pensjonaty w okolicach trójmiasta

dea   primum non nocere
14 lutego 2017 21:36
Jak widzę taką rzadką kratę do boksu - brrr... jeszcze się żaden koń nie wmontował i nogi nie złamał? Może mam uraz po wmontowaniu naszej kobyły w wystrój Sakowcówki :-S a też się przez lata nic nie działo... tylko dwa konie się zawiesiły i przypadkowo jeden akurat nasz.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
15 lutego 2017 07:38
dea, nie mam pojęcia, kiedyś znajoma mi podesłała link i teraz mi się przypomniało. nigdy tam nie byłam, ale na fotkach i z opinii wygląda to na prawdę na dobrą opcję.
whitershadeofpale, jeżeli nie zależy Pani na hali to polecam Stajnię Wiczlino Niemotowo. Latem konie spędzają całą dobę na dworze, zimą natomiast od 10-18 (zależy też od dnia). Karmione są 2 razy dziennie gniecionym owsem. Pastwiska są naprawdę duże, czyli koń miałby możliwość swobodnego wybiegania się. Jedynym minusem jest dla niektórych brak hali, ale w przypadku gdy jest lód, można pojechać w teren. 🙂
Heej polecacie moze stajnie w Dabrowce ? Nie jako pensjonat ale na jazdy ?  😀
[quote author=Ktoś link=topic=87.msg2649379#msg2649379 date=1487073937]
whitershadeofpale, a tu sprawdzałaś?
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/68053?q=Gdynia&kategoria=&lokalizacja=11&widok=0&strona=

znajoma kiedyś polecała.
[/quote]

Moja kobyła stoi w tej stajni i mogę polecić. Mam opcję 24h na dworze, wiata, kilkanaście (!) hektarów do łażenia , siano do woli całą dobę. Areał jest tak duży, że nawet o tej porze roku jest trawa do poskubania.
panda1990 to miejsce wygląda bardzo zachęcająco, ale wiesz może czy są tam jakiekolwiek warunki do jazdy, siodlarnia itp? zalezałoby mi aby mieć możliwość wyjazdu w teren od czasu do czasu  🙂
Heej polecacie moze stajnie w Dabrowce ? Nie jako pensjonat ale na jazdy ?  😀


Dąbrówkę bardzo polecam!
Na siodło na pewno miejsce by się znalazło 🙂 nie ma niestety placu do jazdy, ale w teren można jechać, do plaży jest bardzo blisko. Nie wiem jak z lasami bo szczerze mówiąc nie zwiedzałam jeszcze. Jakby było nas więcej to może plac by powstał, bo na razie są tylko dwa konie hotelowe .. 😉
Czy znajdę w okolicach Trójmiasta stajnię pensjonatową (pytam się na prośbę znajomej Angielki, ktora planuje na pewien czas przeprowadzić wraz ze swoim koniem do PL)  gdzie usługa bedzie obejmować poniższe punkty 😉. Pytać zawsze warto, bo a nuż coś się znajdzie 🙂.

- czysta, przewiewna stajnia, bardzo chętnie boksy angielskie
- automatyczne poidła
- ścielenie trocinami
- codzienne czyszczenie boksów, wybieranie nieczystości i dosypywanie, uzupełnianie ściółki
- maty gumowe w boksach
- dobrej jakości siano podawane w siatkach w nielimitowanych ilościach
- podawanie paszy dostarczonej przez właściciela konia (ten zwierzak nie je owsa)
- padokowanie przez minimum 4h dziennie na padokach trawiastych lub z pozostawionym sianem w siatkach
- zadbane, bezpieczne i czyste padoki (w UK padoki czyści się raz na tydzień i jest to norma higieny stajennej w przyjaznych koniowi miejscach)
- zakładanie koniowi ochraniaczy na padok, zmiana derek, mycie nóg po padokowaniu i czyszczenie kopyt
- plac do jazdy (min 30 x 60m) z dobrym, elastycznym podłożem i kompletem przeszkód
- hala (min  20 x 40m)
- stajnia w okolicach gdzie można pojechać na spacer
- karuzela
- solarium
- ogrzewana siodlarnia
- stajnia w przyzwoitym stanie technicznym, ubezpieczona
- możliwość pozostawienia koniowozu na parkingu przy stajni (oczywiście może byc za dodatkową opłatą)

edit. jakiej ceny może się spodziewać za taki zakres usług 🙂?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
07 marca 2017 13:01
czeggra1, znajdzie się, ale w 2-3 stajniach i trzeba złożyć do kupy ich ofertę 🤣

za dodatkowa opłata można by mieć to prawie wszystko na hipodromie, ale jak wiadomo, tam z padokami w takim zakresie o jakim piszesz może być kłopot.

[quote author=Ktoś link=topic=87.msg2657927#msg2657927 date=1488891684]
czeggra1, znajdzie się, ale w 2-3 stajniach i trzeba złożyć do kupy ich ofertę 🤣
[/quote]
Świetne  😂!

