Wybory 2015 i to co po wyborach.

Noo żeby się nie okazało, że przy następnych wyborach znowu mało ludzi pójdzie bo "tak wszyscy ich nie znoszą, że nie mają szans na wygraną" a elektorat PIS karnie pójdzie i zagłosuje i kolejne 4 lata...


Chciało by się powiedzieć  ,, a nie mówiłem " . Ale jeżeli będzie tak jak poprzednio , to do wyborów pójdą wszyscy  😀 PIS w 2006 r dostał czerwoną kartkę czego się nigdy nie spodziewał . Problem jest w tym że oni potem czekają aż pod kamieniem po 10 lat żeby wypełznąć , więc zdając sobie z tego sprawę nie oddadzą władzy . Zmamili młodzież że oni są inni a dzieciaki nie pamiętały tych 2 lat ich rządów. więc łatwo dali się wmanewrować . Do tego trochę frustratów i twardy elektorat i doszli do swoich wymęczonych 35 % zwłaszcza że wielu zmęczonych rządami PO nie poszło na wybory. Brak alternatywy dla PIS doprowadził ich do sukcesu . Bardzo to wszystko smutne  🙁

P.S Ciekawe czy nie rozpatrują założenie swojej Unii , PIS-owskiej ?  😁
Bardzo się cieszę, że Tusk będzie nadal pełnił swoją funkcję w RE. W tym całym bagnie, które Kaczyński nam funduje za nasze pieniądze, to jedyna dobra wiadomość.
Też to wczoraj widziałam i nijak mi się to ma do procentowego poparcia dla Pis-u. Przecież Pis wypisałby nas z UE gdyby tylko nie fakt, że zostanie wtedy ucięta stróżka pieniądza z UE płynącego. Wczorajsza odpowiedź naszej premier na ten temat wytłumaczyła wszystko: - Chcemy od UE forsy i to dużo, natomiast nie oczekujcie za to integracji, czy też przestrzegania prawa unijnego. Chcemy dyktować całej Unii, w Polsce nam się udaje to i tu ma tak być. Taki to był przekaz. No, nie da się tak i na szczęście Unia pstryknęła nasz  😵 rząd w nos.
Nadal uważam, że poparcie dla Pis = 500 plus wypłacane w gotówce. Gdyby zacząć pomagać tylko potrzebującym rodzinom i w sposób niematerialny, zaraz by się okazało, że poparcie spada na łeb.
Teraz dopiero Kaczyński zaleje nas falą nienawiści. Po takim blamażu trzeba będzie znaleźć winnych i postawić ich pod PiS-owską ścianą.  Kolejny spisek. Wszyscy przeciw Polsce, nawet dopieszczany Orban, wzór dla prezesa.  Na pewno winni będą Niemcy. Kto jeszcze? Może Putin namieszał? Nie udało mu się zniszczyć Polski zamachem smoleńskim, to opracował zamach unijny.

A Szydło ze swoim (czytaj prezesiastym) pomysłem,  że wybór przewodniczącego powinien być jednomyślny – no jasne, nie dość, że na swoją modłę, gwałcąc wszelkie zasady demokracji, zmieniają prawo w Polsce, to jeszcze im mało i tak jak im wygodnie by chcieli zmieniać prawo unijne.

PiS-otwory pewnie w żalobie, ich bożek został na arenie międzynarodowej upokorzony. 
Anaa W dużej mierze się zgadzam z Twoją wypowiedzią. Jednak mam wątpliwości co do tego czy Pis przegra wybory bo na bank będzie mieszałw ordynacji tak jak obecnie blokuje referendum w sprawie metropolii warszawskiej i w innych kwestiach. Staje na rzęsach żeby tylko zwiększyć swoje szanse.

Mam też jedno "ale" do marszów... piszesz, że ich wcześniej nie było bo zmieniła się obecnie władza... nie było i Pis nie protestował? Ludzie nie protestowali? Obecnie w marszach uczestniczy cała rzesza ludzi, którzy poparli Pis w wyborach i w ich idee, które nijak mają się obecnie do rzeczywistości. Są rozgoryczeni tym, że ich zaufanie zostało nadszarpniete. Dodatkowo protestują też ci, którym nie chciało się iść do wyborów z braku solidnej opcji poza PO i Pis. Marsze równości były transmitowane zarówno w telewizji publicznej jak i komercyjnej.

