Siodło skokowe

desire   Druhu nieoceniony...
20 lutego 2017 20:42
Czy po numerze i znakach charakterystycznych da sie rozpoznać model siodła? mam Kentaura i niestety nie wiem nawet co to za model, jedynie że ma kwadratowy tylni łęk, jest starsze (ale nie bardzo stare), charakterystycznie ułożone klocki, brąz.. i tyle. 😁
marta.witkowska77, Daj zdjęcie, może coś poradzimy
ale potrzebujesz siodło skokowe? 🙂 2500 to fajna kwota - tzn, za te pieniądze spokojnie można znaleźć coś porządniejszego.
Tzn, no, gdybym miała wybierać między Daw magiem, a Prestige - wzięłabym jednak Prestige. Tylko to naprawdę bardzo indywidualna kwestia i najlepiej będzie jak sobie po prostu przymierzysz, pojeździsz, zobaczysz.
No właśnie też zakochałam się w prestige'ach, jednak na ukochaną meredith to jeszcze za mała kwota. Zdjęcia wyślę na pv, bo dostałam od sprzedawcy i nie chcę rozpowszechniać publicznie cudzych zdj :P
Hej, wie może ktoś czy w equipe expression można zmienić łęk?
Brzask ja jeżdżę w Daw Magu CH&W, mało popularne siodełko, bardzo fajnie się w nim siedzi, a saddle fitter'ka twierdzi, że wygodne również dla koni. Cenowo porównywalnie do GP, ale klocki i poduszki większe. Skakałem w nim do 120, ale koleżanka od lat jeździ w nim konkursy 130/140, więc na treningach pewnie i więcej daje spokojnie rade 🙂
Malezja, zmienić w jakim sensie? Na węższy/mniejszy? Z tego co wiem to można, tylko sporo to kosztuje. Nawet w Carbonie możesz sobie wymienić, ale za chyba 2 tyś.
Na mniejszy.
Malezja, niewielkie zmiany są możliwe bez wymiany łęku. Najlepiej skontaktuj się z przedstawicielem.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
23 lutego 2017 22:14
decyzja podjęta, poszło. Kiecoń. Byłam dzisiaj w nim w terenie wreszcie z galopem i nie jest to siodło życia ale mam nadzieje, że jak kupuję nowe na wymiar pod młodego to przynajmniej jemu będzie pasowało a on nie ma bardzo standardowych pleców. A może i ja je z czasem bardziej polubię.  😉

przewidywany czas oczekiwania  6-8 tygodni.
Mam dość podkładek. Gdyby ktoś potrzebował, w x-horse 350 zł.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
09 marca 2017 17:58
Wyszukiwarka wypluwa mi, że moje wyszukiwanie jest niewystarczająco specyficzne, a robiłam już tyle kombinacji, że się poddaję.  🤣

Czy ktoś jeździł w siodle Bruno Delgrange, model Partition? 🙂

EDIT: I oczywiście, czy mógłby mi powiedzieć, jak się owe siodło sprawowało.  🤣
malinowaa, Partition to chyba najpopularniejszy model Bruna. Mi się jeździło super, blisko konia, fajnie w skoku, jakby zasysało nogę 🙂 W porównaniu do mojego CWD to jednak twardawe.
Moon   #kulistyzajebisty
09 marca 2017 18:06
malinowaa, jeździłam. Boskość & obłęd w ciapy. To było pierwsze siodło po dłuuugim czasie, w które wsiadłam, pojeździłam, poskakałam i poczułam ze to jest to!
Gdybym teraz wyhaczyła jakąś możliwość podmiany mojego Emporio na Partitiona 16tkę to bym się nie zastanawiała 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
09 marca 2017 19:53
xxagaxx moje CWD przestało pasować pod mój tyłek, na koniu też średnio leży, więc staram się je wymienić obecnie 🙂 Dzięki za opinię!

