STOP Skaryszew

Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 marca 2017 08:20
Ja powiedziałam, że ani grosza nie dam na fundacje no nie dam i już !  Jakieś dwa lata temu zwróciliśmy się o pomoc do Tary w ratowaniu konia i co olali nas i konia.
A teraz zorganizowali sobie akcję i udają, że ich te konie interesują. 


Tak samo ja. Ani grosza i innym odradzam.
desire   Druhu nieoceniony...
07 marca 2017 08:32
Na mnie tara tez sie wypiela, widocznie za mala sensacja by byla. Wczoraj mowili ze zebrali 300 tys na wykup 😲 szok. Pomogla mi za to inna fundacja, ija tez wpieram fundacje. Bo tak.
Ja osobiscie uwazam , ze ten targ nie powinien istniec tak samo jak sorzedaz koni na rzez bo po prostu nie popieram tego.


a ja nie popieram sprzedaży na rzeź świnek, krów, kurek, baranków, owieczek.. no ale coś żreć trzeba, a hamburgerem nie pogardze. 😉  😀iabeł:
Sprzedający obławiają się na tym targu, ręce zacierają, ceny dźwigają bo wiedzą, że fundacje kasę zbierają specjalnie na ten czas. Wszyscy płaczą, cieszą się ale zastanawiam się kto tu najbardziej się cieszy... W taki sposób nigdy nie przerwie się tego błędnego koła. A może tak ma być, każdy jest zadowolony, znów można hodować konie na następny targ...fundacje szumu narobią więc kasa znów wpłynie...
Po za tym hodowcy którzy hodują konie rzeźne, nie bawią się w wożenie koni specjalnie na targ, żeby sprzedać konie do rzeźni. Są firmy które zajmują się skupem i nawet przyjadą pod stajnie/oborę/chlew i zabiorą bezpośrednio. Tyle w temacie.
Są firmy które zajmują się skupem i nawet przyjadą pod stajnie/oborę/chlew i zabiorą bezpośrednio.

I nie trzeba ani koni ogarnąć z grubsza, ani ponosić kosztów transportu na targ ani kosztów wjazdy an targ (to też kosztuje przecież). Nie ma kontroli wet , nikt nie sprawdza paszportów (znaczy 1 koń = 1 paszport i tyle). Na Wstępach hodowcy chwalą się przychówkiem i sprzedają konie powyżej cen rzeźnych. A jak fundacje narobią rabanu, to i ceny rosną - i dobrze. Hodowcy zarobią, fundacje spełnią cele statutowe i zrobią szumu do zebrania 1%. PKB rośnie. Będzie na 500+ 😂
desire twoja sprawa. Ja miesa nie jem i nie przyczyniam sie do cierpienia tych zwierzat. Ale to inny temat.
Chcialabym wierzyc, ze oni te konie humanitarnie traktuja w tym Skaryszewie. Wczoraj widzialam film jak kopali konia, ktory sie przewrocil prze ludzka glupote...niech sie sami w glowe ku*** kopna.
Kopanie się z koniem to wyraz głupoty a nie okrucieństwa - to w końcu jeden ze sposobów naturalnego komunikowania emocji pomiędzy końmi. Nie propaguję tego i nie pochwalam .... bo to głupio wygląda i  człowiek nie jest w stanie odpowiednio mocno kopnąć aby zadziałało.
anil22, ale nie trzeba wierzyć, wystarczy na filmy spojrzeć. A debil kopiący czy bijacy konie znajdzie sie wszędzie. Nigdy nie widziałaś na zawodach żeby kogoś poniosło?
anil22 no właśnie- widziałaś filmik. A czy widziałaś aby KTOKOLWIEK na tym filmiku temu koniowi pomógł? Bo ja nie. I jeśli naprawdę chcieli by pomagać to zrobiliby wszystko żeby powstrzymać tego człowieka a nie stali sobie obok i kamerowali.