Hipodrom odpada właśnie ze względu na brak możliwości padokowania do jakiego ten koń jest przyzwyczajony.
Wiadomo, co do paru spraw zawsze można się dogadać za dodatkową opłatą, ale z tego co widzę raczej nie będzie łatwo znaleźć miejsce, które będzie jej odpowiadało. Bez tej karuzeli pewnie mogłaby się obyć, ale reszta jest dla niej niezbędna.
Czeggra1: przewidywany koszt to ok 2500 na miesiąc, najbliższą stajnia jakieś 300 km od Trójmiasta. W opcji któryś z lokalnych hoteli + luzak na etacie,co może dobić do 3000pln.
melehowicz, jak wszędzie, tak i w  Pomorskim, z dodatkową opłatą można się dogadać 🙂. 
czeggra1, ale przecież tyle lat byłaś w naszym regionie, to serio kojarzysz jakąkolwiek stajnię spełniającą takie wymagania? Nie ma takich, powstają nowe, ale na pewno nie w takim standardzie. Myślę że cena byłaby zaporowa dla większości, a jak nie cena to odległość.
xxagaxx, właśnie nie kojarzyłam takiego miejsca i dlatego spytałam, bo na bierząco byłam, ale z 6 lat temu 🙂. Teraz nie mam pojęcia jak wygląda Pomorskie. Pewnie coś nowego powstało przez ten czas, czy zostało zmodernizowane. W końcu kto pyta nie błądzi 😉.
O wszystkich stajniach już było, a wiadomo coś o Pępowie? Ktoś tam trzyma konia może, mógłby powiedzieć jak warunki, czy jest godne polecenia? Z góry dziękuję  :kwiatek:
omnibus, ja od ludzi którzy tam stali za dużo pozytywów nie słyszałam.
xxagaxx a konkretniej co było nie tak? ps. może jest ktoś kto obecnie tam stoi napisałby na priv jeśli nie chce tutaj?
Witam, czy znajda sie stajnie godne polecenia w promieniu max. 50-60 km z centrum Gdynii? Mile widziana hala, dobry plac do jazdy, do poskakania oraz w miare czysta stajnia z możliwością padokowania? To tak na początek, gdyby cos sie znalazlo prosze o polecenie oraz opinie  🤣
omnibus, ja wiem "ze słyszenia" więc myślę że ktoś się do ciebie jak nie tu to na pw odezwie. Ludzie mieli główne zażalenia do problemów z dogadaniem się z właścicielką. 
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 marca 2017 17:53
galle, Dąbrówka, chyba jeszcze mieszczą sie Jackiewicze i Bachowie.
parys1   Parys i Lapis :-) Skąd: Gdańsk
12 marca 2017 20:52
Czeggra1 zobacz stajni w miejscowości Borcz. Koszt 900 zł za miesiąc. Jest to nowa stajnia z ładną hala i padokami. Osobiście tam nie byłam, ale na zdjęciach wygląda obiecująco.
Mam pytanie o stajnie Babiniec w Bojanie,  ktoś może coś o niej napisać?  Jak karmienie, warunki, padoki z trawą czy bez,  możliwość padokowania przez 24h, dostęp do hali?
Dzięki za informację
Borcz nie ma mat w boksach, ścielą słomą, nie ma karuzeli, solarium też nie (ale chyba ma być). Fajna stajnia, ale na pewno nie to co Czeggra wypisała.
parys1   Parys i Lapis :-) Skąd: Gdańsk
13 marca 2017 10:02
Wiem,że nie w temacie ale bardzo proszę o pomoc czy znacie kogoś kto ma dzisiaj chwilę na przewiezienie 2 koni (dosłownie 3km dalej)?

xxagaxx a gdzie Ty stoisz ze swoim rumakiem?
parys1, w Owczarni, tam gdzie Klami, Anai i Moon. W Borczu byliśmy na wakacjach przez miesiąc. Eda miałam tam do końca lutego, Siwy wrócił do Owczarni w listopadzie.
Czy kojarzy ktoś "stajnię" w Zbychowie? Takie łąki na górce, właściciel podobno ma tam kilka boksów. Ktoś coś wie na ten temat?  👀
xxagaxx a czemu zabrałaś Eda jeśli można spytać? Może być na pw jeśli wolisz  :kwiatek:
Fokusowa, cena. Ja od początku miałam dla niego miejsce gdzieś indziej, ale z powodów zdrowotnych właścicielki nie mogłam go tam przewieźć. Kiedy sytuacja się uspokoiła pojechał tam gdzie miał od początku. 100 zł taniej przy koniu emerycie to spora różnica.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
14 marca 2017 21:48
Heej polecacie moze stajnie w Dabrowce ? Nie jako pensjonat ale na jazdy ?  😀


Dąbrówka! Justyna do Nas nieraz przyjezdza na konsultacje. Dzieci zawsze chca wiecej. Niesamowita osoba z podejsciem, a przede wszystkim wiedza. Nie tylko w teorii. Miejsce magiczne🙂
xxagaxx a, myślałam, że powód inny 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się