Ochraniacze

To brałabym 3 chyba w takim przypadku mimo wszystko 🙂

Tutaj masz wymiary ze strony amigo rozmiaru 2 i 3

Rozmiar - 2 - to rozmiar dla małych koni i dla dużych pony - zapinany na 5 rzepów
wysA-72cm/ wysB-58cm

Rozmiar - 3 - to rozmiar najbardziej popularny dla dużych koni - zapinany na 5 rzepów
wysA -82cm/ wysB -64cm

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
01 marca 2017 23:26
Ja ostatnio musiałam nabyć transportery, bo mi ekipa z 4 komplety w ubiegłym sezonie dobiła.
Z racji nietypowych gabarytów Mucia nabyliśmy Premier Equine i uwaga...przeżyły już cztery trasy i nadal są bez dziur i dojechały na nogach 😜
Horze czarne moje ukochane już nie dawały rady... jeden transport i sito.
Puma Dzięki! Pomierzę nogi i zamawiam w takim razie 😉
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
04 marca 2017 15:37
Ma ktoś do sprzedania Veredusy albo Zandony w rozmiarze full i przystępnej cenie ??? Pilne !
Czy ktoś z was wie w jakim sklepie internetowym dostanę ochraniacze Eskadron z najnowszej kolekcji ale na TYŁ?

Za duże zdjęcie!
Na tył bierzesz chyba po prostu rozmiar większe te same co na przód.
plunia też tak z początku myślałam ale na katalogowych zdjęciach kolekcji te na tył mają 3 rzepy.
Trzcinka, a jesteś pewna ze większy rozmiar nie ma 3 rzepow? Bo tak często jest
xxagaxx nie wydaje mi się, na stronie sklepu jest tylko dopisek po wejściu w ochraniacze "cena za parę (przody)". Aczkolwiek warto napisać maila z zapytaniem, może faktycznie jest tak jak mówisz, dziękuję za pomoc  😀
Trzcinka ja mam tyły eskadron i mają 3 rzepy 🙂 więc chyba powinny wysokie tyły mieć 3 🙂
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
11 marca 2017 12:02
[CIACH] - sio do ogłoszeń!
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
25 marca 2017 19:29
Dziewczyny, na razie mocno z ciekawości, jak jest z przewiewnością ochraniaczy Woof Wear?

Konkretnie chodzi mi o Woof Wear Club lub Woof Wear Single lock brushing boots.

Z góry dzięki za odpowiedzi!  :kwiatek:
martva, mój wychodz w single lockach na padok, po kilku godzinach w upale nogi są spocone. ale przy takiej pogodzie do +8-20 wraca i są suche.
Dziewczyny, na razie mocno z ciekawości, jak jest z przewiewnością ochraniaczy Woof Wear?

Konkretnie chodzi mi o Woof Wear Club lub Woof Wear Single lock brushing boots.

Z góry dzięki za odpowiedzi!  :kwiatek:



Polecam wpis http://quantanamera.com/kompendium-ochraniaczy-czesc-i/
Ja też je mam,ale jeszcze nie używałam...natomiast jestem zachwycona, konstrukcją i wykonaniem które wydaje się być mega solidne.
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
26 marca 2017 14:15
Jakie ochraniacze polecacie do skoków już poważniejszych z dobrą wentylacją , porządną skorupą , dobrym żelem wyłożone i w przystępnej cenie od 100 do 250 tak mniej więcej .
KoniaraHors, ale 100 - 250 zł za komplet?
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
27 marca 2017 16:02
Nie tylko przody  😜
??
"Nie tylko przody" = czyli jednak komplet?

A ja szukam pomysłu na ochranicze padokowe, w których się noga całkiem nie ugotuje.
Uprzedzając pytania - są potrzebne (koń intensywnie korzysta z padokowania  😁 i jest kuty na 4).

Wychodzi na około 6 godzin dziennie. Zwykłe skorupy odpadają (mamy jedną nóżkę bardziej po źrebięcej kontuzji i skorupkowe tyły się nie dopinają).

Myślałam o czymś takim: https://animalia.pl/horze-supreme-impact-dressage-brushing-boots-czarne-2-szt/szczegoly/34728/

Ktoś może miał?
Ze względu na materiał na pewno będą lekkie i elastyczne, myślę, że powinny się sprawdzić, ale nigdy nie miałem z nimi bezpośredniego kontaktu.
olq ja takie mam (przody i tyły), ale koń w nich pracuje. Noga poci się trochę pod nimi, są ciężkie do czyszczenia, pod zady zawsze wleci nam piasek (ale tak mamy w każdych ochraniaczach 😉). I przody się upierdliwie zakłada
I w realu maja 3 rzepy 😉
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
28 marca 2017 16:09
Nie tylko ochraniacze na przednie nogi .
rudziczek   Małe i duże.
28 marca 2017 16:55
Koniara Hors Jesteś moim mistrzem😀 Używaj przecinków, bo nie wiadomo co masz na myśli. Czy miało być "nie tylko na przody" czyli na przody i coś jeszcze, np. na tyły, czy "nie, tylko na przody" czyli poza ochraniaczami na przody nie chcę nic więcej.
http://karinosklep.pl/home/479-ochraniacze-stajenne-cosy-.html#/rozmiar_dla_oglowia_ochraniacze_czapraki-full

Czy ktoś zna te ochraniacze? Wydaje mi się że są najtańsze z stajennych ochraniaczy. Ktoś z was poleca coś konkretnego?
Zorilla, to są Yorki i w innych sklepach można je wyłapać jeszcze 5-10 zł taniej 😉
Dość gruby neopren (ale za to solidny), podkładki średnio puszyste. W tej cenie raczej nie mają konkurencji. Taniej wypadną tylko stajenne ocieplacze na polarze.

http://www.sklep-skoczek.pl/kentaur-ochraniacze-stajenne-pro-tylnie.html

Ja posiadam takie, fajne i sprawdzają się też jako transportowe,

rudziczek   Małe i duże.
29 marca 2017 08:06
Mam laickie pytanie- czy ochraniacze stajenne nie grzeją bardzo nogi? Ja używam tylko tzw ocieplaczy z futerkiem lub polarem właśnie w celach grzania, jeśli jest taka medyczna potrzeba. Trzymają ciepło bardzo dobrze. Takie neoprenowe ochraniacze z kołderką w środku nie będą działały podobnie lub jeszcze bardziej? Jeśli tak, to jakie jest wskazanie do używania ich codziennie przez całą noc? Ja rozumiem, że konie drogie i podkute na 4 nogi, ale czy to nie szkodzi na ścięgna? Pytam z czystej ciekawości. Jeśli odpowiedź już kiedyś padła, to przepraszam, ale ja nie znalazłam.
Jakie by to nie były zawsze będą trochę grzały nogi. Ja używam ochraniaczy kiedy jest potrzeba,  a więc kiedy jesteśmy w nowej stajni,  transporcie itp. Ważne aby nie uciskały  nogi, nie utrudniały krążenia, a jak najlepiej chroniły przed urazem.Te które podlinkowalam są właśnie takie  luźniejsze a przy tym stabilnie trzymają się na nogach.
rudziczek, ochraniaczy stajennych używa się generalnie w przypadku koni:
a) starszych (z problemami z krążeniem wywołującymi opoje)
b) innych, u których występują opoje
c) w ciężkim treningu aby przyspieszyć regenerację mikrourazów
d) po kontuzjach przy wskazaniu lek weta na grzanie
Ochraniacze stajenne nie mają za zadanie ochrony przed kontuzjami, czy ochrony w transporcie. Mają grzać i pobudzać krążenie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się