STOP Skaryszew

No tak, ale co jak wyrzuci się konia, no albo tak jak z psami - dość popularne jest przywiązywanie w lesie?
Poza tym gmina w przypadku zwierząt gospodarskich dość często zasłania się brakiem takowych miejsc oraz brakiem finansów w przypadku zwierząt gospodarskich. No i to tylko jedna z kwestii o których pisałam.
zielona_stajnia, bardzo mi się twój post spodobał. Naprawdę chciałabym wiedzieć co owe fundacje na to odpowiedzą. Może będzie nowy problem, utrzymanie wszystkich tych koni, które ludzie wyrzucą, "przywiążą" w lesie?  I fundacje dalej będą miały ckliwe historie o bezdusznych... ludziach :P
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
09 marca 2017 17:49
Xxagaxx pół biedy jak porzuca. Gorzej będzie jak rolnik co ma 10 kobyl z przychowkiem na mięso, sam siekierka zaciupie a mięso sprzeda na fermy lisów, zeby nie być do końca stratnym. Tacy tez sie znajda.
z FB:

Polski Związek Hodowców Koni

Zakrojona na szeroką skalę publiczna zbiórka środków finansowych zorganizowana przez kilka fundacji według uzyskanych dość rozbieżnych informacji zaowocowała zakupem od 50 do 150 koni od zadowolonych oferentów, którzy uzyskali za nie sumy znacznie przekraczające ich faktyczną wartość rynkową.
Widzeliście to?
To jest naprawdę koszmarne, potem się dziwicie, że ludzie się na to łapią. Ja stara baba jestem ale serce mnie zabolało jak obejrzałam ten film. Tak się  manipuluje uczuciami.


.... sceny z każdej ubojni będą dla przeciętnego człowieka straszne... Kowalski kupuje mięsko w markecie, ładnie zapakowane i chust go interesuje skąd się wzięło. A naprawdę konie nie mają najgorzej.... W sieci dostępne są video z ubojem krów, świń, drobiu...  Na tym filmie nie było niepotrzebnej przemocy, oprócz poganiacza nikt tych koni nie stresował dodatkowo. Na pewno różne sytuacje się zdarzają i partactwa również. Widziałam gdzieś dość stary materiał z głębokiej Rosji albo z któregoś z państw ościennych - to był dramat! Żadnych korytarzy, zasuw, białych rękawiczek czy pistoletów - po wielkiej sali w której przy słupach były uwiązane konie chodzili faceci z jakimiś tępymi narzędziami w rękach i walili po głowie do skutku...któryś się podniósł to wracali i od nowa... Wszędzie było ślisko od krwi, brudno a te konie niektóre to już miały wylane na to wszystko... To było naprawdę wstrząsające...
Także ten film z Twojego linku to jest lajcik i pełna kultura. Konie umierają szybko i w większości nie są do końca świadome tego co się dzieje. Na pewno czują - słyszą. Ale nie widzą. Nie da się przestawić całego świata na wegetarianizm - może kiedyś mięso będzie "rosło" w warunkach sztucznych, widziałam takie eksperymenty. "Hodowla" mięśni bez kory mózgowej - niesamowite... Może to jest przyszłość, nie wiem. Za 100 lat, czemu nie? Ale póki co żyjemy w czasach w których ludzie i ich zwierzęta częściowo odżywiają się mięsem i skądś je trzeba brać. I jest to naturalne, przyroda tak funkcjonuje - nie wiem czemu ludzie nie są w stanie pogodzić się z faktem nieuchronności śmierci i nieuchronnością stresu jaki przed śmiercią KAŻDE STWORZENIE (i każdy człowiek) czuje. To jest chwila - za moment już nic nie ma. Koniec. I my też dojdziemy kiedyś do tego momentu, my też umrzemy. Wcześniej pożegnamy wszystkie nasze konie i zwierzęta. No tak już jest na tym świecie, jest, było i będzie. Czy to nam się podoba czy nie.

Dla mnie strasznie fajną postacią jest Temple Grandin, jest o niej film wyprodukowany przez BBC, polecam🙂
Film bardzo dobry, także polecam 😉
Kon nie zostanie zwierzęciem towarzyszącym, bo wtedy PiS spadnie z piedestału. (Bardzo duże poparcie wsi)
Koni do japonii sie nie opłacało wozić, więc temat umarł. Wożona jest konina i takie umowy z Japonią zostały spisane. Nie ma w tym najmniejszego  poparcia od strony prezesa.
Ogolnie PiS jakos za specjalnie nie pała miłością do przyrody i jej ochrony.
Wycinki, odstrzał żubrów, odstrzał ponad program dzików, czy ostatnio zabawa w rzeź niewiniątek z bażantami. Odjeli dotacje na ochrone środowiska (przekazane Rydzykowi) - wymiana pieców w Krakowie. I z wiatrakami też coś było... musze podpytać znajomego. Coś z umowami odbioru energii chyba pokręcili. Dobrze, ze 7 kopalnii zamknęli 🙂 nie będą świdrować nam pod ziemią. Cieszą się teraz, że w tych rejonach spadło bezrobocie  😂 ale tylko dlatego, że górnicy pracują w kopalniach po południowej stronie Polskiej granicy. Jak ukraińcy u nas...

