STOP Skaryszew

To rozumiem że teraz sporo zaoszczędzili na utrzymanie i leczenie? Powoli cena sianka i słomy spada, zaraz rolnicy i zapas zboża zaczną wyprzedawać, przez jakiś czas zbiórki nie będą potrzebne 🙂 Miło wiedzieć że te pieniądze zostaną dobrze spożytkowane.
A po co im stare i chore? Tylko z takimi potem kłopot.
Tłumaczą, że wsparli finansowo innych 🙂
To tak można? 😲 A ja gupia taka cały czas myślałam że ludzie wpłacali określonej fundacji na określony cel. I jak mam być całkiem szczera, nie raziłoby mnie w zupełności gdyby reszta pieniędzy poszła na utrzymanie wykupionych koni. Wręcz przeciwnie. To by oznaczało przemyślaną organizację. Podobnie jeśli to wsparcie to wsparcie innych fundacji. Gorzej jeśli wspierano prywatne osoby w prywatnym zakupie.
Przecież i tak nie rozliczy ich nikt z tych pieniedzy, co za różnica....Ci wsparli tamtych, tamci innych, fundacja fundację brrrr
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
07 marca 2017 22:30
Centaurus 37 koni za 207 tys, lepiej się targują czy fundacja mniej kasy trzepie? To i tak wychodzi na to, że albo konie bardzo ciężkie albo ceny mięsa sporo skoczyły. O, ten konik to pewnie z 800 kilo żywej wagi (przy cenie 6-7 zł/kg tyle średnio wychodzi na konia), w dodatku jakiś taki cierpiący i potrzebujący ratunku
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17191076_1411974612206885_8116680896163604926_n.jpg?oh=7e40632139686ee13abf4b8e567a88d4&oe=5969D9A6[/img]

Albo ten (ponoć początkowo wołano za niego 15 tys)
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17191471_1411973345540345_7407219320315781290_n.jpg?oh=49217997aa0c0e9224cf2942329e2223&oe=59365B20[/img]
Z fb odpowiedź na pytanie, czy kuce ( tu chodziło o jakiegoś takiego poniżej metra) też jadą na rzeź: Stajnia Stowarzyszenie "Benek" Niestety są specjaliści w skupie koników polskich kucy huculow wyworza je do Francji i z racji tego że mają mięso podobne w budowie do oslow robią z nich salami
Lubię to! · Odpowiedz · 1 · Wczoraj o 10:27
Z profilu Centaurusa: Średnio za konia dali 6-8,5 tysiaka, za tego siwka 10 tysięcy (za szlachetnego! pińciu rzeźników za takie pieniądze na niego czyhało jak nic 🤣 ) chyba muszę się przebranżowić na handel szlachetnymi końmi na mięso, widać żywiec koński chodzi po przeszło dwie dychy, człowiek uczy się całe życie 😉

Tara dała średnio z 10k za konia, nakupili źrebiąt, parę dorosłych zimnokrwistych i cośtam szlachetnego, już kurna widzę jak rzeźnie się rzucają na kupowanie 1,5 rocznego szlachetnego konika za takie pieniądze 😀 (jest na ich fb, uratowany bo miał takie smutne oczy, żeby wiedzieli jakie smutne oczy robi mój niemój koń jak musi chodzić pod siodłem zamiast żreć sianokiszonkę 😁  o ten mikry konik).

W ogóle co to za gwałt na języku polskim, jakieś "wykupywanie" jak ktoś sobie za cudzy hajs nakupił koni dla przyjemności własnej? I teraz dać na siano, dać na stajnie, a akcja gnój i akcja kowal jak zwykle 3 razy w roku, tyle dobrostanu i miłości.

Bardziej mnie dziwi że są kretyni, którzy wierzą w te wierutne bzdury i mają więcej niż 14 lat i dostęp do finansów ponad kieszonkowe od mamy 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
07 marca 2017 22:50
Zapewne w przyszłym roku już nie 2 fundacje będą żebrały o kasę na wykup biednych konisiów ze Skaryszewa co paczą i są utytłane i muszą wysłuchiwać niekulturalnego słownictwa swych panów, a co najmniej ze 20.