Obecnie w ramach zrównoważonej optyki należy poświęcić godzinę i obejrzeć zarówno tvp jak i tvn czy polsat, zeby w miarę móc wysnuć poprawne konkluzje.

Zgadzam się, że wcześniejsi byli bardziej uczesani, może nie dużo lepsi, ale przynajmniej nie przynosili wstydu na arenie międzynarodowej. Wczorajsza wypowiedź Jarka o tym, że Tusk nie może już być pod biało czerwoną flagą jest żenująca. Ogólnie wystarczy obejrzeć wiadomości tvp z 8 i 9 marca żeby mieć niezły ubaw. Jak to sie percepcja zmienia 😉

Dressage Life  😲 hehehe trafne  😜

Jedno co trzeba przyznać , jak Europa obserwuje dobrą zmianę , to zjednoczyła się jak nigdy. 27 państw jednomyślnych .  😁 I jeden z dobrą zmianą  😁
Winni będą Ci, którzy byli przeciw, czyli reszta świata 😉 27:1 ten wynik mówi sam za siebie 😵
Kaczyński prawie wczoraj pękł na mównicy w Sejmie, ciekawa jestem czy w Pisie ktoś za to poleci. Mina Szydło wczoraj przy stole z Orbanem mówiła wszystko, wstyd i porażka jak stąd do Chin.
Prezesiasty zapomniał też o tym, że szefem RE może być tylko były premier, a Pan Wolski był zaledwie zastępcą ministra. Blamaż po całości, mieli przynajmniej pół roku, żeby to sobie jakoś z sensem, przygotować, a tu na kilka dni przed taka sytuacja. Swoja drogą zastanawiam się czy Saryusz-Wolski zwariował czy mają na niego jakąś hekatombę.
PIS popełnił głupotę bo powinien wystawić Tytularnego  Ministra Misiewicza  😁 😁 😁

CBA sprawdzi Europarlament  😁 😁 😁

http://www.tvn24.pl/witold-waszczykowski-o-wyborze-tuska-sprawdzimy-czy-byly-naciski,722243,s.html

Upppss  🤣

http://www.tvn24.pl/premier-zapowiadala-ze-wnioskow-nie-przyjmie-podpisow-nie-bylo,722222,s.html
Pani Szydło powinna zapoznać się z treścią traktatów.
Polecam również lekturę podręczników J.Barcza.Ewentualnie jako,że między innymi zajmuję się zawodowo niektórymi aspektami prawa unijnego, mogę udzielić korepetycji.

Polska na arenie UE przypomina rozpieszczonego bachora, który odmawia wyjścia ze sklepu bez ulubionej czekolady.
Az trudno uwierzyc, jak bardzo Polska lubi sie marginalizowac w momencie kiedy rosnie w sile.
Historia lubi sie powtarzac...
sceny jak ze staropolskiego sejmu 🙄
Biorąc pod uwagę ich żelazny elektorat, oscylujący wokół 34%, widzę jedno rozwiązanie problemu za dwa i pół roku.Wszyscy pójdziemy głosować, i nie zagłosujemy na to,co chcemy ale na tę formację która ma największe szanse wygrać z PiS.Niestety sprowadza się to do wyboru mniejszego zła,ale jak patrzę na to, co dzieje się teraz to wolę nawet partię leśnych ludków.

Ostatni tydzień siedzę nad projektem ustawy o kredycie, którą sejm jak zawsze klepnął, a która zawiera merytoryczne błędy i w wielu miejscach jest rażąco niespójna, jak również posługuje się pojęciami które nie są wyjaśnione.Co ciekawe, na etapie konsultacji między innymi KNF i NBP zwracali uwagę na te problemy, a ich uwagi pozostały nieuwzględnione przez resort Morawieckiego,bo po co.
PIS popełnił głupotę bo powinien wystawić Tytularnego  Ministra Misiewicza  😁 😁 😁

CBA sprawdzi Europarlament  😁 😁 😁

http://www.tvn24.pl/witold-waszczykowski-o-wyborze-tuska-sprawdzimy-czy-byly-naciski,722243,s.html

Upppss  🤣

http://www.tvn24.pl/premier-zapowiadala-ze-wnioskow-nie-przyjmie-podpisow-nie-bylo,722222,s.html


