STOP Skaryszew

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 marca 2017 12:22
A teraz na fb pełno widomości, bo ścigają jakiegoś tira i chcą chyba te konie odbić  🙄
safie, poważnie? To już mi pozostał popcorn i cola 😀
Ale partyzantka  😎 Jak Macierewicz się dowie o tej akcji to powoła ich do tych swoich sił obrony terytorialnej  🏇
Byłam przeciwko fundacjom mieszającym się do Skaryszewa, ale po tych akcjach jestem ZA. Rolnicy kupę kasy trzepią i jest gitara. Jak tylko ochłoną i przeliczą kasę to w następnym roku przyjedzie ich dwa razy więcej żeby tylko opchnąć konie za kilkukrotnie większą kasę. Jak tak dalej pójdzie to zaczną się pojawiać hodowle nastawione na sprzedaż w Skaryszewie. Nie będzie trzeba karmić, wypuszczać i czyścic, a sprzedadzą za cenę dobrego konia wierzchowego. I tak oto fundacyjky przyczynią się do zwiększenia pogłowia ras zimnokrwistych w Polsce plus w gratisie do spadku dobrostanu tych koni.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 marca 2017 13:24
GDZIE I JAKIM TRANSPORTEM MOŻNA JESZCZE POMÓC WSZYSTKO O TYM TIRZE I TYCH KLACZACH POMÓŻCIE UDOSTĘPNIAJCIE MAMY MAŁO CZASU POCZĄTEK  NUMERÓW REJESTRACJI TO..........WZW9  NR BOCZNY NA KABINIE KIEROWCY 1722
Takie cos mam na fb
Byłam przeciwko fundacjom mieszającym się do Skaryszewa, ale po tych akcjach jestem ZA. Rolnicy kupę kasy trzepią i jest gitara. Jak tylko ochłoną i przeliczą kasę to w następnym roku przyjedzie ich dwa razy więcej żeby tylko opchnąć konie za kilkukrotnie większą kasę. Jak tak dalej pójdzie to zaczną się pojawiać hodowle nastawione na sprzedaż w Skaryszewie. Nie będzie trzeba karmić, wypuszczać i czyścic, a sprzedadzą za cenę dobrego konia wierzchowego. I tak oto fundacyjky przyczynią się do zwiększenia pogłowia ras zimnokrwistych w Polsce plus w gratisie do spadku dobrostanu tych koni.

wytłuszczenie moje

Nie rozumiem, dlaczego wobec tego jesteś ZA?

Niech zaczną ratować wszystkie krowy, świnie, kurczaki, króliki, kaczki.... Przecież te zwierzęta też przechodzą piekło w rzeźni ale co tam.. Konisie mają strach w oczach i są biedne.... Chyba nigdy nie zrozumiem ludzi....

Oj, żebyś się nie zdziwiła. Jak można od ludzi wyłudzić pieniądze, każde paczące oczy należy wykorzystać.

W naszej stajni przed końmi były krowy, z których właściciel zrezygnował wlaśnie na rzecz prowadzenia małej stajni pensjonatowej. Działaczka pewnej psiej fundacji spojrzała w oczy jednej z krów (nie wiem, na jakiej zasadzie wybrała akurat tę krowę do swojej akcji, bo nie byla to krowa jedyna) i w tym wzroku wyczytała, że krowa prosi o ratunek. Dała rzewne ogłoszenie (oni wszyscy piszą je na jedno kopyto), że krowa wiernie służyła, a teraz ma z życiem się pożegnać, jest smutna bo przeczuwa, co ją czeka, dajmy jej szansę, żeby jeszcze mogła popaczeć na trawę, bzyczące muszki i chmurki na niebie.

Plan był że wykupi i krowa pojedzie do kogoś, komu fundacja będzie płacić za jej utrzymanie. Niestety, zbiórka nie przebiegła tak sprawnie, jak się spodziewała, bo jak się objawiła z pieniędzmi, krowa już opuściła nie tylko padół ziemski, ale i czyjejeś talerze.

I teraz zachowam się wrednie, bo dowodów nie mam, ale uważam, że fundacyjni zbieracze gros wyłudzonych pieniędzy ładują do własnej kieszeni na własne potrzeby. Otóż dziwnym zbiegiem okoliczności po nieudanej akcji wykupu krowy przyniosła dla swojego konia nowy kantar! Przyjechał w jakimś porwanym i powiązanym sznurkami starociu, obcierającym i nie dającym się zdjąć, a dopiero po upływie jakiegoś czasu, po akcji krowa koń dostał nowy kantar. 

Oj trusia, trusia.  Moja wypowiedź jest częściowo ironiczna. Jak ci ciężko rozgraniczyć która to speszjal for ju zrobię edycję i dopiszę gdzie.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
08 marca 2017 14:51
Ciekawe, kiedy ktoś podniesie głos, że koniarze skupieni wokół największego jeździeckiego portalu w Polsce są mordercami wysyłającymi konie na rzeź, bo krytykujemy fundacje.  🤔wirek: Odliczanie, czas, start.
Już dawno się podniósł. Może nie stricte o RV, ale o jeźdźcach ogólnie plus RV. Nigdzie oficjalnie tego nie przeczytasz, ale wystarczy pogadać z niektórymi osobami mocno związanymi z Vivą czy Pegasusem i się dowiesz jakim jesteśmy złem. Najśmieszniejsze jest to, że koniarze którzy są związani z fundacjami to zazwyczaj ci co nie dała bym im dotknąć swojego siodła, a co dopiero konia.
Ale to niesamowite jest 😀 Co za organizacja! Teraz jeszcze gonią tira i....nadal zbierają pieniądze! Szacun i czapki z głów!  😜
milenka_falbana, Na co? Na tira?  😜
Na tira, na tira🙂 Na jego zawartość 🙂
Ktoś wykazał pomyślunek żeby skontaktować się z organizacjami we Włoszech - i tu akurat się zgadzam, to we Włoszech powinni oprotestowywać kupowanie koni a nie u nas ich sprzedawanie... No ale Polak Polakowi zawsze wilkiem będzie :/