I teraz dać na siano, dać na stajnie, a akcja gnój i akcja kowal jak zwykle 3 razy w roku, tyle dobrostanu i miłości.


I na dziurawy dach bo konikom się leje na łby (Centaurus od kilku lat ma opracowaną taką metodę)
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 marca 2017 22:50
Misskiedis, ależ ten siwek piękny 


Widziałam niejednego koffanego konika w rószoffych transporterach robiącego większa panikę niż ten kucyk przy tirze  🙄
Misskiedis, ja podejrzewam że Tara tak dała popalić hodowcom i handlarzom w Skaryszewie w poprzednich latach, że po prostu nie chcieli im sprzedawać. Fajne to to siwe, co tak smutno paczy, bida jak nic 🙂 I maść taka przez całe moje życie wymarzona. Teraz mi żal że nie pojechałam. Ale oczywiście od stycznia się szykowałam, ogłaszając podróż wszem i wobec. Jak sójka do odlotu.
a mnie to wkur* wili na maksa. gdzie te konie o ktore nalezy na prawde walczyc? gdzie te biedne, stare schetane szkapy? same kur*a mlode zdrowe silne konie.  a potem bedzie bida bo to pali jak TIR przeciez!
Rawicz sie oblowi jak zwykle w tych szlachetnych chudych szkapach. "wykupywanie" zimnioków za 14 tys sztuka? serio? na to szly te datki?
w przyszlym roku bedą kupowac po 20 tys? a za kolejne dwa po 30?
i co, nie raz nie dwa nie ma miejsc w fundacjach dla staruszków ze szkólek czy nawet prywatnych ale na 37 zimnioków jest?
uhh!!  👿

Tara to jedna wielka ściema... zebrali 2 razy więcej od Centaurusa a wykupili mniej . W tym kilka źrebaków - po co ? Od kiedy źrebaki za taką cenę są brane przez handlarzy na mięso?  Nie widziałam u nich żadnego konia który rzeczywiście trafiłby na rzeź.  Nie wiem centaurusowi ufam, oni dają te konie później do adopcji, nie są tak zawzięci , rzeczywiście pisali że brali tańsze konie właśnie jak ten ostatni ze złamaniem.

Co do patologi na tym targu - jest owszem. Ja akurat mam przyjemność mieszkać 10 minut od Skaryszewa a moja stajnia jest w Skaryszewie - 2 minuty od tego targu. Wczoraj stało u nas koło 30 koni tymczasowo które ktoś kupił . Dwa zostają z nami - kupiła je jakaś Niemka, prosto z tira - i to są konie potrzebujące - jeden ze złamaną nogą i zapaleniem górnych dróg oddechowych, drugi chudy tak że można policzyć żebra. Dziś już był wet - ten pierwszy ma średnie rokowania. Narazie przechodzą kwarantannę, będą u nas w pensjonacie ( pani wykupiła i wstawiła , ale nie będzie z nich korzystać). Generalnie zastraszone zwierzaki, bojące się , bardzo grzeczne.  Nie są wysokie , jakieś 150 cm w kłębie kosztowały 3-4 tys.

Patologia na tym targu jest , ale ona zdarza się wszędzie. Przyjedzcie sobie na wystawę ogierów zimn. - odbywa się u nas właśnie. Tu konie są zadbane , odpicowane, cenowo 20 tysiecy plus. a patologia taka sama. To co widziałam po zakończonych pokazach było straszne - pełno alkoholu, butelki, szkło wrzucane na padok, załatwianie swoich potrzeb w boksie konia, wsiadanie na nie, na betonie , i kopanie i okładanie batem po głowie nie wiadomo w jakim celu. Załadunek gdzie konie się przewracały , spadały z rampy, były z całej siły kopane po głowie. To wynika z mentalności wieśniaka bo inaczej nie mogę tego nazwać. Bo można inaczej - wyobraźcie sobie że ja wprowadziłam tego konia bez problemu do przyczepy, ot wystarczyło zarzucić bluzę na głowę. Oczywiście przez wieśniaków zostałam wyśmiana że cackam się z koniem. Więc takie rzeczy nie zdarzają się jedynie na targach gdzie konie jadą na rzeź.


