STOP Skaryszew

O a ja już wiem jak to jest dostać falą hejtu
Właśnie po mnie jedzie jak po łysej kobyle nijaka Aneta Urbanik - autorka wstawionych przeze mnie (i skomentowanych na YT) filmów... Jeeessu wcześniej uważałam, ze "zieloni" to postrzeleńcy po prostu... teraz jestem pewna, że to psychopaci 🤔
_Gaga, dawaj cytaty, to się pośmiejemy  😁

Mnie zastanawia troche inna rzecz, zbaczając z kursu Skaryszewa. Ile razy widywałam zdjęcia psów, które "tyle lat spędziły w schronisku/fundacji, są stare, schorowan i nikt ich nie chce!", a potem akcja szukamy domku dla takiego psiaka i... albo nikt się nie znajduje, albo ktoś bierze psa i po krótkim czasie wraca do fundacji bo coś tam coś tam.  🤔wirek:  Serio? Nikt na całą Polskę nie chce przygarnąć psa/ nie potrafi się nim zająć?  🤔wirek: A może fundacjom zależy na takim medialnym spie?

I żeby nie było, nie zrównuje KAŻDEJ fundacji na jednym poziomie. Mam psa z adopcji i nie mogę złego słowa powiedzieć, chociaż zapisały sobie panie z fundacji prawo do wizyti i nigdy ich nie było  😉  u mnie na kontroli, na zasadzie "pozbyłyśmy się problemu", no ale jako tako ja nie narzekam.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
07 marca 2017 13:10
Nie wytrzymałam, ciekawa jestem czy komentarz zostanie osunięty.

Gaga zielona to jestem ja ( vege, własne kosmetyki, nie używa kremów ze sklepu do twarzy, własny ogródek i przez 5 m-cy w roku niezależność żywnościowa, plany na odłączeni się od dostawcy prądu itd.) - ale ci ludzie w większości są poje..ni. Sekta jak każa inna. Jakby wpadli w  towarzystwo miłości do żołnierzy wyklętych to by tak samo zaciekle bronili kolejnej idei fix.

Co do psów ze schronów "reklamowanych" przez fundacje... cóż - jako osoba z dwójką dzieci, domem z ogrodem, koniem, jeżdżąca często "na łono natury" - nie przeszłam selekcji adopcyjnej🙂 Miałam wrażenie, że dla tych psów nie szuka się domu tylko pałacu z matką zastępczą.
kotbury, bez urazy... ale nie wiem jak nazwać takich ludzi :/
Napisałam komentarz Tarze na fb ciekawe czy też usuną:
"nasz koń przez bandytów musiał zostać bardzo krótko przywiązany bo go bili " akurat byłam przy tej całej sytuacji i po co kłamać! Ten dziki tłum nas nawet by stratował dobrze że był filar - koń został przywiązany przez chłopaka z fundacji uwiąz miał może 2 cm od rury- nie wiedziałam, że tak nazwiecie kolegę- koń trochę spłoszony się rzucał i sznurek opadł mu na nozdrza i utrudniał oddychanie to nakręciło tłum że się koń dusi. Nikt konia nie bił tylko ludzie krzyczeli i płoszyli zwierzaka - mam sporo zdjęć  z tej sytuacji. Proszę nie zmieniać relacji - jeśli tam Pani nie było bo to jest bzdura! Chłopak dobrze zrobił bo by konia nie utrzymał ale faktem jest to że przywiązał go za krótko...dlatego tłum szydził i domagał się weterynarza...A niestety jak chce się ratować to trzeba świecić przykładem..."
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 marca 2017 16:11
A to widzieliście?
Ja tego w poniedziałek nie widziałam byłam w godz.10-13.30
Strzyga serio?  😲 Chyba właśnie straciłam wiarę w ludzi..
Strzyga, ostrzegaj  😕 To raczej komentujących należy ratować. Pytanie czy wystarczą sesje z psychologiem czy potrzeba już kaftanik.
Empatia i szacunek do życia wręcz pociekły z tych wpisów!   🤔wirek: 😤
Emocje - tak samo jak "motłochu" na targu...
Nikt nikogo ani niczego nie szanuje...
Wychodzą pierwotne instynkty...
SzalonaBibi ale gdzie ja napisałam, że nie używam takiego sprzętu?  🤔 Używam skórzanych torebek, butów i sprzętu o czym zresztą napisałam. Chodziło mi o to, że nie jest mi to w żaden sposób do szczęścia potrzebne i przeżyłabym gdyby nie zabijano po to zwierząt. I chciałabym tego bardzo ale wiem, że jest to nierealne a świata na siłę zbawiać nie zamierzam. Nic też nie mam do osób, które mięso jedzą. Mi by chyba przez gardło nie przeszło, nie jem od kilku lat i nie mam takiej potrzeby. Nigdy jednak nikomu o to uwagi nie zwróciłam i nie zamierzam.



