Stajnie na Śląsku

A Krolmet w Zawierciu? Przeciez to IDEAL  😉
To prawda. Ale patrząc dobrem konia są stajnie, które mogę polecić 😉
Mogę zaoferować pensjonat, gdzie koń ma duży (3x4) czysty boks, zielone pastwiska, karmienie (siano 3 razy dziennie poza sezonem pastwiskowym, w sezonie poza pastwiskami trawa jest koszona do boksow) Jest tylko 8 boksow, maly ruch, brak rekreacji, cisza 😉 Czyli od strony konia myslę, ze bardzo fajnie.

Niedomówienie było z mojej strony :P
salto piccolo, dlatego ujęłam moje spostrzeżenie w słowa "stajnie katowickie", bo nie wiem, jak na całym Śląsku jest 😉.

brzoskwinia, mi zależy na czymś wolnowybiegowym i na stałym dostępie do siana (oprócz pastwiska, takiego prawdziwego, a nie tylko zielonego) i zaczynają się schody. Dodać inne (dla niektórych) dziwadła i jest trudno.
Królmet w Zawierciu faktycznie jest bardzo luksusową stajnia ale od kolezanki słyszałam tez opinie od strony technicznej, ze nie jest tak idealnie a raczej "za idealnie". W boksach idealnie sucho (sprzątanie 3 razy dziennie) i na pastwiskach tak samo i konie borykają (lub borykały sie) ze zbyt suchymi kopytami, nawet maści nie pomagały.
Generalnie to Królmet jest w idealnym połozeniu jak dla mnie (bo mieszkam koło Zawiercia) i chciałabym tam jeździc lub chociaz udac sie co jakis czas na treningi sportowe a tu nie da sie 🙁 🤔 tylko pensjonat i koniec szkoda bo maja bardzo fajne zaplecze i trenerów
To prawda. Ale patrząc dobrem konia są stajnie, które mogę polecić 😉
Mogę zaoferować pensjonat, gdzie koń ma duży (3x4) czysty boks, zielone pastwiska, karmienie (siano 3 razy dziennie poza sezonem pastwiskowym, w sezonie poza pastwiskami trawa jest koszona do boksow) Jest tylko 8 boksow, maly ruch, brak rekreacji, cisza 😉 Czyli od strony konia myslę, ze bardzo fajnie.

Niedomówienie było z mojej strony :P


Brzoskwinia - możesz zdradzić jaka to stajnia jest?
Tak z ciekawości
Bardzo proszę 😉

www.stajniagrenada.pl (nie ma tam zdjęć samej stajni, ale w najbliższym czasie coś wrzucę jeśli są osoby zainteresowane 😉 )

Aquarius stały dostęp do siana był dla mnie oczywisty.... chyba za mało pensjonatów w życiu przeżyłam... (z góry wyjaśniam, że polega to na ustaleniu konkretnej dawki siana jakiej życzy sobie właściciel, nigdy nie było z tym problemu)
brzoskwinia, ja sobie życzę, żeby zjadł tyle, ile chce (czyli żeby siano zawsze było), przy czym, żeby nie nabierał pełnej paszczy, a jadł z paśnika ograniczającego. Ale takie luksusy, to na razie tylko będę mieć u siebie. A to już Małopolskie, a nie Śląskie 😉.
Brzoswkinia - fajnie to wygląda a i cena kusząca jest...
To nie moje rejony ale tak z ciekawości. Dobrze wiedzieć co w regionie jest
Jasne, że warto 🙂 Ja stajnie znam od samego początku.
Areta w Chorzowie Batorym
Czy ktoś z Was tam już był ??? proszę o relacje  🏇


fotka z Jamnej z wczoraj (ja to ta druga 😉)
lussi cieszę się, że Ci się u nas podoba  😀
Pewnie gdzieś tam widziałaś mojego sierściucha...

Słuchajcie a ktoś wie coś więcej o stajni Kanter w Sławkowie? Interesują mnie wszelkie informacje,głównie "pensjonatowe"😉
Kanter? Masz na myśli stajnię Karola Molędy? Tylko się upewniam 🙂.

NIE, NIE, NIE i jeszcze raz NIE, jeśli chcesz utrzymać swojego konia z niewidocznymi żebrami.
Kanter? Masz na myśli stajnię Karola Molędy? Tylko się upewniam 🙂.

NIE, NIE, NIE i jeszcze raz NIE, jeśli chcesz utrzymać swojego konia z niewidocznymi żebrami.