Mentalność by trzeba zmienić, pokazać że można inaczej, bo przecież taki targ mógłby być jakoś sensownie zorganizowany - bez tych tirów idących na mięso , bo wbrew pozorom ich nie jest aż tak dużo tam i nie jest to jedyne miejsce gdzie są skupowane - konie jadą na rzeź cały rok.
ciekawe ile koni z pajęczna jedzie w puszki. tam jakos tak fundacje nie krzyczą?

dlaczego nie ma fundacji przy załadunkach po zawodach, wyscigach?
gdzie sa te fundacje "ratujące" konie  gdy w szkolkach chore biedaki zapierdzielają az nie padną same albo handlarz nie zabierze?

Ananas007, jeśliby chcieli zmienić mentalność, dało się to zrobić zanim wytoczyli ciężkie działa. Wystarczyło zaoferować pomoc, pokazać jak bezpiecznie tego konia wprowadzić / wyprowadzić "bo kamery paczą". A i handlarze by się cieszyli że nie muszą płacić za to przypadkowym ludziom. Wtedy jeszcze ludzie zjeżdżający na targ mogliby im zaufać. A teraz? Teraz jest wroga atmosfera i szansa na to stracona. Pokazaliby dobry przykład który miał szansę powędrować dalej. Tymczasem jak konik bryka to się odchodzi z kamerką na 25 metrów, a filmiki ze szczęśliwymi fundacyjnymi konikami zawsze kręcone są zza ogrodzenia. Chyba że jakiś biedny konik nie może stać i chodzić, i nie ma ryzyka że kopnie albo przewróci.
Przecież to oczywiste że gdyby człowiek sprzedający konia chciał go wysłać na rzeź, to by wysłał spod domu. Łatwiej, szybciej, i bez konfliktów. Bez straty kasy na paliwo, koniowozy, i bez marznięcia na jakimś targu.
Ananas007, kilka stron temu poruszyłam problem wieśniaka, to zostałam zjechana jak miejska szmata 😎
Ale jak najbardziej popieram to, o czym piszesz
Megane, Tobie chodzi o stan umysłu, a wieśniak się wszystkim kojarzy z wsią. Może sobie inne słowa znajdź?

Na którymś profilu fb jest klacz, opisana jako źrebna, filmik jest "wyprowadzenie źrebnej klaczy z targu". Po czym oni poznają, że ona jest źrebna? Bo moim zdaniem to wygląda na coś innego. Na dodatek pod koniec komentarzy źrebność przeinacza się w grypę....
Rolnik też kojarzy się ze wsią ale niekoniecznie już z wieśniakiem 😉
Odnośnie Skaryszewa może mi ktoś wytłumaczyć tą g*wno burzę? Jaki ma sens przepłacanie za konia który jest wart 2-3 tyś a handlarz dostaje 10 bo koniś smutno paczał i miał brudną dupkę i fundacja go odkupi? przecież to tylko nakręca im biznes i poprawia rentowność kiepskich hodowców.... Niektórzy handlarze sami mówia otwarcie, że nie ma sensu teraz o konia dbać bo lepiej i drożej sprzeda się  taki poszarpany i brudny bo panienki przepłacą i wykupią. I co się tak na ten Skaryszew uwzięli? Mało handlarzy w Polsce?? W efekcie rolnik/hodowca który o swoje konie dba i maja dobrze dostaje tyle samo albo mniej co jakiś ciul co ledwo żywą szkapę na powrózku przytroczy i jeszcze ją ze dwa razy kopnie publicznie - jaki to ma sens? To komu robią koło dupy takimi akcjami... ?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
08 marca 2017 09:13
Serio ktoś jeszcze daje się nabrać na siwka idącego na rzeź? Ludzie nadal nie wiedzą, że siwych nie biorą? Poza tym, czy ktoś może wreszcie głośno powiedzieć, że za te konie wykupione pojadą kolejne? W czym te następne są gorsze, że mają umrzeć? Kiedyś byłam mocno przeciwna wywozowi koni do ubojni, ale zdałam sobie sprawę, że rynek koński, to w większości rynek mięsny właśnie. I tu bardziej trzeba zadbać o jakość tego transportu, a nie go zakazać, bo przede wszystkim trzeba byłoby zakazać hodowli koni rzeźnych. Efekt byłby pewnie taki, jak w USA, gdzie po kilku latach ponownie zaczęły działać ubojnie dla koni.