Ogólnie fundacje podepną się zawsze tam, skąd więcej kasy mogą wyciągnąć i co jest na tapecie, tak troche jak bluszcze.
Czemu nie przyczepią się do ubojni rytualnych? Komuś kiedyś było na rękę, aby na rok zablokować rynek, a później wszystko wróciło do normy i ani fundacje ani Jarosław już nie stawały w obronie nieogłuszanych zwierząt.

Lud głupi wszystko kupi...
Bardzo ciekawa (i kulturalna!) rozmowa Scarlet z rolnikiem z Podlasia. KILK Szkoda, że Scarlet skończyła.
Szczerze? Bardzo mi się podoba ten rolnik. Sama swoich koni w życiu romana bym nie sprzedała - nigdzie. Chyba, że sytuacja życiowa by mi się drastycznie zmieniła, wtedy szukałabym po najbliższych znajomych dobrego domu. Ale ja na koniach nie zarabiam, to moje hobby a nie źródło utrzymania. Do pracy każdy z nas podchodzi inaczej, bez takich sentymentów jak do hobby. Prawda? Praca to praca. Życie to życie. Hobby to hobby.
Po myśli Scarlett byłoby zlikwidować całkowicie małe rolnictwo. Niech sobie wszyscy sadzą orzeszki. A kto na tym zyska? Wielkie przedsiębiorstwa, wielkie korporacje hodowlano-przemysłowe... Oni będą nietykalni. Ale małorolnego się ubije bez wyrzutów sumienia. Czy tędy droga? Serio? Chcemy tego?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
09 marca 2017 20:14
Megane- mam koleżankę, która działa w podlaskim ZHK i tam akurat bardzo liczyli na kontrakt z Japonią i szczegółowo mi opisała, jak ten handel miał wyglądać oraz jakie miały być stawki za konie.


Co do targu- fundacje uratowały konie, a za cenę każdego z nich handlarze kupią 2-3 konie na ich miejsce...
Dementek - ale czy nie sądzisz , że transport żywych koni do Japonii to jednak gruba przesada? Czy nie można by otworzyć ubojni i transportować mięsa? Mogłabyś coś bliżej powiedzieć na ten temat?  :kwiatek:
Akcja odbijania koni z tira się rozkręca - idę nastawić popcorn  😎
Cytat:
na 99 procent za godzine bedziemy miec klacz ze zrebakiem, za 20 tysiecy, musimy robic mega szybka zbiorke, zostalo nam 70 km..
czeam tylko, zeby zobaczyc ze ona jest i ze nam ją sprzeda

Info od Centaurusa.

Wpłacajcie na konto z dopiskiem: klacz ze źrebakiem
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 marca 2017 20:29
Megane- mam koleżankę, która działa w podlaskim ZHK i tam akurat bardzo liczyli na kontrakt z Japonią i szczegółowo mi opisała, jak ten handel miał wyglądać oraz jakie miały być stawki za konie.



Czemu to nie doszło do skutku?

Jesli fundacje by zbierały pieniądze na edukację "chłopka" (bo nie rolnika, rolnik wie jak dbać o towar) na rozszerzone kontrole, na wykup tych faktycznie cierpiących za życia, na dobrostan w gospodarstwach, na kontrole transportów. Oczywiście z braku uprawnień jeździły by z pracownikami weterynarii, ale możnaby przeforsować jakies mikrouprawnienia dla osób z fundacji. Jeśli ktoś by wystąpił z taką petycją, to któryś rząd by na takie ulgi w jakimś zakresie przystał ale trzeba małymi kroczkami się starać.

Można z unii otrzymać jakieś fundusze na szkolenia, trzeba tylko pojeździć po Polsce z jakimś fajnym programem i go przedstawiać.
Mam w ulubionych Farmera.pl kurcze, czasem ciężko się dostac na jakieś wykłady, które organizują a tematyka bywa bardzo ciekawa. Można by wrzucać jakiś blok o dobrostanie i jeździć po małych mieścinach i wioskowych szkołach. Gdzieś trzeba wyjść z tą tematyką do ludzi... gdyby fundacje zajęły się edukacją a nie darciem mord, to bym im przyklasnęła, bo wiedziałabym, ze finalnie za kilka lat bedzie to miało lepszy skutek niż skomlenie, wyzywanie, i wykupowanie koni za zawyżoną cenę.
Chyba 4 (5?) lata temu Bera7 w Skaryszewie robiła akcję z ulotkami. Fakt, niektórzy rzucali w kąt od razu po otrzymaniu, ale duża grupa ludzi czytała lub nosiła w kieszeni.

