Ogłowia

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 marca 2017 13:03
Też mam wrażenie, że z dłuższym będą się te paski lepiej układały. Sprawdź też nachrapnik, bo chyba część nosowa jest za krótka, ale ciężko powiedzieć po tych fotkach.
Drugi naczółek jest identycznej długości. Mam takie inne foty.


jak dla nie jest za mały :/ na drugim zdjęciu widać jak ciągnie paski do przodu.
ok muszę dokupić większy.
anil22, tak jak dziewczyny pisały - musisz wymienić naczółek na XF. Swoją drogą chłopak nie wygląda na tak wielki "garniec"  🤣 może dlatego, że jest kary.

To dziwne z ogłowiami, bo ja mam subtelną hanowerkę i łupa SP. Jak dawałam łupowi ogłowie hanowerki, to tylko dwie dziurki musiałam puścić paski i cała reszta włącznie z naczółkiem pasowała. Nie mogłam uwierzyć. A jak patrzę, to Twój koń wygląda subtelniej niż mój  🤣

Swoją drogą przy tej okazji z ulgą pozbyłam się nachrapnika "szweda" na rzecz zwykłego zapięcia.
 
To ogłowie po prostu ma taki naczółek krótki.
Cale oglowie ma zapiete na oststatnie dziurki 😵
dancegirl widzisz sama, że różnie to z końmi bywa. On taki niepozorny 😁 Caly osprzet ma duzy. ( jakkolwiek to brzmi) 😂
Poprzednie oglowie mial full i pasowalo, to jest full i jest na styk.
anil22, to może sobie odpuść i kup mu po prostu nowe ogłowie. Na Kramerze teraz jest dostawa w DE za darmo.

Dla niego w takim razie powinno być XF, pewnie znajdziesz Showmaster albo Claridge House. A to ogłowie sobie zostaw do hackamowe, jeśli kiedykolwiek chciałabyś używać.


zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 marca 2017 10:12
Pozory faktycznie często mogą mylić jeśli chodzi o rozmiar łba. Mój blondas, delikatnej "klaczkowatej" kości, 161cm wzrostu ma naczółek i nachrapnik full, reszta cob. Właśnie zimą "straciliśmy" nachrapnik bo kolega wyrósł. Naczółek od początku miał full, a patrząc na niego z boku to człowiek by się wahał czy ogłowie pony nie było by przypadkiem lepsze niż cob 😉
A do Haka bedzie pasowało?
No musze zmienic nie mam wyjscia.
Paski policzkowe będą pasować, bo hak ma wyżej zaczep niż wędzidło, wodze również, naczółek, będziesz musiała dokupić. Jeśli pasek podgardlaany jest ok, to dasz radę zrobić recykling.
Pomocy  :kwiatek: na folbluta Horze Venice/Lester cob czy full ?
Brałabym cob, ale po postach Lusi skoro cob był mały na kucyka.. Wcześniej mieliśmy kieffera, nie pamiętam modelu, w rozmiarze cob, westowe ogłowie też mamy cob i pasują idealnie.
Hej dziewczyny 🙂

mam pytanie: jak wypada rozmiarówka ogłowi Diana? czy full to raczej duży/mały/standard?

z góry dzięki za info  :kwiatek:
Szukam jakiegoś brązowego ogłowia (tabacco odcień konkretnie) do tej główki:


Myślałam nad BR Cambridge. klik Ktoś miał? Jak wypada rozmiarówka? Jak z użytkowaniem?
Jeszcze znalazłam HV Polo kliki pytania tak jak na górze + wymienila bym naczółek na jakis bling😉

I to by było na tyle, z moich "wyborów".
Widział ktoś jakieś fajne ogłowie w tym kolorze? 😉
Byleby nie hanower.

edit- zamiana linkow
Szukam ogłowia Full z COFNIĘTYM paskiem potylicznym.Widziałam w sprzedaży tylko munsztukowe, w całości z opadającym naczółkiem, ale samego nie.Żle szukam czy takie cusie w przyrodzie nie występują i trzeba do rymarza.
Ma ktoś może zdjęcie karego konia w ciemnobrązowym ogłowiu?  :kwiatek:
Dava   kiss kiss bang bang
09 marca 2017 14:02
Szukam ogłowia Full z COFNIĘTYM paskiem potylicznym.Widziałam w sprzedaży tylko munsztukowe, w całości z opadającym naczółkiem, ale samego nie.Żle szukam czy takie cusie w przyrodzie nie występują i trzeba do rymarza.