No mówiłam, ze spiski będą śledzić. 
DressageLife, już znam kilka osób, które nie były na poprzednich wyborach, a teraz pójdą, bo mają do siebie żal, że przyczynili się pośrednio do tego co się teraz dzieje. Mam nadzieję, że takich osób będzie więcej.
Biorąc pod uwagę ich żelazny elektorat, oscylujący wokół 34%, widzę jedno rozwiązanie problemu za dwa i pół roku.Wszyscy pójdziemy głosować, i nie zagłosujemy na to,co chcemy ale na tę formację która ma największe szanse wygrać z PiS.Niestety sprowadza się to do wyboru mniejszego zła,ale jak patrzę na to, co dzieje się teraz to wolę nawet partię leśnych ludków.

Ostatni tydzień siedzę nad projektem ustawy o kredycie, którą sejm jak zawsze klepnął, a która zawiera merytoryczne błędy i w wielu miejscach jest rażąco niespójna, jak również posługuje się pojęciami które nie są wyjaśnione.Co ciekawe, na etapie konsultacji między innymi KNF i NBP zwracali uwagę na te problemy, a ich uwagi pozostały nieuwzględnione przez resort Morawieckiego,bo po co.


no bo teraz lud wie najlepiej i lud decyduje. lud zna sie na wszystkim, po co nam eksperci, profesorowie, ktorzy pracuja w danych dziedzinach od lat. lud - ma internet, googla i fejsa -  i to wystarczy do nieomylnych wyrokow.

a co do protestow, poprzednia wladza nie ingerowala w zycie prywatne ludzi i ich poglady. teraz ludzie chyba sa wkurzeni, ze za nich decyduje rzad i kosciol co jest najlepsze. ja nie widzialam taki protestow wczesniej w polsce; byly strajki, ale to wszytsko bylo w ramach jednej grupy zawodowej. a teraz na marszach jest przekroj roznych zawodow i roznych zyciorysow.

ludzi tez wkurza ta hipokryzja wladzy - walesa jest miazdzony za podpisanie lojalki, ale taki przylebski lub piotrowicz moga nosic sztandary PISu i byc bohaterami. bleee


ludzi tez wkurza ta hipokryzja wladzy - walesa jest miazdzony za podpisanie lojalki, ale taki przylebski lub piotrowicz moga nosic sztandary PISu i byc bohaterami. bleee



Ale to są ich Bezpieczniki i ich lojalki. Oni są dobrymi konfidentami . A dla Kaczyńskiego Tusk czy Wałesa to są ludzie którzy go upokorzyli i teraz musi się mścić .  😁 😁 😁 Za wszelką cenę  😉
ludzi tez wkurza ta hipokryzja wladzy - walesa jest miazdzony za podpisanie lojalki, ale taki przylebski lub piotrowicz moga nosic sztandary PISu i byc bohaterami. bleee


No cóż, czołowa wyznawczyni PiSu z tego wątku mówila, że w obecnej władzy wlaśnie hipokryzja jej się podoba.
Uważam, że teraz mściwość nad-prezesa zostatnie skierowana na wyprowadzenie nas z Unii.  Skoro Unia nie skacze, jak jej PiS zagra, to trzeba Unii pokazać, że Polska nie ugnie się przed jej durnymi zasadami. W dodatku nie skoczyła, gdy sprawa nie dotyczyła np. jakiś funduszy (co w końcu naczelnika fundusze obchodzą, on osobiście ich nie potrzebuje), ale tak istotnej sprawy dla całej Polski i każdego Polaka, jak pokaranie Tuska, który miał czelność parę razy pokonać naczelnika. I znowu przez Tuska naczelnik przegrał. Potwarz, ta zniewaga krwi wymaga.

Witanie na lotnisku z kwiatami Szydło (witaj PRL-bis) i tworzenie mitu  jej bohaterstwa, mitu dzielnej Polki, która sama jedna sprzeciwiła się całej Unii i do krwi ostatniej tkwiła przy jedynej słusznej opcji. Jakie to bohaterstwo? Bym rozumiała, gdyby Szydło wystąpiła w obronie innego kraju – wtedy jeszcze by można było mówić o jakiejś tam niezłomności. Ale skoro pojechała tam z zarządzeniem naczelnika dotyczącym go personalnie, to gdzie to bohaterstwo? Robiła tylko to, co jej szef kazał. Gdyby nie wypełniła nakazu, wtedy by można ewentualnie o jakąś odwagę ją posądzić.  Ale tak? Była po prostu śmieszna, żenująca i żałosna z tymi próbami nagięcia regulaminu unijnego do planu naczelnika.     