Dementek tez jestem bardzo ciekawa ploteczek, bo ja ze strony ministerstwa mam tylko jedno posiedzenie, na którym temat jest poruszony ale nie było zainteresiwania ze względu na wysokie koszty transportu. Na tym też posiedzeniu były ustalane normy jakości koniny do wysyłki (nie koni a koniny!)
zielona_stajnia, zbiorowa paranoja ogarnia: ta klacz? nie ta klacz? spójrz na fb na Benka ostatni post. Ja przez to zjadłam kilka ciastek mimo diety :P
O rany jaki tam lament...
- błagam, kupcie go, jest piękny!
- modlę się
- łzy same mi lecą
- musicie mu pomóc!
No i co to za klacz za 20 tysiecy? To ta co na mięso jedzie? Powiem tak... rolnik co z nią czeka na przeładunek musi mieć niezły ubaw w tej chwili. Ja bym jeszcze po przyjezdzie z piątkę dorzuciła 😉
Przepraszam, nie jem koniny, dla mnie koń mógłby być i towarzyszem, bo moje i tak są... ale jakoś takie zachowania jak te fundacji mnie bawią a nie wzbudzają we mnie jakoś współczucia ... to jest chore
Benek kupił jakąś kasztankę, wyraźnie widać, że nie tą, o którą się rozchodziło, ale się zgadza, bo z zołzą.
a Tara była w miejscu przeładunku koni i tam nie było Niezła jazda.
Hmm, a ja pisałam na psiej grupie pod opublikowaną petycją o statusie konia jako zwierzęcia towarzyszącego z jedną laską - rozmowa bez wyzwisk i wydawało mi się, że w miarę logicznie, po czym znajduję screen rozmowy pod akcją centaurusa z wyzwiskiem od kur... pod moim adresem. Joł rewelka, jeszcze wyszło na moje, bo laskę pogonili "Weź idź z tym stąd"  😂 Jak ktoś śledzi to Joanna Miara to ja - jakoś nie umiem tu wrzucić screena 😉.
oooo to ja tam na samym dole pod tym co one piszą :P
Taki zapier...., że nie mają czasu kasować niewygodnych komentarzy  😂
Strach się bać co będzie za rok, jeśli w tym połączenie komedii z thrillerem z nutką kryminału szpiegowskiego 😵
kasztanów szukają
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
09 marca 2017 21:13
Koleżanka mówiła, że byli u nich Japończycy. Interesował ich zakup zdrowych koni zimnokrwistych, transport do nich. Tam byłyby tuczone przez kilka miesięcy (chyba ok. pół roku) i dopiero ubijane. Ich stawki były gdzieś o 1-1,5 euro wyższe od stawek włoskich i francuskich.