Moon dziękuję ślicznie za opinię  💘

Przekonałyście mnie, biorę na próbę  😜
malinowaa, Delgrange dziwnie leżą na koniu, serio. Mi się tyłem na prawie każdym koniu nie podoba. Ale jednak większości pleców służy 😉
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
09 marca 2017 20:26
xxagaxx to się dobrze składa, dziwnie leżące siodła na dziwnego konia, może akurat się dobiorą chłopaki  😁
malinowaa, ja mam to siodło, zamawiałam je dokładnie rok temu.
Trudno w sumie określić jak się jeździ, bo to siodła custom i wszystkie w tym siodle możesz ustawić po swojemu. Ja np. Nie mam klocków, a tylko piankę pod kolanem.
Generalnie te siodła są mniejsze czyli np. 17 będzie miała mniejsze siedzisko niż Prestige 17, a długość tybinki też może być różna.
Ludzie ze stajni mówią, że to najlepsze siodło jakie jest w stajni , jak ktoś je pożyczy. Tyłem leży mi słabo na jednym koniu, a na drugim super, ale ten drugi ma idealnie prosty grzbiet.
Czy orientuje się ktoś może jakie wypełnienie w ławkach posiada Prestige Golden Star? Wełna czy silikon?
Perlica, każde siodło ma wybity rozmiar tybinki (mówię o Delgrangu czy CWD). wszystkie są robione indywidualnie, więc wiadomo ze mogą się lekko różnić, ale miałam okazję ostatnio sobie tyłek powozić i różnice są minimalne (no chyba ze ktoś poszalał ze zmianami jak ty :P )
xxagaxx, ja nie wiem, bo w cwd nie siedziałam nigdy,a w innym Bruno za to tak i się różniło.
Myślę, że kwestia wyjeżdżenia od nowości ma na to duży wpływ.
Perlica, ja jeździłam w 4 różnych Brunach. Najnowsze z 2013 bądź 14. Różnic wielkich nie było, te nowsze może twardsze trochę, ale właśnie kwestia wysmarowania, wyjeżdżenia.
xxagaxx, odczucie zależy pewnie też od wysunięcia tybinki, bo możesz ją zrobić w 4 opcjach, więc to też pewnie zmienia odczucia.
Tak poza tym to siodło jak każde inne  😀 ale na pewno bardzo dobre wg mnie  😉
Brzask u nas w GP skakali i po 140cm, jest to juz tak popularne siodło i moim zdaniem do skoków jak najbardziej sie nadaje, co potwierdziło juz wielu jeźdźców 😉

Edit. Znacie kogoś w kujawsko-pomorskim kto dopasowuje siodła?
deborah   koń by się uśmiał...
13 marca 2017 09:34
szukam opinii o siodłach Erreplus. Konkretnie interesuje mnie model ERREPLUS CA
miał ktoś styczność?
deborah, ja testowałam 2 modele Erreplus, ale niestety nie ten model ...
deborah   koń by się uśmiał...
13 marca 2017 09:40
które miałaś?
deborah ja je testowałam i zbieram na nie kasę. Jest absolutnie mega miękkie (dla mnie to bardzo ważne) i dobrze usadza. Dla mojego konia super rozwiązaniem jest wersja SL z wolnymi łopatkami. Skóra fajna, podobna do Prestige. Tylko mam wrażenie, że siedzisko wypada dosyć małe.
deborah, miałam JD i J Pro.

J Pro nie dla mnie, jakies dziwne, ale nie wiem co konkretnie.
JD było top pod kątem deptania strzemienia, w sumie nawet jak nie miałaś strzemion to mogłaś sobie 120 śmigać i nie czułaś rożnicy, że ich nie masz  🤣 ale twarde jak dla mnie.
deborah   koń by się uśmiał...
13 marca 2017 10:40
BaŚ, no własnie trochę się zdziwiłam, że nie mają połówek rozmiarów.. Jak małe to pewnie powinnam celować w 18.. Boje się, ze takie siedzisko będzie leżało Cleverowi na nerkach...

Perlica, dla mnie oba modele o których mówisz mają dość/długie  duże siedzisko. Przy krótkim grzbiecie mojego konia muszę celować w mniejszy rozmiar siodła albo w krótkie poduszki. Dlatego celowałam w CA choć cenowo najdroższe...


edit. ciekawie wygląda ten panel uwalniający łopatkę od spodu..

W Jpro tez mi sie dziwnie siedzialo. Podobno to specyficzne siodlo. Ja normalnie jezdze w 17.5 a z Erreplusa 17 byla za mala. Jesli bede zamawiac to 18. Moj kon jest krótki i ze wszystkich siodel dopiero Erre w wersji SL pozwala je polozyc tam, gdzie powinno byc, tak ze nie siedze ani na lopatkach ani na nerkach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się