Wybory 2015 i to co po wyborach.

Taaaa. prof. zwyczajny SSGW, liczyć nie umie/nie chce, a w każdym oświadczeniu majątkowym pisze co innego. Leśnik, a jest pierwszym szkodnikiem RP.

Fantastycznych mamy "ministrów":
Szyszko chroni przyrodę jak się patrzy
Zalewska reforma powodująca znowu koszty i zamieszanie tak ogromne, że aż strach
Macierewicz cud, że jeszcze wojny nie wywołał
Błaszczak przy rewelacjach o borze i innych służbach trudno nie wybuchnąć śmiechem. No i BOR powinien jeszcze raz L'ką jeździć
Ziobro i jego przyzwolenie na działania wobec trybunału u sądu najwyższego
Waszczykowski i jego San Escobar, oczywiście nie tylko 😉
...
w dodatku "zaginęły" dane z czarnych skrzynek BORu, facepalm po całości   😵

O Szydło już nawet nie napiszę, bo w końcu przeżyła Oświęcim  🤔
Oj humor mi się poprawił po przeczytaniu tego posta a powinnam w zasadzie płakać, mam nadzieję że po tej kadencji jeszcze coś zostanie  😀
Prosze prosze, minister Szyszko tylko nie umie liczyc i doliczyc sie nie moze.
Gdyby chodzilo o kogos z jakiejkolwiek innej, wrogiej oczywiscie, opcji politycznej byloby to pewnie mataczenie i proba zatajenia majatku 🙄
A zegarek Nowaka to była afera na całą Polskę...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 marca 2017 13:15
nada, cudnie. Poproszę o imienne propozycje szefów resortów po twojej myśli 🙂
halo  Różni już byli, różni będą, ale ta obecna śmietanka rzuca się w oczy i uszy, że aż boli. Szef biura ds. katastrofy smoleńskiej, a jednocześnie rzecznik MONu - lat 26, drugi doradca szefa MONu lat 21. Obaj doświadczeni i na usta rzucają się niecenzuralne słowa,które zastapię jednym ke? 🤔 Można podać wiele więcej przykładów.

halo Ty tak na serio? Podobają Ci się obecni ministrowi i ich świta?
Sikorski to wstydu nie ma, najpierw niech popatrzy w lustro ile on nachapał się i potem krytykuje innych.
nada, na ile mi się podobają a na ile nie jest Absolutnie nieistotne. Pytanie było: kogo proponujesz?
Podobno to niezdrowy objaw wyłącznie marudzić i krytykować, ważna jest pozytywna i kreatywna postawa 🙂.
Dlatego wiele osób pytam: Nie podoba się? A co/kto byłoby/byłby w porządku?

Jak wiesz, nie jestem wcale zwolenniczką PiS 🙂, bo ja wołałabym katolicką dziedziczną monarchię konstytucyjną 😀
Ale poważnie uważam, że krytykowanie ma sens wtedy, gdy daje się propozycję, którą uważa się za lepiej służącą rozwiązaniu danego problemu.

Póki co jest tak, że rząd premier Szydło krytykują Wszyscy, od prawa do lewa, na każdym kroku (owszem, celują w tym "moderniści" - określenie moje). Tylko jakoś nikt nie wysuwa propozycji co w zamian. Co by się spotkało z przychylnością choćby 32% wyborców i poskutkowało niewiele spadającym poparciem w trakcie rządów. OK. Może być 25% wyborców. Ba! Choćbyś tylko "dla siebie" ustaliła wymarzony skład rządu, to już by było Coś.
Za pomysł na Super prezydenta też byłabym wdzięczna, bo mam dziwne podejrzenia, że jeszcze się taki nie narodził.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 marca 2017 06:37
o lol, jak nie wysuwa? może PO nie wysuwa, lider partii razem całkiem sensowne zmiany proponuje 😉

Sikorski to wstydu nie ma, najpierw niech popatrzy w lustro ile on nachapał się i potem krytykuje innych.


ten PiSowski wstyd bym chciała zobaczyć bardzo!

[[a]]http://www.wwf.pl/?20800%2FPrezydent-podpisal-wyrok-na-polskie-rzeki[[a]]


Jak wiesz, nie jestem wcale zwolenniczką PiS 🙂


Autentycznie, rozbawiłaś mnie halo  😀iabeł: Ja mam takie skojarzenia halo = fanka Pis-u. To tak na marginesie, pomijając tą monarchię, bo i do tego może niedługo dojść.