Czy fundacje widzą tylko Włochów jako konsumentów koniny? Ciągle tylko Włochy i Włochy... Fakt, tam w Lidlu można kupić i źrebięcinę, i koninę...
Megane - zgadza się i ja też bym przyklasnęła 🙂 Byłyśmy tam z Berą i Pfifą i innymi na tej akcji🙂 Rozmawiałysmy z burmistrzem Skaryszewa i faktycznie już od następnego roku postawiono wiaty oświetlone! Nie śmiem twierdzić, że to Bery i nasza zasługa ale  pewnością kamyczek dołożyliśmy 🙂 Myslę, że gdyby było więcej inwencji pośród nas to można by ta akcję pociągnąć i serio byłyby rezultaty.
Nakręciłam tam z Hanią- Pfifą materiał niby-dokumentalny. Miał być obiektywny ale jednak dałyśmy więcej forów rolnikom i hodowcom dla przeciwwagi temu co publikuje Tara i TV... I za to dostałam takie zje...y...że pierwszy raz w życiu 2 tygodnie chorowałam ze stresu. Panienki z Tary złożyły na mnie donos do miejsca pracy, miałam mnóstwo nieprzyjemności. Jednocześnie do mojej dziekan sypały się maile poparcia od środowisk hodowców (za sprawą PIKJ i Łukasza Łuniewskiego). W końcu na dywaniku dostałam opierdziel "jasińska skończ z tym wreszcie"... I szczerze mówiąc skończyłam bo mam inne problemy niż ratowanie świata. Może jeszcze za rok, dwa się otrząsnę i podziałam ale tak dostałam w pysk, że mi się odechciało ryzykować prywatnym życiem. Ja nie mam peiniędzy na sprawy sądowe, sory 🙂 W tym wypadku wyszła na jaw wyższość i siła organizacji nad zwykłym człowiekiem , który śmiał mieć inne zdanie....
Jesli ktoś jest zainteresowany materiałem to mam go cały czas na vimeo pod prywatnym linkiem. Hasło podam przez priv chetnie🙂 Nie mam praw do muzyki Kaczmarskiego (zaniechałam starań jak się okazało, że nie wystarczy zasłonić aktywistkom twarzy, trzeba tez wyciąc ich głosy bo się nie godzą - więc materiał straciłby sens....) więc tym bardziej nie może być publiczny.
Ale jeśli ktoś jest ciekaw jak było w Skaryszewie kilka lat temu to zapraszam 🙂 Sceny z rozdawania ulotek są również na tym filmie 🙂
eee to sezon im się pomylił, chyba, że na Placu Pigal
Ja o tych kasztanach marysi550 😉
milenka_falbana, o Twój filmik czasem pokażę komuś zaufanemu. I ten pan, który tam najwięcej się wypowiadał ( chyba z córką był, tak zaciągał trochę) wydaje mi się, że był w którymś z tegorocznych filmików fundacyjnych.
Milenka, faktycznie pamiętam całą sprawę. Współczuje wrażeń. Filmik też pamiętam. A co z ochroną wizerunku, jeśli Tara wrzuca filmiki na YT? Za każdym razem wszystko wymazują?
Ciekawe czy fundacje i ich aktywiści pytają rolników, czy zgadzają się na występowanie w reportażach. Jeżeli reportaż nie jest wybitnie długi, można rozdzielić ścieżkę audio i video, wtedy łatwiej jest przeedytować nawet z pomocą MovieMaker i GoldWave 😉
"Fundacja Centaurus
45 min ·

Sytuacja aktualna. Dotarliśmy we wskazane nam miejsce (miejscowość Zwoleń), jest tam jedna klacze ze źrebakiem. Jest to koń ze Skaryszewa. Klacz i źrebak mają umówiony odbiór na najbliższą sobotę, zabiera je osoba prywatna. Koń jest bezpieczny, nie wymaga żadnych działań. Cieszymy się.
Dziękujemy za pomoc Stowarzyszeniu Benek, Zwierzęcej Polanie i Przystani Ocalenie.
W dniu jutrzejszym od rana sprawdzamy kolejne miejsce. Tym razem koło Warszawy. Będziemy Was informować."
Czyli dwa dni ganiali prywatne konie, nadpisując im zły los, sierp w tyłku i żyletki w żłobie.  😜
NIKT nie pyta rolników o zgodę na publikację wizerunku!!! NIKT! I ja tylko marzę i czekam az któryś się zdecyduje i pójdzie fala zgłoszeń na YT! I wszystkie filmy zostaną zablokowane! Tak jak mój - aktywistki obyte z internetem NATYCHMIAST się odezwały. I one mają poparacie - mają kasę na prawników! A rolnik Iksiński? Zero. I to jest sprawiedliwość? To jest fair? A co jest w mediach? Co pokazuje TVN, Polsat, czy TVP? Czy ktoś się skalał rozmową z rolnikami? NIE! NIKT! I to mnie kurde wkurza. I dlatego ten film nie jest obiektywny... Jest po prostu relacją drugiej strony w próbie zachowania jakiejś kurcze równowagi.
Nie pałam miłością do rolników - mieszkam z nimi, sąsiaduję za płotem i mamy często gęsto inne poglądy. Ale równie daleko mi to egzaltacji miastowych panienek co mają sznaucerka z kokardką i myślą, że wiedza wszystko o zwierzętach. Dałabym chetnie widły jednej z drugą....tylko żeby sobie tipsów nie popsuły. Jestem rozdarta pomiędzy szczerą empatią do zwierzat a rzeczywistością wiejską, prawami natury i racjonalnym myśleniem.
Akurat prawo natury nigdzie nie stanowi, że wszystkie konie mają umierać ze starości. Wręcz przeciwnie. Gdyby te konie wziąć i po prostu wypuścić, pokazałyby jeden drugiemu bardzo szybką lekcję o prawach natury. Prawach w których je i rozmnaża się najsilniejszy. A ten słabszy, mniej sprawny, ma szczęście jeśli coś go nie zeżre. Zresztą, i nie natura stworzyła obecne rasy koni ale zrobił to człowiek.
Zadyma na profilu Tary, ludzie się buntują.
Kłótnia między Tarą a Centaurusem. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się