Ale grunt pod wyjście z Unii trzeba przygotowywać i mamy nową bohaterkę. Jak Wanda, co Niemca nie chciała i Drzymała w swoim wozie. Wiadomo, głupi naród wszystko kupi, więc kupi też nową Wandę-Szydło-Drzymałę. Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz! 
Tak słucham śmiechów-chichów z projektu ustawy zakazujące spożycia alkoholu i mnie krew zalewa. Wszyscy tacy beztroscy, zbuntowani, bagatelizujący problem. A ja, odkąd wróciłam do pracy parę miesięcy temu (jestem psychoterapeutką jak by ktoś jeszcze nie wiedział 😉 ) mam taki zalew pacjentów z rodzin alkoholowych, że mi po prostu słabo jak przychodzi ktoś nowy i zaczyna opowiadać o swoim dzieciństwie. Czy w tym pijanym kraju jest ktoś, kto nie ma w rodzinie alkoholika? Nawet nie wiemy jakie to są liczby, tych przerażonych dzieci nie mogących spać w nocy, bo czekających w napięciu czy ojciec wróci trzeźwy czy pijany. Tych dzieci wyciąganych z łóżek, bo on koniecznie teraz musi im coś powiedzieć. Dzieci na co dzień widzących, jak ojciec na ich oczach bije matkę. Wstydzących się, upokorzonych, poniewieranych, wierzących że są gówno warte. I tak dzień w dzień, aż ojciec się nie zestarzeje i nie spotulnieje. Naprawdę takie to śmieszne, że ktoś próbuje to ograniczyć? Ok, nie tędy droga, żeby zakazać na amen, ale może jednak warto wziąć się serio za problem alkohlizmu w rodzinach? Może to tylko wstęp do dyskusji, z której coś mądrego może się urodzić? Nobla temu, kto uwolni kolejne tysiące dzieci od takiego losu.
Macie jakieś pomysły jak to zrobić? Bo to dla mnie śmieszne, że za palenie trawki z kolegami z liceum można miec powazne kłopoty a za chlanie dzień w dzień i niszczenie życia innym zaleznym od siebie osobom w zasadzie nic nie grozi i nikt nam nie może odebrać naszego świętego prawa spijania się na umór.
Już próbowały to USA i co z tego wyszło ??? Najgorszy z mozliwych scenariuszy to prochinicja .  😵 Propagowanie kultury picia to jedyna droga do sukcesu. Co jest z alkoholami nisko procentowymi ???