Ja chciałabym, aby na stanowisku prezydenta zasiadł Robert Biedroń. Byłabym bardzo zadowolona. Pana Komorowskiego też bardzo dobrze wspominam. Na czele rządu postawiłabym Barbarę Nowacką. To jeszcze nie cały gabinet, ale już coś. Wiele osób z opozycji bym tam umieściła z pewnością.
To co dzieje się teraz w naszym kraju z inicjatywy aktualnie rządzących przyprawia mnie o ogromne uczucie wstydu. Do czasu Pis-u cieszyliśmy się szacunkiem innych państw, a teraz? Szkoda gadać.
halo Piszesz o konstruktywnej krytyce, a sama właściwie prawie nigdy nie proponujesz rozwiązania (temat in vitro, temat przerywania ciąży, tabletek po, temat ministrów+prezydenta). Skoro sama piszesz, że nie jesteś zwolenniczką PiS to podaj swój idealny skład rządu 😉

Tak jak pisałam wcześniej... do tej pory rządziły różne opcje polityczne, nie każde mi się podobały, ale jak dotąd nie krytykowałam żadnej, żadnego ministra bo nigdy dotąd nie było mi wstyd, że mieszkam w Polsce. Teraz dostaję smsy, tel. od znajomych z zagranicy o treści "czy to prawda? przykro nam, że tak się dzieje" itp. Uprzedzając... nie chcę stąd wyjeżdżać, ale chcę żyć w kraju jaki był wcześniej, przed rządami PiS. Kiedy nikt nie zaglądał mi do łóżka, nikt nie sprzedawał danych osobowych by zapłacić abonament, nie ścinał na taką skalę drogocennych drzew, nie doprowdził do niszczenia największych polskich rzek, no i kiedy trybunał był trybunałem a sądy sądami (chociaż opieszałymi to przynajmniej nie politycznymi) itd. itd. Kiedy z publicznej telewizji mogłam dowiedzieć się co dzieje się w kraju, a teraz pomija się i akcję WOŚP i kwotę, którą uzbierali. No i kiedy Polak popierał Polaka, a teraz jako jedyny kraj w UE nie popieramy reelekcji. Brawo! Śmiać się czy płakać?

Jak wiesz, nie jestem wcale zwolenniczką PiS 🙂, bo ja wołałabym katolicką dziedziczną monarchię konstytucyjną 😀



Ha, ha, dowcip roku! 

Myślę, że może tu się bardziej nadaje niż w wątku na dzień kobiet 🙂

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/12,114927,21467225.html
Cóż, mnie wasze poglądy śmieszą nie mniej  😀.
Mam najzwyklejsze poglądy konserwatywne, mocno konserwatywne. Nie ja jedna.
Jeśli myślicie, że "my" zwyczajnie sobie wymrzemy, to mam złą wiadomość: my wymrzemy, ale "wy" za x lat też będziecie mieć konserwatywne poglądy.

Super, że partia Razem ma super propozycje. Czemu w takim razie nie ma super poparcia??? Niech chociaż zbierze tyle, żeby wejść do sejmu. Może zwolenników rozwiązań partii razem nie jest (w mojej opinii: na szczęście) tak wielu?

Proszę mi nie zarzucać, że nie dawałam konstruktywnych propozycji w sprawie "przerywania ciąży". Dawałam.
1. Jedyną 100% skuteczną metodą antykoncepcji jest słynna "szklanka wody zamiast", gdy się uprawia seks, trzeba Zawsze liczyć się z zapoczątkowaniem nowego życia (nie dotyczy kastratek i kobiet już bezpłodnych).
Ale kto nie uprawia seksu - ten o niechciane potomstwo martwić się nie musi.
To nie są "poglądy" tylko gołe fakty.
2. Jeśli życie już się zaczęło, nie zniknie magicznie. Każde życie kończy się śmiercią. Nie ma innej opcji. I na ten temat nikt nie ma Żadnej "konstruktywnej propozycji", bo takowej nie ma. Nie licząc niejakiego Chrystusa i paru innych twórców religii, którzy takie "konstruktywne propozycje" wylansowali.
3. Zatem nie ma innego wyjścia, gdy już zaistniało potomstwo, a się nie chce, żeby się rozwijało aż samo umrze - niż je zabić/zlecić zabicie komu innemu. Nie chce być inaczej.
4. Jeśli już zabijamy własne dzieci, bo z różnych powodów nie chcemy być dla nich troskliwymi matkami - róbmy to w możliwie najwcześniejszych fazach rozwoju.
5. Nikt mnie nie zmusi, abym była dobrego zdania o kobiecie, która pozwala zdychać swojemu "nieudanemu" dziecku po prowokacji niewczesnego porodu na stalowym blacie i przeznacza je do spalarni. Choć to skandal, że przed "sterylką aborcyjną" u kotek usypia się ich potomstwo, a najmniejsze ludzkie dzieci muszą zdychać bez osłony przed bólem.

chcę żyć w kraju jaki był wcześniej, przed rządami PiS. Kiedy nikt nie zaglądał mi do łóżka, nikt nie sprzedawał danych osobowych by zapłacić abonament, nie ścinał na taką skalę drogocennych drzew, nie doprowdził do niszczenia największych polskich rzek, no i kiedy trybunał był trybunałem a sądy sądami (chociaż opieszałymi to przynajmniej nie politycznymi) itd. itd. Kiedy z publicznej telewizji mogłam dowiedzieć się co dzieje się w kraju, a teraz pomija się i akcję WOŚP i kwotę, którą uzbierali. No i kiedy Polak popierał Polaka, a teraz jako jedyny kraj w UE nie popieramy reelekcji. Brawo! Śmiać się czy płakać?