Podeślesz fotę jak to ma wyglądać?  :kwiatek:
Ma ktoś może zdjęcie karego konia w ciemnobrązowym ogłowiu?  :kwiatek:


Niestety tylko takie mało wyjściowe bo później wymieniłam na czarne.





mils   ig: milen.ju
09 marca 2017 14:21
dairoxroxi piszę z telefonu i niezbyt mogę wstawić zdjęcie w normalnym rozmiarze, ale podpowiem: wpisz w Google jakieś hasło typu "Triple X showjumping" czy coś w tym stylu, on stratuje właśnie w ciemnobrązowych ogłowiach. 🙂
[quote author=kitty link=topic=39.msg2389018#msg2389018 date=1436394453]
quantanamera nie mam takiego żeby było to widać... jutro zrobię. To jest mega durnowato rozwiązane ( przyznaję, że tak mi się podobało, że się nie przyjrzałam...) bo ma szeroki potyliczny i kij wie po co, naczółek puszczony osobno górą przez chyba dwie szlufki. Natomiast nachrapnik regulowany z obu stron. Kretyńska hybryda....

o takie coś chodzi, tylko trochę lepsze właśnie. No i nigdzie nie mogę znależć nawet zdjęć
Dzięki dziewczyny za zdjęcia  :kwiatek:
Pojechałam dziś do jeździeckiego, chwyciłam brązowe i przy kasie mnie odesłali po czarne krzycząc, że brąz nie będzie grał z karym...  😁 Tak więc kupiłam HKM Felicitas

Swietne o mamo 🙇 😍 Maja to w xfull?? :???
Dziewczyny otóż ustałam przed wielkim dylematem... a mianowicie ogłowie BR KINGSTON czy ESTON? Dla fryza.. Nie mogę się za chiny zdecydować...  🤔 😵 HELP

Za duże zdjęcia!
Grando ja mam oba na pół-fryza. Eston mój nr 1  😉
dairoxroxi, powinnaś być zadowolona - ja swoje kupiłam używane, mam je już 1,5 roku jakoś. Nic się z nim nie dzieje, a jest to moje podstawowe ogłowie dla kobyły. Ciuram, kobyła czasem się gdzieś wytrze, a lakierek cały. Może jakość skóry tyłka nie urywa (ale drugie mam od p. Marka z Ursusa, więc 😁 mało co urywa przy nim), ale nic się nie dzieje z nim złego 😀
Poszukuje ogłowia w koniakowym kolorze ( jasny miodowy kolor ) 🙂 najchętniej z szerokim nachrapnikiem 🙂 może ktoś wie jaka firma robi ogłowia w tym kolorze? 🙂
Lub gdzie kupię okazyjnie ogłowie firmy PREMIERA? wiem że nie są warte swojej ceny, przez to szukam używanego lub w dobrej cenie 🙂
A Pan z Ursusa wykonuje też ogłowia w takich kolorach? 🙂
Dziękuję  :kwiatek:
Z tego, co pamiętam, wykonuje, koniakowe chyba też - tylko zdaje się, że się musi uzbierać więcej chętnych, żeby zamówił skórę w tym kolorze. Tzn. trzeba trochę dłużej poczekać. Tak mi się coś kojarzy, ale może pokręciłam. 😉
W każdym razie na pewno jest to milion razy lepsza jakość niż Premiera, no i funkcjonalność też.
Back - mam takiego Kingstona BR 😉
sumire dziękuję  😍
Laguna masz może jakieś zdjęcie?  :kwiatek:
Dobra dziewczyny, mam zdjęcie ogłowia na modelu. Początkowo sceptycznie podchodziłam do dość cienkiego nachrapnika, ale teraz uważam że jest bardzo elegancko  💘
Jeszcze raz HKM Felicitas



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się