji czy innych służb, o których napisałam wcześniej to przecież jest tak kilka hodowców, którzy kopią i biją te konie. Może jakby się ich ukarało to nauczyliby się. Nie wiem, serio nie ogarniam. Nie rozumiem dlaczego wykupują takie konie podczas gdy inne cierpią gdzieś w szopach. To do niektórych szkółek by się przejechali i w dużo gorszym stanie konie zastali.
Ja tez jestem "miastowa" i myśleć swoim własnym mózgiem umiem. Dlaczego inni mądrzy ludzie, od lat związani z jeździectwie dają sobie w taki sposób prać mózgi?
Hitem dla mnie był film nakręcony przez fundacje, na którym hodowca kopie swojego konia a ludzie stoją i się patrzą. Nie wiem, może jakaś dziwna jestem ale próbowałabym w jakiś sposób go powstrzymać, wzywać pomocy a nie wyciągnąć sobie telefonik i ckliwy filmik nagrywać ...
Ja powiedziałam, że ani grosza nie dam na fundacje no nie dam i już !  Jakieś dwa lata temu zwróciliśmy się o pomoc do Tary w ratowaniu konia i co olali nas i konia.
A teraz zorganizowali sobie akcję i udają, że ich te konie interesują. 
Bo Skaryszew to niezły marketing, konta w szwach pękają.
monia ten za mało medialny i taki sam, dużej "kabzy" by nie zebrał. I o zgrozo, pewnie leczyć by musieli!

Jezusie, chyba pousuwam znajomych z fb albo konto, bo już mam kuźwa dość tych postów. A jak widzę teksty "czuć strach w powietrzu" "te sumtne oczy" "one wiedzą co je czeka" to mam ochotę rzucić monitorem. Skąd to się w ludziach bierze?
Mnie po prostu przeraża, że ludzie nie umieją samodzielnie myśleć.
Już sama nie wiem czy to ze mną czy z nimi jest coś nie tak. Czytam to wszystko i zaczynam się czuć jak bezduszna egoistka.
Niech zaczną ratować wszystkie krowy, świnie, kurczaki, króliki, kaczki.... Przecież te zwierzęta też przechodzą piekło w rzeźni ale co tam.. Konisie mają strach w oczach i są biedne.... Chyba nigdy nie zrozumiem ludzi....
Sonkowa, a ile hejtu jak im napiszesz że to co robią fundacje jest bez sensu. Ja wiem że umiejętności logicznego myślenia zanikają we współczesnym społeczeństwie ale ze aż tak szybko?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
06 marca 2017 21:49
Ja ciągle szukam tych smutnych oczu, tego strachu, tej świadomości niechybnej śmierci a widzę w sumie dość znudzone konie.

A co do ratowania, hodowcom w to graj, raz do roku sobie nieco budżet nadbudują a handlarz i tak za jakiś czas podjedzie na podwórko i swoje kupi. Koni szkoda bo fundacje kupują konie młode mające przed sobą jakieś 20 kilka lat życia a karmić trzeba, werkować trzeba, leczyć trzeba i miejsca trzeba. Jeszcze kilka takich akcji i fundacje zorganizują wielką WYPRZ, dwa konie w cenie jednego, do każdego konia zimnokrwistego kucyk gratis  😁
mhhhhhh nie popieram wielu działań fundacyjnych.... ale nie jest mi obojętny los koni i nie popieram skaryszewa i wielu innych tematów, czy przypadkiem wielu z Was się nie zagalopowało w nienawiści do fundacji?
Nie popierasz Skaryszewa bo....?
kitty, nie wiem czy teraz ty się nie zagalopowujesz mówiąc nienawiść. To mocne słowo. To co robią fundacje w Skaryszewie jest głupie, bez sensu i przerażające, jak gro ludzi ślepo wierzy w odpowiednio opisane zdjęcia. Serio, na połowie zawodów można byłoby pokazać zestresowane konie. Jak nie chcą wejść na parkur, jak nie wchodzą do przyczep. Je też wykupmy? Jaki jest sens napędzania biznesu? PO CO WYKUPYWAĆ KONIE HODOWANE NA RZEŹ? Trzeba działać z innej strony, no ale jak widać o tym cisza, nie ma szumu w mediach, na fb. Gdzie są działania na rzecz zakazu żywca za granicę, czy wykreślenia koni z listy zwierząt rzeźnych? Pierwsza im kasę na to przeleje.
Dokładnie, fundacje są potrzebne ale chyba już dawno minęły się ze swoim pierwotnym celem. Przynajmniej spora większość. Jak pomoc jest potrzebna to ich nie ma. Pojawiają się dopiero wtedy, gdy można akcje nagłośnić i dużo kasy zgarnąć.
montana   małopolskie
06 marca 2017 22:12
Ja popieram Skaryszew, bo nie ma innego miejsca w PL, gdzie możesz jednocześnie obejrzeć tyle koni na sprzedaż, każdego dotknąć i zobaczyć jak się zachowuje w nowym terenie i w nowych sytuacjach. I nie wiem, czy macie świadomość ile ludzi zajmujących się hobbystycznym chowem, hodowlą, rekreacją jeździecką lub zaprzęgową zakupiło tam dobre konie z których są zadowoleni.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
06 marca 2017 22:14
To ja teraz zadam jedno pytanie może głupie pytanie, czy istnieje lista zwierząt rzeźnych? Bo szukam i szukam i nic. Mam wrażenie że w rzeźni można zabić wszystko co nie jest zwierzęciem towarzyszącym, nie jest pod ochroną i na co rzeźnik ma uprawnienia.