Wyłącznie:śmiać się. Ja pękam ze śmiechu. Czytając taki wpis. I, jak sądzę, liczni obywatele, którzy jakoś Nie Chcieli, żeby "było jak dawniej", skoro zdecydowanie zmienili rządzącą opcję polityczną.

Mnie odpowiada z 80% działań obecnej władzy, i nie mam lepszych pomysłów, więc nie krytykuję.
Ok, zamiast prezydenta Andrzeja Dudy wolałabym Patryka Jaki.


nada, z Twojej wypowiedzi wynika że poprzednia władza to sam cukier i miód był😉  sądy takie niezawisłe, trybunał taki nieupolityczniony, brak afer, hajs z podatków płynął na szczytne cele złotą strugą, a politycy swoje marne pensje wręcz oddawali biednym. Aha, jasne 😀 #mnieśmieszy 😉

(ten post nie odnosi się do tego jaka jest obecna władza - aż dziwnie się czuję ale mam wrażenie że muszę to napisać bo zaraz będzie riposta że jestem pisowcem) 😀
Cóż, mnie wasze poglądy śmieszą nie mniej  😀.
Mam najzwyklejsze poglądy konserwatywne, mocno konserwatywne. Nie ja jedna.
Jeśli myślicie, że "my" zwyczajnie sobie wymrzemy, to mam złą wiadomość: my wymrzemy, ale "wy" za x lat też będziecie mieć konserwatywne poglądy.




Chyba o marzeniach swoich halo piszesz. Moja rodzina jest wielopokoleniowa i nikt nie jest zwolennikiem konserwatywnych poglądów. Powiedziałabym nawet, ze im starsi tym bardziej liberalny. Moja mama, rocznik 1950 uczestniczyła dziś w manifestacji, poszła tam razem ze swoimi koleżankami, a także z moją córką rocznik 1999. Więc?
A Jaki to chyba wizualnie się Tobie podoba, bo merytorycznie to nie prezentuje sobą nic. Ale to w sumie wpisuje się w aktualny rys postaci prezydenta.
nada, z Twojej wypowiedzi wynika że poprzednia władza to sam cukier i miód był😉  sądy takie niezawisłe, trybunał taki nieupolityczniony, brak afer, hajs z podatków płynął na szczytne cele złotą strugą, a politycy swoje marne pensje wręcz oddawali biednym. Aha, jasne 😀 #mnieśmieszy 😉

(ten post nie odnosi się do tego jaka jest obecna władza - aż dziwnie się czuję ale mam wrażenie że muszę to napisać bo zaraz będzie riposta że jestem pisowcem) 😀


Anaa Czytałaś mój wpis i to, że wcześniejsza opcja polityczna też mi się nie podobała? Jednak jacy byli to byli jednak o San Escobar nie słyszeli i na arenie światowej tylu wtop nie mieli. Sądownictwo pozostawiało sporo do życzenia(kilka lat chodziłam na rozprawy więc co nieco wiem), ale trybunału nie czepiała się ani komisja wenecka, ani w Polsce nie było tylu protestów, tylu sędziów z różnych opcji politycznych nie wypowiadało się o nim krytycznie. O czarnych marszach się nie słyszało, o tak szerokiej wymianie kadry (z każdej niemal gałęzi państwowej) też nie. O braku afer, podatkach i politycznym wolontariacie się nie wypowiadałam więc nie wiem skąd ta nadinterpretacja.
nada, to nie nadinterpretacja, to żart🙂

San Escobar akurat wyjątkowo mnie śmieszy i jest jednym z niewielu przykładów gdzie "afera" polityczna nie skończyła się na wzajemnym obrażaniu i rzucaniu błotem, a na zabawnych memach😉
Jeśli chodzi o trybunał to akurat mam takie zdanie, że gdyby PO nie zaczęło kombinować z Trybunałem przez przejęciem rządów przez PiS to możliwe, że całej tej afery by nie było. Jest jak jest - uspokoi się kiedyś zapewne - pewnie jak PIS przegra jakieś kolejne wybory.