Na studiach sporo się naoglądałam jak wygląda wychów zwierząt. I nie raz miałam łzy w oczach i nie, nie była to hodowla koni. Konie rzeźne pasą się na pastwiskach, bo rolnicy mają ich dużo i nie odbywa się to na skalę przemysłową. Ogólnie są bardzo dobrze traktowane zanim pojadą do rzeźni. Widząc to wszystko nie jestem w stanie zjeść żadnego z tych zwierząt. Jasne, że chciałabym żeby zwierzęta w ogóle nie były zabijane. Nie potrzebuję mięsa w swojej diecie. Bez skórzanych torebek, butów i sprzetu jeździeckiego też bym jakoś przezyła. Chciałabym bardzo ale wiem, że to niemożliwe. A większość tych świętoszków z fundacji wpieprza mięso aż im się uszy trzęsą i płaczą nad końmi, które z tych wszystkich zwierząt są najlepiej traktowane. I kto tutaj jest hipokrytą?
Nie mówię oczywiście o zagłodzonych koniach, które zdychają gdzieś w swoich odchodach bo to jest patologia i w takich przypadkach fundacje powinny pomagać. Bo takiego konia to żadna rzeźnia nie przyjmie, bo po co im same kości.

edit. Dokładnie, nie raz się widzi jak zawodnicy albo rozpieszczone bachory znęcały się nad swoimi końmi bo im coś nie wyjdzie. Czy to w domu czy na zawodach. W takim razie może zakażmy jeździectwa? Takich ludzi powinno sie po prostu karać. Niezależnie od miejsca...
Serio normalne jest kopanie lezacego konia?? Nawet zwierzeta tego nie robia...
W tym sek, ze otoczyla tych ludzi banda burakow inie pozwolili im dojsc blizej.
Ja rozuniem, moze kogos poniesc ale nie mozna chyba sie gofzic z takim zachowanie. Bo wtedy wszystko mozna usprawiedliwic.
Bez skórzanych torebek, butów i sprzetu jeździeckiego też bym jakoś przezyła.


To dlaczego masz skórzany sprzęt i nawet tu na forum wstawiasz zdjęcia. Zacznij od siebie a nie "chciałabym, mogłabym", ale jednak nie, bo taki lepszy ładniejszy, łatwiej dostępny? Uważam, że jeśli się takie teorie głosi należy być konsekwentnym, żeby nikt nie miał możliwości zarzucić hipokryzji. I dopiero wtedy "naprawiać" innych i świat.
A widziałaś jak klacz zachęca źrebaka do tego by wstał i się napił (bo wymię boli od nadmiaru mleka) - kopie go w górną część zadu! To była swego rodzaju przenośnia i szyderstwo z głupoty ludzi.
anil22, ale kto sie godzi? Ale nie można przez jednego debila uważać ze wszystko co tam sie dzieje to zło wcielone. Widzialam film z 2015r i naprawdę nie widzialam tam nic co by godzilo w dobro zwierząt. Jeden zrebak sie przewrócił to od razu ludzie mu pomogli.
Ja nie twierdze ze tam inteligencja przyjeżdża, większość to typowy rolas, ale widac że większość koni to jest zadbana i dobrze wyglada.
SzalonaBibi ale gdzie ja napisałam, że nie używam takiego sprzętu?  🤔 Używam skórzanych torebek, butów i sprzętu o czym zresztą napisałam. Chodziło mi o to, że nie jest mi to w żaden sposób do szczęścia potrzebne i przeżyłabym gdyby nie zabijano po to zwierząt. I chciałabym tego bardzo ale wiem, że jest to nierealne a świata na siłę zbawiać nie zamierzam. Nic też nie mam do osób, które mięso jedzą. Mi by chyba przez gardło nie przeszło, nie jem od kilku lat i nie mam takiej potrzeby. Nigdy jednak nikomu o to uwagi nie zwróciłam i nie zamierzam.
Sonkowa, OT, przypomniała mi sie historia z AMPami i wege posiłkami ;P
Sonkowa , ale jest też sporo informacji  i relacji świadków  o tym , ze ludzie broniący koni ( konia ?)  przed podpitymi facetami sami  zostali pobici przez tych ... jakby ich tu nazwac ... same brzydkie rzeczy mi do głowy przychodzą . Ludzie reagowali,  wbrew temu , co piszesz , no  i niektórzy dostali w zęby. Na filmikach widziałam też skład przelewającego się tam tłumu - krótko mówiąc , mocno  niezachęcający do konfrontacji . No i z relacji mediów wynika , że zgłoszeń o przemocy było do odpowiednich służb  więcej , niż mocy przerobowych owych służb.
To ostatecznie kupili te konie czy ich pobito? bo nie wiem ....
dominoxs, możesz wstawić linki do tych filmików?
Ja na razie znalazłam tylko filmy tego typu
Szacun dla konia - starał się wyhamować... ale 1,2 t nie zatrzyma się w miejscu...
Swoją ścieżką - piękna sztuka  😍