Fundacje w obecnej formie to kpina jest. Zamiast pomagać zwierzętom, bawią się w pranie mózgów i trzepanie kasy. 
Nie ma zwierząt rzeźnych tylko zwierzęta gospodarskie. Dane rzeźnie mają swoje specjalizacje - nie do każdej zawieziesz konia, nie w każdej ubijają jakieś "rzadkości" typu owce czy kozy.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
06 marca 2017 22:36
To co piszesz o rzeźniach zielona_stajnia wiem, wiem też że rzeźnie rzeźniami ale sam rzeźnik musi mieć uprawnienia na dane gatunki, nie każdy może zabić konia np, pytam właśnie o tą osławioną listę zwierząt rzeźnych z której mają być konie wykreślone.
A medal jak zwykle strony ma dwie .
Chamstwo ,  bójki  , prymitywne zachowania ( nie koni , tylko człekokształtnych ) - to nie ma szans na przetrwanie w erze mediów społecznościowych . Ten  Skaryszew  to prawdziwe kuriozum , na nie-miarę naszych czasów .
Jak taka onuca z czasów wojny - kiedyś przydatna , pożyteczna i dopasowana do potrzeb , dzisiaj śmierdzący relikt .
Nie ma czegoś takiego - co najwyżej zmienią status konia ze zwierzęcia gospodarskiego na towarzyszące, to pociągnie za sobą jeszcze większe cierpienie, bo zamiast zabić w kraju konie będą targane za granicę. Ciekawe jak zostanie rozwiązany problem dopłat, bo należałoby zlikwidować dotowane programy hodowlane, bo ARiMR nie ma prawa dotować np. hodowli psów czy kotów, jak dopłaty rolno-środowiskowe, gdzie wymagana jest określona obsada sztuk na hektar - jako zwierzęta towarzyszące konie nie będą brane pod uwagę, więc spora pula pojedzie wprost do rzeźni od rolników, którzy utrzymywali np. stadka koników polskich czy hucułów do wypasania łąk. Nie pamiętają już co taka sytuacja wywołała w USA?
Zielona- jak zwykle racja z wyjątkiem tych zwierząt towarzyszących - otóż liderzy tzw" fundacji" domagają się wpisania koni na listę zwierząt towarzyszących. Jest na to oddzielny wątek. Będzie można wtedy więcej protestować, bo transport zwierząt i inne takie.
Na mnie tara tez sie wypiela, widocznie za mala sensacja by byla. Wczoraj mowili ze zebrali 300 tys na wykup 😲 szok. Pomogla mi za to inna fundacja, ija tez wpieram fundacje. Bo tak.
Ja osobiscie uwazam , że ten targ nie powinien istniec, tak samo jak sprzedaż
koni na rzez,bo po prostu nie popieram tego.
http://www.stopskaryszew2012.pl/

Kolejna może i słuszna ale zbyt chora akcja .Nagonka .
Dlaczego tak uważam ? Otóż nie każdy koń który jest w Skaryszewie ląduje na haku a wręcz przeciwnie znajduje właściciela który o tym koniu marzył i kocha go z całego serca .
Oczywiście jestem przeciwna wywożeniu koni na rzeź ale Skaryszew z roku na rok wygląda ładniej-konie bardziej zadbane ludzie z większą wrażliwością .
Proszę was o nie krytykowanie mnie bo uważam że każdy może mieć własne zdanie i proszę abyście i wy się wypowiadali

wklejam link do najnowszego wydarzenia:

https://www.facebook.com/StopSkaryszewStopGlupocie


pełna zgoda
jedno trzeba przyznać, medialna nagonka od kilku lat przyczyniła się do tego, że konie są w miarę zadbane, czyste i mają zrobione kopyta,
również infrastruktura się pojawiła lepsza w samym miasteczku

Chcę dodać, ze Skaryszew to tradycja, a tak naprawdę setki koni są hodowane na rzeź (są gospodarstwa, które się tym zajmują) i to tam podjeżdżają transporty by je zabrać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się