A marsze i protesty - widzisz - dla mnie one są absurdalne.
Marsze są zasadniczo przeciwko władzy, tak? Ale ta władza była demokratycznie wybrana przez ludzi... to jak to możliwe, że ktokolwiek ich wybrał skoro takie tłumy protestują...
A czemu ich wcześniej nie było? Bo odwróciły się role... Bo ci co maszerują byli u władzy i/albo nie pasuje im zmiana. Zmiana retoryki. Zmiana podejścia.
Wcześniej też były jakieś marsze - pamiętam że ludzie protestowali chyba przeciwko paradzie równości? Ale tego się nie pokazywało w mediach za bardzo bo po co pokazywać garstkę idiotów którym się nie podoba "tolerancja".
Na tej samej zasadzie dzisiaj te same media pokazują czarne marsze albo inne wydarzenia. Żeby podjudzić ludzi... Albo właśnie nie pokazują, żeby wygasić dany temat...

Na tej samej zasadzie działają jedne i drugie media. Jak oglądasz tvn to widzisz tylko połówkę rzeczywistości... Tak samo jak oglądasz tylko tvp. Pytanie co wybierzesz i jak tutaj nie zwariować 😉

Obecna władza jest... dziwna. Prowokuje. Wkurza ludzi. Popełniają błędy. Ich wypowiedzi są często manipulowane... bo dają do tego pretekst... 
Ale czy ja wiem czy są tak dużo gorsi?
Poprzednicy byli tacy ułożeni i wylukrowani a jednak tyle afer wyszło na światło dziennie, że głowa mała...
Pytanie czy wystarczają nam tylko pozory i lukier do tego, żeby uznać kogoś za "bardziej godnego" bycia przedstawicielem kraju...
jagoda1966, statystycznie, moja droga, statystycznie. Wyjątku nie ma tylko od jednej reguły. Że co żyje musi umrzeć.
Statystycznie to można udowodnić wszystko . Na przykład : w związku z tym,  że ci konserwatywni są tez bardziej agresywni,porywczy ,skłonni po sarmacku do bitki i do  wypitki , giną więc częściej w wypadkach samochodowych  (i  lotniczych ), na polowaniach , podczas orania pola , oraz - globalnie - w konfliktach zbrojnych.

Ot , tak z przymrużeniem oka ,  ale dla równowagi 🙂


Jak dziś czytałam wiadomości,to stwierdziłam iż jesteśmy januszami europy.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 marca 2017 15:56
Oh, jakże mi "przykro" - właśnie wybrali Tuska. Polska mistrzem Polski, reszta puka się w czoło.
No to teraz jesteśmy postrzegani jako ,,SAN ESCOBAR "  😁

27 państw i Polskie społeczeństwo za . 1 rzont przeciw  😁
Lotnaa   I'm lovin it! :)
09 marca 2017 16:06
A ja się tylko zastanawiam, czy istnieją jakieś granice tego szaleństwa 🙁
A ja się tylko zastanawiam, czy istnieją jakieś granice tego szaleństwa 🙁


Tak ! . Czasowe  😁
miejmy nadzieje ze czasowe.. jeszcze za ordynacje sie nie wzieli.

niestety bardzo smutne ze PIS dla wewnetrznych rozgrwek i swojego zelaznego elektoratu, jest w  stanie zrobic z Polski posmiewisko na arenie miedzynardowej. Sami jeszcze bardziej sie kompromituja poza Polska, nic nie beda w stanie uzyskac dla naszego kraju w UE. Krotkowzroczne myslenie i egoistyczne bardzo.



Dla mnie fenomenem jest że jeszcze ktoś ich popiera.  😵
Noo żeby się nie okazało, że przy następnych wyborach znowu mało ludzi pójdzie bo "tak wszyscy ich nie znoszą, że nie mają szans na wygraną" a elektorat PIS karnie pójdzie i zagłosuje i kolejne 4 lata...
niestety bardzo smutne ze PIS dla wewnetrznych rozgrwek i swojego zelaznego elektoratu, jest w  stanie zrobic z Polski posmiewisko na arenie miedzynardowej. Sami jeszcze bardziej sie kompromituja poza Polska, nic nie beda w stanie uzyskac dla naszego kraju w UE. Krotkowzroczne myslenie i egoistyczne bardzo.


Nie dla wewnętrznych rozgrywek, a dla zaspokojenia żądzy zemsty zawistnego kurdupla, który zaściankowość wynosi na piedestał patriotyzmu, z obłudy zrobił zaletę, a dla przykrycia swojej roli w doprowadzeniu do śmierci prawie setki ludzi nie waha się przed żadnym kłamstwem i chwyta się każdego sposobu, żeby prawdę rozmydlić, a winą obarczyć innych.
     
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się