O albo takie filmy
Koniowi zaplątanemu w uwiąz nie pomogły fundacje, czy osoba nakręcająca filmik, tylko ci straszni oprawcy: rolnicy, hodowcy i handlarze rzucili się aby zwierza wyplątać... dziwne jakieś  😁
Gdzieś pod filmikiem znalazłem zapis: jak cie nie stać na dużego to wykup kucyka uratujesz jedno życie!!
To już manipulacja na żywca i pod dzieciaki - bez wstydu zupełnie!!!
melehowicz, a widziałeś jak koń ze strachu tuli się do tira?
Nie no nie mogę... 😵
A ten kasztanek z przełożoną girą przez uwiąz to nawet kocyk miał na dupce 🙂 No, ale mało lansiarski, bo szary kocyk to nie to co rószoffa dereczka
edit. Gaga wyobraźnia ludzka nie zna granic, a im mniej pojęcia o koniach tym bardziej wybujała  😂
ten koc na grzbiecie to też objaw bestialstwa...

zielona stajnia 😉
Mój rąbnięty kucyk jak zabieram go od stada to tuli się tak ze strachu do stajni pod którą jest uwiązany, a ja głupia myślałam, że to z nerwów za resztą stada - czego to człowiek w życiu jeszcze nie wie....
Sonkowa, OT, przypomniała mi sie historia z AMPami i wege posiłkami ;P



Nie denerwuj mnie.  😂
Wiecie zawsze za i przeciw bedzie pelno. Ale nie mozecie zaprzeczyc,że takie miejsca sprzyjaja patologii.
[quote author=Rudzielc_23 link=topic=65714.msg2657852#msg2657852 date=1488882699]
ten koc na grzbiecie to też objaw bestialstwa...
[/quote]Oczywiście
Powinna być derka z aktualnej kolekcji Eskadrona przecież.. Tylko nie wiem czy ripstop czy dralon?

zielona_stajnia jeden z moich czarnych diabłów też się tak do ogrodzenia tuli, jak mu na dłużej z oczu zniknę i sam zostanie...
Ze strachu? Czyli ze co, że się boi siodłania? Albo czyszczenia (nie zawsze siodłam). Znaczy znęcam się? Znęcam!  😀iabeł:

anil22 takie miejsca sprzyjają kontroli. Patologii sprzyja handel końmi "za stodołą", tam nikt nie widzi.
Miejsce nie sprzyja patologii, patologi sprzyja zakup zaniedbanych koni zamiast wlepiania mandatów i spisywania takich właścicieli i poddawaniu ich "hodowli" kontrolom.  Równie dobrze można stwierdzić, że patologii sprzyja stawianie stajni w środku miasta bez wybiegów lub z wybiegami typu "wywietrznik" lub organizacja jakichkolwiek zawodów, bo konie w takiej sytuacji trzeba gdzieś zgromadzić, rozładować i załadować oraz uwiązać.

Edit. Jedna z fundacji, która wykupiła parę sztuk już płacze o paszę, witaminy, kantary i uwiązy  🤔 - to jak kupowali to nie wiedzieli, że tałatajstwo trza potem jeszcze karmić?
A propos filmików: ja bym chciała zobaczyć załadunek i wyładunek wykupionych przez fundacje koni. Nie jednego, a wszystkich...
Ja bym też chciała zobaczyć umowy kupna-sprzedaży tych koni. Bo to że młode, zdrowe (na takie wyglądały) i ładne to już widzieliśmy.
[quote author=_Gaga link=topic=65714.msg2657869#msg2657869 date=1488883637]
A propos filmików: ja bym chciała zobaczyć załadunek i wyładunek wykupionych przez fundacje koni. Nie jednego, a wszystkich...
[/quote]


👍
mam dokładnie takie samo zdanie.
Plus potem utrzymanie tych koni. Nieststy - koń, który spędza całe dnie na nicnierobieniu na pesudopastwisku - to nie ejst koń zdrowy. To tak jakby powiedzeć, zę człowiek, który cały dzień na kanapie leży jest zdrowy.
Placzace tez były. I klacz, ktora miala synka i je bestie rozdzielily (wielkie bydle syneczek)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się