Tak,o ten ośrodek mi chodziło.
Dzisiaj przez przypadek trafiłam na ich stronę i dowiedziałam się, że takie miejsce wogóle istnieje. To całkiem blisko mojego miejsca zamieszkania, dlatego pytam...ot tak, z czystej ciekawości 😉
Natomiast na Twojej opinii jak najbardziej polegam, więc-nie ma tematu :kwiatek:
green-girl to chyba nic dziwnego jesli brac pod uwage to,ze najgorszy(chociaz tu to slowo raczej nie pasuje 🙂 ) kon jest warty ok 15-20 tys euro 🙂 Jesli robiliby na nich treningi,to powanie zastanawialabym sie czy cos im na glowe spadlo  🤣 Kilka razy bylam,z konmi i bez i zawsze wyjezdzalam pelna zadowolenia.Az zaluje,ze mieszkam tak daleko.  😕
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
08 czerwca 2009 16:32
A wiecie coś może o stajniach pensjonatowych w okolicy Jastrzębia Zdroju? Zależy mi przede wszystkim na dobrych warunkach dla konia i pastwiskach. Jestem zmotoryzowana i mogę dojeżdżać nawet kilkadziesiąt kilometrów jakby była potrzeba, ale może jest coś fajnego w okolicy?
W Jastrzębiu stajnie mają np. Szczepan Prokopowicz lub Anka Gotowiecka
[quote author=Cynamonowa_ link=topic=1780.msg270491#msg270491 date=1244394491]
lussi cieszę się, że Ci się u nas podoba  😀
Pewnie gdzieś tam widziałaś mojego sierściucha...
[/quote]

Hmm..
Pewnie widziałam ;D
A którego masz na myśli sierściuchowatego ? 😀
Może mam jego fotkę bo robiłam sesję xDD
xxxxx
[quote author=Cynamonowa_ link=topic=1780.msg270491#msg270491 date=1244394491]
lussi cieszę się, że Ci się u nas podoba  😀
Pewnie gdzieś tam widziałaś mojego sierściucha...


Hmm..
Pewnie widziałam ;D
A którego masz na myśli sierściuchowatego ? 😀
Może mam jego fotkę bo robiłam sesję xDD
[/quote]

Mój ogoniasty to Kandys. Gniady, bez odmian(nie mylić z Niko). Stoi w "8"  😀
Ah no jasne, że Kandyska widziałam  😀
Fajny sierściuch 😀
I faktycznie z Niko są jak odbicia w lustrze 🤣
Tyle, że dało się rozróżnić po tym, że Twój był na padoku, a Niko obok mnie xDD
I po innym czapraku, jak to moja koleżanka je rozróżnia :P
A fotki jego nie mam bo nie chciał podejść ;P Jedynie Figaro i ten... ee.. brązowo-biały srokacz się ruszyły ;P

Ale dalej nie wiem co myślicie o tym Chorzowie Batorym...
stajnia Areta  http://stajnia-areta.eslask.pl/
Tam niby pisze nauka z instruktorem, co dla babki = wykupujesz karnet na 10jazd za 240zł i to ta nauka.. przez dwa miesiące.
A jazda na maneżu = BEZ INSTRUKTORA o.O płacisz 25zł i dostajesz konia na 45minut...
Ja nie wiem co to za kretyństwo ;P Jakbym chciała bez instruktora to na wsi na pociągowym mogę pojeździć...


Chwila.. znalazłam jedno zdjęcie ;P ale jest odwrócony 😀
Przepraszam za  🚫, ale...

Ah no jasne, że Kandyska widziałam  😀
Fajny sierściuch 😀
I faktycznie z Niko są jak odbicia w lustrze 🤣
Tyle, że dało się rozróżnić po tym, że Twój był na padoku, a Niko obok mnie xDD
I po innym czapraku, jak to moja koleżanka je rozróżnia :P


Nie zrozumiałam tego fragmentu o czapraku. Możesz mi wyjaśnić o co chodziło Twojej koleżance. 🤔
Hmm...no ja nie wiem czy one są do siebie AŻ takie podobne 😉 Wydaje mi się, że jednak nie, aż tak bardzo 😉

Koniec 🚫
Sama nie wiem o co jej chodziło, ale chyba o to, że mają inne czapraki..  🤔
Bo ja osobiście nie widziałam obu koni razem obok siebie, ani nawet nie wiem jaki Twój ma czaprak, więc ja tylko [s]powiedziałam[/s](napisałam), co mi powiedziano 😀 😀
W każdym razie słyszałam, że są podobne 😉 😉
No i wiem, który to Twój misiek 😀

🏇
Cynamonowa_, a widziałaś to - http://www.lukaszmlynarski.stadniny.pl/oferty/1216457613 ?