Nie napisałaś, że nie używasz tylko "mogłabyś nie mieć". Jeśli twierdzisz, że to złe to dlaczego kupujesz? Tylko o to mi chodziło, nie trzeba czytać między wierszami, piszę wprost. Po prostu tego nie rozumiem, tyle.
Nie uważam, ze to złe. To Ty źle odbierasz moje wpisy. Napisałam, ze nie jest to niezbędne do mojego życia i gdyby zakazano zabijania zwierząt to bardzo by mnie to ucieszyło i oprócz jedzenia mięsa mogłabym zrezygnować również z tego. Nie zamierzam na sile zbawiać świata i jestem świadoma, ze jest to nierealne do wykonania.
Nie uważam, ze to złe. To Ty źle odbierasz moje wpisy. Napisałam, ze nie jest to niezbędne do mojego życia i gdyby zakazano zabijania zwierząt to bardzo by mnie to ucieszyło i oprócz jedzenia mięsa mogłabym zrezygnować również z tego. Nie zamierzam na sile zbawiać świata i jestem świadoma, ze jest to nierealne do wykonania.


Ok, w takim razie źle zrozumiałam, przepraszam.
Strzyga serio?  😲 Chyba właśnie straciłam wiarę w ludzi..


niestety, w bardzo wielu grupach społecznych nienawiść jest na porządku dziennym. 🙁 tego typu wpisy można spotkać na każdym kroku. i to mnie przeraża. Często wzywanie do samosądu i absolutne życzenie najgorszego drugiemu człowiekowi. 🙁
Strzyga - też widziałam ten wpis i wstrząsające komentarze. Brzydzi mnie głupota. Idąc za Lecem "Czasami podpalacze są przeświadczeni, że nosili przed narodem pochodnię"...
http://fakty.tvn24.pl/fakty-w-poludnie,98/fundacja-tara-wykupila-34-konie-przeznaczone-na-rzez,721243.html

Fajnie, ze ktoś powiedział ze jest lepiej. Ale serio, stan koni pozostawiał wiele do życzenia bo nie były wyczyszczone? SERIO? Kopanie w koniowozie to objaw czego? Że wiedzą iż jada na śmierć? I wciskają takie rzeczy ludziom co nie mają pojęcia o pojęciu i później laicy również są oburzeni strasznym Skaryszewem.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 marca 2017 20:07
xxagaxx, 34 konie? Za ponad 300 000? Na serio?
Metoda na biznes dla "handlarzy", nie wyczyścić konia, pojechać na targ, dostać 2x tyle, ile warty w rzeźni  🤣
Jakiś chyba żart ,tylko 34 a uzbierali ponad 300tyś. 😵
PS zapomniałam o kosztach utrzymania fundacji pewnie jakieś 200tyś.
i na pewno nie są to koszty utrzymania koni 😜
Może to jakieś niedoinformowanie telewizji? Albo wiecie, reszta na leczenie i koszty związane z utrzymaniem 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
07 marca 2017 20:21
xxagaxx, a przepraszam, podobno już ponad 400000. A w innym wątku narzekają, że ludzie nie chcą płacić solidnej kasy za konie. A tu? Proszę bardzo 😀
Jakiś chyba żart ,tylko 34 a uzbierali ponad 300tyś. 😵


Info z Tary to uratowali 34 konie a nazbierali 411tys.  Centaurus 303 tys. nie podali ile koni uratowali .
34 konie... to po ile oni je kupowali przepraszam, po 10 tyś?
Z filmików widziałam ładne odpasione zimnokriwiste konie - na chwilę obecną jest to normalna cena za takiego konia, takich co faktycznie prosiłby się o "uratowanie" był ułamek z tego co ładowali na transporty fundacyjne.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
07 marca 2017 20:34
Czyli te faktycznie potrzebujące pojechały tam gdzie miały a fundacje brały co ładniejsze tak?
No np na fejsie tara wrzuciła jak przyjechało 6 żrebaków i jeden wałach, brali to co w dobrym stanie i tańsze 😉
Przeglądając filmiki i zdjęcia, to taki nasuwa mi się wniosek - młode zimnokrwiste, jakieś kuce, trochę szlachetnych koni. U Centaurusa widziałam jednego faktycznie takiego co pewnie mnie by serce chwyciło - utytłanego po złamaniu nogi - tyle, że przypuszczam, że ja pomogłabym mu zastrzykiem z witaminy M, a ten koń będzie latami "zbierał fanty" na swojej tragedii :/
Przecież z zyskiem można potem po cichu sprzedać kto by sprawdzał 🏇 🏇
34 konie 😀 a mieli wykupić wszystkie 😀

Ludzie naiwni wpłacali, a tu tylko 34 sztuki i to jakie dorodne, zadbane i zdrowe.
A co z tymi biednymi co tak pokazują na filmach (często z 2000 roku)??


I te lewe konta na stronie Tary w komentarzach o treści "wpłacajcie dalej"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się