Przyszła mi do głowy jedna rzecz - czy końskie fundacje nie sa jedynymi, które w ogóle KUPUJĄ zwierzęta? Czy psie fundacje "wykupują" psy z pseudohodowli? Co się dzieje w przypadkach wykrycia takowych? Czy zwierzęta są odbierane właścicielom? I gdzie trafiają? Do schroniska, domów tymczasowych? Jak to działa , ktoś wie?  :kwiatek:
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
08 marca 2017 16:39
Są odbierane i trafiają i do schronisk i do domów tymczasowych. Niektóre później do adopcji. Znajoma ze stajni ma labka z takiej adopcji.
Ja nigdy nie słyszałam, aby fundacja (psia) wykupowała zwierzęta z pseudo. Zazwyczaj jest tak, że obserwują a jak mają podstawy to wpadają i rozpędzają towarzystwo.
Dzięki dziewczyny  :kwiatek: Tak mi się właśnie wydawało, że końskie funkcjonują "inaczej"... Dziwne to wszystko i postawione na głowie..
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
08 marca 2017 17:37
Czy ja wiem czy postawione na głowie. Psy z pseudohodowli są odbierane bo warunki mają złe, jak koń ma złe warunki i ewidentnie jest zaniedbany wtedy i koń jest odebrany. Nie wiem jakim cudem fundacje miały by zabierać zdrowe zadbane silne konie, których jedynym problemem jest fakt że skończą na talerzu, zostaje im wykup tych koni.
Która fundacja zbiera kase na tego Tira???
przecież Skaryszew to nie tylko konie na rzeź - można tam kupić konie rekreanty pod siodło, czy konie do bryczki, czy ogiery kryjące z papierami
Więc nie wiem o co to halo...



my to wiemy, ale Ci którzy się dali nabrać wpłacili fundacjom kupę kasy, za którą zostały kupione konie, którym rzeźnia nijak nie groziła.
A.   master of sarcasm :]
08 marca 2017 19:28
http://natemat.pl/203055,scarlett-szylogalis-masakryczna-wywozke-koni-na-rzez-do-japonii-zatrzymal-jaroslaw-kaczynski

Cóż, koniki bedą utrzymywane przez darczyńców przez kolejne 20-30 lat, bo zdaje się że tam cała masa źrebaków trafiła...ale pracować im nie wolno, mają biegać po łączce!
I już na stronach fundacji pojawiają się wpisy : klacz xyz potrzebuje witamin, trawolkulek, musli, na kowala, na weterynarza  itp. Nr konta..
Manipulacja goni manipulację. A ludzie na te oczka paczące się nabierają.
I wiadomo co z tym tirem? 😀
No że za płaczącą kobyłe z tira 20 tys ktoś woła
😉
bida stoi na granicy i łzy jak grochy jej pewnie lecą :P


edit. https://www.facebook.com/events/603812349823224/permalink/604352623102530/
A.   master of sarcasm :]
08 marca 2017 20:59
20 tys... łojej... a znajomy spod Bielska ma dwie, w tym źrebną, 12 tys za obie...czyli trzy konie de facto... normalnie złoty interes
skąd się ci ludzie biorą, aż z podziwu wyjść nie mogę...


edit:

cytat:
" Dziewczyny ale srokaczy było dużo. On nie był kupiony do 6 rano w poniedziałek. Nie był w gnoju ale specyficzny bo tam gdzie biała sierść silnie zżółknięta od moczu"
Mój Siwy specyficzny całe życie, nie srokaty, ale może "silnie zżółknięte od moczu" plamy wystarczą żeby owa pani chciała wykupić? Nie wiem co prawda jeszcze gdzie bedą jutro rano, ale myślę że inwencja twórcza mojego konia nie zwiedzie :P  🏇
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 marca 2017 21:08
A co w tej klaczy jest takiego wyjątkowego? Jak te fundacje decydują, że temu życie uratują a ten po prawej ma pecha?

Musze poszukać w ogłoszeniach jakiegoś smutnookiego konia i może ludziska mi się zrzucą  😁

Swoją drogą Quanta musi uważać, bo Suchy tak mega mega smutno paczy


Oj tak, gdybym wiedziala chociaz do kogo napisac. ktos juz nawet proponowal, zeby do Papieza bezposrednio pisac
A.   master of sarcasm :]
08 marca 2017 21:10
Jest wyjatkowa bo płacze, będzie potrzebowała specjalnej paszy i okulisty
Do Papieża ktoś napisał.... 😵 A Biedroń milczy!  🙇

Każdy Skaryszew ma swojego "bohatera" - to jest schemat, który się powtarza. Ludzie są wkręceni jak w najlepszą grę strategiczną na konsolę... Fenomen społeczny jak dla mnie...  👀
safie- niedoedukowana jesteś. Do ludzi z Centaurusa konie wołają!
Podziwiam organizatorów za przedsiębiorczość i talent do trzepania kasy z niczego. Płacących podziwiam za ciężkie skretynienie, to się trzeba postarać żeby taki cienki kit łykać. 😀

Btw. ktoś ogarnia tę dramę z tirem i kobyłą za 20k? I od kiedy konina kosztuje ponad 20 złotych za kilo żywca?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się