Niestety,nie chce mi się otworzyć ta strona... 🙄
Co przegapiłam?
"Pensjonat dla koni STAJNIA TABUN
  Rafał Piętak
  Sławków ul.Burki 21
  41-260
  Tel: 501151726
 
Treść oferty:
KAMERALNY PENSJONAT DLA KONI

PENSJONAT POŁOZNY JEST NA GRANICY SOSNOWCA I SŁAWKOWA.POSIADAMY DUŻE BOKSY,SZEROKI KORYTARZ,AUTOMATYCZNE POIDŁA,STAJNIA JEST SPRZĄTANA CODZIENNIE.
GWARANTUJEMY CAŁODOBOWY NADZÓR ORAZ OPIEKĘ KOWALA.
CENA 480.00 PLN MIEŚ.
W CENIE KONIE OTRZYMUJĄ 3 RAZY DZIENNIE SIANO , OWIES , I RAZ W TYGODNIU MARCHEW LUB JABŁKA.
DUŻĄ ZALETĄ PENSJONATU SĄ ROZLEGŁE TERENY."
Aquarius tak się składa, że to ogłoszenie widziałam już w zeszłym roku na allegro. Pojechałam obejrzeć to miejsce. Nie bylo jeszcze żadnych koni pensjonatowych, zaplecze stajenne, maneż i wybiegi były "w budowie" Stajnia całkiem ładna, przytulna, duże boksy, ale..."wybieg" ogrodzony samym pastuchem, plac do jazdy malutki, nie było żadnych pomieszczeń socjalnych...W zasadzie stajnia zrobiła na mnie dobre wrażenie a właściciel był całkiem sympatyczny. Jednak jestem na tyle zadowolona z obecnej stajni, w której stoimy, że potrzeba czegoś więcej zeby mnie z niej wykurzyć 😉

Albo może inaczej. Są trzy rzeczy na których naprawdę najbardziej mi zależy- duże pastwiska na których konie pasa się cały dzień, dobrej jakosci pasza w odpowiednich ilosciach, oraz częste sprzątanie i czystość w boksach 😀
Stajnia "Areta"
41-506 Chorzów Batory, Kolonia Niedźwiedziniec, za P.O.D. "Niedźwiedziniec"
tel. 501 596 407,http://stajnia-areta.eslask.pl/


hym.. właśnie się nad nią zastanawiam...
ale dochodzę do wniosku, że raczej nie chcę tam jeździć.
"personel" podobno niezbyt przyjemny, konie jak mi powiedziano "dziwnie ujeżdżone, inaczej niż zwykle" (o co kaman xD ?) w każdym razie buntujące się, wszystkie stare, oddawane na rzeź. Jazdy bez instruktorki, którą mało obchodzi co się tam dzieje. Jesteś obserwowany na każdym kroku. no ogólnie powtórzyłam to co usłyszałam od osób dawniej tam jeżdżących..
muchowiec też nie polecany za bardzo.

nie wie ktoś ile trwa dojazd z katowic do zbrosławic ? ;P
Jest jeszcze stajnia w chorzowskim Parku i ponoć maja wolne boksy, ale ceny kosmiczne.


Jeśli chodzi o ceny w Trialu to kosmiczne nie są ;p
Ale luksusów też nie ma.
Pensjonat (boks, kowal, wet) jest za 400zł/miesiąc
jak ktoś chce coś więcej to pisać na PW  xdd

szukam stajni (wiem, już po raz któryś pytam ^^) w pobliżu Katowic (dojazd nie więcej jak godzina 😉 i wiadomo na początek chciałabym się nauczyć galopu 🙂😉 a potem jakieś skoki, - ogólnie rekreacyjno-sportowej.  😉  muchowiec i stajnia Areta w chorzowie odpadają od razu ;d jeżdżę na jamnej Pandor, ale chciałam znaleźć jakąś stajnię z możliwością zapisania się do klubu 🙂 😉
a czy ktos wie ile kosztuje pensjonat w stajni  Królmet w Zawierciu?  :kwiatek:
hmm na pewno ok.1000zł. o ile przyjmują obecnie konie a hotel,ponieważ głownie nastawiaja się na własną ,,hodowle''.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się