Dzionka widać że masz problem z końcowym efektem ( leczeniem ) , ale totalnie nie rozumiesz gdzie jest problem. W całej UE wino pije się przy każdej okazji do obiadu , do deseru , do kolacji  a już w krajach Śródziemnomorskich na potęgę i alkoholizm praktycznie tam nie istnieje .  U nas dobre wino kosztuje tyle co wódka gdy to sam wino we Włoszech jest 3 razy tańsze  😵 Założe się że nawet nie wiesz dlaczego i gdzie leży problem .  😉
Smok10, a gdzie wg Ciebie ten problem leży? Bo fakt, że to kasa kasa kasa i nikomu wyżej nie zależy (a wręcz przeciwnie) na tym, żeby ludzie przestali walić wódę, to żadne mi odkrycie.
Dzionka, podrzuć jakiś link jak ten projekt wygląda w zarysie.
Też uważam, że zakaz nic nie zmieni. Granice też zamkną? Przecież alkohol jest legalny prawie wszędzie na świecie. Alkoholizm to problem, ale (prawie) każdy potrafi wódkę (i inne często też) sobie sam wyprodukować w stodole lub piwnicy. Prohibicja dopiero stworzy problem zanieczyszczonego, toksycznego i ogólnie kiepskiego. A ludzie i tak pić będą. Dobrze prawi  Smok10, mentalność ludzi trzeba zmieniać. I w moim odczuciu nawet na wsi się mocno poprawia. A na to, żeby było widocznie lepiej, potrzeba pokoleń.
Pewnie bardziej widzisz problem, bo "w nim siedzisz".
U mnie w domu alkoholika nie znajdziesz przez ostanie trzy pokolenia (wcześniej nie wiem), alkoholu używamy, ale nie nadużywamy.  A takiego horroru jaki miałam w związku z "temperamentem" rodziców plus stany depresyjne mojej mamy to nikomu nie życzę. Ale przecież super kochająca się rodzina, gdzie tu problem? Jakby pili i bili to mogłabym próbować szukać pomocy a tak to co? Przecież wszystko idealnie. To były okresowe epizody, u alkoholika też bywają długie okresy trzeźwości i "normalności".
To nie jest tylko kwestia kasy przynajmniej nie bezpośrednio  ( lobby winiarskie jest w Polsce wszechmocne ) tylko sposobu naliczania akcyzy. Sposób naliczania akcyzy skutecznie blokuje i niszczy konkurencje , npt 'a bene tylko w Polsce. Własnie po to by odstraszyć mniejszych importerów. To od lat celowa polityka . Z drugiej strony jak ktoś ma do wyboru wódę w cenie wina to wybiera wóde . Państwo jest szczęśliwe bo szuflami zbiera kasę z akcyz za wódę a cwanaiki są szczęsliwe bo żadna konkurencja nie dobiera im się do rynku wina a państwo i tak zbiera kasę . Niewielu rozumie tę patologię , ale łatwo ludziom wytłumaczyć że poluzowanie polityki akcyzowej to rozpijanie narodu.

P.S Za skręty ganiają bo państwo nie zbiera akcyzy za marychę a za papierosy i wódkę jak najbardziej. Gdyby w Polsce Marycha była legalna i objęta akcyzą to nikt nie robił by szumu.  😉
Poważnie jest projekt prohibicji? Jeśli tak, to mnie wcale nie dziwią śmichy-chichy. 

Czy w tym pijanym kraju jest ktoś, kto nie ma w rodzinie alkoholika?  Tak, ja.

Dzionka, mam wrażenie, że masz punkt widzenia spaczony zawodem.
Dzionka - Zainteresuj się Importem wina do Polski  😁 😁 😁 Zobaczysz dopiero co się nie robi w naszym kraju żeby ludzie chlali wódę .  😁 😁 😁 I to nikt inny tylko nasze państwo. Butelkowane wino w winnicy kosztuje od 1,5 Euro w detalu czyli niecałe 7 zł za butelkę , czyli w hurcie pewno ok 1 Euro . Spróbuj je legalnie zaimportować . Nawet czysto teoretycznie  😉 Sama legalnie możesz przywieźć 200 butelek , tylko nie możesz go sprzedać .  😂
Państwo samo zachęca do picia wódki  😉
Poczytałam o projekcie. Ma być mniej sklepów gdzie alkohol jest dostępny. Czyli określenie "monopolowy" odzyskałoby dawny sens.
No i alkohol dostępny byłby w określonych godzinach. Wracamy do tych czasów:



Pamiętam ograniczenia jak przyjeżdżał papież. Kolega robił wtedy parapetówę i w życiu chyba nie widziałam takiej ilości alkoholu na imprezie - wszyscy przynieśli "na zapas".
Prosta sprawa. Podniosą akcyzę na alkohol . Zgarną więcej kasy z podatków na swoje durne pomysły . Alkohol będzie trudniej dostępny więc ludzie będą więcej pili , wzrośnie popyt. Środowiska klerykalne będą szczęsliwe i elektorat usatysfakcjonowany  A alkoholicy jak pili tak będą pili tylko więcej , nic się nie zmieni. Sooory ! Taki mamy rząd.  😵
Dodatkowo ile możliwości pomnożenia dochodów przez władze wyznaczające, w których sklepach można,  a w których nie można.

Co mają niby zmienić godziny? Odczeka i sobie odbije. Albo kupi na zapas, ale nie zaczeka na czarną godzinę i zapas wypije od razu. Może właśnie o to chodzi, żeby więcej?  Metoda na problem: zapije się na śmierć i problem zniknie. A jak nie padnie, to zwiększając spożycie dostarczy funduszy na 500+.         
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się