Poza tym wchodząc do dowolnego oddziału PZHK pierwsze, co rzuca się w oczy, to ulotki "Promocja polskiej koniny". Kurtyna.

[sub]Tak, wolałabym, żeby konie nie były zwierzętami rzeźnymi, ale jestem realistką.[/sub]
Dla mnie to super reklama dla Skaryszewa. Teraz jak ktoś ma kulawego konia, albo z marnym TUV to można go spokojnie opylić w Skaryszewie za 2 razy większą kasę niż w stajni i nikt o TUV czy umiejętności konia nie będzie się czepiał 😉
desire   Druhu nieoceniony...
08 marca 2017 09:20
Niedaleko mojego miejsca zamieszkania raz w miesiącu były takie targi, o dziwo fundacji tam nie było widać, mało moich znajomych którzy płaczą nad Skaryszewem też.. a ci co byli i dla nich tam wszystko grało, to uważają że w Skaryszewie jest "piekło dla koni", a to przecież tak samo wygląda... rozdwojenie jaźni? 😉
bera7 tylko trzeba go jeszcze publicznie poszturchać i koniecznie zmienić kantar na sizal przed targiem😉
pitoszek, no ba!
A kto był osobiście? Ceny faktycznie takie szalone, czy tylko na te konie co nie miały dostać biletu w jedną stronę?
Dla tych co mają facebooka:
https://www.facebook.com/Fundacja-Horacy-426824007422516/?hc_ref=NEWSFEED&fref=nf

Jak tak wygląda koń, który ma dostać bilet w jedną stronę to ten świat na głowę upadł  🤔
Przyzwoity kolorowy konik, który zapewne znalazłby właściciela chcącego sobie powozić rekreacyjnie tyłek.
Hipokryzja.

Edit. Nie wiem czemu nie mogę podlinkować bezpośrednio filmiku - chodzi o taranta w boksie co żre marchewkę 😉
Edit 2 Dalej jest filmik z wybiegu - koń faktycznie potrzebujący pomocy, obdarty ze skóry, kości sterczą, ledwo na nogach stoi.... 😵
Ale fajny łaciatek ! Szukając konia, miałam nawet ochotę na jakaś ,,egzotyczną" maść jakby się trafił fajny koń, ale takiego ładnego to nawet w ogłoszeniach nie widziałam.  🤣

W ogóle tak chwilami sobie myślę, że ode mnie też już powinni konia odbierać, bo się kiedyś idąc po nierównym asfalcie potknął się i upadł na nadgarstki. I ooo i tyłek mu zjechał z trapu jak się opierał przed wejściem do koniowozu. Na pewno czuł, że jedzie do rzeźni! A tu taka niespodzianka, jednak nie!  😁
Przypomina tego taranta z Pana Tadeusza i ma ogon 🙂
[quote author=zielona_stajnia link=topic=65714.msg2658424#msg2658424 date=1488973394]
i ma ogon 🙂
[/quote]

Dokładnie!  😜
przecież Skaryszew to nie tylko konie na rzeź - można tam kupić konie rekreanty pod siodło, czy konie do bryczki, czy ogiery kryjące z papierami
Więc nie wiem o co to halo...
Dodofon, nic a nic nie rozumiesz, nie wiesz 😉 😉 😉 Zapytaj fundacji - one Ci powiedzą jak wygląda PRAWDA!
Bo nocą wszystkie konisie są pakowane do przyczep kierunek Włochy! I dlatego trzeba je wykupić.

Z resztą nie wiesz, że rekreacja to też zło? (To już nie fundacje oficjalnie, to "ludek", który ich wspiera.)
Jak się napisze coś o użytkowaniu koni to się dowiesz, że to męczenie zwierząt, że wrzucasz swój tłusty tyłek na plecy biednego konisia i go męczysz. Zaprzęgi - zło, jazda wierzchowa - zło. Bo konisie się męczą, zieją, pocą i mają takie smutne oczy...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się